mindenkinek

poe

Őstag
Annyira ez a 3.8, 3.7 nem durva, kaja előtti értékeim általában 4.5 és 5 között mozognak, ahhoz képest nem sokkal kevesebb.
Azért ne bízd el magad! :) A vc alakulása elég sok mindentől függ (pl bejön az alkohol mellé egy melegfront, vagy aznap egyszerűen csak jobban kijön rajtad a másnaposság), 4 alatti értékről nagyon könnyű hipóba csúszni.
Másnap érdemes kevesebb bólusokat adni. Ha óvatos vagy, mérsz és odafigyelsz a CH bevitelre, meg fogod tudni oldani. ;)
 

manocs

Új tag
Általában nekem "másnap" reggelre megy le. :) És becsülettel csak száraz vörösbort iszom. Esküszöm, meg lehet szeretni :):)
Sajnos egy dologra viszont nagyon oda kell figyelned!!! Rókázni nem szabad!!:rolleyes: Rondán leviszi a cukrodat és marha nehéz visszatornázni...:laz: (mert a cukros víz bizony nem gyomornyugtató...) Szóval lehet iszizni, de nagyon berúgni:o nem szabad...
 

poe

Őstag
Jó részt én is. A diab kezdetekor "álltam át" a sörről a borra és azóta nagyon megszerettem (bár előtte sem volt vele különösebb bajom). ;)
És igen, a filmszakadás veszélyes, könnyen a kórházban ébredhet a delikvens...
 
Nagyon berúgni, úgy, hogy az estéből nem emlékszek 1-2 órára nem szerettem sosem, max. kétszer háromszor fordult elő, szóval erről nem lesz nehéz lemondani :).
Mindig is a normális alkohol fogyasztás híve voltam, sosem értettem azokat a velem egykorúakat, akiknek az a szórakozás, hogy beülnek egy kocsmába, és alig tudnak hazamenni.
Szerencsére a gyomrom bírja, rókázni nem szoktam.
De sajnos egy dolgot nem bírok, az a bor. Azt olyan szinten, hogy szerintem idén 4 kortynál többet nem ittam. Sokfélét kóstoltam már, de egyik se ízlett.
Poe amit írtál, azt én is megtapasztaltam. Egy sör még nem vitte fel a cukrom, de már a 2. kicsit kezdte.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én abszolút sörpárti vagyok. A bort egyáltalán nem kedvelem, egyszerűen émelygek tőle, minden jó kedv nélkül. Ez alól egy kivétel van, a Tokaji, de azt is csak módjával, mert az émelygés jön néhány óra múlva.

Most a karácsonyi forgatagban ittam forralt bort, csak 2 dl-t. Baromi pocsék lőréből lehetett, mert egész éjszaka émelyegtem, és folyamatos volt a hipo.
 

dg

Őstag
Én abszolút sörpárti vagyok. A bort egyáltalán nem kedvelem, egyszerűen émelygek tőle, minden jó kedv nélkül. Ez alól egy kivétel van, a Tokaji, de azt is csak módjával, mert az émelygés jön néhány óra múlva.

Most a karácsonyi forgatagban ittam forralt bort, csak 2 dl-t. Baromi pocsék lőréből lehetett, mert egész éjszaka émelyegtem, és folyamatos volt a hipo.

A forralt bor nagyon veszélyes örömforrás! :) Nekem például egy-két hete el is magyarázta egy árus, hogy forralt bort kizárólag pocsék borból szabad készíteni. Kifizetődő, az biztos! :)
 

manocs

Új tag
Forralt bort már éppen üveges, de még 500 ft alatt borból lehet jót csinálni :) Drágább borból pocsékolás lenne :) , meg úgysem érzed annyira a különbséget a sok fűszer, édesítő, narancs, citrom, diabméz, grogtea, stb között. :) Bezzeg a kannás így is kibukik...
 
Nos, mivel nem találtam a következő kérdésemnek megfelelő topicot, arra kérnék egy moderátort, hogyha rossz helyre írtam, legyen kedves valahova áthelyezni.
Nos, több helyen is -köztük itt a fórumon - olvastam, hogy a fruktózhoz nem kell inzulin.
Ez azt jelenti, hogyha mondjuk egy csoki 100g-ja tartalmaz 43g CH-t, amelyből 30g fruktóz, és 13g laktóz, akkor úgy kell venni a csokit, mintha 100gja csak 13g CH-t tartalmazna, és aszerint adni inzulint?
 

borka

Őstag
Közelednek a frontok!!!!!!!!!!!:(

Közel 15 fokos enyhülés kezdődik csütörtöktől

Csütörtökön erőteljes melegedés kezdődik a magasabb légrétegekben, melegfronti hatás várható. Koncentráció csökkenést, fejfájást, vérnyomás ingadozást tapasztalhatunk. Kiegyensúlyozott táplálkozással, rendszeres mozgással vitaminok és ásványi anyagok bevitelével segítsük a szervezet működését.
 

bogesz

Új tag
Közelednek a frontok!!!!!!!!!!!:(

Közel 15 fokos enyhülés kezdődik csütörtöktől

Csütörtökön erőteljes melegedés kezdődik a magasabb légrétegekben, melegfronti hatás várható. Koncentráció csökkenést, fejfájást, vérnyomás ingadozást tapasztalhatunk. Kiegyensúlyozott táplálkozással, rendszeres mozgással vitaminok és ásványi anyagok bevitelével segítsük a szervezet működését.
A CUKROM MEGÉREZTE,MOST MÁR A FEJEM IS!:mad::mad:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A fejem fél órája kezdett fájni nekem is! Hurrá!:mad::rolleyes:
A baj csak az, hogy a gyógyszer nem szokott használni.:(

Nálam sem használ.....
Én ilyenkor nem kínlódom, bekenem Shakti balzsammal. Ez olyan, mint a vietnámi balzsam, amit biztosan ismertek. Na nem szedi ki a nyavalyát teljes egészében, de elviselhetővé teszi a hétköznapokat.
A gyogyósszer nekem sem használ. :(
 
Oldal tetejére