Lábápolás

cuki

Új tag
Sziasztok!

C-peptidem 0.65 a múlt heti vizsgálatom alapján. Ezek szerint Laci esetét olvasván lehetséges, hogy az inzulin adagokat nem csak emelni lehet hanem csökkenteni is. Én csak kb. 3.5 hónapja vagyok inzulin kezelésen és szintén Actrapid- Insulatard pároson. A jelenlegi adagjaim 8-8-8-12 és a cukraim eléggé jók. Szóval, lehet h ezeket lejjebb lehet venni?? Laci, mit kell tenni a cél elérésének érdekében?? ...:)
 

blaci

Őstag
Sziasztok!

C-peptidem 0.65 a múlt heti vizsgálatom alapján. Ezek szerint Laci esetét olvasván lehetséges, hogy az inzulin adagokat nem csak emelni lehet hanem csökkenteni is. Én csak kb. 3.5 hónapja vagyok inzulin kezelésen és szintén Actrapid- Insulatard pároson. A jelenlegi adagjaim 8-8-8-12 és a cukraim eléggé jók. Szóval, lehet h ezeket lejjebb lehet venni?? Laci, mit kell tenni a cél elérésének érdekében?? ...:)

Kedves Cuki!
Hogy mit kell tenni a cél érdekében azt sajnos én sem tudom, nálam ez egyszerűen így alakult, jött magától. Én csak szerettem volna jól érezni magam, de sokszor rosszul voltam, nem is nevezném igazi hypo-nak (sajnos tudom milyen az) de valami olyasmi. Ahogy telt az idő mindig csökkenteni kellett az inzulin adagokat, amit a kezelőorvosom javasolt, én biztos nem mertem volna változtatni magamtól, féltem hogy akkor majd a cukrom megy fel újra. Emellett mindig pontosan igyekeztem betartani az előírásokat meg a diétát. Egyébként én úgy vagyok vele hogy ha már szükség van az inzulinpótlásra majdnem mindegy hogy 2NE vagy 8NE amit be kell adni, a lényeg hogy a vc. a megfelelő tartományban legyen és így jól érezzük magunkat. Lehet hogy nem igaz, de én így látom. Ez nagyon egyéni hogy kinek mekkora az inzulin igénye.
 

gretta

Új tag
Sziasztok!

C-peptidem 0.65 a múlt heti vizsgálatom alapján. Ezek szerint Laci esetét olvasván lehetséges, hogy az inzulin adagokat nem csak emelni lehet hanem csökkenteni is. Én csak kb. 3.5 hónapja vagyok inzulin kezelésen és szintén Actrapid- Insulatard pároson. A jelenlegi adagjaim 8-8-8-12 és a cukraim eléggé jók. Szóval, lehet h ezeket lejjebb lehet venni?? Laci, mit kell tenni a cél elérésének érdekében?? ...:)

sztem majd csak szülés után kísérletezgessél ilyenekkel :) Ki tudja hogy milyen hatással lesz a hormonháztartásodra a terhesség. én annakidején abban reménykedtem, hogy talán elmúlik a cukorbetegségem. merthogy már ilyet is hallottam. Persze kiderült hogy nálam nem jött össze a dolog :)
 

blaci

Őstag
sztem majd csak szülés után kísérletezgessél ilyenekkel :) Ki tudja hogy milyen hatással lesz a hormonháztartásodra a terhesség. én annakidején abban reménykedtem, hogy talán elmúlik a cukorbetegségem. merthogy már ilyet is hallottam. Persze kiderült hogy nálam nem jött össze a dolog :)

Ezzel én is egyet értek, nincs értelme kísérletezgetni, biztosan nem éri meg a kockázatot! További szép napot.
 

bogex

Új tag
lehet buta kérdés, de szerintetek elképzelhető az, hogyha valakinek minden reggel görcsöl a vádlija az a cukorbetegség nagyon nagyon kezdeti tünete????
 

tímeácska

Őstag
lehet buta kérdés, de szerintetek elképzelhető az, hogyha valakinek minden reggel görcsöl a vádlija az a cukorbetegség nagyon nagyon kezdeti tünete????

A rendszeresen visszatérő izomgörcs lehet magnéziumhiány tünete is, és sok egyéb más problémáé is, de mindenképpen az orvosnak egy említést megérdemel a dolog! Jobb félni, mint... alapon! Véleményem szerint...:rolleyes:
 

pusimelu

Őstag
Szerintem ne kisérletezz Cuki mert több inzulintermelő sejtünk nem lesz de még lehetnek csodák.(nem mindig hiszek benne)Most két napja hipózok 4 alatti cukikat mérek,ma már hányingerem is van egy párszor.(beteg leszek vagy csak működnek kicsit a sejtjeim, biztos visszajöttek a nyaralásból)Meli
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
köszi szépen. hasznos kis oldal. kár hogy a ref.tartományok nincsenek rajta ... Pedig az is érdekes lehet. vagy lehet csak annál nem volt rajta amit az előbb megnéztem rajta?! :)

Igen, valóban nincs ref. tartomány feltüntetve, ennek az az oka, hogy a különböző laborok a hitelesítéskor kalibráltatnak, és a ref. tartományok laboronként változnak. De ezek csak kicsi eltérések labor és labor között. Valahol, vagy több helyen írja is, hogy miért nincs ref. tartomány feltüntetve. Tény, hogy ez az oldal korrekt, nem magazin jellegű köznép butító.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha holnap is hipózok akkor visszaveszek az inzulinból a reggeliből biztos de a déliből nem.Meli

Azt jól teszed, ha csak egy változtatást csinálsz, mert ha két időponthoz nyúlsz, nem tudod melyik a helyes, vagy ha nem jön be a dolog, nem tudod melyik volt a helytelen. A néhány nap már elegendő a változtatáshoz.
 

blaci

Őstag
Kedves Magdika!

Azt szeretném kérdezni hogy tudnál e valamilyen krémet ajánlani, ha használsz valamilyet, és van tapasztalatod ezzel kapcsolatban, a lábamra kéne. Nekem elég száraz a bőröm és arra keresek valamit ami a neurophatiás lábra is jó lenne. Mert ajánlottak valamit a gyógyszertárban ami kimondottan cukorbeteg lábra való, de egyszer használtam és úgy ahogy volt kidobtam az ablakon.:(;):D Olyan mértékben fokozta a tüneteket, főleg az égő érzést és a szúrkáló fájdalmat egy rövid idő után, hogy muszáj volt lemosnom. A nevére sajnos nem emlékszem. Azóta inkább nem tettem rá semmit, tényleg szörnyű volt. Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Üdv,
Laci
 

pumpás

Őstag
B.Laci!Igaz hogy nem nekem szólt a kérdés de tudok ajánlani FOOT CREAM a SUNFLEUR cég gyártja és a DM-ben lehet kapni.
 

blaci

Őstag
Köszi! Utánanézek és kipróbálom, hátha...;)

Azért kérdeztem Magdikát mert neki is van ilyen neurophátiája és biztos hogy van személyes tapasztalata, (sajnos, szerintem túl sok is) nehogy megint úgy járjak mint a másik krémmel. Szívesen olvasnám a tanácsait, személyes tapasztalatait.
Azért köszönöm mégegyszer neked is.:D
 

blaci

Őstag

Köszi a linket, megnéztem. Csak félve írom le, de ez volt az a krém.:(
Már kezdtem bizakodni, csak nem emlékeztem a nevére. Volt róla kép is, így már könnyű volt felismerni. Még a hideg is kirázott tőle, azért köszönöm a segítséget.
Egyébként biztos hogy nem rossz lábápolásra de a neurophatiás lábamra nagyon nem volt jó, sajnos.
 

borka

Őstag
Kedves Laci.
Mint már írtam v. topikon ,hogy mindeki a legjobb Szándéka szerint próbál segíteni, tőbb -kevesebb sikerrel. Most én is ezek közé tartozom. A gyógyszertárba ahol azt a fránya krémet adták vegyél VAZALIN-t./ mivel már egyszer kértél a lábadra krémet, nemfognak melegnek nézni/, viszont ez egy semleges kenyőcs amely nem tartalmaz sem savas, sem pedig lúgos anyagot.De próbálkozhatsz babaolajjal,ill baba popsikrémmel. Az ő bőrük igazán érzékeny.
Persze lehet, hogy kapsz még jobbnál ,jobb ötleteket: Pédul: Varjúhály, szúnyoghály, kígyózsír,békanyálban áztatott patkányfarok és még egyéb boszorkány receptúrát. Válogass kedvedre.
 

blaci

Őstag
Kedves Borka!
Köszönöm szépen a segítő szándékot, tudom én hogy jószándékból teszi mindenki, ahogy én is.;) Kísérleteztem már én is ezzel-azzal de egyik sem vált be eddig. Magdika tanácsát azért kértem mert bízom benne hogy hátha van saját tapasztalata, nem csak amit a tájékoztatókon, reklámszövegekben írnak. Megaztán lehet hogy van más is aki olvassa, hátha...jó, lenne...;):oops::D

Üdv,
Laci
 

borka

Őstag
Magdika tegnap itt járt a fórumon nemtudom, hoyg olvasta-e ezt a topikot,de javasolnám, hogy a profil oldalán próbáld megszólitani.:rolleyes:
 
Oldal tetejére