mindenkinek

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem tudom, hogy hallottatok-e róla, de a Vigantol bizonyos sorszámozott darabjait kivonták a forgalombó, mert mérgező.
http://www.ogyi.hu/dynamic/vigantol39207_5_2010_1.pdf
Itt megnézhetitek, hogy melyiket. Ha ilyen van otthon, <ignore style="left: 32px; width: 12px; top: 94px; height: 17px;"></ignore><ignore style="left: 14px; width: 476px; top: 110px; height: 81px;"></ignore>ne adjatok belőle a gyermeketeknek!!!!!!!
Azt írják, hogy Magyarországon ezek a sorszámok nem kerültek forgalomba, de ez nem igaz, több anyuka is jelezte egy másik fórumon, hogy nekik pont ilyen van otthon és van aki 3 kisgyereket mérgez vele esténként!
Nézzétek meg a sorszámot!
http://www.szon.hu/hirek/magyarorszag/cikk/bevonta-az-ogyi-a-gyerekek-d-vitamint-potlo-gyogyszeret/cn/haon-news-charlotteInform-20101007-0509197777

Csak annyi, hogy nekünk a 109793 gyártási számú van otthon (pár hete használjuk) és benne van a listában.....<!-- google_ad_section_end --> <!-- / message --><!-- google_ad_section_end --><!-- / message -->
Itt egy újabb, bíztató cikk. Nem is mérgező, és hamarosan újra lehet kapni is.
http://www.weborvos.hu/hirek/kivonjak_forgalombol_vigantol/163379/
 

szolnok

Új tag
Eredeti szerző alf
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata vagy véleménye a nyírfacukorról?
Alf

Igen mi rendszeresen használjuk évek óta :ez a Xilyt vagy Xilitol, vagy nyírfacukor. Nincs mellék íze, alacsony csak 7 a glikémiás indexe valóban nem emeli a vércukrot , kb 1000 Ft 1 kg, és ha ugyan azt az édességet akarod érezni mint a cukornál akkor több kell belőle kb kétszer annyi. Nekünk nagyon bevált tésztákba is jó csak kelt tésztát nem lehet vele sütni!!
 

umbra08

Aktív tag
Itt egy újabb, bíztató cikk. Nem is mérgező, és hamarosan újra lehet kapni is.
http://www.weborvos.hu/hirek/kivonjak_forgalombol_vigantol/163379/

A patikába, ahová járok, nem kaptak határozatot a kivonásról és a gyerekorvos sem kapott róla semmit. Mind a két helyen ma voltam.
Holnap beviszem nekik.

Az igazság az, hogy 2 napja nem merem Tökmagnak adni azt a Vigantolt, ami itthon van. Újat meg azért nem vettem, mert nem volt nálam a kinyomtatott határozat, így nem tudtam leellenőrizni, hogy amit adtak volna ma a patikában, rajta van-e a listán, azaz a gyártási száma.
Egyébként pech, de Tökmag szerette rágogatni (amikor a keze ügyébe akadt) a Vigantol gumis csepegtetőjét, ha elvettem tőle, akkor meg ordított. Így néha hagytam neki, reméltem, hogy nem rágja ki és nem ömlik a szájába a folyadék. Imádta.... :)
Erre pár napja megjelentek furcsa pöttyök a kis testén, napról napra újabbak. A két combja tiszta pötty, rettenetesen viszketi, úgy sajnálom szegényt. Kenem Fenistil géllel és adok neki Fenistil cseppet is. Nem csípte meg semmi, hisz napról napra jön ki újabb a ruhája alatt. Pizsit az elmúlt napokban minden nap cseréltem, tehát tuti nem csípés! A dokinő azt mondta, hogy valami 1 helyen megcsíphette, aztán az allergizálódik.
Na ezt elmeséltem a férjemnek, plussz a Vigantol story-t, erre rávágta, hogy talán a Vigantol-tól vannak ezek a borzasztó pöttyök!
Na, ezért hagytam abba ezt az üveg vigantol és természetesen zártam el tőle, nehogy mégegyszer a szájába vehesse.
Rágogatta ám sokszor a francba... :)
Aztán lehet, hogy hülyeség és nem attól vannak a pöttyök...
 

Csatolások

  • DSC09900.jpg
    DSC09900.jpg
    1.3 MB · Olvasás: 6
  • DSC09907.jpg
    DSC09907.jpg
    1.2 MB · Olvasás: 6

kovacsami

Új tag
Sziasztok

Én nem rég lettem cukorbeteg, és fórumokat, blogokat keresek. Eddig ezen kívül még megbízhatónak a http://www.macosz.hu/ oldalát találtam ahol sok hasznos dolog van.

Tudtok nekem segíteni, hogy melyik honlapok tartalmaznak még hasznos információkat?

KÖSZÖNÖM
AMI
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A patikába, ahová járok, nem kaptak határozatot a kivonásról és a gyerekorvos sem kapott róla semmit. Mind a két helyen ma voltam.
Holnap beviszem nekik.

Az igazság az, hogy 2 napja nem merem Tökmagnak adni azt a Vigantolt, ami itthon van. Újat meg azért nem vettem, mert nem volt nálam a kinyomtatott határozat, így nem tudtam leellenőrizni, hogy amit adtak volna ma a patikában, rajta van-e a listán, azaz a gyártási száma.
Egyébként pech, de Tökmag szerette rágogatni (amikor a keze ügyébe akadt) a Vigantol gumis csepegtetőjét, ha elvettem tőle, akkor meg ordított. Így néha hagytam neki, reméltem, hogy nem rágja ki és nem ömlik a szájába a folyadék. Imádta.... :)
Erre pár napja megjelentek furcsa pöttyök a kis testén, napról napra újabbak. A két combja tiszta pötty, rettenetesen viszketi, úgy sajnálom szegényt. Kenem Fenistil géllel és adok neki Fenistil cseppet is. Nem csípte meg semmi, hisz napról napra jön ki újabb a ruhája alatt. Pizsit az elmúlt napokban minden nap cseréltem, tehát tuti nem csípés! A dokinő azt mondta, hogy valami 1 helyen megcsíphette, aztán az allergizálódik.
Na ezt elmeséltem a férjemnek, plussz a Vigantol story-t, erre rávágta, hogy talán a Vigantol-tól vannak ezek a borzasztó pöttyök!
Na, ezért hagytam abba ezt az üveg vigantol és természetesen zártam el tőle, nehogy mégegyszer a szájába vehesse.
Rágogatta ám sokszor a francba... :)
Aztán lehet, hogy hülyeség és nem attól vannak a pöttyök...
Bocs, hogy csak most írok...
Szeretnélek megnyugtatni, hogy nem a vigantoltól vannak a pöttyök!!! Tényleg olyan, mint egy allergizálódott csípés vagy valami más allergia. Egy mérgezésnek nem ilyen tünetei vannak, ne félj tőle!

A vigantolról: amiket te is meg más is feltett a fórumra (küldött emailben), főleg az a pdf, amiben a sorozatszámok vannak, csak nagyon rosszul van megfogalmazva (azaz jól van megfogalmazva, de ezt szakmai körökbe szánták, nem a plénumnak), szóval nehezen érthető, de magyarországon nincs szennyezett (mérgezett) kupakú vigantol! Ezek a sorozatszámúak a gumi végűek és lecserélik őket műanyagokra azért, hogy ezt a bizonytalanságot elkerüljék az anyukák körében és azért is, hogy ezentúl se kelljen ellenőrizni a gumis kupakúakat, hiszen külföldön már volt belőle mérgező - de nálunk egyik sorozatszámú sem mérgező! És látod, ez sem teljesen igaz, hogy kivonják, közben már eljutottak oda is, hogy nem vonják ki, gondolom, nagy pénzkiesés lenne a gyártónak ez és jogos is, itt nincs szennyezett kupak, ezért ami még van a patikákban, azt valszeg el fogják adni (és ezek biztonságosak).
Szóval adjad nyugodtan a vigantolotokat! Gondolom, nem 1 hete kezdtétek el használni és ha eddig is rágogatta és nem baja, most sem lesz! De attól aztán végképp nem lesz baja, ha nem rágja csak a cseppet eszi meg :) Most nincs napsütés, ilyenkor kell a d vitamin és magyarországon nincs szennyezett kupak! (ha figyelmesen elolvasod, akkor kiderül mindkét általad is belinkelt oldalról is ez)
 
segítség kérés

Kedves Sorstársak!

41 évesen lettem 3 hete 1. tipusú cukorbeteg. Apukám meghalt, nagyon mélyen összetörtem, két hét múlva már 26 cukorral bent voltam.
Eleinte nem merték megmondani, hogy 4-szer fogom szúrni magam, csak adagolva.
Én a sportember, aki vigyázott magára egy életen át - ez lett. Tragédiaként élem meg! Van egy 9 éves lányom, aki miatt élni kell így is! mert magunk vagyunk! Ő tartja bennem a lelket! Most jelenleg még a pen van, de szeretnék inzulinpumpát a későbbiekben. Mivel egy keresetből élünk, ezt nem tudom hogy fogom megvalósítani. A lányom is beteg, ő asztmás, rengeteg a kiadás. Mivel a jövedelmem nem éri az egyfőre jutó minimumot, ezért van közgyógy igazolványom.
Kérdésem az lenne, tudna e itt valaki segíteni, hogy ha van közgyógy, nem olcsóbb az önrész valamivel? Mennyi a negyed évi fenntartási költség, szerelékek stb. hogy úgy tudjak kalkulálni?

Köszönettel :
Moncsi
 

umbra08

Aktív tag
Bocs, hogy csak most írok...
Szeretnélek megnyugtatni, hogy nem a vigantoltól vannak a pöttyök!!! Tényleg olyan, mint egy allergizálódott csípés vagy valami más allergia. Egy mérgezésnek nem ilyen tünetei vannak, ne félj tőle!

A vigantolról: amiket te is meg más is feltett a fórumra (küldött emailben), főleg az a pdf, amiben a sorozatszámok vannak, csak nagyon rosszul van megfogalmazva (azaz jól van megfogalmazva, de ezt szakmai körökbe szánták, nem a plénumnak), szóval nehezen érthető, de magyarországon nincs szennyezett (mérgezett) kupakú vigantol! Ezek a sorozatszámúak a gumi végűek és lecserélik őket műanyagokra azért, hogy ezt a bizonytalanságot elkerüljék az anyukák körében és azért is, hogy ezentúl se kelljen ellenőrizni a gumis kupakúakat, hiszen külföldön már volt belőle mérgező - de nálunk egyik sorozatszámú sem mérgező! És látod, ez sem teljesen igaz, hogy kivonják, közben már eljutottak oda is, hogy nem vonják ki, gondolom, nagy pénzkiesés lenne a gyártónak ez és jogos is, itt nincs szennyezett kupak, ezért ami még van a patikákban, azt valszeg el fogják adni (és ezek biztonságosak).
Szóval adjad nyugodtan a vigantolotokat! Gondolom, nem 1 hete kezdtétek el használni és ha eddig is rágogatta és nem baja, most sem lesz! De attól aztán végképp nem lesz baja, ha nem rágja csak a cseppet eszi meg :) Most nincs napsütés, ilyenkor kell a d vitamin és magyarországon nincs szennyezett kupak! (ha figyelmesen elolvasod, akkor kiderül mindkét általad is belinkelt oldalról is ez)


Szia Molli!

Lassan kezdenek múlni a pöttöyk Tökmagról!
A baj főleg az volt, hogy nagyon viszketett neki (Fenistil csepp és zselé ellenére is) és szinte mindet véresre vakarta. Ilyenkor mindig bekentem neki Betadine-nal.
Egyébként megmondom őszintén, hogy vettem ám másik Vigantol olajat és már azt adom neki, a régit kidobtam. Persze, valószínű nem a gumis kupak miatt voltak a pöttyök, de ha láttad volna az egész testét elöntő pöttyöket, akkor te is megszabadultál volna minden olyan dolgoktól, amiről kicsit is azt feltételezed, hogy attól lettek!
Molli! Ti tervezitek, hogy mentek ez Egy csepp figyelem napra?
Én szeretnék, remélem nem jön semmi közbe és akkor ott végre személyesen tudnánk találkozni! :D
 

laffi

Tag
Sziasztok!
Moncsi, ha kicsit visszaolvasol akkor látod hogy elég sokan vagyunk akik már nem tudják ezeket a költségeket vállalni.
A pumpa önrésze több mint 200.000 Ft lett, az éves szerelék költség pedig 100.000 Ft körüli összeg, ez kb. 12-13 ezer Ft-os havi többletkiadást jelent a PEN-hez képest. (A pumpa 4 évre szól, ezért évi 50e amortizációt is számoltam)
Ha 3 hete vagy cukorbeteg, akkor még nem tudhatod hogy a penes kezelés nálad hogyan fog beválni. Nagyon korai még esetedben a pumpán gondolkodni.
Senkit nem akarok a pumpáról lebeszélni. Én 2 évi használat után le fogom tenni sajnos, mert nem tudom finanszírozni. Nekem a pumpa mellett is volt 2x is 30 körüli cukrom, mert a kanül a hasamban megtört és nem jött az inzulin rendesen.
A laborom sem igazolja hogy javultam volna.Korábban 7-8% közötti HbA1c eredményeim voltak, most 8,4% lett. A mai napig nem bírtam megszokni hogy egy kütyü van rajtam, alváskor zavar. Persze sok előnye is van a pumpának (nagyobb szabadságot ad), de ha valakinek nagyjából beáll pennel is a cukra annak kár a pumpára áldozni ennyit. Nem tudom hogy közgyógyra mennyivel olcsóbb, remélem jön valaki tájékozottabb és elmondja.
 

borka

Őstag
Kedves Sorstársak!

41 évesen lettem 3 hete 1. tipusú cukorbeteg. Apukám meghalt, nagyon mélyen összetörtem, két hét múlva már 26 cukorral bent voltam.
Eleinte nem merték megmondani, hogy 4-szer fogom szúrni magam, csak adagolva.
Én a sportember, aki vigyázott magára egy életen át - ez lett. Tragédiaként élem meg! Van egy 9 éves lányom, aki miatt élni kell így is! mert magunk vagyunk! Ő tartja bennem a lelket! Most jelenleg még a pen van, de szeretnék inzulinpumpát a későbbiekben. Mivel egy keresetből élünk, ezt nem tudom hogy fogom megvalósítani. A lányom is beteg, ő asztmás, rengeteg a kiadás. Mivel a jövedelmem nem éri az egyfőre jutó minimumot, ezért van közgyógy igazolványom.
Kérdésem az lenne, tudna e itt valaki segíteni, hogy ha van közgyógy, nem olcsóbb az önrész valamivel? Mennyi a negyed évi fenntartási költség, szerelékek stb. hogy úgy tudjak kalkulálni?

Köszönettel :
Moncsi

Üdvözlünk a fórumon.

Amint laffi is írta olvasgass visszafelé,hogy informálódj. Amiatt,hogy cukros lettél nem kell elkeseredned,és rögtön a padlón lenned,mert nem vagy egyedül.Lehet,hogy nálad egyenlőre a nagy stressz váltotta ki a cukorbetegséget,amit esetleg visszafordítható . Három hét a diabodba az csak 1 ezred másodperc az életedből. Ahhoz,hogy pumpás legyél legalább 1-2 évnek el kell telnie,hogy bebizonyosodjon az,hogy pennel kezelhetetlen vagy.
A pumpa szerelékét fél évente lehet felíratni,ami jelenleg,az én estembe 45 ezer Ft-ba kerül.
Közgyógyellátás sem a pumpára sem, a szerelékre nem vonatkozik,tehát semmiféle kedvezménybe nem részesülsz e téren.A vércukor (vc.) mérőt és a hozzávaló tesztcsíkot viszont igen.
Nagyon sok topik van amit át kell olvasgatnod ,hogy mindent tudjál,de ha bármi kérdésed van tedd fel bátran. Valaki mindig fog válaszolni.
 

dg

Őstag
Én nem rég lettem cukorbeteg, és fórumokat, blogokat keresek. Eddig ezen kívül még megbízhatónak a http://www.macosz.hu/ oldalát találtam ahol sok hasznos dolog van.

Tudtok nekem segíteni, hogy melyik honlapok tartalmaznak még hasznos információkat?

KÖSZÖNÖM
AMI

Szia!

Maradj itt! :)

Itt tematikusan sok kérdésedre választ találsz, s bárhol kérdezel, jön majd segítő válasz.
 

poe

Őstag
Kedves Sorstársak!

41 évesen lettem 3 hete 1. tipusú cukorbeteg. Apukám meghalt, nagyon mélyen összetörtem, két hét múlva már 26 cukorral bent voltam.
Eleinte nem merték megmondani, hogy 4-szer fogom szúrni magam, csak adagolva.
Én a sportember, aki vigyázott magára egy életen át - ez lett. Tragédiaként élem meg! Van egy 9 éves lányom, aki miatt élni kell így is! mert magunk vagyunk! Ő tartja bennem a lelket!
Szia!

Az, hogy tragédiaként éled meg természetes dolog, az elfogadás része... Törekedni kell rá, hogy mielőbb elfogadd, tudatosítani magadban, hogy ezzel kell a továbbiakban együtt élned, amit simán meg lehet úgy csinálni, hogy szinte semmiről nem kell lemondanod.
Ha többször szúrsz, rugalmasabb a terápia. ;)
Ha sportember vagy az jó, sokat segít a diab kezelésében is, sportolj tovább! :cool: Semmiképp ne hibáztasd magad, az 1-es típusú diabetes nem a helytelen életmód következménye.
Igen, élni kell így is. Nem csak a lányod, de magad miatt is. :) Amúgy meg mi az hogy így is? Ugyanolyan, teljes értékű, teljes életet élő emberek vagyunk, mint bárki más. :dr_31:
 
Re : segítség kérés

Kedves Mindenki!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!:)Van jó dolog is, mert minden rosszban van valami jó, a 1,5 éve tartó achilles részleges szakadásom nem gyógyult, illetve a rajta lévő tenditis, most kezd!

Van e valaki itt olyan, aki rendszeresen edz, mint én. Azt tudom, hogy akkor el kell venni az inzulinadagból az nap, illetve fél óránként enni kell 20 g-mot. Tudna ebben valaki segíteni? hogy neki a sport közben mik a tapasztalatai a cukorral kapcsolatban? Én három hét alatt azt tapasztaltam, hogy 15 felett volt hogy edzettem, erre még jobban felment. A lábom állapota miatt, még komoly edzésbe nem mentem bele, csak 10 perc futás, de ekkor még nem kellett elvenni inzulint, és enni, de ha ilyen gyorsan gyógyul a lábam, szeretnék a normális edzésemre visszatérni.

Köszi még egyszer, és várom a jeletkezését aki edz cukor mellett!:)

puszil mindenkit!

Moncsi
 
Oldal tetejére