Kipróbált édesség receptek

misamaci

Aktív tag
hamis fekete erdő torta

Sikerült megtalálnom ezt a receptet is :D nagyon finom, csak már régebben készítettem ... de majd hétvégén. Nagyjából 40-45 perc kell hozzá és tényleg egyszerű. (ha valakit érdekel, van csokitortám is, aminek 2 nap az optimális elkészítési ideje :D)

Hozzávalók:
45 g tk. liszt
5 ek. (30g) kakaópor (lehetőleg minél sötétebb, jó minőségű)
100 g fruktóz (vagy más édesítőszer, de ezzel számoltam ki)
1 csipet só
5 nagy tojásfehérje
1 üveg (340g) meggybefőtt
1 kk. vaníliakivonat

elkészítés:
A tojásfehérjét kemény habbá verem, majd belekeverem a fruktóz felét és a vaníliakivonatot és tovább verem, amíg kőkemény nem lesz (megáll benne a kanál .... bátrabbak a fejük fölött meg is fordíthatják az edényt ... ha benne marad akkor jó :D).
A lisztet, a sót, a fruktóz másik felét és a kakaót összekeverem és fokozatosan rászitálom a tojásfehérjére és folyamatosan belekeverem. (vigyázni kell hogy lehetőleg ne törjön össze a hab). A kész masszát egy sütőpapírral bélelt mély tortaformába öntöm és elsimítom, a meggybefőttet lecsepegtetem és kicsit összevágva a massza tetejére szórom. Az előmelegített sütőben kb 20-25 perc alatt, tűpróbáig sütöm. Amikor kisült, érdemes még langyosan 2-3 ek cseresznyepálinkával vagy rummal meglocsolni.

12 szeletre vágva, fruktózzal készítve, 1 szelet tartalmaz:
<meta http-equiv="CONTENT-TYPE" content="text/html; charset=utf-8"> <title></title> <meta name="GENERATOR" content="OpenOffice.org 2.4 (Linux)"> <style> <!-- BODY,DIV,TABLE,THEAD,TBODY,TFOOT,TR,TH,TD,P { font-family:"Arial"; font-size:x-small } --> </style> <table rules="NONE" cellspacing="0" cols="6" frame="VOID" border="0"> <colgroup><col width="67"><col width="67"><col width="67"><col width="67"><col width="67"><col width="67"></colgroup> <tbody> <tr> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px 3px 3px;" height="19" align="CENTER">kj</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" align="CENTER">kcal</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" align="CENTER">fehérje</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" align="CENTER">zsír</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" align="CENTER">szénhidrát</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 3px 3px 1px;" align="CENTER">rost</td> </tr> <tr> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="325,179166666667" sdnum="1038;" height="19" align="RIGHT">325,18</td> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="76,9291666666667" sdnum="1038;" align="RIGHT">76,93</td> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="1,22458333333333" sdnum="1038;" align="RIGHT">1,22</td> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="0,633708333333333" sdnum="1038;" align="RIGHT">0,63</td> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="17,06" sdnum="1038;" align="RIGHT">17,06</td> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="0,48" sdnum="1038;" align="RIGHT">0,48</td> </tr> </tbody> </table>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ki kell ábrándítsalak, de ezt tudtam!:oops:

(és csodálkoztam, hogy neked nem esett le -bocs):oops:;)
Most már én is tudom, bi-bi-bííííííííííí. :rolleyes:
Tényleg leeshetett volna, de egy hang mondta belül, hogy kétszáz gramm teáskanál, és nem hagyott békén.:grin::grin: Képzeld, mire bekeverek 20 deka teáskanalat.....:wink:
 

misamaci

Aktív tag
Most már én is tudom, bi-bi-bííííííííííí. :rolleyes:
Tényleg leeshetett volna, de egy hang mondta belül, hogy kétszáz gramm teáskanál, és nem hagyott békén.:grin::grin: Képzeld, mire bekeverek 20 deka teáskanalat.....:wink:

tulképpen, ha így nézzük, akkor az is ott volt hogy liszt :D szóval teáskanál megőröl (lereszel stb) .... akkor meg már simán be tudod keverni :D .... csak arra vigyázz, hogy ha elfogyasztod, akkor ne nagyon menj patkómágnes közelébe :D .... még a végén úgy jársz, mint az öreg vas- és edényorrú bába :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
tulképpen, ha így nézzük, akkor az is ott volt hogy liszt :D szóval teáskanál megőröl (lereszel stb) .... akkor meg már simán be tudod keverni :D .... csak arra vigyázz, hogy ha elfogyasztod, akkor ne nagyon menj patkómágnes közelébe :D .... még a végén úgy jársz, mint az öreg vas- és edényorrú bába :D
Hát a lisztet már nem mondta a hang.:rolleyes: De ha jól meggondoljuk, vérszegénység ellen biztosan kitűnő terápiás lehetőség. :roll: Nekem viszont tényleg kerülnöm kellett volna a patkómágnest. :shock::lol::shock: Jancsikák, vigyázzatok, jövök.....:twisted::twisted::twisted:
 

misamaci

Aktív tag
Császármorzsa ... kicsit másképp :D

Hozzávalók: (12 adag)
250 g kukoricaliszt (vagy dara)
100 g tk. graham liszt
100 g natur müzlikeverék (teljesértékű gabonapelyhek, olajos magvak és mazsola keveréke)
100 g aszalt gyümölcs (vegyesen sárgabarack, szilva, körte stb. apróra vágva)
1 cs sütőpor
1 cs vanilincukor (vagy vanilia kivonat)
édesítőszer ízlés szerint (kb 30-50 g cukornak megfelelő mennyiség)
1 tojás
2 ek. tejföl (vagy natur joghurt)
2 ek. olivaolaj (vagy olvasztott margarin)
kb. 2 dl narancslé

A hozzávalókat összedolgozom, hogy egy sűrű palacsintamasszát kapjak, a kukoricaliszt miatt hagyom kb 15-20 percig pihenni (ha kell, akkor még adok hozzá narancslevet).

Sütés 1 (ha sietek): a szokott módon, serpenyőben, kevés margarinon, folyamatosan keverve megsütöm.

Sütés 2: a masszát sütőpapírral bélelt püspökkenyér formában, előmelegített sütőben, kb 20 perc alatt megsütöm (vigyázni kell, hogy ne száradjon ki, ha a teteje megreped és kezd kicsit barnulni, akkor már jó). Ha kisült, akkor melegen azonnal tálalható, de később is elég olvasztott vajon, serpenyőben átmelegíteni.

a 2. módszerrel készítve a kukoricaliszt édeskés íze sokkal jobban érvényesül és a gyümölcsök íze is jobban átjárja a tésztát (és nem kell ott állni mellette :D) egy kis diab lekvárral melegen tálalva nagyon finom. A kukoricaliszt miatt magától szétesik morzsává, nagyon szép sárga színe lesz.

Tápérték (a felhasznált összetevők miatt változhat):
<meta http-equiv="CONTENT-TYPE" content="text/html; charset=utf-8"> <title></title> <meta name="GENERATOR" content="OpenOffice.org 2.4 (Linux)"> <style> <!-- BODY,DIV,TABLE,THEAD,TBODY,TFOOT,TR,TH,TD,P { font-family:"Arial"; font-size:x-small } --> </style> <table rules="NONE" cellspacing="0" cols="6" frame="VOID" border="0"> <colgroup><col width="67"><col width="67"><col width="67"><col width="67"><col width="67"><col width="67"></colgroup> <tbody> <tr> <td style="border-top: 3px solid rgb(26, 26, 26); border-left: 3px solid rgb(26, 26, 26); border-right: 3px solid rgb(26, 26, 26);" colspan="6" height="19" width="402" align="CENTER">Tartalmaz adagonként (lekvár nélkül)</td> </tr> <tr> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px 3px 3px;" height="19" align="CENTER">kj</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" align="CENTER">kcal</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" align="CENTER">fehérje</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" align="CENTER">zsír</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" align="CENTER">szénhidrát</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 3px 3px 1px;" align="CENTER">rost</td> </tr> <tr> <td sdval="702,186666666667" sdnum="1038;" height="19" align="RIGHT">702,19</td> <td sdval="166,8125" sdnum="1038;" align="RIGHT">166,81</td> <td sdval="3,62958333333333" sdnum="1038;" align="RIGHT">3,63</td> <td sdval="1,98166666666667" sdnum="1038;" align="RIGHT">1,98</td> <td sdval="27,44175" sdnum="1038;" align="RIGHT">27,44</td> <td sdval="2,79625" sdnum="1038;" align="RIGHT">2,8</td> </tr> </tbody> </table>
 

misamaci

Aktív tag
Csokis-meggyes süti

Ez a habos fekete-erdő torta felturbózott változata :D

Hozzávalók (24 szelet):
240 g magozott meggy
20 g mazsola
0,5 dl pálinka (rum...stb)
60 g finomliszt
40 g teljes zabpehely (darálva)
40 g kakaópor (nem cukrozott)
6 tojás
130 g étcsokoládé (én 70%-os keserűcsokit használtam)
100 g light margarin
1 cs vaniliás cukor
édesítő ízlés szerint

Elkészítés:
A meggyet és a mazsolát kb 1 órára beáztatom a pálinkába (+ ha egy kis meggylé, ha nincs benne tartósító.) . Leszűröm, a pálinkás lébe beletördelem a csokit, vízfürdőn megolvasztom, sűrűre főzöm és melegen (nem forrón, épp, hogy folyós legyen) tartom.
A tojások sárgáját a margarinnal, a vaniliás cukorral és az édesítővel habosra keverem, hozzáadom az olvasztott csokit és a kakaóport. A tojásfehérjéből egy csipet sóval kemény habot verek és belekeverem a csokis masszába, majd fokozatosan hozzáadom a liszt és zabpehely keverékét és óvatosan összekeverem. A tésztát egy kisméretű, sütőpapírral bélelt tepsibe borítom (tortaforma is jó), a meggyet és a mazsolát kissé belisztezem (így nem süllyed el teljesen a sütés közben) és a tészta tetejére terítem. 180 fokra előmelegített sütőben elkezdem sütni. A sütőt kb 5 perc múlva visszaveszem 140 fokra és még kb 25 percig sütöm (tűpróbáig). Sütés után egy kicsit még a meleg sütőben pihentetem a tésztát, nyitott ajtó mellett. Kihűlés után 24 szeletre vágtam.

24 szeletre vágva, tápérték szeletenként:
<meta http-equiv="CONTENT-TYPE" content="text/html; charset=utf-8"> <title></title> <meta name="GENERATOR" content="OpenOffice.org 2.4 (Linux)"> <style> <!-- BODY,DIV,TABLE,THEAD,TBODY,TFOOT,TR,TH,TD,P { font-family:"Arial"; font-size:x-small } --> </style> <table rules="NONE" cellspacing="0" cols="6" frame="VOID" border="0"> <colgroup><col width="67"><col width="67"><col width="67"><col width="67"><col width="85"><col width="67"></colgroup> <tbody> <tr> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px 3px 3px;" height="19" width="67" align="CENTER">kj</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" width="67" align="CENTER">kcal</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" width="67" align="CENTER">fehérje</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" width="67" align="CENTER">zsír</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 1px;" width="85" align="CENTER">szénhidrát</td> <td style="border-style: solid; border-color: rgb(26, 26, 26); border-width: 3px 3px 3px 1px;" width="67" align="CENTER">rost</td> </tr> <tr> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="387,639166666667" sdnum="1038;" height="19" align="RIGHT">387,64</td> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="92,9916666666667" sdnum="1038;" align="RIGHT">92,99</td> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="1,71125" sdnum="1038;" align="RIGHT">1,71</td> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="6,15041666666667" sdnum="1038;" align="RIGHT">6,15</td> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="7,544" sdnum="1038;" align="RIGHT">7,54</td> <td style="border: 1px solid rgb(0, 0, 0);" sdval="1,088125" sdnum="1038;" align="RIGHT">1,09</td> </tr> </tbody> </table>
 

dg

Őstag
Kedves Mindenki!

Ha valaki tudna adni diabetikus puncs torta receptet, annak nagyon örülnék! (Ha egyáltalán létezik ilyen...)
 

borka

Őstag
Kedves Grácia!
Ebben a mellékletben igaz,hogy csak puncsos szelet van és nem diabos a leírása,de hátha lehet helyetesíteni a hozzávalokat:rolleyes:
 

Csatolások

  • sütik.doc
    935.5 KB · Olvasás: 11

pusimelu

Őstag
Megkóstoltam egy szeletet amit az drinfo magazinban reklámoztak és 9 órán át szinten tartja a vércukrot!
csak a 1/3 -át ettem meg ,mert nekem soknak tűnt ,de a cukromat nem befolyásolta!
Nagyon finom volt!Köszi a gyártónak!
A munkahelyemen rendelték meg mert bevittem az újságot!
 

tímeácska

Őstag
:oops: Mandulás muffin ... :-D
Hozzávalók:
- 25 dkg liszt (az eretélenél csak finom liszt volt, az is jó, de én fele-fele arányban szoktam csinálni teljes kiőrlésű liszt, kontra finom liszttel...:cool:) ;
- 2 teáskanál sütőpor ;
- 5 dkg őrölt mandula (na, ezt nem szoktam kimérni, túl sok úgysem bír belekerülni... :-D:cool:) ;
- 12,5 dkg vaj ;
- 3 tojás ;
- 3 teáskanál folyékony édesítőszer (vagy írhatnám azt is, hogy ízlés szerint... ;-)) ;
- 1 citrom reszelt héja ;
- 1 teáskanál vaníliaaroma (vagy fél vaníliarúd) ;
- 1 csipet szerecsendió ;
- 6 evőkanál tej.

Előkészület:
A sütőt előmelegítjük 190°C-ra, a muffin formákat kibéleljük muffin-papírokkal, vagy a sütőformákat kikenjük vajjal/margarinnal.

A lisztet, a sütőport és a mandulát összekeverjük. A vajat a tojásokkal, az édesítőszerrel, a citromhéjjal, a vaníliaaromával, a szerecsendióval és a tejjel habosra keverjük. Hozzáadjuk a lisztes keveréket (kis adagokban!), majd a tésztát a formákba töltjük. A muffinok tetejére tehetünk 1-1 szem mandulát (hacsak a Kiskukta meg nem eszi, ahogy ezt meg is tette az adás előtt... :mrgreen::lol::rolleyes:). 20-25 percig sütjük (bár, nekünk 250 fokon, 15 perc alatt megsült, csak kissé "elferdült" a teteje a sütiknek... Hát, hiába, na, az élő adás, az élő adás... Valahogy csak el kellett készülniük a máffffinoknak!:cool::oops::-D).

12 darab süti készíthető ebből a mennyiségből, így 1 db muffin tartalma:
~ 17 g Ch, 10 g zsír, 5 g fehérje.

Eléggé egyszerűcske recept, de Mátém szereti... :cool::);-)
 
Oldal tetejére