Lábszárfekély

rgyörgy

Új tag
Ha itthon nem, az unio másik Államában esetleg nem tudnák gyógyítani? Ilyen esetekben, ha van kórház, orvos, aki tudja kezelni a betegséget, az EU bármelyik országába mehetünk gyógyíttatni magunkat. A hátránya, hogy az OEP utólag fizeti ki a költségeket, de kifizeti. Akkor is mehetünk az unióba, ha itthon tudják gyógyítani a beteget, de hosszú a várakozási idő. Arra, hogy az itthoni biztosító kifizesse a költségeket, már van Eu Bírósági ítélet.
Érdemes messzebb is keresgélni, hátha….<o></o>

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Zsu77

Új tag
Hát,az nem olyan egyszerű,de jó tudni,hogy így van!Végülis pár évvel ezelőtt már helyrehozták őt lábszárfekélyből,de akkor nem itt laktunk.Csak találunk egy megfelelő orvost egy megfelelő kezeléssel itt is,ebben bízunk.Tényleg értetlenül állunk az eset makacssága előtt,ennek nem így kellene lennie,de másutt olvastuk,hogy bizony vannak olyan esetek,amik évekig elhúzódnak.Remélem nálunk nem így lesz,így egyszerűen nem lehet élni.2 hónapja fájdalomcsillapítókon él,ez szerintem nem normális.
 

Zsu77

Új tag
Meli!Megjött a posta!Nagyon köszi.A méretüket összevetve a 4 fekéllyel,szerintem egyszerre lesz elég,de kipróbáljuk!Az lenne a kérdésem,hogy hogyan használjuk őket?
A lomatuell H,az a krémes gézlap,igaz?Csak tapasszuk le egyszerű tapasszal?BSN medicallunk van itthon,meg Elastomull haft.Azok jók?
A másikat megcsodáltuk,de nagyon rejtélyes ez a Metalline.Hogy kell használni?
Köszi!
 

pusimelu

Őstag
Zsu!
Fertőtlenítsd le hyperol oldattal bőven öntsél rá.Sima vizzel utána mosd le a sebet.A hyperoltol pezseghet de akkor jó.(szerintem már írtam)
A lomatull H -t pedig úgy használd hogy mind a két feléről szedd le a fóliát és csak a krémmel átitatott hálót teszed a lábára,de szerintem kérdezd meg a kezelőorvosotokat ő mit szól hozzá.Szerintem ezzel nem ártasz a párodnak az biztos.A többit priviben.
 

Zsu77

Új tag
Köszi!Ha néha elmarad a vizes öblítés a hiperol után az nem baj?Vagy szigorúan mindig kell?A lomatull biztos nagyon jó,de képzeld,a curiosa gél+Ialugen krém kezeléssel elkezdett feltöltődni a lyuk!Remélem nem hagyja abba és fordul vissza!Az active szénes kötszert nem használjuk,az kegyetlenül beleragad,visszatértünk a lyofoamhoz.De amiket küldtél azok is nagyon érdekesek,remélem dűlőre jutunk a dokikkal!
 

Zsu77

Új tag
Folytatás.Képzeljétek volt a szobámba mert mondtam a dokinőnek hogy 2 vagy 4 ágyas szobát kérek mert ha gáz van akkor sikítani tudjak ha tudok.Na kaptam egy 4 ágyasba helyecskét tündéri mamikkal.Az egyiknek a lábán meg fekéllyel hát Melike kezelésbe vette ,miután konzultált a doktornővel ,és láss csodát kedden a doktornő megköszönte hogy kötöztem meg kezeltem 4 napig ,a hölgy meg azóta is hálálkodik nekem tegnap csak 5-ször hívott hogy nem tudja hogy köszönje meg.Ja és a lényeg sokkal szebb lett neki ,azzal a kezelésel amit neked is leírtam.
Remélem a párod már jobban van.
A doktornő azt mondta holnap utalja a fizetésemet.Szóval nem pihentem olyan sokat de már kellett a másik inzulin mert már nem volt olyan hatásos vagy mit tudom mi baja volt mint az előző.

Na,ideírom a választ,témába vágó.Szóval.Képzeld el,hogy vasárnap még külön megjártuk mert elpattant egy kisér,de mégis nagyon vérzett...Szorítás,pihenés.Voltunk hétfőn sebészeten,de akkor meg sem nézték a fekélyeket,igazából azért,mert előző nap átkötötték és hogy nehogy rongáljuk az ér begyógyulását,a szorítás túl sokszori engedésével.Végül karácsony reggelén szántuk rá magunkat,hogy akkor már ideje kötözni,tehát a kedd is kimaradt,mert annyira mondták,hogy 3-4 nap szünet nem jön rosszul.Na,a látványtól berohantunk a sürgősségire,onnan fel a sebészetre.Ott találtunk egy szakápolót,aki tök rendicsek volt,és volt ideje eszmecserélni és jól kifaggattuk.Sajnos az ördögi kör áll,mert amíg a visszerek nincsenek rendben,addig ez itt nem tud látványos gyógyulást produkálni,de az érsebész addig nem műt,amíg nem gyógyultak be.Szoktak fekéllyel műteni,de nem ennyivel.Amit elbaltáztunk az az,hogy nem tartottuk magunkat egy kezeléshez,illetve nem volt jó a pólyázás sem.Most ezt is megmutatta nekünk,de azt is,hogy mi a pólyatekerés technikája,mert azt nem csak úgy összetekerjük,hanem azt igazán sodorni kell,hogy amolyan gyári legyen.Elmondta,hogy a Ialugen az bizonyos izét hivatott felmarni,de olyan csak a lukban van,a sima sebes részen nincs.Tehát oda ne tegyük,mert nem tud begyógyulni tőle.Jó,most már így csináljuk.Ahhoz ragaszkodtunk,hogy a vliwaktívat nem fogjuk használni,mert mindig kegyetlenül beleragadt és úgy kellett kihidrogénperoxidozni.Erre padlót fogott,mert ezek ketten nem bírják egymást és olyan kémiai reagálást rendeznek,aminek a csatatere a sebek...jó,most már ezt is tudjuk...Kérdeztük:hidrogénperoxidot használjunk?Azt mondta,ha muszály...de akkor is azonnal mossuk ki fiziológiás sóoldattal,mert az meg azokat az élénk színű piros szigetecskéket felmarja,megint nem fog gyógyulni.Jó,akkor már ezt is tudjuk...Végülis most abban maradtunk,hogy lyofoamot használunk a'la nature + lyukba teszünk Ialugent + nagyon ügyisen pólyázunk + reménykedünk-és főleg...Ami még kiderült,hogy muszály azonnal lefogynia,mert ez egy olyan mód,amivel maga az akut visszér probléma rendeződni tud,amivel a seb gyógyulása elősegítődik és akkor jöhet a visszér műtét...
Őszinte legyek?Már nem hiszem,hogy van olyan kezelés,amitől rendbejönne.Vagyis inkább:tök mindegy mivel kezeljük...Diéta megy,reménykedés megy,dehogy mit hogyan teszünk rá,vagy vele,már nem dob föl,egyik sem csinál semmit...Csak ne rosszabbodjon,ne fertőződjön,ne fájjon neki!Nagyon halványan mintha javulgatna...Egyszer meg csak begyógyul,hiszen végtére is így van kitalálva az emberi test:A SEBEK BE SZOKTAK GYÓGYULNI...Hát már ez csak működik!Bocsánat,ha nem jól jönne át,csak teljesen ki vagyok rá bukva,most már 3 hónapja megy a huza-vona és nagyon megterhelő azt látni,hogy aminek működnie kéne,az most miért is nem...:shock:
Szóval azért köszönök mindent!

Ui:A lábadról nem írtál!Mi van vele?
<!-- / message --><!-- sig -->
 

blaci

Őstag
Kedves Zsu!
Az aláírásod ilyen pozitív irányú változása akkor most azt jelenti amire gondolok, illetve várunk? - :rolleyes:
 

Zsu77

Új tag
De ari vagy!:D
Még nem jött rendbe,de látványosan lavul,annak ellenére,hogy: LASSAN :mad:
De!A luk már nem fekete és sárga szörnyűségeket rejteget,hanem szép és töltődik,az összes többi,meg szépen "szigetesedik":D,de: MÉG MINDIG NEM gyógyult meg.
Szóval egy kicsit ambivalens,de tény: gyógyulgatunk,gyógyulgatunk!:D De: MÁ MIKOR? És: MÉG MEDDIG? :mad: ,de azért: már nincs világvége hangulatom! :rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De ari vagy!:D
Még nem jött rendbe,de látványosan lavul,annak ellenére,hogy: LASSAN :mad:
De!A luk már nem fekete és sárga szörnyűségeket rejteget,hanem szép és töltődik,az összes többi,meg szépen "szigetesedik":D,de: MÉG MINDIG NEM gyógyult meg.
Szóval egy kicsit ambivalens,de tény: gyógyulgatunk,gyógyulgatunk!:D De: MÁ MIKOR? És: MÉG MEDDIG? :mad: ,de azért: már nincs világvége hangulatom! :rolleyes:
Ezek már legalább jó hírek. A világvége hangulatot pedig tessék messze hajítani.
 

Zsu77

Új tag
Igen!Már sikerült!Amúgy is nagyon fáradoztam rajta,de a múltkor még meg is dicsértek a sebészeten,hogy milyen ügyes,meg talpraesett vagyok,ugyanis idehaza én vagyok az állandóan ügyeletes szakápoló,úgyhogy ez külön jót tett szerény lelkivilágomnak!:rolleyes:
 

borka

Őstag
Kedves Zsu. A türelem meghozza a gyümölcsét amivel mindeki biztatott. Az ,hogy az a gyümölcs még egy kicsit éretlen, akkor is gyümölcs. Az érési folyamatott nem szabad sürgetni. Türelem és még mindig csak TÜRELEM. Örülünk az eddigi eredményhez is és Hyp- Hyp Hurá.
 

Zsu77

Új tag
Köszi!Nagyon ari vagy!:D
Hát igyekszem türelmesnek lenni,de az is még csak valahogy így megy:
"Úgy szeretnék türelmes lenni...na de az most rögtön!!!!":p:mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi!Nagyon ari vagy!:D
Hát igyekszem türelmesnek lenni,de az is még csak valahogy így megy:
"Úgy szeretnék türelmes lenni...na de az most rögtön!!!!":p:mrgreen:
Ezzel nincs is baj, ez a "türelem" másnál is így működik. Itt inkább a türelem mellett elkélne egy kis idő, egy kiadós betegállomány, akkor lenne idő a türelemre, és a naponkénti kétszeri előírt kötözésre.
 

dg

Őstag
Ezzel nincs is baj, ez a "türelem" másnál is így működik. Itt inkább a türelem mellett elkélne egy kis idő, egy kiadós betegállomány, akkor lenne idő a türelemre, és a naponkénti kétszeri előírt kötözésre.


Érdemes lenne, Zsu, ha táppénzre menne a férjed, és egy-két hétig csak a lábával foglalkoznátok. Szerintem busás haszonnal járna, ami az egészségét illeti!
Tudom jól, hogy a pénz nagy úr, és sokan azért nem mennek táppénzre indokolt esetben sem, mert nem megengedhető az anyagi kiesés.
Én két embert láttam közvetlen közelből, aki megfizetett ezért csúnyán: az anyámat, a bátyámat. Megfogadtam egy életre, hogy ha ennyin múlik, akkor inkább a küszöböt rágom, de védem a bőrömet.
Sajnos, sok esetben, meg egy bizonyos kor után az akaratunk erősebb, mint amennyit a testünk bír, ezért érdemes néha megálljt parancsolni!
 

pusimelu

Őstag
Zsu!
Sajnálom hogy az általam leírt kezelés nem használt !
A főnökömet megkérdezem mert én nem hallottam hogy a wlivaktív meg az Ialugén kémiailag nem bírja egymást,de mindig tanul az ember.Hogy a hiperol után vizzel kell átmosni a sebet nem hiába írtam le.
Sajnos nem láttam a férjed lábát ezért csak tanácsot tudok adni de odaírtam hogy mindenképp konzultálj kezelőorvossal!!!!!!!!!
Én konzultáltam a betegről először a volt főnökömmel és utána a diabetológus orvosommal akivel együtt láttuk a javulást!(4 napig voltam bent a kórházban)
Remélem minnél hamarabb meggyógyultok!Meli
 

Zsu77

Új tag
Köszi Meli,ari vagy!;) Igazából a hiperol és a wlivaktív sem bírja egymást,mert reakcióba lépnek,tehát csak vízzel lehetne kimosni,de azt most nem részletezem...Ha tudnád,hogy mennyi elment a hiperolból,mire kioldotta!Na aztán meguntuk,és visszaálltunk a lyofoamra.Egyébként nagyon is igaz,hogy ki kell mosni,mindig meg is tettük!:) De állítólag a Ialugen még maró hatással is bír,ha a fekélynek nem arra a részére kenik ahova való.Ez az info nagyon új,mert a múltkor meg a Ialugennel átitatott gézlap segített! :shock: Mikor mi?De az is lehet,hogy az ápolónőnek volt igaza: mindegy,csak egynél maradjunk meg,mert a váltogatás az biztosan árt.Pasz.Az is sokat rontott,hogy nem jól fásliztunk.Az ápolónő szerint lábmelegítőnek használtuk a pólyát.Tudod mit?Kiderült,hogy igaza volt!Azóta jól megkínzóm szegénykémet,de:nagyon javulunk!:D
És nincs mit sajnálnod!;)Ha nem kapunk tőled tanácsot,még ettől is rosszabb lett volna,mert például előtte előbb lemostuk zuhannyal és utána hiperoldatoztunk...:?Szóval tényleg köszi! :D
 

Zsu77

Új tag
Érdemes lenne, Zsu, ha táppénzre menne a férjed, és egy-két hétig csak a lábával foglalkoznátok. Szerintem busás haszonnal járna, ami az egészségét illeti!
Tudom jól, hogy a pénz nagy úr, és sokan azért nem mennek táppénzre indokolt esetben sem, mert nem megengedhető az anyagi kiesés.
Én két embert láttam közvetlen közelből, aki megfizetett ezért csúnyán: az anyámat, a bátyámat. Megfogadtam egy életre, hogy ha ennyin múlik, akkor inkább a küszöböt rágom, de védem a bőrömet.
Sajnos, sok esetben, meg egy bizonyos kor után az akaratunk erősebb, mint amennyit a testünk bír, ezért érdemes néha megálljt parancsolni!

Rajta vagyunk az ügyön,de tényleg nem olyan egyszerű.Egyébként én is megtapasztaltam uccsó mondatod nagyon is igaz voltát!Akkor most nem lennék így lepukkanva!Annyival egészíteném ki,hogy a kor egyáltalán nem számít:ha az ember ész nélkül zsigereli a szervezetét,az megbosszulja magát egy idő után!:(
 
Oldal tetejére