MÁK - Hatósági Igazolvány

tímeácska

Őstag
Fontos!
2010. 07. 01.-től a MÁK által újonnan kibocsájtott plasztik kártya alakú Hatósági Igazolvány lesz érvényes, ami igazolja az egyén magasabb összegű családi pótlékra jogosultságát.
Ebből következik, hogy a belföldi menetrend szerinti közforgalmú közlekedésben az utazási kedvezmény ezen új formájú igazolvány felmutatása alkalmával illeti meg a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági ellátásban vagy vakok személyi járadékában részesülőket!
Az utazás során a személyi igazolvány felmutatására is kérhetik az utasokat!
Az továbbra is változatlan, hogy az igazolvány tulajdonosával együtt utazó kísérő szintén jogosult a kedvezmény igénybevételére!

További kérdések estén tájékoztatás kérhető: 06-1-452-2910 ; 06-20-881-9535 ; 06-30-344-0045 ; 06-70-460-9005.
 

tímeácska

Őstag
A régi papír alapú Hatósági Igazolvánnyal rendelkezőknek automatikusan megküldi a Magyar Államkincstár az új igazolványt! Ha nem, jelezni kell a helyi illetékes MÁK-nál!
 

tímeácska

Őstag
Az új kártya érvényességi ideje nem ugyan az, mint a régi igazolványé! Máté régi igazolványáé pl. 2011.12.01-ig volt érvényes, az új már 2011.12.31.-ig érvényes!:D
 

tímeácska

Őstag
A régi papír alapú Hatósági Igazolvánnyal rendelkezőknek automatikusan megküldi a Magyar Államkincstár az új igazolványt! Ha nem, jelezni kell a helyi illetékes MÁK-nál!

Érdemes megnézni, ha nem küldtek új igazolványt, de régi típusú van, hogy nem járt e le a hatályossága...:cool: Ha nem igényeljük újból, lehet, hogy nem hosszabbítják meg automatikusan?! :o Esetleg van valakinek erről már tapasztalata?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szuper lenne, ha a felnőtt diabosnak is járna utazási kedvezmény. Át fogom nézni az új szabályozást, hátha érint minket is.
Köszi, hogy feltetted. :dr_24::dr_24::dr_24:
 

tímeácska

Őstag
Szuper lenne, ha a felnőtt diabosnak is járna utazási kedvezmény. Át fogom nézni az új szabályozást, hátha érint minket is.
Köszi, hogy feltetted. :dr_24::dr_24::dr_24:

Tekikém, a súlyos fogyatékosság alapján lehet, hogy jár... Ippen most olvasom át alaposabban a rendeletet... Az előbbiekben már feltettem! :cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tekikém, a súlyos fogyatékosság alapján lehet, hogy jár... Ippen most olvasom át alaposabban a rendeletet... Az előbbiekben már feltettem! :cool:
Igen, olvastam, ez van meg nekem is. Azonban nem mindenhol fogadják el, ill. nem mindig. A kártyaalapút ismerik, abba nem kötnek bele.
 

tímeácska

Őstag
Teki, várjál! Elvesztettem a fonált! Azt mondod/írod, hogy Neked van a MÁK által kibocsájtott utazási kedvezményre jogosító papír alapú kártyád (laminált papír...)?! :o
 

christina

Őstag
A régi papír alapú Hatósági Igazolvánnyal rendelkezőknek automatikusan megküldi a Magyar Államkincstár az új igazolványt! Ha nem, jelezni kell a helyi illetékes MÁK-nál!

Épp ma hozta a postás! Én meg csak néztem ki a fejemből, hogy ezt miért is hozta nékem.:)

Az a poén, hogy én a régit sem igényeltem, tévedésből azt küldték amikor a BKV járataira a kisgyermekes bérlethez kértem a MÁK-tól igazolást. Sose használtam, nem is tudtam, hogy van ilyen. De majd csak jó lesz valamire!:rohog:
 

tímeácska

Őstag
Épp ma hozta a postás! Én meg csak néztem ki a fejemből, hogy ezt miért is hozta nékem.:)

Az a poén, hogy én a régit sem igényeltem, tévedésből azt küldték amikor a BKV járataira a kisgyermekes bérlethez kértem a MÁK-tól igazolást. Sose használtam, nem is tudtam, hogy van ilyen. De majd csak jó lesz valamire!:rohog:

Pontosan ezt az igazolványt kellett küldeniük! :D Figyu! Ha nem tudjátok semmire használni, hát jó lesz verebeket hajigálni! :D:rohog::cool:
 

gabibaba

Aktív tag
Lehet vele ingyen utazni a BKV-n (gyerek+1 kísérő), 90% kedvezmény vasúton és buszokon. 2008-tól (akiket én tudok) automatikusan kiküldték az emelt összegű csp. igénylésekor.
 

dg

Őstag
Ma hozzánk is meghozta a postás. Azért, ez a bőség zavara: új info, a hozzátartozó új kártyával ugyanazon a napon? :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Teki, várjál! Elvesztettem a fonált! Azt mondod/írod, hogy Neked van a MÁK által kibocsájtott utazási kedvezményre jogosító papír alapú kártyád (laminált papír...)?! :o
Nem, nekem nincs. Ezt (már) nem is neked írom, mert mi már megbeszéltük, hanem a többi felnőtt korú diabosnak, nehogy félreértés legyen, hogy valamiből kimaradtak.

Szóval sajna felnőttnek nem jár utazási kedvezmény.
 
Oldal tetejére