MÁK - Hatósági Igazolvány

bogesz

Új tag
Bogesz, te milyen (saját) jogon vagy jogosult emeltszintű csp-re? És segíts léccike, mert nem tudom mi az az "OSZI".

Mert akkor így ebben a formában igaz, amit írtam, ugyanis én azt írtam: "ha nincs egyéb jogosultság...". Ezek szerint neked van valami egyéb jogosultság.
nincsen más,saját jogon. orvosszakértői vizsgálaton voltam a cukorbetegségemmel ahol megállapították hogy nem múlt el( érdekes),és továbbra is jár az emeltszintű csp. saját részre! ennyi!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
az én kérdésemre is válaszolnának ha ennyi okos ember jár erre felé?
problémám akadt a hatósági igazolványommal kérem segítsenek.
Mivel én nem vagyok jogosult, így csak azzal vagyok tisztában, hogy nem vagyok jogosult, a többi számomra talány.
Ennek ellenére írtam levelet a MÁK-nak a problémáddal kapcsolatban, de még nem jött válasz. Amint megjön a válasz, kiírom ide neked.

Így nem csak okos vagyok, hanem aranyos, kedves, ügyes, segítőkész és figyelmes, ha pedig megjön a válasz, még okosabb leszek. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
nincsen más,saját jogon. orvosszakértői vizsgálaton voltam a cukorbetegségemmel ahol megállapították hogy nem múlt el( érdekes),és továbbra is jár az emeltszintű csp. saját részre! ennyi!
Ezt akkor még inkább nem értem. Egyikünknek sem múlik el a diabétesz, még sem kapunk saját jogon csp-t, főleg nem kiemeltet.
Lehet, hogy valamit nagyon nem jól tudunk(és az orvosom sem?)? :o Írok egy újabb levelet a MÁK-nak.
Bogesz, és a hatósági bizonyítványt is megkaptad, vagy meg fogod kapni? :)
 

bogesz

Új tag
Ezt akkor még inkább nem értem. Egyikünknek sem múlik el a diabétesz, még sem kapunk saját jogon csp-t, főleg nem kiemeltet.
Lehet, hogy valamit nagyon nem jól tudunk(és az orvosom sem?)? :o Írok egy újabb levelet a MÁK-nak.
Bogesz, és a hatósági bizonyítványt is megkaptad, vagy meg fogod kapni? :)
nem tudom mi az!:o A csp.-t addig kapom míg a fizetésem nem lépi át a minimálbért! amúgy nekem sem a diab dokim intézte ezt annak idején,sőt lehet hogy ő sem tud róla!
 

bogesz

Új tag
szóval tudom mi az a hatósági igazolvány! de csak a fórumon olvastam róla! azért nem is tudom hogy azt kapok e! de már 2 hete várok az igazolásra,azért gondoltam!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
szóval tudom mi az a hatósági igazolvány! de csak a fórumon olvastam róla! azért nem is tudom hogy azt kapok e! de már 2 hete várok az igazolásra,azért gondoltam!
Így már érteni. Feltétlen írd meg, ha megkaptad, de én meglepődnék. A MÁK-tól még nem kaptam választ.
 

MrV

Új tag
Én nem tartok igényt erre a kártyára.Mindenhol azt olvasom hogy hogyan lehet hozzájutni,de arról sehol nem találok információt hogy hol lehet bevonatni.Ha már kérés nélkül kiküldte a MÁK akkor legalább ezt is odaírhatta volna.Tudna valaki információval szolgálni ezzel kapcsolatban?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
szóval tudom mi az a hatósági igazolvány! de csak a fórumon olvastam róla! azért nem is tudom hogy azt kapok e! de már 2 hete várok az igazolásra,azért gondoltam!
Bogesz, megkaptam a MÁK-tól a választ, íme, idekopizom:

Családi pótlékra saját jogán jogosult a tizennyolcadik életévét betöltött tartósan beteg illetve súlyosan fogyatékos személy.
Családtámogatási ellátás szempontjából tartósan beteg illetve súlyosan fogyatékos az a tizennyolc évesnél idősebb személy, aki tizennyolcadik életévének a betöltése előtt munkaképességét legalább 67%-ban elvesztette, illetve legalább 50%-os mértékű egészségkárosodást szenvedett, és ez az állapot egy éve tart, vagy előreláthatólag legalább egy évig fennáll;

A családi pótlékra vonatkozó igény benyújtása "Saját jogú családi pótlék igénybejelentés " című formanyomtatvány kitöltésével történik.

Nyomtatvány letölthető: http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/137
A családi pótlék igényléséhez az alábbi okmányok benyújtása, illetve másolatban csatolása szükséges:
• Igénylő személyi igazolványa
• Igénylő lakcím igazolványa
• Igénylő TAJ számát igazoló hatósági igazolványa

Az igénybejelentés személyesen és postai úton is történhet.

Az ellátásra vonatkozó igényt a Magyar Államkincstárnak a lakóhelye, tartózkodási helye szerint illetékes Megyei Igazgatóságánál kell előterjeszteni.
A Megyei Igazgatóságok elérhetőségéről tájékozódhat:

http://www.allamkincstar.gov.hu/mithol
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én nem tartok igényt erre a kártyára.Mindenhol azt olvasom hogy hogyan lehet hozzájutni,de arról sehol nem találok információt hogy hol lehet bevonatni.Ha már kérés nélkül kiküldte a MÁK akkor legalább ezt is odaírhatta volna.Tudna valaki információval szolgálni ezzel kapcsolatban?
Ha priviben adok címet, elküldöd nekem? Ha már neked úgysem kell, én átveszem. A postaköltséget kifizetem.
 

tímeácska

Őstag
Én nem tartok igényt erre a kártyára.Mindenhol azt olvasom hogy hogyan lehet hozzájutni,de arról sehol nem találok információt hogy hol lehet bevonatni.Ha már kérés nélkül kiküldte a MÁK akkor legalább ezt is odaírhatta volna.Tudna valaki információval szolgálni ezzel kapcsolatban?
Ugyan oda kell visszaküldeni a Hatósági Igazolványt, ahonnan küldték! Ha mellékelsz hozzá egy kísérőlevelet, amiben megírod, hogy neked olyanra nincs szükséged a továbbiakban, akkor törölnek a rendszerből, azaz, nem küldenek többet!
...Vagy egy másik megoldás: továbbítod Katának! :D:cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ugyan oda kell visszaküldeni a Hatósági Igazolványt, ahonnan küldték! Ha mellékelsz hozzá egy kísérőlevelet, amiben megírod, hogy neked olyanra nincs szükséged a továbbiakban, akkor törölnek a rendszerből, azaz, nem küldenek többet!
...Vagy egy másik megoldás: továbbítod Katának! :D:cool:
A második megoldás a helyes választás :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Richárd, a te ügyedben nem válaszolt a MÁK, szerintem még a kérdést is komolytalannak vélte.
Richard, itt a MÁK válasza:

Tisztelt Ügyfél!

Amíg nem közli a jogosult adatait, addig nem tudunk utána nézni az ügynek.
És biztos, hogy 2010 szerepel a kártyán?

Tisztelettel: Szajkó Viktória

Eszerint neked magadnak kell a dolgodnak utána járni. Ha kéred, írj privit, és megadom a hölgy e-mail címét, hogy írhass neki. Nem hinném, hogy az adataidat szeretnéd velem tudatni.
 

baliz

Új tag
Hát velem egy érdekes dolog történt... :) Körülbelül 2009 aug 13án lejárt a hatályossága az igazolványomnak... Le éretsségiztem hasonlók, és ugye nem küldték az emelt csp-t... A mai napon megküldték a kártyát ás anya szólt hogy küldtek megint emelt csp-t ... Érdekes, még ez a hatóság se működik rendesen ebbe az országba :) Egyébként a fő kérdésem az lenne hogy? "Ezen igazolvány használóját kísérő személyt hasonló kedvezmény illeti meg." /Kártya hátulja/ Szóval ez a személy lehet bárki, vagy családtagnak kell lennie? Például ha én MÁV-al utazok és az egyik ismerősöm/kísérőm utazik velem akkor megvesszük neki szépen a 90%os jegyet, és ha jön a kalauz megmondom hogy ő a kísérőm, és ennyi ... ? Előre is köszönöm a választ! :)
 
Oldal tetejére