Lábszárfekély

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Zsu, a lényeg, hogy most látható javulás következett be, innen már könnyebb a "harcot" folytatni, mert elérhetőbbé vált a cél, a gyógyulás.
 

Zsu77

Új tag
Igen!Eddig nem igazán volt az.És a veszély nagyon is reális volt.Mesélte az ápolónő,hogy volt olyan esetük,hogy a betegnek az egész lábszára teljes hosszában(!!!)fekélyes volt csontig(!!!),a dokik már le akarták vágni,de ő és az érsebésznő helyrerakták!:) Na,azóta is,hogy ezt hallottam,boldog vagyok,de nagyon,hogy ezt nem kellett végigcsinálni,csupán ehhez képest 5 jelentéktelenséget...:rolleyes: És most,hogy gyógyul,hát ez aztán öröm a köbön!:D
 

Zsu77

Új tag
Köszi pumpás a jó tanácsot!Igazán rendicsek vagy!Majd mondom a drágámnak,hogy mit szól hozzá!Egyébként...nagyon jól haladunk a gyógyulással,csak én unok már nővérkét játszani...hozzáteszem: idehaza.Amúgy kiegyeznék egy eü-s munkába,dehát ember tervez,aztán tudod mi van...:rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi pumpás a jó tanácsot!Igazán rendicsek vagy!Majd mondom a drágámnak,hogy mit szól hozzá!Egyébként...nagyon jól haladunk a gyógyulással,csak én unok már nővérkét játszani...hozzáteszem: idehaza.Amúgy kiegyeznék egy eü-s munkába,dehát ember tervez,aztán tudod mi van...:rolleyes:
Tessék csak nővérkét jáccani, az az asszony dóga. Ma kocsmáztál, míg a zurad nevelte a három gyerkőcöt.
 

pusimelu

Őstag
Konzultáltam a volt főnökömmel!Nem kevés felvilágosítást kaptam!
A legfontosabb hogy bármilyen kötszert használ a beteg nem biztos hogy minden embernek jó.Tehát van aki érzékeny valamilyen hatóanyagra vagy csak egyszerűen a kötszerre.
Írok gy pár sort az Ialugén plus nevű krémről,más is tanulhat belőle!
Ialugén Plus:Terápiás jav:decubitus(felfekvés),ulcus cruris(fekély),égési sérülések.
Alkalmazás módja:A krémet közvetlenül a sebfelületre 2-3 mm vastagon kell felvinni naponta 1-2 alkalommal.A kezelést folytatni kell a teljes sebgyógyulásig.
Ellenjavallat:Terhesség,szoptatás,allergia,koraszülött és újszülött esetén nem alkalmazható.
Különleges figyelmeztetés:Máj és vesbetegeknél óvatosan alkalmazható,szulfodiazin tartalma miatt nagy mennyiségben.
Gyógyszerkölcsönhatások:Proteolitikus enzimek egyidejű helyi alkalmazása nem ajánlott,mivel az enzimeket az ezüstionok inaktiválják.(Nem fognak hatni az enzimek.))Nincs maró hatása!!!!
Ialugén Plus hatóanyagai:A hialuronsav savanyú mukopoliszacharid amely a bőr alapállományának 50% -át alkotja.Megtalálható az üvegtestben az izületi folyadékban és a porcokban is.Hatása gyorsítja a sebgyógyulást.
Az ezüst-szulfodiazin jelentős antibakteriális hatással bír számos gram negatív és gram pozitív baktériumra és a gombákra.
Segédanyagok:glicerin,szorbit oldat,emulzifikáló viasz,olajsav-decilészer,tisztított víz és makrogolsztearát.
A hyperol csak akkor maró hatású ha valaki nem a megfelelő százalékos oldatoto készíti.Pl:3 dl vízbe 9 tablettát tesz= 9% -os oldattal.Sebfertőtlenítésre 3%százalékos oldatot használtunk mi.
A volt főnököm azt mondta hogy 3-4 napig valakinek nem kötözni a lábát felelőtlenség.
Írok pár sort a vliwaktívról is:(Bár én azt nem ajánlottam!)
Hatóanyag:Impregnált kötszer aktív szénnel.
Rendelheti:sebész,érsebész,traumatológus,onkológus,bőrgyógyász,fül-orr-gége sszakorvos,és javaslat alapján háziorvos 3 hóig felírhatja.
Javasolt:ulcus cruris(fekély),decubitus II-IV. stádiumában,égési sebek,krónikus diabeteses sebek esetén.
A varicositásból eredő ulcus esetén,műtét mérlegelése céljából az illetékes szakorvossal a konzultáció kötelező és dokumentálandó!
Az orvosi dokumentációban a felírás indokát rögzíteni kell.Több seb esetén pedig az orvosnak a vényen jelölnie kell hogy hány sebre írja fel a mennyiséget.A kötszer választásánál figyelembe kell venni a használati útmutatóban rögzítetteket.(Nem tudom mik azok mert én nem ajánlottam.)
 

Zsu77

Új tag
Tessék csak nővérkét jáccani, az az asszony dóga. Ma kocsmáztál, míg a zurad nevelte a három gyerkőcöt.

Hát...ha azt gyereknevelésnek lehet nevezni,hogy magára csukta az ajtót és ők azt csináltak este 8-ig,amit akartak...:mrgreen:
De ronda vagyok...:mrgreen: Az igazság az,hogy tanulnia kellett,mert doga napok vannak,aztán muszáj,hogy görbüljön!(remélem fog is...:? )
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát...ha azt gyereknevelésnek lehet nevezni,hogy magára csukta az ajtót és ők azt csináltak este 8-ig,amit akartak...:mrgreen:
De ronda vagyok...:mrgreen: Az igazság az,hogy tanulnia kellett,mert doga napok vannak,aztán muszáj,hogy görbüljön!(remélem fog is...:? )
Jó, jó, de te hol voltál nyóccig? Mert mi 7 után nem sokkal együttünk a kocsmából. Én nyócra mán meg is kajáltam, és kikönyörögtem kocka gyermektől az zinternet használati jogát.
 

Zsu77

Új tag
Hű,elég sok info Meli! A Ialugent mi kezdtük el hajkurászni,mert a múltkor az segített.De!Képzeld el,hogy nekünk vékonyan ajánlották most,nagyon keveset!Ezen menjen el az ember.A wlivaktív alá nem ajánlott semmilyen krém,mi tettünk,mert nem tudtuk...:( A hiperollal viszont mi nagyon elbaltáztuk,mert először rosszul használtuk,utána meg,mivel a kötszer kimosására használtuk,jó erős oldatot készítettünk(le sem merem írni,hogy milyet),ráadásul a wlivaktív aktív szénjével reakcióba lépett,oda tuti tilos lett volna,használni,de ezt is csak utólag tudtuk meg.Ráadásul a fáslizás is elég bénán ment akkoriban és az is nagyon sokat rontott rajta.Úgyhogy ezeken ment el a szekér!Igazán nem rajtad múlt,én tényleg hálás vagyok!Szerintem tök rendicsek vagy! ;)
Egyébként valóban nincs úgy maró hatása a Ialugennek,hanem azt magyarázta nekünk,hogy mivel valóban "jelentős antibakteriális hatással bír számos gram negatív és gram pozitív baktériumra és a gombákra",ezen tulajdonsága állítólag nem előnyös az éppen kialakuló kis szigetekre nézve.Állítólag.Tény,hogy amióta csak a lukba teszünk,ahol parasztosan szólva az a sárga-fekete váladék,vagy mi van,azóta jobb.Csak én sem értem,mert elvileg tökéletesen alkalmasnak bizonyult arra pár évvel ezelőtt,amit te is írtál róla.Lehet,hogy nem csak egyénfüggő a kezelés,hanem esetfüggő is?Passz.
Egyébként 3 napig csak azért nem volt egyetlen egyszer cserélve,mert szerencsétlenségünkre elpattant egy ér közvetlenül a fekély mellett,aminek viszont kellett 3 nap folyamatos szorító kötés.Így nem tudtuk a fekélyt sem ellátni.De hál'Isten nem lett belőle komolyabb ügy.
 

Csibe25

Új tag
Bioptron lámpa

Sziasztok,

Bioptron lámpa bizonyítottan gyógyítja a lábszárfekélyt, és még sok minden mást.
Főhatásai:

Sebgyógyítás
Fájdalom csökkentés
Tágítja az ereket
Erősíti az immunrendszert

Ha valakit érdekel szívesen adok részletes tájékoztatót, és segítek hozzá jutni a készülékhez kedvező áron.
 

Zsuzsa969

Új tag
A lábszárfekély eredményesen kezelhető a Bioptron fényterápiával. Hosszadalmas kezelést igényel, de talán az egyetlen hatásos módja. Ha érdekel tudok segíteni.
 

szolnok

Új tag
Az ember mindent kipróbál, hogy javítson az állapotán. Az édesapámnál alkalmaztunk a bioptron lámpát, de azt kell mondjam mint halottnak a csók. Akkor még nem hallottam , nem olvastam erről a módszerről, ami kissé meglepő, ám egy próbát mindenképpen megér. Nekem már sajnos nincs kinn próbálkozni.
http://www.hungarovet.com/?p=279#comment-112 erre most akadtam rá csak valamelyik nap, de van ismerősőm aki igaz kutyánál de alkalmazta teljes sikerrel. Javasolják humán gyógyászatban is. Érdemes elolvasni.
 

Adalka

Új tag
Kezelés

Sziasztok! Bár én még messze vagyok (remélem...) a lábszár fekélytől, de egyre csúnyábbak a visszereim és egyre gyakrabban fájnak. Erre kerestem valami féle megoldást és találtam egy jó helyet, ahol konkrét kezelés van. Biológiailag aktív anyagokról van szó és lehet orvostól tanácsot kérni. Talán ti is hasznát veszitek. Itt találtam:http://tiensbox.5mp.eu/web.php?a=tiensbox
 

Zsu77

Új tag
Sziasztok! Bár én még messze vagyok (remélem...) a lábszár fekélytől, de egyre csúnyábbak a visszereim és egyre gyakrabban fájnak. Erre kerestem valami féle megoldást és találtam egy jó helyet, ahol konkrét kezelés van. Biológiailag aktív anyagokról van szó és lehet orvostól tanácsot kérni. Talán ti is hasznát veszitek. Itt találtam:http://tiensbox.5mp.eu/web.php?a=tiensbox

Nos...Túl a vizsgákon,ráérek ilyen baromságokra.Miután átolvasgattam a honlapot,tömören ennyi lenne a véleményem: horribilis pénzkiadás orbitális hülyítésre.Ha lennék ilyen retardált,biztos bevenném.Szemezgetek ici-picit az aktuális téma terén...
"A visszértől lehetséges megszabadulni a súlyosságának függvényében. Ha csak kitágultak az erek, akkor elegendő az ANTILIPID TEA...

??? Maradnék az omega3-nál...

...ANTILIPID TEÁT, hogy hígítsuk a vért.

:oNo comment.

...A vér az érizmok összehúzódása segítségével tud felfelé folyni,...

Talán inkább vázizmok(ha már vénás visszafolyás) és akkor maradnék a biciklizésnél...;)

...ez azt jelenti, hogy biokalciumra van szükségünk. A véralvadásra nincs hatással az AGYSERKENTŐ (LECITIN TARTALMÚ) BIOKALCIUM ezért pont erre van szükségünk."

Változatos étkezés mellett a szükséges calcium biztosított,ha plusz igény jelentkezne:1.doki megmondja 2.lehet olcsóbban is pótolni.Valóban véralvadási faktor is a calcium,de a túladagolása elsősorban talán nem ezt a problémát veti fel.(De mondjuk ha az atherosclerosis miatt aggódnának....egy komplikált laesio fázisban pedig nincs az a calcium,ami annyira bio tud lenni,hogy a plakkokon ne akadjon fent...)Visszérnél a vérrögképződést amúgy is az érfal sérülése segíti elő,a vénagyulladás az,amit "illik" kerülni...
Ööö...próbáltam értelmezni...:o
Egészséges táplálkozás,testsúly-csökkentés,elégséges mozgás és megbetegedés esetén az orvosi utasítások betartása elégséges és nem kell dobozonként 15ezreket kiadni arra,ami ezekkel is elérhető.;-)
Hát...ez a szerény véleményem,bocs,ha "picit" kiakadtam és akkor még van,amit ki is hagytam,de...igazából mindegy. :cool:
Valaki esetleg(ha kihagytam volna valamit)?

 
Oldal tetejére