mindenkinek

napocska

Őstag
Sziasztok!

A János kórházban ismer valaki jó belgyógyászt? Ha igen, kérlek Benneteket, adjátok meg a nevét!
Esetleg ördögharapta fű gyógynövény lelőhelyet tudtok?

(egy kollégám kért segítséget a fentiekkel kapcsolatban)

Köszönöm
Kriszta
 

borka

Őstag
"Magyarországon a láprétek jellegzetes növénye." wikipedia

Sajnos többet nem tudok róla.
 

Csatolások

  • 795px-Succisa_pratensis_Purtojuuri_H7938.jpg
    795px-Succisa_pratensis_Purtojuuri_H7938.jpg
    56.5 KB · Olvasás: 2

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

A János kórházban ismer valaki jó belgyógyászt? Ha igen, kérlek Benneteket, adjátok meg a nevét!
Esetleg ördögharapta fű gyógynövény lelőhelyet tudtok?

(egy kollégám kért segítséget a fentiekkel kapcsolatban)

Köszönöm
Kriszta
Én ezt a növény nem ismertem, soha nem hallottam róla, de ezt találtam. Ha hinni lehet a térképnek, akkor itt van lelőhely.
http://www.panoramio.com/photo/16440818
 
Társ?

Két hétig a kórházban voltam megint, és nem tudtam válaszolni azokra a levelekre, amit a Társ? felvetésemre válaszoltatok.
Csak tanulságképpen még hozzá akartam tenni, hogy nem elég volt hogy a cukorbetegségem miatt a társam elhagyott, hanem még volt egy megjegyzése, amit azóta sem tudok megemészteni.

Azt mondta, ő 38 éves, és neki terveznie kell 25-30 évre. Neki már van egy fia, 14 éves, 2 éves korában elváltak, utána 5 évig Amerikában volt, utána Angliában, tehát semmi szerepet nem vállalt a nevelésében. Ő most jött rá, hogy kellene neki még egy gyerek, akit felnevel. És hogy én erre teljesen alkalmatlan vagyok a betegségem miatt. I típus, és még mellé 2 másik fajta autoimmun betegségem van. Összesen 3. Nekem van egy 10 éves lánykám, még az előtt született, hogy beteg lettem. Nekem ez borzalmas volt. Mintha tőrt forgattak volna bennem tudjátok. Mert én imádom a gyerekeket. És ezzel leszúrni engem, ami a legjobban fáj nekem az életben. Tudjátok!
Aztán még jött az, hogy maradjon a telefonja nálam (egymásra voltunk kötve), ő érdeklődne néha felőlem, meg kapcsolatban akar velem maradni úgy barátilag. Én vissza adtam a telefont. Komolyan megrendült a hitem a férfiakban. A másik mondat az volt, hogy az én egész életem a szúrásból áll.

Ki mit szól ehhez?
 

tímeácska

Őstag
Komolyan megrendült a hitem a férfiakban.

Ki mit szól ehhez?

Szia Moncsi!
Nekem az a véleményem, hogy HIBÁS egyetlen férfi negatív viselkedése miatt negatívan megítélned a férfiakat! Hidd el, hogy fordítva is (!!!) működik/működhet a dolog! Létezik ám olyan is, hogy a nő hagyja ott a beteg férfit... Mégsem érzem magam rossznak, csak azért, mert egyszer, valahol egy nő tette ugyan azt, amit Veled EGY férfi!
Én TUDOM, hogy igenis vannak olyan férfiak, akik teljesen elfogadják a társuk bármilyen nemű problémáját, legyen az akár egy diabetes mellitus...!

Neked pedig nem emiatt az EGY férfi miatt kellene pszichésen/lelkileg totál tönkretenni Magadat, legyen az a CÉLOD, hogy a számodra legtökéletesebb férfit megtaláld! Ha hagyod, hogy ez az EGY férfi megkeserítse az életedet, akkor meg is fog keseredni az életed! Ugye, NEM ez a CÉLOD??? Ha nem, akkor tessék végre elfelejteni, és NEM szabad a sebet nyalogatni, mert így SOHA nem fog begyógyulni! (Még mielőtt azt gondolnád, hogy könnyen beszélek, hiszen boldog, kiegyensúlyozott családban élek, ergo nem is érthetem, miről beszélsz, akkor tévedsz! Lehet - és szerintem biztosan! - "rosszabb" volt nekem... De mégis itt vagyok, igen, egy nyugodt, boldog és kiegyensúlyozott családban! Mert bírtam továbblépni, és nem a múltból táplálkozni...)
 

pusimelu

Őstag
pumpa biztosítás

Kata!Te kötöttél biztosítást a pumpádra amikor külföldre mentél!
Idén én is tervezem!Mi a folyamata ennek?Segítséget szeretnék ez ügyben kérni!Köszi előre is Meli
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata!Te kötöttél biztosítást a pumpádra amikor külföldre mentél!
Idén én is tervezem!Mi a folyamata ennek?Segítséget szeretnék ez ügyben kérni!Köszi előre is Meli
Igen, de nekem azóta is van rá biztosítás. Mivel én Garancia biztosítós vagyok, így nekem ott volt célszerű kötni a pumpára. Az üzletkötőnek is új volt a dolog, de letelefonálta, hogy neki mit kell csinálni, hova kell "rakni" a pumpámat. Az ingóság II-be tették, ami egy kicsit drágább, mint az ingóság I-es kategoria, nem megfizethetetlen.
Eddig nem volt rá szükségem, azt nem tudom, hogy ha szükségem lenne rá, akkor -mint tudjuk a biztosítókról- mennyire lennék megelégedve velük.
 

somcsika

Aktív tag
Cukorterhelésnél hány g. ch. kell meginni, vagy enni?
Gondolok itt arra, hogy amikor szölőcukrot kell vízben feloldva inni, akkor az testsúlykg-tól függ, de hogy?
Ahány kg. vagyok annyi g-nyi szölőcukrot oldanak fel vízben?
Meg aztán hallottam már olyat is, hogy ezt a szirupot nem kell meginni, hanem csak egy zsömlét kell megenni az első éhgyomri vérvétel után.

Az orvosom a múlt héten nem mondott semmit, - azért nem is irtam - pontosabban mondott, ami hormonzavarral is összefügghet, csak érthetetlen számára mert idősebb nőknél szokott ez előfordulni - szóval azt mondta, hogy az éhgyomri 5-6-os vc. az teljesen jó. Viszont tegnap este ettem egy kis adag sopszka salátát, és egy fél Meci-s hamburgert amit Lacus meghagyott. És kb. 2,5 óra után 11,8 volt a cukrom. Reggelre 5,2-re lejött. A mai napot végigmértem, evés előtt, után fél, 1, másfél, és 2 óra múlva. 2 óra múlva visszatért a cukrom a kiindulási állapotba (tudom, hogy ez nem pontos adat, de tájékoztató jellegű). De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy kb. 8-10 g ch-t ettem reggelire és kb. 15-20-at ebédre. És 6,7-nél nem volt magasabb eredményem.
Viszont délután már nem tudok mostanában enni és mivel ilyen kevés a kaja adagom, így most május 2. óta 7-8 kg-ot fogytam.
 

tímeácska

Őstag
Cukorterhelésnél hány g. ch. kell meginni, vagy enni?
Gondolok itt arra, hogy amikor szölőcukrot kell vízben feloldva inni, akkor az testsúlykg-tól függ, de hogy?
Ahány kg. vagyok annyi g-nyi szölőcukrot oldanak fel vízben?
Meg aztán hallottam már olyat is, hogy ezt a szirupot nem kell meginni, hanem csak egy zsömlét kell megenni az első éhgyomri vérvétel után.

Helyesen kivitelezett OGTT:
- A vizsgálatot reggel, éhomra kell végezni, előzetes ( minimum 8-10 órán keresztül) koplalást követően
- A terhelést megelőző 3 napon legalább 150 g szénhidrátot tartalmazó étrend
- Nyugalmi körülmények között, dohányzás és fizikai aktivitás mellőzésével
- Infekciók és gyógyszerhatások figyelembevétele és esetleg a terhelés halasztása
- 75 g glukózt 250-300 ml vízben feloldva, 5 perc alatt elfogyasztva ( gyermekeknél 1.75 g/kg, de max. 75 g )
- Vérvétel 0. és 120. percben
Tehát, a testsúlykilogrammnak csak gyermekek esetében van jelentősége, felnőttnél a 75 gramm glukóz a trend!

A zsömlés-sztori az a régebben használatos teszt-reggeli volt. Már nem diagnosztikai eljárásmód.
 

somcsika

Aktív tag
Helyesen kivitelezett OGTT:
- A vizsgálatot reggel, éhomra kell végezni, előzetes ( minimum 8-10 órán keresztül) koplalást követően
- A terhelést megelőző 3 napon legalább 150 g szénhidrátot tartalmazó étrend
- Nyugalmi körülmények között, dohányzás és fizikai aktivitás mellőzésével
- Infekciók és gyógyszerhatások figyelembevétele és esetleg a terhelés halasztása
- 75 g glukózt 250-300 ml vízben feloldva, 5 perc alatt elfogyasztva ( gyermekeknél 1.75 g/kg, de max. 75 g )
- Vérvétel 0. és 120. percben
Tehát, a testsúlykilogrammnak csak gyermekek esetében van jelentősége, felnőttnél a 75 gramm glukóz a trend!

A zsömlés-sztori az a régebben használatos teszt-reggeli volt. Már nem diagnosztikai eljárásmód.

Akkor majd visszatérek rá, ha ismét tudok legalább 150 g ch-t enni. :(
 

tímeácska

Őstag
Akkor majd visszatérek rá, ha ismét tudok legalább 150 g ch-t enni. :(

Én úgy gondolom, hogy az a 150 g CH nem egy merev határ... Én inkább azt javasolnám, hogy lehetőség szerint pár napon keresztül kicsit több CH bevitelre kellene törekedni, ami nem jelenti azt, hogy mereven kell ragaszkodni a 150 g CH alsó határához!
 

christina

Őstag
Helyesen kivitelezett OGTT:
- A vizsgálatot reggel, éhomra kell végezni, előzetes ( minimum 8-10 órán keresztül) koplalást követően
- A terhelést megelőző 3 napon legalább 150 g szénhidrátot tartalmazó étrend
- Nyugalmi körülmények között, dohányzás és fizikai aktivitás mellőzésével
- Infekciók és gyógyszerhatások figyelembevétele és esetleg a terhelés halasztása
- 75 g glukózt 250-300 ml vízben feloldva, 5 perc alatt elfogyasztva ( gyermekeknél 1.75 g/kg, de max. 75 g )
- Vérvétel 0. és 120. percben
Tehát, a testsúlykilogrammnak csak gyermekek esetében van jelentősége, felnőttnél a 75 gramm glukóz a trend!

A zsömlés-sztori az a régebben használatos teszt-reggeli volt. Már nem diagnosztikai eljárásmód.

Sajnos még több helyen végzik a zsömlés-sztorit, főleg terhesgondozáson.:rolleyes:
 
Oldal tetejére