orvost keresek! Segítsetek légyszi!

zsofi563

Új tag
Hát telefonáltam, nemtom kivel beszéltem :) Azt mondta j.hét kedden telefonáljak a szenzoros időpontért s ha az az időpont meglesz akkor beszéljünk az orvos dologról :S Mondtam h ajánlották a Péterfy kórházat, s hogy be lehet-e vhogy kerülni oda, de azt mondta ők fullon vannak :( aztán kérdeztem nincs-e vki akinek esetleg van magánrendelése, mondta h közülök senki....uh egyelőre nem lettem okosabb :S Kedden telefonálok s akkor kapunk elvileg időpontot s remélem nem lesz gond h még nincs orvos :S
 

poe

Őstag
Hát telefonáltam, nemtom kivel beszéltem :) Azt mondta j.hét kedden telefonáljak a szenzoros időpontért s ha az az időpont meglesz akkor beszéljünk az orvos dologról :S Mondtam h ajánlották a Péterfy kórházat, s hogy be lehet-e vhogy kerülni oda, de azt mondta ők fullon vannak :( aztán kérdeztem nincs-e vki akinek esetleg van magánrendelése, mondta h közülök senki....uh egyelőre nem lettem okosabb :S Kedden telefonálok s akkor kapunk elvileg időpontot s remélem nem lesz gond h még nincs orvos :S
Orvos nélkül nincs sok értelme a szenzornak. A kapott eredményeket ki is kell tudni értékelni. Szerintem először kell egy orvos, hozzá elmenni egy néhány hete rendesen vezetett naplóval (étkezés előtti és utáni mérések, éjszakai mérés, hipók, étkezések CH tartalma, nasi, mozgás beírása) és vele megbeszélni a szenzort. Lehet ugyanis, hogy ő azt fogja mondani, hogy több értelme lenne pár hét, vagy hónap múlva.
 

zsofi563

Új tag
Én mondtam az úrnak h nincs orvosunk, azt mondta nembaj vigyük az eddigi kórházi eredményeket s a naplóját s majd a szenzor eredményei után megbeszéljük a kezelést...ha jól gondolom Fövényi dr.-al beszéltem :D :D S majd ő kiértékeli az eredményeket s vagy tudunk nála maradni vagy ajánl vaalaki...de Kata ebben biztos okosabb mint én :) Kedden kiderül :)
 

poe

Őstag
Én mondtam az úrnak h nincs orvosunk, azt mondta nembaj vigyük az eddigi kórházi eredményeket s a naplóját s majd a szenzor eredményei után megbeszéljük a kezelést...ha jól gondolom Fövényi dr.-al beszéltem :D :D S majd ő kiértékeli az eredményeket s vagy tudunk nála maradni vagy ajánl vaalaki...de Kata ebben biztos okosabb mint én :) Kedden kiderül :)

Ja hogy a profról van szó... Bocs. Ő biztosan ki tudja értékelni az eredményeket, van benne pár évtizedes rutinja. :p ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Zsófi, kedden minden kiderül, az is hogy kivel beszéltél, és hogy mi lesz a következő lépés. Én úgy tudom, hogy a Péterfyben csak Fövényi tanár úr szenzorozik, a belinkelt honlapról a rendelő telefonszáma volt elérhető. Na add fel, a kezdeti lépések lehet, hogy nehéznek tűnnek, de majd a személyes találkozáskor minden másképp alakul. Telefonon, látatlanban egyik orvos sem tud ígérni semmit.
 

zsofi563

Új tag
Sziasztok!

Nah most beszéltem a Tanár úrral :) A múltkro tuti h nem vele beszéltem, mert ő sokkal kedvesebb volt :) Szept.9 12:00 az időpont :) S keres nekünk orovost is! zsííííírr :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Nah most beszéltem a Tanár úrral :) A múltkro tuti h nem vele beszéltem, mert ő sokkal kedvesebb volt :) Szept.9 12:00 az időpont :) S keres nekünk orovost is! zsííííírr :)
Ez nagyon szuper hír, főleg, hogy orvost is ajánl nektek. Most már sínen vagytok. Tényleg zsíííír! :cool::cool::cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Zsófi, biztosan mondta a tanár úr, hogy mit kér tőletek, de biztos, ami biztos, leírom.
Kérni fogja a diab naplót, de kérdezni fogja, hogy mennyi a beadott napi össz. inzulin, mennyi a reggelire, ebédre, vacsorára kiszámolt CH/inzulin arány, vagyis az étkezésekre 10 g CH-hoz hány egység inzulint számoltok. Kérni fogja, hogy az étkezések alkalmával mennyi CH-t fogyaszt a férjed, így a napi össz. CH-t is. Jó, ha kiszámoljátok, hogy mennyi a napi cukorszint átlaga. A férjed súlyát ott meg fogják mérni.
 

zsofi563

Új tag
Sziasztok!

Elfeleljtettem írni, hogy mi volt a Tanár úrnál... Hát boldognak jelentem... 1 hét után ott tartunk h kaja után egy órával 4,1 (1 perccel ezelőtt) :) Uh szerencsére jó helyre kerültünk. Köszönöm Kata! S mindenki másnak is :) Új inzulin, új életmód, s eddig minden okés...hetente kell küldeni excel táblát a napi 5szöri mérést!

Puszi

ui: szenzort nem rakott fel, de sztem nem is fog már, mert nagyon jól belőtte az adagokat az uj inzulinra! :)
 

dg

Őstag
Szia Zsófi!

Nagyon örülök a sikernek!!!
Hogy alakul a párod hozzáállása? Ugye, javult?
És mik voltak az alapvető változtatások, tanácsok? Engem nagyon érdekelne, ha írnál egy keveset a részletekről!
 

Dius

Új tag
Szia Zsófi!

Az én párom 3 éve cukor beteg,egy évvel ezelött rakták inzulinra.Sajnos azt kell,hogy mondja nálunk Sopronban ugyan ez a helyzet az orvos nem világosítjafel rendessen a beteget.Amikor 1 hétre be kellett feküdnie inzulin beállításra az első nap ott voltam vele,számomra megdöbbentő volt,hogy a nővér megjelent a szobába és csak annyit mondott kérem a karját,beadta neki az inzulint és kiment,semmit nem mondott,hogy most ez mi és mennyi egység,és ez ment egész álló nap,mire a párom azt mondta az orvosnak,ezt nem nekem kellene csinálni?Ráadásul ugy állították be a cukrát,hogy a teste nyugalmi állapotban volt.pedig a hét 5 napján fizikai munkát végez.A háziorvosunk aki belgyógyász ő segített neki.Kitartást,mert nem egyszerű,viszont ha megfogadtok egy jó tanácsot,a cukor mérés elengedhetetlen egy olyan embernél aki nem gyerekkora óta cukorbeteg.Mert így ha túl lövi magát,akármikor össze eshet és nem biztos,hogy lesz a közelben egy olyan ember akinek az lesz az első gondolata,hogy biztos bekómált.A tapasztalatlan emberek ilyenkor azt hiszik az illető részeg,és az aceton szagotössze tévesztik az alkohollal.:confused:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Elfeleljtettem írni, hogy mi volt a Tanár úrnál... Hát boldognak jelentem... 1 hét után ott tartunk h kaja után egy órával 4,1 (1 perccel ezelőtt) :) Uh szerencsére jó helyre kerültünk. Köszönöm Kata! S mindenki másnak is :) Új inzulin, új életmód, s eddig minden okés...hetente kell küldeni excel táblát a napi 5szöri mérést!

Puszi

ui: szenzort nem rakott fel, de sztem nem is fog már, mert nagyon jól belőtte az adagokat az uj inzulinra! :)
Szia Zsófi!
Nagyszerű hírekkel jöttél, és nagyon örülök, hogy jó helyre kerültetek.
Ha nem gond, én is, mi is szívesen vennénk, ha írnál részleteket. Ez nem csak nekünk kell, hanem sokan merítenek ebből erőt a változtatásra, ha úgy gondolják nem jó helyen kezelik őket.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ráadásul ugy állították be a cukrát,hogy a teste nyugalmi állapotban volt.pedig a hét 5 napján fizikai munkát végez..:confused:
Szia Dius!
A kórházi beállításnak az a hátulütője, hogy nem a hétköznapi, megszokott életvitelhez állítják be az inzulint. Ilyenkor az az egyetlen megoldás, hogy ott a kórházban lehetőleg sokat kell mozogni. Kicsit nevetségesen hangzik, de én ezt úgy oldottam meg, hogy lépcsőztem le a földszintre és fel az 5. emeletre. Ez nem ugyanaz, mint egy hétköznapi fizikai munka, de mégsem egyenlő az egész napi ágyban fekvéssel, ráadásul még a kaját is tálcán hozzák, és viszik.

A többi, hogy a kórházban nem adnak megfelelő tájékoztatást, az pedig az osztályos orvoson múlik, hogy nem követeli meg a nővérektől ezeket a teendőket.
Nincs más lehetőségetek, mint hogy megvesztek néhány diabbal kapcsolatos könyvet, ami kiterjed minden kezeléssel kapcsolatos teendőre. A kórházban egyébként csak a nagyon alapokat tudják elmagyarázni, de úgy veszem ki, hogy nálatok ez is hiányzott.
 

poe

Őstag
Az én párom 3 éve cukor beteg,egy évvel ezelött rakták inzulinra.Sajnos azt kell,hogy mondja nálunk Sopronban ugyan ez a helyzet az orvos nem világosítjafel rendessen a beteget.

Szia Dius!
Ebben az esetben kezelőorvost kell váltani és/vagy magatoknak utánnamenni, megszerezni az információkat (ezt mondjuk ígyis-úgyis meg kell tanulnia a párodnak).
A vércukormérés annak is fontos, aki gyerekkora óta diabos, ebben nincs különbség, a jó kezeléshez szükség van rá.
Az acetonszagú lehellet egyébként nem alacsony vércukorszintél, azaz hipoglikémia esetén, hanem épp tartósan magas vércukorszintnél, a ketoacetidózis kialakulása után jelentkezik. ;)
 

Dius

Új tag
Hello Mindenki!

Annyira jó,hogy mindenki válaszol,nálunk az esetek 90%-ban a párom a hibás:( majdnem mindent én oldok meg helyette.Babát szeretnénk,de én már most attól félek,hogy a szülés másnapján jön utánam a kórházba a belgyógyászatra mert arra nem képes,hogy a legfontosabb élelmiszerek szénhidtát értékét megjegyezze.A legdurvább baklövése most volt 1 hónappal ezelött,amikor hazudott a kezelő orvosnak és utána nekem kelett bemennem a kórházba az orvosnak pitizni,hogy tudom mennyit írt fel de a párom mellé eszik!A legnagyobb probléma véleményem szerint,még az orvosának sem hisz pedig én ugy látom ő igyekszik mindent megtenni az egészsége érdekében.Néma gyerek szavát az édesanyja sem érti!:p
 

poe

Őstag
Annyira jó,hogy mindenki válaszol,nálunk az esetek 90%-ban a párom a hibás:( majdnem mindent én oldok meg helyette.Babát szeretnénk,de én már most attól félek,hogy a szülés másnapján jön utánam a kórházba a belgyógyászatra mert arra nem képes,hogy a legfontosabb élelmiszerek szénhidtát értékét megjegyezze.A legdurvább baklövése most volt 1 hónappal ezelött,amikor hazudott a kezelő orvosnak és utána nekem kelett bemennem a kórházba az orvosnak pitizni,hogy tudom mennyit írt fel de a párom mellé eszik!A legnagyobb probléma véleményem szerint,még az orvosának sem hisz pedig én ugy látom ő igyekszik mindent megtenni az egészsége érdekében.Néma gyerek szavát az édesanyja sem érti!:p

Fontos lenne vele megértetni pár dolgot. Az egyik az, hogy felejtse el a megszokott, alá-fölérendelt páciens-orvos viszonyt. A diabetes kezelésében a páciens és az orvos partnerek, hiszen a diabos kezeli magát a nap 24 órájában, gond, változás esetén neki kell döntést hoznia, az orvosával csak 1-2 havonta találkozik. Jó esetben egy diabos, saját kezelése tekintetében, többet tud, mint az orvosa.
A másik, hogy attól, hogy most nem érzi rosszul magát 10-12-es (vagy akár magasabb) cukorral, később meglesznek a következményei. A szövődményeknek (melyek kialakulásának esélye a vércukor normál tartományban tartásával drasztikusan csökkenthető) érdemes utánaolvasni és illik kicsit megijedni.... Néhány lehetséges szövődmény (a teljesség igénye nélkül): diabeteszes láb (amputációhoz vezethet), szemproblémák (vaksághoz vezethet), szívkoszorúér, illetve agyérrendszeri gondok (infarktus, stroke), veseproblémák (dialízis)....
Azt írod most szeretnétek gyereket. Említsd meg neki, hogy ha látni akarja felnőni, ott akar lenni az érettségijén, esküvőjén (minél egészségesebben), akkor kutya kötelessége odafigyelni a kezelésére. Ráadásul ez csak az elején tűnik ennyire macerásnak. Az inzulinadás, CH számítás, vc mérés pár hónap alatt beépül a napi rutinba és csak ritkán szól bele a diab az ember életébe. Ez azonban csak úgy lehetséges, ha minél többet megtud a diabetesről, a kezelésről és saját magáról. Ehhez lehet könyveket, újságokat, internetet használni, illetve lehet beszélgetni rutinosabb diabosokkal.
Egy link, sok hasznos infóval:
http://www.macosz.hu/cukorbeteg-idegrendszer.html
 

blaci

Őstag
Kedves Dius!
Itt a főoldalon is sok hasznos infot találsz a diabetes szövődményeiről, érdemes olvasgatni!;):D

Katt, ide ni!

Segítségül készítettem egy képet is, csak hogy ne kelljen keresgélni:

drinfo.jpg
 

zsofi563

Új tag
Nah helloka!

Bocsi, hogy csak most de nincs interneten...ledobált s a húzd ki dugd vissza tanácsra meg már teljesen elment ,uh mobilnet :)

Szóóóvvvaallll először is mielőtt elmondom mi volt Diusnak pár sor: KITARTÁS!!!!! Teljesen átérzem a helyzeted, mintha csak mi lennénk a párommal :) Sajnos ez igen nagy felelősség ami ránk hárul, s hiába mondhantánk azt h az ő élete, oldja meg ő, szeretjük őket s én is babát szeretnék tőle hamarosan uh ez nem ilyen egyszerű. Mi a cukor témán most úgy tűnik a lehető legjobb útra léptünk, kivánom nektek is!!! A következő projekt a cigi abbahagyása...Keressetek egy orovost, s ha nem találtok próbáljatok ti is bejutni itt Pesten, nem kell az elején csak havonta aztán meg 3 havonta jönni, s emailbe küldeni az erdményeket...

Tehát...

Odaértünk bemutatkoztunk, kapásból szimpi volt a doki, pláne azért mert pont kapott egy telefont egy betegtől aki eltűnt hónapokra, h mit képzel meg ez nem együttműködés...stb...nah akkor elkezdem a háttérbe mosolyogni h végre, egy szigirú doki, jó lesz ez :) Aztán elkérte az eddigi kórházi zárókat, totál kiakadt a kórházi vizsgálatokon, magán a jelentésen is a kezelésről meg ne is beszéljük, az tmondta jól elküldi az egyik oszt.vezetőt a fenébe :DDD Aztán jött a jogos leszidás h a párom nem mér...súlymérés, megkérdezte egy napja hogy zajlik s mit eszik. Miután ezt átbeszélték mondta a párom h új munkahelye van nem biztos h megoldható a befekvés, de ha kell befekszik. Konkrétan kinevetetett, hogy a beállitáshoz nem kell befeküdni, mint eddig. mert ahogy Dius is irta az nem valós életszitu, ez baj volt nálunk is. Uh az eddigi napi 4szer szúr, 6 szor eszik 160gr-ot régitipusu napközbeni-esti inzulin páros helyett...most ugy van beállitva, hogy 3szor szúr ultragyorsat 10percet vár s naponta csak 3szor eszik (egy kaja 60gr) s este pedig belő egy 24órás inzulint...Szerdán voltunk , szombat reggelre már 5,3 volt a cukra...s mindezt igy vaktába, nagyon durva!!!! S ennyin múlik ez kezelés sikere! Napi 5ször mér, azt excel táblába vezeti s hetente elküldi az eredményt. Az első hét eredménye picit azért még labilis, mert van h 3,5-el kel fel s estére 13, van hogy 10-el kel éjjel leesik neki... de a folyamatos mérés segit, csak akkor emel vagy csökkent 1 egységet vmelyik agadon ha 3 napi mérés során ugyanakkor tul magas vagy túl alacsony. Emelett megvettük Fövényi: Inzulinnal kezeltek nagykönyve vagy mi :D nagyooon jó az a könyv!! Talán már ki is olvasta! :) A napi5szöri szúrás miatt már tűpárna a keze, de nem bánja mert örül a jó értékeknek...

Uh azt kell mondjam KÖSZÖNJÜK...s remélem marad minden igy :)

Ui: Az accu-check softclix ujjszúrúja tényleg kevésébé fáj??? Mert akkor vennék neki ajándékba, hamár ilyen jófiú :D

Pusz
 
Oldal tetejére