MÁK - Hatósági Igazolvány

gabibaba

Aktív tag
A MÁK sebességéhez csak gratulálni tudok, kár lett volna kicsit korábban kiküldeni. Ma mi is megkaptuk a plasztik lapot (lesz mit elveszteni :)). Viszont Gábor a régi lappal 27-én lement a Balatonra és csak 7-én jön haza. Akkor oda-vissza vettük a jegyet, hát kíváncsian várom, mi lesz. Vannak sejtéseim.
 

tímeácska

Őstag
A MÁK sebességéhez csak gratulálni tudok, kár lett volna kicsit korábban kiküldeni. Ma mi is megkaptuk a plasztik lapot (lesz mit elveszteni :)). Viszont Gábor a régi lappal 27-én lement a Balatonra és csak 7-én jön haza. Akkor oda-vissza vettük a jegyet, hát kíváncsian várom, mi lesz. Vannak sejtéseim.

:oÉn meg kíváncsian várom a fejleményeket!:cool:
Retúr jegyet vettetek, mi?! Tán nem mertétek Vizidezodorunkra bízni a kőttőpíz beosztását?! :o:D:rohog::rohog::rohog:
 

gabibaba

Aktív tag
2 db-ot + tartalék pent + csíkokat. Hogy hányat hoz haza? :mad:
Vitte az utazási igazolványt, annak a másolatát. :D
 

Csatolások

  • gabicsek.jpg
    gabicsek.jpg
    4.8 KB · Olvasás: 4

christina

Őstag
Viszont Gábor a régi lappal 27-én lement a Balatonra és csak 7-én jön haza. Akkor oda-vissza vettük a jegyet, hát kíváncsian várom, mi lesz. Vannak sejtéseim.


De jó ezeknek a szünidős gyerkőcöknek! :D(Már az én lányom is Balcsin van hétfő óta.) A jó időnek viszont nagyon örülök-de csak őmiatta.
 

gabibaba

Aktív tag
Tegnap sikeresen hazajutott Gábor (cukrairól inkább semmit). Elfogadták a jegyét és a régi igazolványát, a kalauz mondta neki, hogy van új, de a régit július 31-ig elfogadják.
 

somcsika

Aktív tag
Én sem tudtam ennek az igazolványnak a létezéséről... S már be is újítanak?

Ide most többetek hozzászólását is beidézhettem volna, de az sok időbe kerülne, abból meg most nincs sok.

Olyan furcsa, hogy egy országban lakunk régiókra osztva, és más és más a hivatalok működési menete. Azt, hogy mit adnak és mit nem.

Nekem Teki hívta fel a figyelmem még kb. márciusban, hogy mi mident lehet megigiényelni a MÁK-tól és én hálistennek olyan szerencsés helyzetben voltam/voltunk, hogy bennünket már a kórházban is full-osan tájékoztattak a lehetőségről és a MÁK is először küldte az emelt összegű családi pótlékot, kb. 2 héttel a betegség megállípítása után, a közgyógyigazolvánnyal együtt pedig küldte azt a kis lefóliázott kártyát is amely az utazási kedvezmény igénybevételéhez kell. Tehát nekünk semmit nem kellett igényelnünk, csak a papírokat kellett beküldenünk, mármint az igzolást a tartós betegségről, tehát se új belelentőt, se semmit nem kellett, csak átvezették a törzsükben és kész.
A közgyógyos papirral volt csak annyi intézni valónk, hogy el kellett vinni az orvoshoz és onnan a Polgármesteri Hivatalba. Aztán hipp-hopp 2 hónap mulva jött a határozat az összeg megállapításáról és aztán jött a kártya is. Most meg jött ez a plastik valami.
Sokszor mondtam már életem során, biztosan máshol is így van és a megállapítást ti is nyugtázzátok, hogy sokszor olyan tudatlan és hozzánemértő emberek ülnek a közférában, hogy ha a vállalkozói szektroban dolgoznának igen felkopna az álluk. Hiába bizonygatod az igazad, nem vagy előrébb, mert folyamatosan falakba ütközöl, mert az ügyintéző olyat még nem is hallott, azt ő nem látta sehol leirva. Ha meg érzi, hogy vesztésre áll, akkor meg kikéri magának a feltételezést, hogy ő buta és közli az emberrel, hogy a helyemre lehet ülni és megpróbálni azt csinálni amit ő. Biztosan sokan meg is próbálnák, de nálunk is az ilyen közférás munkahelyek kihalásos elven működnek és vész esetén is van legalább 1 befutó és 1 pótbefutó is.
 

christina

Őstag
Tegnap sikeresen hazajutott Gábor (cukrairól inkább semmit). Elfogadták a jegyét és a régi igazolványát, a kalauz mondta neki, hogy van új, de a régit július 31-ig elfogadják.

Ez jó.
Sztem amúgy se lett volna gond - mivel a retúrjegyet még a régi igazolvánnyal váltotta ki.:)
 

christina

Őstag
Nekem Teki hívta fel a figyelmem még kb. márciusban, hogy mi mident lehet megigiényelni a MÁK-tól és én hálistennek olyan szerencsés helyzetben voltam/voltunk, hogy bennünket már a kórházban is full-osan tájékoztattak a lehetőségről és a MÁK is először küldte az emelt összegű családi pótlékot, kb. 2 héttel a betegség megállípítása után, a közgyógyigazolvánnyal együtt pedig küldte azt a kis lefóliázott kártyát is amely az utazási kedvezmény igénybevételéhez kell. Tehát nekünk semmit nem kellett igényelnünk, csak a papírokat kellett beküldenünk, mármint az igzolást a tartós betegségről, tehát se új belelentőt, se semmit nem kellett, csak átvezették a törzsükben és kész.
A közgyógyos papirral volt csak annyi intézni valónk, hogy el kellett vinni az orvoshoz és onnan a Polgármesteri Hivatalba. Aztán hipp-hopp 2 hónap mulva jött a határozat az összeg megállapításáról és aztán jött a kártya is. Most meg jött ez a plastik valami.


Szerencsések vagytok.:hurra: Lehet hogy odaköltözöm! :rohog:
 

napocska

Őstag
Ha esetleg elveszik az igazolvány:
Amennyiben az utazási kedvezményre jogosító igazolvány elveszik, megsemmisül, ebben az esetekben írásban benyújtott kérelem alapján kerülhet sor új ( új sorszámmal ellátott) igazolvány kiadására. A kérelmet az ügyfélnek kell előterjeszteni, amelynek tartalmaznia kell az elvesztés körülményeit, valamint az ügyfél igényét az új igazolvány kiadására.

(Dani tegnap hívott, hogy elvesztette, de kiderült, hogy ott lapult végig a táska aljában. Mindenesetre én gyorsan igényeltem a MÁK honlapján újat, és a fenti választ kaptam)
 

christina

Őstag
Ha esetleg elveszik az igazolvány:
Amennyiben az utazási kedvezményre jogosító igazolvány elveszik, megsemmisül, ebben az esetekben írásban benyújtott kérelem alapján kerülhet sor új ( új sorszámmal ellátott) igazolvány kiadására. A kérelmet az ügyfélnek kell előterjeszteni, amelynek tartalmaznia kell az elvesztés körülményeit, valamint az ügyfél igényét az új igazolvány kiadására.

(Dani tegnap hívott, hogy elvesztette, de kiderült, hogy ott lapult végig a táska aljában. Mindenesetre én gyorsan igényeltem a MÁK honlapján újat, és a fenti választ kaptam)


Köszi az infót! :):dr_24:
 

somcsika

Aktív tag
Talán még cserkó is van a fán. ;):dr_31:

Sok maradt a fán, hiába a lelkes szomszédok, rokonok, családtagok, a fára mászást nem merték bevállalni, csak a létra nyújtotta lehetőségeket használták ki. De sajnos ami rajta maradt az már ehetetlen.
A meggyet is még a héten szedtem le, már majdnem aszalt volt, egy nagy főzet levesre még alkalmasnak találtatott, némi túlzással ettük 1 hétig.
 
Oldal tetejére