Reggeli utáni magas cukrok

dg

Őstag
Minthogy az inzulin állítgatás lehetőségei kimerültek és nem vagy megelégedve, valamit az étellel kellene finomítani. Nekem a 40 gr ch-s reggeli soknak tűnik. Esteleg mi lenne, ha kevesebbet enné reggelirel, és azt is alacsony GI-vel, aztán meg jöhet egy bőségesebb tízórai, a többi meg már gördülékeny.
(Itt az az alapgondolat munkál bennem, ha a reggeli és az ebéd kb ugyanannyi, -- tudom a 60 nem 40, de az 50 nem sokkal több, -- akkor számolni kell a reggeli utáni kilengéssel. Élettanilag a reggelek alacsony inzulinérzékenységgel telnek. Náunk legalább is bejött, hogy hiába a normális éhomi érték, csak "kíméletes" és kevés mennyiségű reggeli jöhet szóba. Persze, a kezelésünk totál más, de ebből az aspektusból tekintve ez mellékes.)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Minthogy az inzulin állítgatás lehetőségei kimerültek és nem vagy megelégedve, valamit az étellel kellene finomítani. Nekem a 40 gr ch-s reggeli soknak tűnik. Esteleg mi lenne, ha kevesebbet enné reggelirel, és azt is alacsony GI-vel, aztán meg jöhet egy bőségesebb tízórai, a többi meg már gördülékeny.
(Itt az az alapgondolat munkál bennem, ha a reggeli és az ebéd kb ugyanannyi, -- tudom a 60 nem 40, de az 50 nem sokkal több, -- akkor számolni kell a reggeli utáni kilengéssel. Élettanilag a reggelek alacsony inzulinérzékenységgel telnek. Náunk legalább is bejött, hogy hiába a normális éhomi érték, csak "kíméletes" és kevés mennyiségű reggeli jöhet szóba. Persze, a kezelésünk totál más, de ebből az aspektusból tekintve ez mellékes.)
Úgy idén tavaszig a reggelim 20gr CH volt, azaz 1 szelet kenyér. Akkor is magas volt reggel, reggeli után (azaz ez már délelőtt inkább), ellenben a 12 órás hipó nagyon nagy volt, sokkal többet kellett ennem, mint most és hamarabb is jelentkezett. A 40gr CH-val a reggeli utáni cukraim nem változtak (és ugyanannyi Humalogot adok be! ez elég furcsa nekem...), de elég "fél kakaóscsiga és 1 banán", hogy kivédjem a deles hipót. Amúgy a hideg beálltával már nem kell ennyit ennem, hogy kivédjem a hipót, még kísérletezem, mert ma pl 9 lett ebéd előtt, tehát most már sok, de attól még kell ennem nyilván. Rozskenyeret próbáltam enni reggelire, de azután is felment. De a bundáskenyér az jó volt, csak az nagyon zsíros mindennapra. Van ötleted, hogy mit próbáljak ki?
 

dg

Őstag
Teljes kiörlésű lissztel készült pékárú, ezeknek magvas változatai. (nekünk anno a Dabasi Barna kenyér is lenn hagyta a cukorértéket, viszont nem szerettük, jobban a Graham kenyeret) De ragaszkodsz a kenyérhez? Mert sokféle jó, élelmi rostban gazdag keksz is van, én reggelire nem is tudnék elképzelni mást. Vagy ha egyszer-egyszer csak gyümölcsöt ennél? (banán? nálunk az szinte hipóveszélyes étel, annyira nem emeli a cukrot) Úgyis nemsokára jön a tízóraid.
És ha citromos teát innál? Talán az is szépítene a mindenkori GI-n.
(Vagy esetleg egy kenyérsütő gép?)

De végülis ha fele adaggal ugyanennyi volt a reggeli utáni cukrod? akkor ez se az igazi
 

Szabolcs

Új tag
Kmolli!

Nem tudom, hogy emlékszel-e még rám. Rég jártam erre. Még belépni is alig sikerült. A lényeg az, hogy nagyon sok mindenre hasonlóan reagálunk, ezért merek egy két ötletet adni. Hátha valamelyik segít. Tökéletes megoldás nincs.
Ötleteim:1.) bőséges REGGELI NAGYON KORÁN, 6-kor
2.) fogyókúrás reggeli után beiktatni egy EBÉD ELŐTTI KISÉTKEZÉSt
A Spar-ban kapható GLYX KENYÉR nekem nagyon kevéssé emeli a cukromat
3.) Kezdj el D VITAMINt szedni novembertől
Amióta szedem elegendő a nyári inzulinadagom.
4.) PUMPA FELRAKÁS
Lényegesen csökkenteni ebédig a délelőtti bázist


Szabolcs
 

borka

Őstag
Kedves Molli.
Mikor adod be reggel az insulin?
Milyent, és hány egységet?
Csak egy féle insulint használsz?
Pontosan betertod az insulin adagolás és az étkezési időket?
Nincs senki segítséged? (bocsi ez privát)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Teljes kiörlésű lissztel készült pékárú, ezeknek magvas változatai. (nekünk anno a Dabasi Barna kenyér is lenn hagyta a cukorértéket, viszont nem szerettük, jobban a Graham kenyeret) De ragaszkodsz a kenyérhez? Mert sokféle jó, élelmi rostban gazdag keksz is van, én reggelire nem is tudnék elképzelni mást. Vagy ha egyszer-egyszer csak gyümölcsöt ennél? (banán? nálunk az szinte hipóveszélyes étel, annyira nem emeli a cukrot) Úgyis nemsokára jön a tízóraid.
És ha citromos teát innál? Talán az is szépítene a mindenkori GI-n.
(Vagy esetleg egy kenyérsütő gép?)

De végülis ha fele adaggal ugyanennyi volt a reggeli utáni cukrod? akkor ez se az igazi
A cukorféle reggeli nem megy, semmi sem, se gyümölcscukor, se szőlőcukor sajnos. Igy minden kekszféle (ami édes persze) kizárt, plussz a gyümölcsök, a műzlik (ahhoz ugye tej vagy joghurt kell). A teljes kiőrlésű kenyeret sajna utálom, de megpróbálom, valamelyik nap veszek és beszámolok. Anno ettem graham kenyeret reggelire, az is ugyanezt tette. Engem ez a zsíros reggeli ötlete izgat még nagyon, mert ha mondjuk szállodában, svédasztalos reggelit eszem, tojásrántotta, virsli stb, akkor nem megy ilyen nagyon fel a cukrom... Vagy csak nem mértem pont akkor, az utasáok hevében, nem tudom már :confused: Túl régi problémám ez már.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kmolli!

Nem tudom, hogy emlékszel-e még rám. Rég jártam erre. Még belépni is alig sikerült. A lényeg az, hogy nagyon sok mindenre hasonlóan reagálunk, ezért merek egy két ötletet adni. Hátha valamelyik segít. Tökéletes megoldás nincs.
Ötleteim:1.) bőséges REGGELI NAGYON KORÁN, 6-kor
2.) fogyókúrás reggeli után beiktatni egy EBÉD ELŐTTI KISÉTKEZÉSt
A Spar-ban kapható GLYX KENYÉR nekem nagyon kevéssé emeli a cukromat
3.) Kezdj el D VITAMINt szedni novembertől
Amióta szedem elegendő a nyári inzulinadagom.
4.) PUMPA FELRAKÁS
Lényegesen csökkenteni ebédig a délelőtti bázist


Szabolcs
Emlékszem rád :) Köszi a tanácsokat!
Azért kelek föl reggel 6-kor, mert szoptatnom kell a kisebbik fiamat, meg tisztába tenni stb, olyankor pisilni alig van időm, enni nem tudok egyáltalán. Amikor befejeztük az egészet, akkor azonnal eszem, ez 8 utánra esik mindenképpen, de ha a nagyobbikkal kell valamit még SOS csinálni, akkor csak 9 után sikerül. Amúgy nem tudnék enni 6-7 között reggel, nekem akkor nincs is étvágyam :)
A D vitamin mire jó? Amúgy rengeteg vitamint eszem, 2 féle vitamint is, az Elevitet a szoptatás miatt és egy amcsi vitamint, ami ilyen női vitamin, mindkettőben sok D van.
A pumpát szöveti vérzékenység miatt le kellett vennem 1 éve kb...
A kenyér, amit írtál, ki lesz próbálva, először a teljes kiőrlésűt próbálom ki, de nekem valóban az az érzésem, hogy itt más problélma lesz, de hátha bejön, kipróbálom ezt is :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Molli.
Mikor adod be reggel az insulin?
Milyent, és hány egységet?
Csak egy féle insulint használsz?
Pontosan betertod az insulin adagolás és az étkezési időket?
Nincs senki segítséged? (bocsi ez privát)
Ahogy az elöbbiekben írtam, 8 után valamikor adom be az étkezési inzulint, amikor befejezzük a szopit. Nagy átlagban 8-8:30 között valamikor, de sokszor 9 utánra esik. A másik inzulinom a Levemir, ezt reggel 9kor és este 11kor adom, de Lantussal és Insulatarddal is pontosan ugyanez volt a problémám, pedig azok aztán teljesen más inzulinok, máshogy is adtam őket, más egységeket is. A Levemir az egyetlen, mellyel az éjjelem és a nappalom hátralevő része tök stabil bír lenni, ha mindent jól csinálok, nehezebben ugrik ki a cukrom. Ez biztosan jó így, ahogyan van a bázisom, ha este korábban adom be, akkor hajnali jelenségem van, ha reggel később, akkor nagyon durván emelkedik a cukrom 9 után és így pont jó, este 11 elött nagyon jók a cukraim, szóval nincs "luk". Ezt csak azért írtam le, mert furcsának tűnhet elsőre ez a 2 beadási idő, de tényleg nem megy másképp, így viszont a reggeli problémát leszámítva nagyon jó (a többi bázishoz képest persze...).
Hogy pontosan betartom-e az időket? Nehéz kérdés, mert nincsenek ilyen idők, amiket be kell tartanom, amióta humalogon vagyok, nem kell időpontokhoz kötni a napomat, de persze, nagyjából stimmel. A reggelim ahogy leírtam átlagban 9 körül van valamikor, az ebédem 1 körül van átlagban és a vacsim is kb 6-7 között, de ha megéhezem 5:30-kor, akkor eszem vacsit előbb vagy éppen 7:30kor, ha úgy adódik, de ez nem szokott gondot okozni a vércukromnak, elég jól tudom ezekhez igazítani a humalogot.

És az utolsó kérdésedre a válasz sajnos az, hogy nincs. Azaz a gyerekekre gondolsz, ugye? Szóval egész nap nekem kell ellátnom a 4 hónaposat és a 26 hónaposat is (nem bölcsis), a férjem csak este jön haza, akkor persze segít. Nagyon nehezem bírom...
 

Szabolcs

Új tag
Ha már szedsz más D vitamint tartalmazó készítményt, akkor felejtsd el amit írtam. Azt is, mint mindent túl lehet adagolni!

Nekem eddig a hideg idő beálltával mindig meg kellett emelni az inzulin adagomat, amióta szedem a D vitamint nem kell. Mostanában nagyon felkapták ezt a vitamint. Azt hírdetik, hogy nagyon sok betegségen segít. Nem tudom, hogy mi igaz, mi nem, de nekem használt. Már azt is hallottam, hogy nem is vitaminként hat, hanem hormonként. Én csak azt figyeltem meg, hogy a napos időszakban jóval több CH-t tudok fogyasztani büntetlenül, mint télen. Én lepődtem meg a legjobban, amikor azt tapasztaltam, hogy nálam bevált.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Molli!
Írtad a vitaminokat, nyomelemeket, hogy több félét szedsz. Van még a króm, amit jellemzően 2-es típusú cukorbetegeknek ajánlanak, pont a CH felszívódás és hasznosulás céljából. A B-vitamin, a B-vitamin komlexek, főleg a benfotiamin (B3+B6+B12 együttes kombinációja) (MilgammaN)) ami még befolyással van a CH hasznosulásra.
Nem tudom, hogy a szedett kiegészítők között van-e ilyen, vagy próbáltad-e már. Talán ez is segítség lehet.
Ismerjük egymást, és tudom rólad, hogy kevesen vannak, akik ennyire átlátják a diab csínját-bínját, és a szervezet működést, mint te. Amit te nem tudsz kapásból megoldani, ott tényleg nehéz megoldást találni.
Érdemes lenne esteleg még annak utánajárni, hogy a többféle szedett kiegészítők (vitaminok, nyomelemek) milyen hatással vannak egymásra. Mivel én is csak talágatok, lehet, hogy valahol ekörül lehet a megoldás, mivel tudom, hogy te nagyon szigorúan mindent betartasz. Azt se felejtsük el, hogy két pici gyerekkel egy anyuka bizony túlhajtja magát, ez is kihatással lehet rád.
 

zsuzsa

Új tag
Molli!
Átérzem ezt a keserves totózgatásodat, nekünk ez ugyanígy indúlt egy hónapja, és amit írtam azzal most kiküszöböltük a megugrást, reggelizik 5,5 el, egy óra múlva 7,1 el adom be az oviba, de utána a zuhanórepülés ugyanúgy megvan, 2,4, 2,7, 3,1 körüli cukrokkal van az oviban. Ezzel tazóraizik, ebédel. Ha raggel csökkentem a bólust megint megugrik a vc, ha a bázist csökkentem, egyrészt felborítom, másrészt ebédnél emelkedettebb vc lesz. ilyen 0,3-0,5 ös válltoztatásra is hihetetlen intenzitással tud reagálni. Én most éppen erre keresem a megoldást, hogy hogyan tudnám egész nap 4-5 körülui cukrokon tartani. Valószínű azzal ha meggyógyítanám, de mivel ez nem fog összejönni, ezért én is folyamatosan agyalok egyéb megoldásokon.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Újra jelentkezem, mert egyre rosszabb a dolog...
Kata, próbáltam úgy felfogni, amit írtál, hogy ez van, reggelente 1-2 órára felmegy 10 körülre és ennyi. De egyre rosszabb lett, én nem érzem jól magam ilyenkor, 5-6os cukorról hirtelen (fél óra alatt) felmegy mostmár 11-12-13-ra, majd 11:30kor megindul lefelé és fél óra alatt lemegy 4-ig mininum, akkor eszem, de már nem annyit, mint eddig, csak alig valamit (már nincs az a nagy hipó). Rendesen szédülök és ingerült vagyok már ebédre, sehova nem tudok elmenni, mert kiszámíthatlanok délelött a cukraim, értem azt, hogy folyamatosan mérni kell, hogy lemegy-e és ha nem megy le, beadni (ilyen is van már!), ha lemegy, enni, azért ezt 2 gyerekkel a hátamon nem tudom akárhol kivitelezni, szóval mostmár nagyon ideges vagyok emiatt és egyszerűen egyre kevésbé értem.

Ma pl ezek voltak az éjjeli és reggeli cukraim:
11:00 7.0 - 6E Levemir és ettem 2 kekszet, kicsit többet, mint szoktam, mert az előző 2 éjjel hipóztam és már nem akartam újra hipózni éjjel 2kor.
0:45 8.3 (picit több volt a keksz, de ez most jó volt így szerintem - nem korrigáltam)
4:00 7.9
8:00 6.9 - 8E Humalog
8:25 - reggeli, nem ittam meg a kávémat sem, csak a kenyeret ettem meg, az kb 40gr CH, ennyit eszem mindennap
9:00 - 6E Levemir
10:00 10.2
10:40 13.0 - 2E Humalog korrekció, ez már nagyon magas nekem
11:30 9.8

Most itt tartok, kb fél óra és 4 lesz a cukrom, mivel korrigáltam is, így ennem kell sokat, ha nem korrigálok, akkor délután 1-re menne le hipóig, végülis tökmindegy.
Azt nem értem, mitől megy ennyire fel???? A bázis elég, egész délután és este szinte hipóközeli a cukrom, éjjel is látszik, hogy elég, mert a keksztől magasabb 8.3 simán lement reggel 6.9-re (ha éjjel 7 a cukrom, reggelre 5).
A minap nem reggeliztem, nem adtam be semmit sem és 4-es cukorral kezdtem a napot, ittam rá egy korty cukros teát, utána lett 8 (ez kb 9kor volt), aztán 10:30-kor lett 9.4 és 12-kor pedig 8.3, magyarul nem emelhetek már a reggeli humalogon, mert nyilvánvaló, hogy a deles hipóim a humalog miatt vannak, de ha kevesebb humalogot adok, akkor reggeli után nem 12, hanem 15 lesz a cukrom. Ha még többet vároka reggelivel, simán hipózom, utána meg 16 lesz a cukrom, hiába alig eszem hipóra valamit. Most 25 percet várok egy 7-es cukorral kb. Lassan beállok amúgy a 8:30-9 órás reggelire, azaz ezután várok 25 percet, ha elöbb ettem, akkor még magasabb volt mostanában a cukrom reggeli után, ennél késöbb meg tudok reggelizni egyszerűen.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Újra jelentkezem, mert egyre rosszabb a dolog...
Kata, próbáltam úgy felfogni, amit írtál, hogy ez van, reggelente 1-2 órára felmegy 10 körülre és ennyi. De egyre rosszabb lett, én nem érzem jól magam ilyenkor, 5-6os cukorról hirtelen (fél óra alatt) felmegy mostmár 11-12-13-ra, majd 11:30kor megindul lefelé és fél óra alatt lemegy 4-ig mininum, akkor eszem, de már nem annyit, mint eddig, csak alig valamit (már nincs az a nagy hipó). Rendesen szédülök és ingerült vagyok már ebédre, sehova nem tudok elmenni, mert kiszámíthatlanok délelött a cukraim,

Most itt tartok, kb fél óra és 4 lesz a cukrom, mivel korrigáltam is, így ennem kell sokat, ha nem korrigálok, akkor délután 1-re menne le hipóig, végülis tökmindegy.
Azt nem értem, mitől megy ennyire fel???? A bázis elég, egész délután és este szinte hipóközeli a cukrom, éjjel is látszik, hogy elég, mert a keksztől magasabb 8.3 simán lement reggel 6.9-re (ha éjjel 7 a cukrom, reggelre 5).
A minap nem reggeliztem, nem adtam be semmit sem és 4-es cukorral kezdtem a napot, ittam rá egy korty cukros teát, utána lett 8 (ez kb 9kor volt), aztán 10:30-kor lett 9.4 és 12-kor pedig 8.3, magyarul nem emelhetek már a reggeli humalogon, mert nyilvánvaló, hogy a deles hipóim a humalog miatt vannak, de ha kevesebb humalogot adok, akkor reggeli után nem 12, hanem 15 lesz a cukrom. Ha még többet vároka reggelivel, simán hipózom, utána meg 16 lesz a cukrom, hiába alig eszem hipóra valamit. Most 25 percet várok egy 7-es cukorral kb. Lassan beállok amúgy a 8:30-9 órás reggelire, azaz ezután várok 25 percet, ha elöbb ettem, akkor még magasabb volt mostanában a cukrom reggeli után, ennél késöbb meg tudok reggelizni egyszerűen.
Egészen elképesztő cukikat és hullámzásokat írsz le. Téged ismerve neked nehezen tudok tanácsot adni, mert amit te nem tudsz, az szerintem nem is létezik. Ha nekem valami nem stimmel, mindig rád gondolok, hogy te hogyan oldanád meg.
Egyetlen dolog van, amit itt most kiszúrtam, hogy Humaloggal vársz 25 percet. Ha jó a cukid, akkor szerintem ez sok. Vagy azonnal, vagy 5 perc múlva kellene hamikázni. A humalog hatáskezdete is 5-10 perc, és lehet, hogy nálad még a felszívódás is gyorsabb.
Valahogy a Humalog hatáskezdet (5-10 perc), hatáscsúcs (1,5 óra) és aelfogyasztott CH felszívódási sebességet és tartamot kell szinkronba hozni.
Na most aztán jó tanácsot adtam. Ezt a legnehezebb szinkronba hozni, hiszen tudjuk jól, mennyi minden múlik azon, hogy az a CH miből tevődik össze. Gyorsan, vagy lassan felszívódó CH, Mennyi GI értéke, és mennyi zsír van benne. Ezeket is szinte mind tőled tudom. Pl, a zsír lassító funkcióját tőled tudom. Egy magas GI érték megdobja a felszívódási sebességet, a zsír viszont lassítja. Na ezt számolja ki az ember, éhesen, két gyerkőccel a nyakán, és a félelemmel, hogy most éppen eltalálja-e a megfeleő dózist.

Csak remélni tudom, hogy sikerül elkerülnöd a magas cukikat. Azért próbáld meg a szuri és a kaja közötti kevesebb kivárási időt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A múlt hét előtt elkapott egy wc-re menős-küldős vírus. 3-4 napig nem tudtam rendesen enni, csak egy-két keksz, és mézes süti ment le. Bólust egyáltalán nem adtam, még ehhez a falatokhoz sem, csak a bázis ment. A cukijaim a 3,8-6,8-ig tartományban voltak. A betegség elmúltával lassan álltam vissza a kajára, a cukrom viszont a régi (nosztalgukus) formáját hozta. Vagyis ha már sikerült 10 alá vinnem, akkor örültem. Szóval a cukim a 7,0-től egészen a 26,4-ig produkálta magát. Azóta is jócskán megemeltem a bólus, az éjszakai bázison már emeltem, ennek ellenére szinte folyamatosan állítom a pumpát a 120%-tól a 160%-ig. Az elmúlt egy hét alatt egyszer volt hipom, már szinte örültem is neki, hogy végre sikerült levinnem a cukit.

Szóval most ott tartok, hogy egyelőre gőzöm sincs, hogy hol a megoldás, és meddig tart ez az állapot, meddig emelhetem a bázist vagy a bólust, de az tuti, hogy a 4 napos vírusos betegség az oka. Csak hát semmit sem tudok kezdeni ezzel az infoval, hogy tudom az okát.
Én ugye nem szoktam túlaggódni magam egy kis kilengésen, de őszintén szólva most már engem is kétségbe ejt, hogy még mindig nem találtam meg az egyensúlyt, és ez a felborult állapot már több, mint egy hete tart. A további félelmem, hogy egyszer csak vége lesz ennek a rémálomnak, és beleszaladok egy erős hipoba, mert egyelőre csak emelem, és emelem az adagokat.

Szóval most bizony az én gatyám is rendesen tele van, és igencsak el vagyok keseredve. Főleg, hogy az egyre javuló HbA1c szintemek lőttek, tuti, hogy most mindent felborítottam.
 

Sani

Új tag
Szia Kata!

Én, ha ilyen helyzetben lennék., mint Te, akkor biztosan csinálnék egy 1-2 órás vc kontrollt semmi ch bevitellel, ill. minimális mozgással.
Volt már olyan, hogy szükséges volt nekem is, és hát nem bírtam ki , hogy 24 órán keresztül ne egyek, de akkor , kb. délután 4-ig nem ettem, utána nap pedig déltől nem ettem semmit.
Persze ilyen 24 1 órás- kétórás méréseket akkor érdemes csinálni, ha egy 'nyugis' napod van. Én legalábbis ilyenkor szoktam.


A múlt héten 2 nap egymás után előfordult, hogy 03 körül még jó volt a cukim ( 5,3 4,8 ) viszont reggel 7 körül meg magasakat ( 7,9 8,1 ) mértem. Állítottam a bázis adagomon
04 - 06-ig + 0,025 E et, és azóta olyan cukival ébredek, amilyennel lefekszem.

Figyelnünk kell egyfolytában magunkat és a ránk ható dolgokat, amik sokszor még változnak is.
Fegyelem, figyelem, türelem.-->ezek fontos tulajdonságok szerintem.

Bízom benne, hogy rendeződni fog neked is cukid és hogy utána tudsz járni a dolgoknak.
És neked is szorítok, Molli!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Egészen elképesztő cukikat és hullámzásokat írsz le. Téged ismerve neked nehezen tudok tanácsot adni, mert amit te nem tudsz, az szerintem nem is létezik. Ha nekem valami nem stimmel, mindig rád gondolok, hogy te hogyan oldanád meg.
Egyetlen dolog van, amit itt most kiszúrtam, hogy Humaloggal vársz 25 percet. Ha jó a cukid, akkor szerintem ez sok. Vagy azonnal, vagy 5 perc múlva kellene hamikázni. A humalog hatáskezdete is 5-10 perc, és lehet, hogy nálad még a felszívódás is gyorsabb.
Valahogy a Humalog hatáskezdet (5-10 perc), hatáscsúcs (1,5 óra) és aelfogyasztott CH felszívódási sebességet és tartamot kell szinkronba hozni.
Ha keveset vagy semmit sem várok, fél órával evés után már az egekbe száll a cukrom, ezért kezdtem el várni, akkor ki tudom tolni késöbbre az emelkedést és így volt a legkisebb az emelkedés... Igy kísérleteztem ki ezt a kb 25 percet.

Hát ari vagy, hogy ilyeneket írsz, de azért messze nincs olyan tudásom... meghát nagyon nehéz most ezzel foglalkoznom, mikor éjjel kelünk mindkét gyerekhez szinte folyamatosan, nappal még mindig 3 óránként szopi van, plussz a másikat etetni, játszani vele, közben jön már a foga a kicsinek, akkor egész nap ordít, közben főznöm kéne, takarítani... Most ez tényleg púp a hátamon, de muszáj törnöm a fejemet. Meg töretnem a tiéteket :D
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A múlt hét előtt elkapott egy wc-re menős-küldős vírus. 3-4 napig nem tudtam rendesen enni, csak egy-két keksz, és mézes süti ment le. Bólust egyáltalán nem adtam, még ehhez a falatokhoz sem, csak a bázis ment. A cukijaim a 3,8-6,8-ig tartományban voltak. A betegség elmúltával lassan álltam vissza a kajára, a cukrom viszont a régi (nosztalgukus) formáját hozta. Vagyis ha már sikerült 10 alá vinnem, akkor örültem. Szóval a cukim a 7,0-től egészen a 26,4-ig produkálta magát. Azóta is jócskán megemeltem a bólus, az éjszakai bázison már emeltem, ennek ellenére szinte folyamatosan állítom a pumpát a 120%-tól a 160%-ig. Az elmúlt egy hét alatt egyszer volt hipom, már szinte örültem is neki, hogy végre sikerült levinnem a cukit.

Szóval most ott tartok, hogy egyelőre gőzöm sincs, hogy hol a megoldás, és meddig tart ez az állapot, meddig emelhetem a bázist vagy a bólust, de az tuti, hogy a 4 napos vírusos betegség az oka. Csak hát semmit sem tudok kezdeni ezzel az infoval, hogy tudom az okát.
Én ugye nem szoktam túlaggódni magam egy kis kilengésen, de őszintén szólva most már engem is kétségbe ejt, hogy még mindig nem találtam meg az egyensúlyt, és ez a felborult állapot már több, mint egy hete tart. A további félelmem, hogy egyszer csak vége lesz ennek a rémálomnak, és beleszaladok egy erős hipoba, mert egyelőre csak emelem, és emelem az adagokat.

Szóval most bizony az én gatyám is rendesen tele van, és igencsak el vagyok keseredve. Főleg, hogy az egyre javuló HbA1c szintemek lőttek, tuti, hogy most mindent felborítottam.
Nálad ez a hideg nem számít? Nekem egyértelműen kellett emelnem az elmúlt 2 hétben, mindkét inzulinomnál, szerintem nálad is bejátszik a front. Várj türelemmel, (tudom, nehéz), de a betegség utáni állapot és a hideg együtt rossz hatással lehetnek rád is, de megszokja mindkét állapotot egy idő után a szervezet, talán még 1-2 hét és akkor picit rendeződnie kellene. Ha akkor sem rendeződik, akkor kell kitalálni valami drasztikusabb változtatást szerintem, mit gondolsz?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha keveset vagy semmit sem várok, fél órával evés után már az egekbe száll a cukrom, ezért kezdtem el várni, akkor ki tudom tolni késöbbre az emelkedést és így volt a legkisebb az emelkedés... Igy kísérleteztem ki ezt a kb 25 percet.

Hát ari vagy, hogy ilyeneket írsz, de azért messze nincs olyan tudásom... meghát nagyon nehéz most ezzel foglalkoznom, mikor éjjel kelünk mindkét gyerekhez szinte folyamatosan, nappal még mindig 3 óránként szopi van, plussz a másikat etetni, játszani vele, közben jön már a foga a kicsinek, akkor egész nap ordít, közben főznöm kéne, takarítani... Most ez tényleg púp a hátamon, de muszáj törnöm a fejemet. Meg töretnem a tiéteket :D

Ez nagyon tetszik, töresd csak a mi fejünket is, hátha valahonnan lepottyan a megoldás.
Tudom jól, az egészben a legbosszantóbb, amikor az ember lánya az összes tudását összeszedi könyvekből, másoktól, és saját tapasztalatból, és sorban mond csődöt egyik a másik után. Szinte fáj a tehetetlenség, és pont azért, mert tuti, hogy van megoldás valahol, csak hát annyira sok tényezős a dolog, hogy egy "rossz" döntés lehetetlenné teszi a jó döntést.
Csak, csak győz a tudás, és a tapasztalat. Eszembe jutott Borka egyik mondata: "Mit tegyen az ember, ha az a hülye szervezete másképp reagál?"
Mennyire igaz, és eléggé baj, hogy sokszor igaz.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nálad ez a hideg nem számít? Nekem egyértelműen kellett emelnem az elmúlt 2 hétben, mindkét inzulinomnál, szerintem nálad is bejátszik a front. Várj türelemmel, (tudom, nehéz), de a betegség utáni állapot és a hideg együtt rossz hatással lehetnek rád is, de megszokja mindkét állapotot egy idő után a szervezet, talán még 1-2 hét és akkor picit rendeződnie kellene. Ha akkor sem rendeződik, akkor kell kitalálni valami drasztikusabb változtatást szerintem, mit gondolsz?

Tuti, hogy együtt van hatással a hideg és a betegség utáni állapot. Mivel én nagyon ritkán vagyok beteg, ezért most alaposan sarokba szorított ez az eset. Ősszel a hideg beálltával nekem is emelnek kell a bázison, bóluson, de az egy-két hét alatt flottul megy. Most ami van, az elképesztő.

Tegnap este csak Ch mentes (minimális CH) kaját ettem. Husika leves, sült kacsa párolt zöldséggel. A déli "lórugás" bólustól lement 4,9-re a cukim, és ehhez a kajához a hipo veszély miatt nem is mertem bólust beadni. 1 óra múlva már 10,5-öt mértem. Ekkor beadtam 1,0 E-, és megemeltem a bázist 140 %-ra 3 órára. Este fél 11-kor már 15,6-ot mértem. Mivel közben kanül csere volt, nem mertem bólust beadni, hanem úra beállítottam a pumpát 140 %-ra 6 órára. Reggel fél 5-kor 5,4-et mértem (ekkor járt le aaz emelés), és visszafeküdtem. Fél 6-kor (vagyis 1 óra múlva) hipora ébredtem, 2,8-at mértem. Reggel már bent 18,0-at mértem, pedig csak 1 dl tej, és fél szelet édesítős sütit ettem. Most fél 12 van, és 12,3-at mértem. Már ennek is örülök, mert se drasztikus hipo, se 15-20 fölötti cuki.
Majd csak vége lesz már. Gondolkodom az újabb bázis emelésen, csak még ki kell silabizálnom, hogy mikorra lenne a legjobb. Letöltöm az adatokat, mert diagramon jobban látszik, hogy hol kéne hozzányúlni.
 
Oldal tetejére