Lisztérzékeny cukorbeteg fogyókúrája?

Kiska

Új tag
1980 óta vagyok cukorbeteg, e mellett liszt-,tojás- és laktózérzékeny vagyok, 98 kg, 160 cm. BMI 131!!! 5 éve inzulinon vagyok, ugyanekkor derült ki a lisztérzékenység, azóta diétázom ez ügyben is. Akkor hagytam abba a dohányzást is. Ettől két év alatt 25 kg-ot híztam. 130-140 g CH, 1200-1300 Kcal.Alig birok mozogni, (Csípőm? Beleim? rettenetesen fájnak) CHI géppel naponta fél órát mozgok. Naponta5-6-szor van székletem, nem hasmenés, de rengeteg puffadás, szél. Diabeteszes láb, romló vese (creatinin dupla, metformint nem lehet alkalmazni):confused::confused::confused::confused::confused:

Mindenfélét kipróbáltam (pl bab-borsó-lencse kúra és mindenféle "izék")semmi eredménye nincs. VAN VALAMI TANÁCSOTOK, TAPASZTALATOTOK?

SEGITSÉG,KÖVÉR VAGYOK!
 

Vivi35

Új tag
Remélem segítek

1980 óta vagyok cukorbeteg, e mellett liszt-,tojás- és laktózérzékeny vagyok, 98 kg, 160 cm. BMI 131!!! 5 éve inzulinon vagyok, ugyanekkor derült ki a lisztérzékenység, azóta diétázom ez ügyben is. Akkor hagytam abba a dohányzást is. Ettől két év alatt 25 kg-ot híztam. 130-140 g CH, 1200-1300 Kcal.Alig birok mozogni, (Csípőm? Beleim? rettenetesen fájnak) CHI géppel naponta fél órát mozgok. Naponta5-6-szor van székletem, nem hasmenés, de rengeteg puffadás, szél. Diabeteszes láb, romló vese (creatinin dupla, metformint nem lehet alkalmazni):confused::confused::confused::confused::confused:

Mindenfélét kipróbáltam (pl bab-borsó-lencse kúra és mindenféle "izék")semmi eredménye nincs. VAN VALAMI TANÁCSOTOK, TAPASZTALATOTOK?

SEGITSÉG,KÖVÉR VAGYOK!

Szia kedves Kiska!

Én is szeretnék figyelmedbe ajánlani egy diétát. Engem a bab-borsó puffaszt, viszont a köles és a barna rizs nem okozott problémát. Sőt ezek még a lúgosítás -ban is segítenek. Sok párolt zöldséggel egészítsd ki úgy finomabb. Igyál sokat, ha lehet savmentes ásványvizet és ha megengeded figyelmedbe ajánlok egy 12 gyógynövény kivonatát tartalmazó folyadékot, ami segít átmosni a szervezeted, érezni fogod, hogy a vizeleten ürülnek a méreganyagok. Puridren -nek hívják a kivonatot és nekem is sokat segített a méregtelenítés -ben.

Remélem segíteni tudtam tanácsommal.
Üdvözlettel: Vivien
 

Kiska

Új tag
Köszi a tanácsot,mivel lisztérzékeny vagyok sok barnarizst és kölest eszem, bár a köles glikémiás indexe is magas, a rizsé is. Viszont írtál egygyógynövény-kivonatról
Puridren a neve. Kipróbálnám, hol kapható?
 

Vivi35

Új tag
Köszi a tanácsot,mivel lisztérzékeny vagyok sok barnarizst és kölest eszem, bár a köles glikémiás indexe is magas, a rizsé is. Viszont írtál egygyógynövény-kivonatról
Puridren a neve. Kipróbálnám, hol kapható?
Kérésedre megírom a bolt helyét ahol vásároltam remélem nem moderálnak e miatt :) Én az Oktogon téren vásároltam.
 

Kiska

Új tag
Köszi, a Házipatika c. honlap csomagküldőjében is kapható, megrendeltem, kipróbálom a 40 napos kúrát. Köszi!!
 

eszter10

Új tag
én is lisztérzékeny

1980 óta vagyok cukorbeteg, e mellett liszt-,tojás- és laktózérzékeny vagyok, 98 kg, 160 cm. BMI 131!!! 5 éve inzulinon vagyok, ugyanekkor derült ki a lisztérzékenység, azóta diétázom ez ügyben is. Akkor hagytam abba a dohányzást is. Ettől két év alatt 25 kg-ot híztam. 130-140 g CH, 1200-1300 Kcal.Alig birok mozogni, (Csípőm? Beleim? rettenetesen fájnak) CHI géppel naponta fél órát mozgok. Naponta5-6-szor van székletem, nem hasmenés, de rengeteg puffadás, szél. Diabeteszes láb, romló vese (creatinin dupla, metformint nem lehet alkalmazni):confused::confused::confused::confused::confused:

Mindenfélét kipróbáltam (pl bab-borsó-lencse kúra és mindenféle "izék")semmi eredménye nincs. VAN VALAMI TANÁCSOTOK, TAPASZTALATOTOK?

SEGITSÉG,KÖVÉR VAGYOK!
Szia kedves Kiska!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
Mivel én is lisztérzékeny vagyok, tudom, hogy gondot okoz a kaja meg választása.<o:p></o:p>
A Burgonya szinte minden nap van nekem. Tej- tejtermékek, főtojás, rizs, gyümölcsök. <o:p></o:p>
És nagyon bevált a korpás kenyér.<o:p></o:p>
A füredi lúgos vizet fogyasztom napi másfél litert. Így a savam is rendben van. <o:p></o:p>
Írj ha még segítségre van szűkséged! <o:p></o:p>
Kellemes hétvégét! <o:p></o:p>
 

Szepy

Új tag
Szia Eszter10!

Ha te lisztérzékeny vagy hogy fogyaszthatsz?: És nagyon bevált a korpás kenyér
Vagy ez pontosan mit is takar
 

eszter10

Új tag

Szia Szepy!
A reggeli az DEXI kukoricás keksz.. És naponta kb összesen 2 szelet korpás kenyeret kajálok.
Ezt bírom semmi gond. Nem szaladgálok a Wc. Belem sem gyulladt be!
A kezelő orvosom szerint hozzá lehet szokatni a szervezetett a glutén-hez de csak nagyon aprólékosan.
 

Szepy

Új tag
Szia Eszter10!

Sajnos nem értek veled egyet, szerintem nem lehet a szervezetet hozzászoktatni egy számára méreganyaghoz.Én is van amikor úgy jön ki hogy eszek gluténos terméket és nekem sem okoz problémát, de ez nem azt jelenti hogy a szervezetem bírja is.Neked az ellenőrző vizsgálaton nem mutatja a rossz eredményt?Végül is te nem diétázol. Ahoz, hogy a szervezeted regenerálódjon legalább 3 hónapos folyamatos diétára van szükség, ha ezt nem tartod sajnos a te beleid gyulladásban vannak attól fűggetlenűl hogy te ezt nem érzed.Elszomorít az orvosod tájékoztatása ez mind a szakmai tudatlanságát bízonyítja.Remélem jobban utánna mész e témának és bővited ismereteidet, hogy magad is belázsd nem jó uton jársz.

Gabi
 

Kiska

Új tag
Szervusztok! Diétázni feltétlenül muszáj, ha vétek a diéta ellen, romlik a beleim állapota, ez kétségtelen. (néha vétek a diéta ellen, de mivel egyéb ételallergiától szenvedek, sosem lehet tudni, hogy éppen mitől kinblódom) A krumpli nekem is nagyon jó, a barnarizs is, de mindkettőnek magas a glikémiás indexe, ezért a cukorbajnál nem ajánlatos. A puffadás nagyon kellemetlen és fájdalmas, édeskömény kapszulát, Espumisant, Dipancrint eszem. Sajnos, az édeskömény kapszulát már nem forgalmazzák.Nem tudtok valami jót a puffadás ellen?
 

Szepy

Új tag
Szia Kiska!

Nekem a puffadásra Dicetel 50mg tablettát írt a doki, ezt csak receptre adják.Nem szedem állandóan csak ha érzem hogy szükséges az allergia mellet is sok minden puffaszt ami más embereket is pl: gyümölcsök, bab, borsó..ilyenkor 1-2 szemet bekapok a délelőtt folyamán és estére szépen leengedek.Nekem ez nagyon bevált.a diétát én is nagyon betartom de néha követek el hibát.Főként a régi nagyi receptes sütik elgyengítenek.A családnak rendes lisztből készítem az ételeket. Magamnak szoktam külön főzni. Ja és a futás nagyon jót tesz az emésztésemnek ha szt is rendszeresen csinálom nincs semmi gond.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szia Szepy!
A reggeli az DEXI kukoricás keksz.. És naponta kb összesen 2 szelet korpás kenyeret kajálok.
Ezt bírom semmi gond. Nem szaladgálok a Wc. Belem sem gyulladt be!
A kezelő orvosom szerint hozzá lehet szokatni a szervezetett a glutén-hez de csak nagyon aprólékosan.

Szia Eszter10!

Sajnos nem értek veled egyet, szerintem nem lehet a szervezetet hozzászoktatni egy számára méreganyaghoz.
...
Elszomorít az orvosod tájékoztatása ez mind a szakmai tudatlanságát bízonyítja.Remélem jobban utánna mész e témának és bővited ismereteidet, hogy magad is belázsd nem jó uton jársz.

Gabi

Sziasztok,
Érdekes cikk, igaz a mogyoróallergiáról... Fura, de a szervezetet mégiscsak lehet "méreganyaghoz" szoktatni.

A mogyoróallergia hamarosan a múltté lehet?
 

Szepy

Új tag
Nagyon jó a mogyoróallergiáról szóló cikk és biztos sok embernek megoldást jelent.A lisztérzékenység egy teljesen más lefolyású betegség ezért ez a hozzászoktatózsdi itt nem működik. Aki pedig naiv az áltathatja magát és kivetítheti más kezelések pozitív tapasztalatait a saját problémájára.

Gabi
 

Zsu77

Új tag
Hu,érdekes téma...:)Először is Kiskát szeretném "megnyugtatni",tuti nem 131 az a BMI...:)Persze kiszámolva nem is annyira jó...:-(

Szoktatás...Mindent átgondolva...Ha azt mondom,hogy a gliadin átjut a bélnyálkahártya sejtsorán,mert az ott termelődő és ezt bontó enzim hiányzik,akkor mint idegenfehérje indítja meg az allergiás reakciót,ugyebár.Hogy a doktor miért gondolhatott szoktatásra,azt talán én abból merném feltételezni,hogy allergiában is használják a hisztaminhoz való hozzászoktatást,így amikor eljön az allergia-szezon,gyakorlatilag a kérdés megoldott.Csakhogy coeliakiaban az a gond,hogy az immunkomplexek gyulladásba hozzák a bélhámsejt felszínét,ezek azt megszokni nem képesek,pont úgy is vannak kitalálva,ha szabad ilyen egyszerűen fogalmaznom,hogy a hisztamin egy erőteljes és viharos bélmozgást indítson el...A gliadin-mentes étrend természetesen lehetővé teszi a regenerálódásukat,ami nagyon fontos a tápanyagok felszívódása miatt.Én személy szerint biztos,hogy nem ajánlanám senkinek sem,hogy egy esetleges kis%-ra apellálva önmagán kísérletezgessen.
 
K

KNimród

Vendég
Szia! Köszi, ebben igazad van, azonban ad "némi" hasznos információt a helytelen táplálkozási minták által kialakult betegségek, mint pl. a cukorbetegség és egyéb elhallgatott fontos kérdésekben az egészséges táplálkozás témában ! Üdv.
 
Oldal tetejére