mindenkinek

tímeácska

Őstag
Kedves Cukorbeteg Társak!

Tudna-e valaki segíteni. Reggelenként 65 Ch-t eszem. Erre ha 6 egységet szúrok kevés, ha 7 egységet, akkor meg 11-re hipó van. A legjobb megoldás lenne, ha tudnék adni 6,5 egységet, amit ezekkel a penekkel nem lehet. Úgy hallottam a gyerek-pen tud fél adagokat adni. Hol lehetne ilyet szerezni? Ha valakinek volna felesleges megvennék.

Köszönettel:

Moncsi

Milyen inzulint adsz étkezés előtt? Nem lehet, hogy a bázis sok? Ahogy írtad, másfél órával étkezés után mondjuk 7,1 a cukrod, és csak később esik a cukrod. Vagy a bázis inzulint szeretnéd "feles" tollal adni? Na, szóval... Írd meg, milyen inzulinokat, és mikor adod be. Lehet, hogy már írtad, de jelenleg arra sem emlékszem, hogy fiú vagyok-e vagy lány... :):rohog:
 
Kedves Tímeácska/ Csigu!

Közben rájöttem a dolgokra, (magam) reggel 2 E lantus volt még, és 3-szor Novorapid, este 15 E lantus). Na most. Elvettem a reggeli lantust, erre jó lett délelőtt a cukor, viszont este maradt a 15 E lantus, reggelre a cukor mindig 10 felett van. Valószínű emelni kell. A másik : érdekes ez. Hogy mitől mikor 10.0 val feküdtem le, evés nélkül, reggelre 14,1 lett a cukor, amire extra adagot szúrtam 11 E-get. Mégis másfél óra múlva 11, 8 volt, ami 10 órára már 8,5 délre pedig bement a 3,0 hipóba. Igaz, nagyon rosszul vagyok, nem bírom ezt az időváltozást, (Te?) alacsony a vérnyomásom, ezért ittam egy liter vizet délelőtt, aminek eredménye lehetett az is, hogy a cukor ennyire lement. Én úgy vettem észre, hogy ha rengeteg vizet iszom, akkor esik a cukor..így, mint ma. A front nagyon megviseli, folyton leesik, nézni kell, meg a menszesz. Akkor meg iszonyatos magas...Hát jól meg vagyunk áldva, az már Szent Igaz....Én 1,5 éve vagyok I. típus 41. évesen lettem ez. Te mióta?
 
Ja, és van itt valaki akinek beállt már a cukra? Van remény 1,5 év után? hogy mindig ugyanazt lehetne szúrni? Van ilyen tudom, de az hogy csinálja? Megköszönném mindenkinek, ha megírná, és ilyen szerencsés!
 

tubi

Aktív tag
hát, beállt... sztem ilyen nincs! annyi hormon mozog az emberben (majdhogynem kortól függetlenül - látod, Neked is a menszesz ennyire hat, nekem pl. nem, ez is embertől függ), jön-megy a nyár-tél, a kedved, stb. szóval sztem erre inkább ne számíts. ez egy dinamikus rendszer. de a kétszeri lantust nem értem.... a víztől nem megy le a cukrod - legalábbis a szervezetedben közvetlen ilyen hatása nincs, hanem az lehet, hogy amiért iszod a sok vizet (mozgás, front), attól lemehet, pl. a fronttól!
 
Én azt figyeltem meg, hogy a vízre így reagál, hogy nagyon lefelé viszi. Ez azóta van, mióta belement az alacsony vérnyomásra, és sózok, meg vizet iszok. Igy jó a vérnyomás, viszont a cukor az meg megy lefelé.....(nekem legalább is).

A másik : 1,5 éve vagyok I. típus. A gyorsakat a karomba szúrtam, a lantust, fenék, comb.

Elég csúnya göbös lett a karom, sőt be is van gyulladva, most már nagyon fáj. A hasam sohasem, és nem fogom szúrni, mert láttam csúnya göbös hasat, amit kivágtak. Mit lehet csinálni a karral? Van valami rá? Kinek van ilyen?

A másik : mivel sokat sportolok, Hál Istennek, sokat kell mérni. Az ujjak nehezen bírják. Ti mivel kenitek, hogy ne fájjon? Érzem, hogy kérgesedik....
 

tubi

Aktív tag
Én azt figyeltem meg, hogy a vízre így reagál, hogy nagyon lefelé viszi. Ez azóta van, mióta belement az alacsony vérnyomásra, és sózok, meg vizet iszok. Igy jó a vérnyomás, viszont a cukor az meg megy lefelé.....(nekem legalább is).

A másik : 1,5 éve vagyok I. típus. A gyorsakat a karomba szúrtam, a lantust, fenék, comb.

Elég csúnya göbös lett a karom, sőt be is van gyulladva, most már nagyon fáj. A hasam sohasem, és nem fogom szúrni, mert láttam csúnya göbös hasat, amit kivágtak. Mit lehet csinálni a karral? Van valami rá? Kinek van ilyen?

A másik : mivel sokat sportolok, Hál Istennek, sokat kell mérni. Az ujjak nehezen bírják. Ti mivel kenitek, hogy ne fájjon? Érzem, hogy kérgesedik....

karod: medhirud krém, nagyon jó! az ujjadat nem tudom, én 28 éve vagyok cukros és semmi iylet nem figyeltem meg, zongoráztam, teniszeztem a kezemmel, az ujjaimon semmi nem látszik. milyen ujjszúród van? cseréled elég gyakran a tűt benne? nem szúrod túl mélyre?
 

tubi

Aktív tag
ja, még egy: ha nem magas a cukrod, akkor szúrhatod a gyorshatásút is a fenékbe, combba, így talán kevésbé lesz csúnya a karod. én csak a nagyon gyorsakat (amikor sürgős a hatás) szúrom a karomba, épp mert ott olyan kevés a hely és állandóan "kint van" ;)
 
Nagyon köszönöm a segítséget keves Tubi! Először is a vércukormérőm optimum, ahhoz van a szúró. Mennyi időként kell cserélni a tűt benne? Lehet, hogy ez is a baj? Állítólag lehet kapni ilyen fájdalommentes szúrót!
A másik : Akkor sajnos régen van neked a betegség. Kérdeznék még valamit : Amikor fekszem, alszom, nézem a tv-t nem érzem a hipót, csak akkor, már mikor súlyos állapotban vagyok. Nálad is így van?
Napközben érzed a hipót? Állítólag 10-20 év után már ezzel is gond van? Kíváncsi lennék a véleményedre? Volt már súlyos?

Köszi, és elnézést, ha sokat kérdezek, de így tanul az ember!

köszi,
Moncsi
 

borka

Őstag
Szia Mooncsi2011

Több topikon megtalálható az inzulin beadásának a szokványos és ajánlott beadási területe,de ide is felteszem.
Az új bökővel kapcsolatban az alábbit tudom ajánlani MULTIKLIX.A használati utasítást nagyon részletesen olvad el!!!!!!!!!(Accu-Chek Multiclix ujjbegyszúró készlet)
Általában 1-2 doboz tesztcsík elhasználása után illik lándzsát cserélni.
http://www.akadimpex.hu/webaruhaz.php?cat=6
 

Csatolások

  • tu_clip_image009.gif
    tu_clip_image009.gif
    32 KB · Olvasás: 0
  • tu_clip_image003.gif
    tu_clip_image003.gif
    92.9 KB · Olvasás: 0
  • tu_clip_image006.gif
    tu_clip_image006.gif
    52 KB · Olvasás: 0

tubi

Aktív tag
Nagyon köszönöm a segítséget keves Tubi! Először is a vércukormérőm optimum, ahhoz van a szúró. Mennyi időként kell cserélni a tűt benne? Lehet, hogy ez is a baj? Állítólag lehet kapni ilyen fájdalommentes szúrót!
A másik : Akkor sajnos régen van neked a betegség. Kérdeznék még valamit : Amikor fekszem, alszom, nézem a tv-t nem érzem a hipót, csak akkor, már mikor súlyos állapotban vagyok. Nálad is így van?
Napközben érzed a hipót? Állítólag 10-20 év után már ezzel is gond van? Kíváncsi lennék a véleményedre? Volt már súlyos?

Köszi, és elnézést, ha sokat kérdezek, de így tanul az ember!

köszi,
Moncsi

szia!
én akkor cserélem, ha már érzem, hogy fáj a bökés - ez valszeg már túl késő, de egyszerűen nem tudok ennyi mindenre figyelni ;) szerintem amit Borka írt, az 1-2 doboz tesztcsík, az kb jó lehet, 100 szúrást biztos, hogy kibír egy szúró! mármint a bőröd :) ha azt tapasztalod, hogy a szúrás után nem jön elég vércsepp, és erősebb (mélyebb) fokozatra kell állítanod, na akkor már biztos cserélni kell, vagy amikor már érzed, hogy fáj. a multiclix tényleg nagyon jó!!! nekem ugynaolyan van, mint a Tied, szóval nincs összehasonlítási alapom, de a fiam finom kis bőrét sem kezdi ki egyáltalán! szóval ajánlom! nem olcsó, de a lándzsák nem drágák és nehogy szúrásonként cseréld őket, felesleges! egy dolog - azért mindig legyen tiszta a kezed, ujjad, mielőtt szúrsz! vigyél Magaddal kis üveges alkoholos gélt, vagy moss kezet, de ha piszkos a kezed, könnyebben gyullad be (velem ez nem fordult még elő soha, pedig nem vagyok egy alapos, de hallottam már, akinek bepirosodott a szúrások helye és amikor tisztábban szúrt, elmúlt).
a hypo-t sajnos mindenki egyénileg érzi / nem érzi. nekem pl. még sosem volt, hogy nem éreztem volna meg (kivéve gyerekkoromban, alvás közben, de akkor még vércukormérőnk sem volt, szóval sokkal nehezebb volt a helyzet). hallottam ilyet, hogy elvileg kevésbé érzed az idő előrehaladtával, de én ilyet nem tapasztaltam! még álmomból is felébredek, de tudom, hogy nem mindenki ilyen! én ültömben, fektemben is érzem, mert ez inkább olyan agyi dolog, nem tudom leírni, mintha kigyulladna egy piros kis fény az agyamban, hogy "hello, enni kell!". de azért hallgass meg másokat is.

és nem baj, csak kérdezz, ezért vagyunk itt :)
 
Én nem szoktam sütni-főzni, de nekem csinálnak mindenféle finomat, ami diabetikus. Ezért csak tolmácsolom a kérdést. Most kezdődött a lekvár és gyümölcsös sütemény szezon. Édesítőnek lehetne a nyírfacukor is. Igaz-e a következő vélemény a szénhidrát tartalomról: "A nyírfacukor 25%-a szívódik fel közvetlenül mint szénhidrát,
viszont a teljes emésztési ciklus során további 13-25% vesz részt
közvetve a szénhidrátok emésztésében, ezáltal befolyásolva a
szénhidrát/energia háztartást. A cukorbetegek esetében 50%
szénhidrátot kell beszámítani, azaz 100g nyírfacukor 50g szénhidrátot
jelent."
Ugye, nem mindegy az 50 vagy 100 %-os számítás. Tudtok segíteni?
 

borka

Őstag
3 Órával ezelőtt #2687
mantanya







Aki gondolja, írja alá! Petíció az új inzulinrendelet ellen!

http://www.peticiok.com/peticio_a_20...rendelet_ellen


Beáta :dr_16:
 
Prof. Dr. Szabó Máté
Ombudsman részére

Tárgy: A 2012. áprilisában hatályba lépett, új inzulin-rendelet ellen


Tisztelt Prof. Dr. Szabó Máté Ombudsman Úr!

2010. szeptemberében, édesapám halála után 4 nappal lettem 41 évesen, autoimmun I. típusú cukorbeteg. 2007-ben kaptam az első autoimmun betegséget (Hasimoto thyreoiditis, teljes pajzsmirigy eltávolításom volt). Ezt jól lehetett gyógyszerrel kezelni, de 2010.-ben újra aktiválta magát az immunrendszer, ekkor kaptam a második autoimmun betegséget, ekkor lettem I. típusú cukorbeteg.

A cukorbetegek között az I. típusú cukorbetegek, az össz cukorbetegek 10 %-a, akik főként gyerekek, fiatalok, néhányan vagyunk akik idősebb korban kapják meg ezt a betegséget. Sokan vagyunk I. típusú cukorbetegek, akik nem csak egy, hanem több autoimmun betegséggel kell, hogy küzdjenek az életben maradásért.

Az I. típusú cukorbetegség kialakulásában nincs szerepe az életmódnak, mint a II. típusú cukorbetegségben, mivel itt a szervezet a saját inzulintermelő sejtjeit pusztítja el, amit inzulin injekciókkal kezelnek, mert egyépként, halálos a kimenetele.

Az első három hónapban, a törvény nem engedte akkor még meg a humán, emberi inzulin alkalmazását, acrapid, inzuletard inzulinon voltam. Pokoli 3 hónapom volt! Állandó hipoglikémiák (3 alatti vércukrok), nagyon sokszor utcán, munkahelyen értek. Állandóan rosszul voltam, a munkahelyen már nem nagyon tolerálták, létfontosságú lett volna, egy normális inzulin, mert 42 évesen egy 10 éves kislányt magam tartok el, ha nem tudok dolgozni, a táppénzből éhen halunk.

Lelkileg nagyon nehéz volt feldolgozni, hogy én az NBI-es kézilabdás, a mai napig aktívan sportoló, egészséges életmód mellett, hogyan kaptam ezt a betegséget! AZTÁN AZ ORVOSOK VIGASZTALTAK, HOGY NEM ÉN TEHETEK RÓLA!

Az edzést nem akartam abbahagyni, mert tudtam, hogy ez fog megmenteni, de amíg a humán inzulin bevezetésre nem került, nagyon sok, és kiszámíthatatlan hipoglikémiák léptek fel!

Az orvosommal már alig vártunk, hogy a törvényben kötelezett 3 hónapos időtartamot elérjem, és át tudjon tenni az új inzulinra. Azóta sokkal jobb, emberibb az életem. Nem rettegek az utcán, munkahelyen, hogy elájulok, aktívan sportolok, heti kétszer futok, mellette biciklizek rendszeresen, és ritkán adódik probléma!

Ez alatt a lassan két év cukorbetegség alatt, a cukrot nem sikerült „beállítani”. Széles határok között mozog, és ez nem rajtam múlik. Több orvos mondta, hogy a pazsmirígy nem léte, hiába van gyógyszerrel kezelve, illetve a most kialakulóban lévő Addison kórra adott „Cortef” szteroid, amit szednem kell, mert a vérnyomás sokat 80-as értékeke alá csökken, emeli a cukrot. Illetve most egy új gyógyszert adnak pluszba, ami immungyengítő, mivel rendkívül rossz lett néhány autoimmun markerem, a Delagil is befolyásolja a cukrot.

Nálam az autoimmun folyamat a test hormonrendszerét támadja, tehát nem csak a cukorral van baj. A cukor csak egy része a problémának. Sok hormon játszik be, amitől a cukrot nem lehet normál tartományon belül tartani. Most már az orvosok nevén is nevezték, ritka egy betegség : autoimmun polyglanduláris szindróma.

Az I. típusú cukorbetegségnél rendkívül sok tényező emeli a vércukrot, rajtunk kívülálló okokból:
Fizikai inaktivitás, hideg évszak, melegfront, tartós idegfeszültség, stressz (engem, ha a munkahelyi stressz ér, van, amikor 30,0 a vércukor, és semmit sem ettem), lázas betegségek, bármilyen betegség, műtét, menszesz…stb.

Én a magam részéről, és itt sok I. típusú cukorbeteg nevében is beszélek, betartom a diétát, rendszeresen sportolok, a súlyom, kevesebb a normálisnál (sajnos), rendszeresen, napi 7-8-szor mérek vércukrot, vércukor naplót vezetek, rendszeresen tartom a kapcsolatot az orvossal, képzem magam könyvekből, még sem fogjuk tudni tartani a 8% alatti szintet.

A törvény nem tesz különbséget I. és II. típusú cukorbeteg között, pedig óriási a kettő közötti különbség!

A II. típusú diabetesz visszafordítható folyamat, rajtuk múlik, az I. típus ÖNHIBÁNKON KÍVÜL ALAKULT KI. Ezt senki nem veszi figyelembe! Így súlyosan diszkriminálnak minket!

A humán és analóg inzulinokkal jobbak a túlélési esélyeink. Ez rendkívül fontos! Mert én nem csak magamért, hanem a 11 éves lányomért is, mint anya felelek! Ha ismét visszatesznek arra a borzalmas inzulinra, nem fogok tudni dolgozni, rengeteg lesz a táppénz, kórház, éhen fogunk halni! Sportolni vele, ami életfontosságú ebben a betegségben, szinte lehetettlen!

Azt is rendkívül diszkriminatív, és szegény-ellenes, hogy ha a HBA szint 8 % felett van, akkor fel tudják írni az analóg inzulinokat a diabetológusok, de már 50%-kal többet fizetve! Tehát egyértelmű, hogy anyagi érdekeltség áll a dolog mögött. Nekem legalább is, az orvosom ezt mondta!

Aki meg tudja fizetni, az él, aki pedig nem, az pedig „haljon meg”. Nem beszélve a szövődmények kialakulásáról, ami igen csak meg fogja a társadalom biztosítást terhelni, jobban, mintha adnák az analóg inzulinokat.

A megyei inzulinpumpa centrumban a vezető főorvos közölte velem, hogy hiába lesz pumpám ( én biztos vagyok benne, hogy nem lesz, mivel az egyösszegű 280.000 forint önrészt nem tudom kifizetni, kis közalkalmazotti béremből, amiből ketten élünk) sok betegénél ez sem oldja meg a magas vércukrokat, mert vannak igen, problémás esetek, amivel nem tudnak ők sem mit kezdeni, és a pumpás kezelés sem oldja meg.

Ennek fényében tisztelettel kérnénk sok más I. típusú cukorbeteg nevében is Ombucman Urat, hogy életünk védelmében lépjen fel az illetékes szerveknél, hogy gondolják újra, ezt a rendeletet, és helyezzék hatályon kívül ezt.


Tisztelettel:
 

poe

Őstag
Nem értek egyet a leveleddel. Nem gondolom, hogy a támadnunk kellene a kettes típusú diabosokat. :-| Egymás támogatása, segítése, az összefogás lenne a lényeg, ha el akarunk érni valamit.
 
Oldal tetejére