Méhnyakrák - Ez komoly dolog

poe

Őstag
A gyümölcsevés szerintem is fontos. :cool: Ezt az idénygyümölcsös szisztémát is hallottam már. Azt mondjuk nem egészen értem, hogy ebbe hogy illik bele itt, Magyarországon s narancs, meg az olajbogyó... (Amik egyébként finomak, én eszek is elég rendszeresen mindkettőt.) ;)
 

Rita23

Új tag
Én az epret főként azért eszem , mert nagyon finom :cool: a narancsi is sokkal finomabb nyáron, csak ilyenkor olyan sok gyümölcs van Magyarországon szerencsére, hogy nem költenek rá az emberek, mikor sokkal olcsóbban meg lehet venni a magyar barackot, vagy szilvát. Ilyenkor azért van úgymond " narancsszezon", mert nálunk nincsenek gyümölcsök, és mégis igényünk van rá, hogy gyümölcsöket együnk. Szerintem gyümölcsöt enni, mindig jó, hiába nincs szezonja. Az más kérdés , hogy nem olyan finom, mint nyáron. Múltkor ettem avokádót, és olyan jól esett, az is tele van vitaminnal igaz, hogy elég drága, de egy héten az ember vesz egyet az kibírható. Egyre többen náthásak a közelemben és mindenkinek mondom, hogy egyen vitamint vitaminnal, meg sok gyümölcsöt, zöldséget. Hiába még hideg van, a mozgás ilyenkor is nagyon fontos. A Bérest is szedem, igaz, hogy már lassan elfogy az üvegből. Nem tudom, hogy ilyenkor a kúrák után kell e kihagyni szünetet, vagy rögtön vehetem a következő csomagot. Van ebben valakinek tapasztalata? Remélem , hogy mindannyiótokat elkerül ez a fránya influenza.
 

tímeácska

Őstag
Én mostanában a mangóra kattantam rá! Csak ritkán találok szép érett gyümölcsöt! :mad: Vagy lehet, hogy nem tudnak olyan gyorsan beérni a mangók, hogy követni tudják a fogyasztásom iramát? :o:rohog:
 

rapszil

Új tag
Én személy szerint minden gyümölcsöt szeretek, úgyhogy szerencsésnek mondhatom magam. Jó dolog a béres csepp is, kiegészítheted vele az étrendedet, és biztosítva lesz a szervezeted nyomelemháztartásának egyensúlya. A családban, rokonságban nálunk többen is szedik, és folyamatosan. Ritkán vannak megfázva, mondjuk alapból is szívós alkatúak vagyunk, de ártani biztos nem árt. :) A béres cseppet szedőkön ritkábban hatalmasodik el talán a megfázás.
 

borka

Őstag
Én személy szerint minden gyümölcsöt szeretek, úgyhogy szerencsésnek mondhatom magam. Jó dolog a béres csepp is, kiegészítheted vele az étrendedet, és biztosítva lesz a szervezeted nyomelemháztartásának egyensúlya. A családban, rokonságban nálunk többen is szedik, és folyamatosan. Ritkán vannak megfázva, mondjuk alapból is szívós alkatúak vagyunk, de ártani biztos nem árt. :) A béres cseppet szedőkön ritkábban hatalmasodik el talán a megfázás.

Remélem,hogy C vitamint is szedtek hozzá,mert az kell !!!!!!!
 

borka

Őstag
Én mostanában a mangóra kattantam rá! Csak ritkán találok szép érett gyümölcsöt! :mad: Vagy lehet, hogy nem tudnak olyan gyorsan beérni a mangók, hogy követni tudják a fogyasztásom iramát? :o:rohog:

Mint ahogy láttad,a "sárgadinnyére" /pamelo/ vagyunk rákattanva.
Az aldiban 399 Ft/ db ,és általában 1,2 kg.:);)
 

selejt

Új tag
Én az epret főként azért eszem , mert nagyon finom :cool: a narancsi is sokkal finomabb nyáron, csak ilyenkor olyan sok gyümölcs van Magyarországon szerencsére, hogy nem költenek rá az emberek, mikor sokkal olcsóbban meg lehet venni a magyar barackot, vagy szilvát. Ilyenkor azért van úgymond " narancsszezon", mert nálunk nincsenek gyümölcsök, és mégis igényünk van rá, hogy gyümölcsöket együnk. Szerintem gyümölcsöt enni, mindig jó, hiába nincs szezonja. Az más kérdés , hogy nem olyan finom, mint nyáron. Múltkor ettem avokádót, és olyan jól esett, az is tele van vitaminnal igaz, hogy elég drága, de egy héten az ember vesz egyet az kibírható. Egyre többen náthásak a közelemben és mindenkinek mondom, hogy egyen vitamint vitaminnal, meg sok gyümölcsöt, zöldséget. Hiába még hideg van, a mozgás ilyenkor is nagyon fontos. A Bérest is szedem, igaz, hogy már lassan elfogy az üvegből. Nem tudom, hogy ilyenkor a kúrák után kell e kihagyni szünetet, vagy rögtön vehetem a következő csomagot. Van ebben valakinek tapasztalata? Remélem , hogy mindannyiótokat elkerül ez a fránya influenza.

Hozzád hasonlóan akkor én is szerencsésnek mondhatom magam. :) Minden létező gyümölcsöt imádok. Valahogy úgy érzem a szervezetem mindig jelez, mire van szüksége. Nem vagyok finnyás, mindent megeszek, de valahogy mindig tudom, hogy mit kívánok épp... :) A béres cseppeket egyébként folyamatosan adagolhatod magadnak, nem kell szünetet tartani két üveg között. Ha életed végéig szeded, sok egészségügyi problémát, kellemetlenséget megelőzhetsz akár... Lényegében a béres csepp egy étrend kiegészítő, amit értelemszerűen folyamatosan lehet szedni. Influenza járvány idején sokat segíthet. Csak megfigyeltem már, hogy megelőzni sokkal jobb a bajt, mint kezelni. Kezelés esetén a béres csepp már kevés lehet...
 
Micsoda gyümölcsrajongók : )) Én is szeretem a gyümölcsöket, de elég keveset eszek, szóval nálam nem megy el az öt kiló két nap alatt :D
Ezt az idénygyümölcs fogyasztásos szisztémát én még nem hallottam ezelőtt, de elég érdekes. Mindig szezongyümölcsöket veszek, mert azok frissek és igyekszem helyi termelőktől vásárolni, így nem kell szegény almának több száz kilométert utaznia. Valamilyen fura módon a zöldségeket is megszerettem az utóbbi időben. Már teszek a szendvicsembe paprikát, szívesen eszek párolt zöldséget köretként meg ilyenek - eléggé meglepődtem magamon : )
Azért az influenza szezonban Béressel is tuningoltam magam, hogy ellenállóbb legyek. Meg igyekszem több gyümit enni :D
Megelőzni valóban könnyebb, mint ha baj van és kezelni kell...
 
Oldal tetejére