Receptek

pumpás

Őstag
Eddig Várpalotánn ettem a legfinomabbat!
Francia hagymaleves 1:

Hozzávalók 4 személyre:
60 dkg vöröshagyma
1liter leveskockából készített leves
50 g vaj
20 dkg reszelt sajt
2 evőkanál liszt
2 tojás
Elkészítés:
-megolvasztjuk a vajat majd beletesszük a vékonyra szeletelt vöröshagymat és fél órán keresztül lassú tűzön dinszteljük, néha megkeverjük
-rászórjuk a lisztet, egy kicsit megpirítjuk, majd hozzá öntjük az előre elkészített kockalevest, felforraljuk és további 20 percig lassú tűzön főzzük
-a hagyma felét kiszedjük és összekeverjük a 2 tojás sárgájával, majd lassú tűzön, fokozatosan hozzáadva belekeverjük a levesbe
-sütőbe való kis tálkákba szétmerjük, fokhagymás pirított kenyeret helyezünk a tálkák tetejére, majd megszórjuk reszelt sajttal. 240 fokon addig sütjük, amíg a reszelt sajt meg nem pirul a tetején.
<TABLE style="WIDTH: 550px; HEIGHT: 400px; TEXT-ALIGN: left"><TBODY><TR><TD style="VERTICAL-ALIGN: top">Francia hagymaleves egyszerüen

Hozzávalok 4 személyre:
60 dkg v
öröshagyma
50 gr vaj
2 ev
ökanál liszt
reszelt sajt

bors

Elk
észités:
-egy l
ábosban megolvasztjuk a vajat,majd beletesszük a vékonyan leszeletelt vöröshagymát és megpiritjuk,
-r
ászorjuk a lisztet, összekeverjük és hozzá öntünk másfél liter vizet, felforraljuk majd közepes tüzön 20 percig fözzük
-s
ütöbe illö tálakba tálaljuk ,majd fokhagymás piritos kenyeret helyezünk a tetejére és megszorjuk reszelt sajttal és a sütöbe tesszük mig a sajt megpirul a tetején</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Én keresek elég régóta egy receptet, feldobom, hátha ismeri valaki: orosz falusi leves...
 

dg

Őstag
Kedves Gráciának, és mindekinek.
Szabolcsi töltött káposzta:http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=recept&recept=2807
Karácsonyra ajánlom, de csak mértékkel.


Szia Borka!

Karácsonykor elkészítettem. Jelentem: nagyon jól sikerült, még visszagondolni is tilos rá, mert megindul a nyálelválasztás!

Egyetlen veszélyes pontja számomra az volt az elkészítésnek, hogy -- mithogy először csináltam --, nehéz volt megítélni, hogy az egyben előfőzött nagy fej káposzta milyen állapotban van. Ne főjön szét, és ne legyen merev se a levele, hogy csomagolni lehessen bele.
Végül nagyjából eltaláltam, ép egy leheletnyit merevek maradtak a levelek, 10 perc főzés még jöhetett volna, de azért tudtam csomagolni a tölteléket!

Még egyszer köszönet a receptért!
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Én még nem hallottam róla. Most aztán segítettem, mi? :D

Amúgy miféle leveske ez? (Most nem a receptet kérdezem :D, csak úgy nagyjából a jellegét)

húsleves jellegű, köcsögben tálalják, előtte azonban sütőbe teszik a tetejére lángostésztafélét sütnek rá, ami kívülről ropogós lesz, belülről ahogyan a leveske meglegyinti: ízkavalkád :) régen a bajkál nevű étteremben lehetett hozzájutni...
 

dg

Őstag
hú... Ez nagyon jól hangzik! Lehet, hogy el kéne rabolni a Bajkál szakácsát, és receptért cserébe mehet!
 

blaci

Őstag
Kedves Nofre!

Erre gondolsz ugye?;):D


Orosz falusi húsleves köcsögben

Marhalábszárból, sertéscsülökből, tyúkból leveszöldséggel, gombával, póréhagymával, fokhagymával, burgonyával húslevest főzünk. A levest leszűrjük, húsokat daraboljuk.
Tűzálló köcsögbe minden húsból teszünk egyet, zöldséget, gombát, burgonyát rakunk rá, forró húslével felöntve felvágott petrezselyem zölddel meghintjük.
A köcsög tetejét nyers lángos tésztával lefedjük, széleihez jól odanyomkodjuk, majd előmelegített sütőben pirosra sütjük.

Tálalása: Sütés után azonnal asztalra adjuk úgy, hogy a tésztát fokhagyma krémmel, tejföllel, reszelt sajttal megszórjuk.

Lángos tészta 10 darabra: 6o deka lisztet összegyúrunk 5 dkg főtt, áttört kihűtött burgonyával, 1 deci langyos tejben feloldott 2 deka élesztővel, sóval, fél deci olajjal. Jól kidolgozva meleg helyen kelesztjük, majd tíz fele osztva, cipózva újra megkelesztjük. Rendeléskor kézzel szétnyomkodva az edény tetejére húzzuk, oldalát a köcsög széléhez tapasztjuk.

- Persze a lángost bő olajban is kisüthetjük, majd tálaláskor ráhelyezzük az edény szájára, de így nem olyan a hangulata, mintha eleve rásütjük.

Üdv,
Laci
 

borka

Őstag
Szia Borka!

Karácsonykor elkészítettem. Jelentem: nagyon jól sikerült, még visszagondolni is tilos rá, mert megindul a nyálelválasztás!

Egyetlen veszélyes pontja számomra az volt az elkészítésnek, hogy -- mithogy először csináltam --, nehéz volt megítélni, hogy az egyben előfőzött nagy fej káposzta milyen állapotban van. Ne főjön szét, és ne legyen merev se a levele, hogy csomagolni lehessen bele.
Végül nagyjából eltaláltam, ép egy leheletnyit merevek maradtak a levelek, 10 perc főzés még jöhetett volna, de azért tudtam csomagolni a tölteléket!

Még egyszer köszönet a receptért!

Örülök,hogy izlett, a következő jobban fog sikerülni,gyakorlat teszi a mesteret.:)
 

borka

Őstag
Kedves Nofre!

Erre gondolsz ugye?;):D


Orosz falusi húsleves köcsögben

Marhalábszárból, sertéscsülökből, tyúkból leveszöldséggel, gombával, póréhagymával, fokhagymával, burgonyával húslevest főzünk. A levest leszűrjük, húsokat daraboljuk.
Tűzálló köcsögbe minden húsból teszünk egyet, zöldséget, gombát, burgonyát rakunk rá, forró húslével felöntve felvágott petrezselyem zölddel meghintjük.
A köcsög tetejét nyers lángos tésztával lefedjük, széleihez jól odanyomkodjuk, majd előmelegített sütőben pirosra sütjük.

Tálalása: Sütés után azonnal asztalra adjuk úgy, hogy a tésztát fokhagyma krémmel, tejföllel, reszelt sajttal megszórjuk.

Lángos tészta 10 darabra: 6o deka lisztet összegyúrunk 5 dkg főtt, áttört kihűtött burgonyával, 1 deci langyos tejben feloldott 2 deka élesztővel, sóval, fél deci olajjal. Jól kidolgozva meleg helyen kelesztjük, majd tíz fele osztva, cipózva újra megkelesztjük. Rendeléskor kézzel szétnyomkodva az edény tetejére húzzuk, oldalát a köcsög széléhez tapasztjuk.

- Persze a lángost bő olajban is kisüthetjük, majd tálaláskor ráhelyezzük az edény szájára, de így nem olyan a hangulata, mintha eleve rásütjük.

Üdv,
Laci

Kedves Laci. Te most zenész vagy:eek: vagy pedig mesterszakács?:!::mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Nofre!

Erre gondolsz ugye?;):D
Orosz falusi húsleves köcsögben

Üdv,
Laci
Esetleg meg is csinálnád? Mert baromi jól hangzik, annak ellenére, hogy 27-e óta mindig tele van a bendőm. Mondjuk gondolkodom, hogy a köcsögöt lehet-e valamivel helyettesíteni, mert a jénai túl nagyszájú.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Kedves Nofre!

Erre gondolsz ugye?;):D


Orosz falusi húsleves köcsögben

Marhalábszárból, sertéscsülökből, tyúkból leveszöldséggel, gombával, póréhagymával, fokhagymával, burgonyával húslevest főzünk. A levest leszűrjük, húsokat daraboljuk.
Tűzálló köcsögbe minden húsból teszünk egyet, zöldséget, gombát, burgonyát rakunk rá, forró húslével felöntve felvágott petrezselyem zölddel meghintjük.
A köcsög tetejét nyers lángos tésztával lefedjük, széleihez jól odanyomkodjuk, majd előmelegített sütőben pirosra sütjük.

Tálalása: Sütés után azonnal asztalra adjuk úgy, hogy a tésztát fokhagyma krémmel, tejföllel, reszelt sajttal megszórjuk.

Lángos tészta 10 darabra: 6o deka lisztet összegyúrunk 5 dkg főtt, áttört kihűtött burgonyával, 1 deci langyos tejben feloldott 2 deka élesztővel, sóval, fél deci olajjal. Jól kidolgozva meleg helyen kelesztjük, majd tíz fele osztva, cipózva újra megkelesztjük. Rendeléskor kézzel szétnyomkodva az edény tetejére húzzuk, oldalát a köcsög széléhez tapasztjuk.

- Persze a lángost bő olajban is kisüthetjük, majd tálaláskor ráhelyezzük az edény szájára, de így nem olyan a hangulata, mintha eleve rásütjük.

Üdv,
Laci

nyamm :) szerintem ez az! De ügyes vagy :) hát szénhidrát gondolom van bőven benne, meg kalória is... de azért jól hangzik, nem? :)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Esetleg meg is csinálnád? Mert baromi jól hangzik, annak ellenére, hogy 27-e óta mindig tele van a bendőm. Mondjuk gondolkodom, hogy a köcsögöt lehet-e valamivel helyettesíteni, mert a jénai túl nagyszájú.

Meg kéne... annak ellenére, hogy én is pukkadásig vagyok :) majd egyszer, elég régóta gyúrok rá, szerzek köcsögöket is! :D
 

blaci

Őstag
nyamm :) szerintem ez az! De ügyes vagy :) hát szénhidrát gondolom van bőven benne, meg kalória is... de azért jól hangzik, nem? :)

Igen nyamm-nyamm!:mrgreen: Biztos nagyon finom lehet, tényleg jól hangzik. Mondjuk én nem hiszem hogy bevállalnám az elkészítést, nem vagyok egy "konyhatündér", én csak amolyan hétköznapi szintem szoktam főzőcskézni (nem tudok csak szeretek...) de mondjuk egy étteremben szívesen megkóstolnám egyszer.:rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Oldal tetejére