Kertbarátok, állatbarátok

borka

Őstag
Ja, és csokit is viszek neki.

Cak el ne kapasd. Persze valami jutalom falat mindig kell neki,de elhizlalni nem kell.
 

susan.red

Új tag
Megpróbálom nem hizlalni. /A gazdája elég kövér!/
Viszont tegnap azt a boldogságot, ha láttátok volna, mikor hazamentem:
Szaladgált, ugrált, no és a csoki. Ma reggel már közelharcot vívtunk, mert nem akart elengedni. Remélem már csak napok kérdése és egyenesben leszünk. Hétvégén pedig megint vele lehetek.:p
 

borka

Őstag
Hamar megtanulja a házirendet és minden egyenesbe jön.A beszélgetésekről ne feledkezz meg,azt mindig igényelni fogja.

Sok örömet nektek.
 

dg

Őstag
Ti esztek banánt ????
Nekem azt mondta a diabetikus, hogy felejtsem el pedig néha szívesen ennék.


Nem kertbarát téma kifejezetten, de azért...

Mi bőven esszük a banánt. Még inkább a vc leesése fenyeget. Fontos, hogy vannak egyéni eltérések, de a személyes tapasztalatom az, hogy banánból többet kell enni, mint amit a megengedett ch bevitel indokolna. És még csak az a jelenség sincs, hogy hirtelen az egekbe szökne a cuki, aztán visszazuhan. Elég "éretlenek" azok a banánok, amiket veszünk, talán ebből is adódik mindez. A dietetikusunk azt mondta, hogy a táblázatokból kiolvasható ch tartalom a jó alaposan érett banánra vonatkozik. Azt nem tudom, hogy önéréssel mennyi ch keletkezik a banánban, mire az asztalomon besárgul, de megkockáztatom, hogy nem sok, talán semmi.
Szóval, korántsem tiltott, én csodálkozom is, hogy sokan tartanak tőle, (akár az ajánlások alapján).

Kert.
Ültetjük a virágokat, és fantasztikus gyorsasággal fejlődik, nő a vegetáció! Nagyon élvezzük!
 

borka

Őstag
A mellékelt bogár sajnos nem az" arany skarabeus," hanem a Tavaszi ganajtúró bogár. Rengeteg kellemetlenséget okoz a tavaszal kihajtott friss növényzetben. Ugyanis a "kedvesnek" az a jó tulajdonsága,hogy az új hajtásokat lemetszi az ollójával,és a növénynek befellegzett.
Jó pár évvel ezelőtt a sóskámat (amit zőld csütörtökre szántam) mind egy szálig lekaszálták.Természetesen a virágokat sem kímélik.és az újhagymát is szereti (a dög):evil:
 

Csatolások

  • Tavaszi ganajtúró bogár.JPG
    Tavaszi ganajtúró bogár.JPG
    169.8 KB · Olvasás: 6

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A mellékelt bogár sajnos nem az" arany skarabeus," hanem a Tavaszi ganajtúró bogár. Rengeteg kellemetlenséget okoz a tavaszal kihajtott friss növényzetben. Ugyanis a "kedvesnek" az a jó tulajdonsága,hogy az új hajtásokat lemetszi az ollójával,és a növénynek befellegzett.
Jó pár évvel ezelőtt a sóskámat (amit zőld csütörtökre szántam) mind egy szálig lekaszálták.Természetesen a virágokat sem kímélik.és az újhagymát is szereti (a dög):evil:
Ez tényleg egy dög! :evil: Egy ilyen másik dög a meztelen csiga. Az legalább elkerüli a kertedet? Az is elrág minden gyökérzetet, és nagyon falánk. :evil:
 

napocska

Őstag
A mi kertünkben kolibrik laknak :confused:. Tavaly a muskátlis láda körül egy ilyen lény körözött. Utánanéztem, kiderült, hogy ő a kacsafarkú szender. Nagyon érdekes rovar. Idén is láttam egy hasonlót, de az kék volt
 

Csatolások

  • kacsafarkú szender.jpg
    kacsafarkú szender.jpg
    14.8 KB · Olvasás: 5

borka

Őstag
Valóban olyan a repülési stilusuk mint a kolibri-é,és ők is nektárt szivogatnak ,mikökben elvégzik a virág beporzását.
 

dg

Őstag
Ez tényleg egy dög! :evil: Egy ilyen másik dög a meztelen csiga. Az legalább elkerüli a kertedet? Az is elrág minden gyökérzetet, és nagyon falánk. :evil:


Sajna nálunk van belőle. Egyes liliomféléket csupaszra rágnak rendszeresen, és nem tudom kiirtani őket.
 

borka

Őstag
Szia Grácia. Ez egy ollózott cikk, keresd a gazdaboltban a kék csodát.

Szeretnék mindenkit megnyugtatni a csigákat illetően.A nevét sajnos nem tudom a csigaölőszernek,de kék granulátum,az fix.És az is,hogy amelyik érintkezik vele,összegömbölyödik,és összemegy egy nyálkatócsában.Nem guszta,de célravezető.Eső után is ugyanúgy hatékony.Nálunk egy hónapja lett kiszórva,és már rég nincs csiga,de a kikelő egyedek miatt időnként gondoskodok desszertről a részükre.Ez a szer nagyon jó,fél kiló 1100 FT,gazdaboltban kapható.

De a leg olcsobb megoldás ha közönséges konyhasóval beszórod őket,ott ahol a növényzetbe nem teszel kárt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sajna nálunk van belőle. Egyes liliomféléket csupaszra rágnak rendszeresen, és nem tudom kiirtani őket.
Erre a legjobb tipp: egy műanyag poharat félig töltesz sörrel, és leásod a poharat annyira, hogy a pereme kiérjen. A csigák imádják a sört. Belemásznak, de már kimászni nem tudnak, ezért kell csak félig tölteni.
 

borka

Őstag
Persze ilyen tipp?????? végigjárnád a kertet egy nagy szívoszállal mi:p

Valamikor a szülein pincéjében volt sok meztelen csiga,de ott is a sör helyett a sót használtuk.
 

dg

Őstag
Szia Grácia. Ez egy ollózott cikk, keresd a gazdaboltban a kék csodát.

Szeretnék mindenkit megnyugtatni a csigákat illetően.A nevét sajnos nem tudom a csigaölőszernek,de kék granulátum,az fix.És az is,hogy amelyik érintkezik vele,összegömbölyödik,és összemegy egy nyálkatócsában.Nem guszta,de célravezető.Eső után is ugyanúgy hatékony.Nálunk egy hónapja lett kiszórva,és már rég nincs csiga,de a kikelő egyedek miatt időnként gondoskodok desszertről a részükre.Ez a szer nagyon jó,fél kiló 1100 FT,gazdaboltban kapható.

De a leg olcsobb megoldás ha közönséges konyhasóval beszórod őket,ott ahol a növényzetbe nem teszel kárt.


Köszi a tippet! Túl kéne rajta esni, csak még a gyomromat trenírozom egy kicsit...
 

dg

Őstag
Szia Grácia. Ez egy ollózott cikk, keresd a gazdaboltban a kék csodát.

Szeretnék mindenkit megnyugtatni a csigákat illetően.A nevét sajnos nem tudom a csigaölőszernek,de kék granulátum,az fix.És az is,hogy amelyik érintkezik vele,összegömbölyödik,és összemegy egy nyálkatócsában.Nem guszta,de célravezető.Eső után is ugyanúgy hatékony.Nálunk egy hónapja lett kiszórva,és már rég nincs csiga,de a kikelő egyedek miatt időnként gondoskodok desszertről a részükre.Ez a szer nagyon jó,fél kiló 1100 FT,gazdaboltban kapható.

De a leg olcsobb megoldás ha közönséges konyhasóval beszórod őket,ott ahol a növényzetbe nem teszel kárt.

Erre a legjobb tipp: egy műanyag poharat félig töltesz sörrel, és leásod a poharat annyira, hogy a pereme kiérjen. A csigák imádják a sört. Belemásznak, de már kimászni nem tudnak, ezért kell csak félig tölteni.


Ez is egy jót tipp, de azért nem fogom megtenni, mert valószínűleg életem hátralévő részében minden egyes pohár sörnél eszembe jutna ez a fergeteges látvány :D! Sörcit nem áldozom be!
 

dg

Őstag
Persze ilyen tipp?????? végigjárnád a kertet egy nagy szívoszállal mi:p

Valamikor a szülein pincéjében volt sok meztelen csiga,de ott is a sör helyett a sót használtuk.


Hát..őő, izé... :mrgreen:

Amúgy, még a só tűnik a legegyszerűbbnek, valószínűleg ezt fogom kipróbálni. Mérget nem szívesen hoznék a kertbe, a gyerekek miatt. Na nem, mintha olyan helyre tenném, ahol könnyen elérik, de az ördög nem alszik...
 

dg

Őstag
Íme egy "igazán zöld" megoldás a jószomszédság kifejezésére! :D
 

Csatolások

  • popó.jpg
    popó.jpg
    30.3 KB · Olvasás: 8

dg

Őstag
Bemutatom új kedvencemet. Már nagyon régen vágytam rá, és most végre sikerült beszereznem két tövet.
Sajnos egynyári, de kárpótlásul őszig virágzik, és bőven hagy magvakat maga után!

Cseppecskevirág:



 
Oldal tetejére