tesztcsík 100%-os áron

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem tudom nálatok működik-e, de nálunk a házidokihoz is be lehet jelentkezni telefonon /reggel felhívom, hogy aznap mikorra menjek /... ilyenkor nem kell várakozni (csak amíg az előző beteg kijön) és soron kívül behívnak.
Nálunk is be lehet jelentkezni a házi dokihoz, viszont a diabetológián mindig a kontrollkor kaptam meg a következő időpontot napra, órára.
Délelőtt a diabos nővérkék előkészítették az aznapi betegek receptjeit, beutalóit, stb. Szervezés kérdése, meg tudták oldani.

Túlterheltség: mindkét rendelés típuson túlterheltség volt, ha átpakolgatják egyik helyről a másikra, a túlterheltség megmarad.

Tudtommal nem kérdezték meg (ismét) sem a házi rendeléseket és a szakrendeléseket sem.

És egy érdekesség: Fövényi tanár úr ezt az elvet a szakorvosok ledegradálásának nevezte (teljesen jogosan), hogy egy szakorvos csak arra való (alkalmas???), hogy javaslatot adjon.
 

Yndiheni

Új tag
Ma újabb fél órás eredménytelen orvosi telefonbeszélgetés után eldurrant az agyam és írtam az EBF-nek :( Kíváncsi leszek, hogy reagálnak-e majd egyátalán. Ha igen, bemásolom majd ide.
 

dg

Őstag
Nem volt meglepetés, inkább a végső szembesülés a ténnyel: a havi 3 doboz helyett ezentúl (2009 aug 16-tól) 2 doboz tesztcsíkot fogunk kapni. :( Úgyhogy lehet még többet vásárolni teljes áron, pedig bőven nem volt elég a régi rendelkezés mellett sem. :(:(
 

misamaci

Aktív tag
Nem volt meglepetés, inkább a végső szembesülés a ténnyel: a havi 3 doboz helyett ezentúl (2009 aug 16-tól) 2 doboz tesztcsíkot fogunk kapni. :( Úgyhogy lehet még többet vásárolni teljes áron, pedig bőven nem volt elég a régi rendelkezés mellett sem. :(:(

Miért? Ritkábban szúrtok, vagy mi?
A felírható mennyiségek nem változtak, csak a felírási jogcímeket variálták át.

Az új rendelkezések szerint 3 hónapos kihordási idővel:
napi 2x-i inzulinadásnál, normatív jogcímen, 2 doboz (100 db)
napi 3x-i inzulinadásnál, EÜ.emelt jogcímen, 6 doboz (300 db)
napi 4x-i v több inzulinadásnál, EÜ.kiemelt jogcímen, 9 doboz (450 db)

Nem lehet, hogy a doki rossz jogcímen írta fel és ezért nem adhattak többet? (Mert ha eddig 3 járt /9 doboz/három hónap/, akkor most is annyi jár)

Ami még fontos: a recepten rajta kell lennie az inzulinadagolás gyakoriságának is!
 

misamaci

Aktív tag
Nálunk is be lehet jelentkezni a házi dokihoz, viszont a diabetológián mindig a kontrollkor kaptam meg a következő időpontot napra, órára.
Délelőtt a diabos nővérkék előkészítették az aznapi betegek receptjeit, beutalóit, stb. Szervezés kérdése, meg tudták oldani.

Túlterheltség: mindkét rendelés típuson túlterheltség volt, ha átpakolgatják egyik helyről a másikra, a túlterheltség megmarad.

Tudtommal nem kérdezték meg (ismét) sem a házi rendeléseket és a szakrendeléseket sem.

És egy érdekesség: Fövényi tanár úr ezt az elvet a szakorvosok ledegradálásának nevezte (teljesen jogosan), hogy egy szakorvos csak arra való (alkalmas???), hogy javaslatot adjon.

Én se azt mondtam, hogy ez így jó, csak megosztottam az infót. Amúgy a szándékkal - részben - egyet tudnék érteni ... .csak hát ahogy megcsinálták .... azzal van a gond.

Most jutott eszembe még egy érdekes indoklás:
A csíkok támogatási jogcímeit azért választották szét, hogy akinek több jár, az érzékelhesse, hogy mennyivel több támogatást kap 3 hónap alatt, mint akinek kevesebb jár. (ugyebár a támogatási összeg/doboz mindenhol ugyanannyi)

.... inkább nem kommentálom
 

tímeácska

Őstag
Most jutott eszembe még egy érdekes indoklás:
A csíkok támogatási jogcímeit azért választották szét, hogy akinek több jár, az érzékelhesse, hogy mennyivel több támogatást kap 3 hónap alatt, mint akinek kevesebb jár. (ugyebár a támogatási összeg/doboz mindenhol ugyanannyi)

.... inkább nem kommentálom

Inkább én sem...!!! :mad::cool:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma újabb fél órás eredménytelen orvosi telefonbeszélgetés után eldurrant az agyam és írtam az EBF-nek :( Kíváncsi leszek, hogy reagálnak-e majd egyátalán. Ha igen, bemásolom majd ide.
Fognak reagálni, ez tuti. Anno én is írtam nekik, amikor bevezették a vizit díjat, és az én ingyenes diabos vizsgálatomért bekaszálták a 300-300 Ft-ot. (Pedig én is dugtam mindenféle jogszabályt, meg okosságot a rendeletekről a zorruk alá, de hiába.)
A válaszban elismerték az igazamat, és határozatban közölték, hogy elmarasztalták a kórház-rendelő intézetet, vagyis pénzbírsággal súlytották, és kötelezték őket a rendelet betartására.

Én csak azt sajnáltam, és bántam, hogy ezzel az egyébként is szegényes kasszán lévő kórházunk pénzét nyirbáltam meg, viszont elértem, hogy a Mari nénik és Józsi bácsik pénzét nem nyúlták le azután.

Ja, és csak egy kis adalék: mindezt meg is beszéltem a diabetológusommal, így nyújtottam be a panaszomat.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A csíkok támogatási jogcímeit azért választották szét, hogy akinek több jár, az érzékelhesse, hogy mennyivel több támogatást kap 3 hónap alatt, mint akinek kevesebb jár. (ugyebár a támogatási összeg/doboz mindenhol ugyanannyi)

.... inkább nem kommentálom
Ja, ja, és akinek még jó a dereka, az hajoljon le jó mélyen köszönetképpen.
Én is olvastam, több helyen kiélezik ezt a "nemes" gesztust.
 

misamaci

Aktív tag
Ja, ja, és akinek még jó a dereka, az hajoljon le jó mélyen köszönetképpen.
Én is olvastam, több helyen kiélezik ezt a "nemes" gesztust.

nnnaa .... most majdnem leírtam hirtelen, ami eszembe jutott .... (ki hajoljon, hova és mit csináljon, ha hagyom) ..... de úgyis kimoderálnád, szóval mégse :D:D:D
 

Yndiheni

Új tag
Én a levelemben nem neveztem nevén se a házidokit se a diab dokit. Véleményt kértem a leírt helyzetemről, meg egy hivatalos, az orvos orra alá dugható papírt, hogy kinek mi a dolga. Esélyesnek tartom, hogy a házidokim lesz a vesztes, bár a diab doki is megírhatná nyugodtan azt a 2-vel több papírt...
Ha nevén neveztem volna a házidokit, és ő is meg lenne egyébként fenyítve anyagilag, akkor lehet nem is kellene kikérnek a kartonomat, legközelebb ő vágná hozzám... ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én a levelemben nem neveztem nevén se a házidokit se a diab dokit. Véleményt kértem a leírt helyzetemről, meg egy hivatalos, az orvos orra alá dugható papírt, hogy kinek mi a dolga. Esélyesnek tartom, hogy a házidokim lesz a vesztes, bár a diab doki is megírhatná nyugodtan azt a 2-vel több papírt...
Ha nevén neveztem volna a házidokit, és ő is meg lenne egyébként fenyítve anyagilag, akkor lehet nem is kellene kikérnek a kartonomat, legközelebb ő vágná hozzám... ;)
Persze, igazad van, nem is egyforma a két eset. Te általánosságra kérdezel rá egy dologra, én pedig konkrét esetet kifogásoltam.
A két eset abban is különbözik, hogy én a dokimmal jóban voltam/vagyok, és nem ellene irányult a dolog, és ő is egyet értett velem. Bár én most csak a választ idéztem be, több levélváltás volt, ahol én kértem, hogy ne legyen bünti, csak figyelmeztetés, aminek eredménye képpen mással nem fizettetik ki a vizsgálat díját.

A te esetedben tényleg meg van a veszélye annak, hogy elverik rajtad a port, ha a szőnyeg szélére rakják a dokikat. Ha viszont konkrétumot kérnek tőled, akkor ne visszakozz, mert akkor semmi nem történik, azután is át fognak nézni rajtad. Két orvos szakmai vitájának és egzisztenciális harcának ne te legyél a károsultja.
Gondolj arra, hogy mindkét doki este nagykanállal vacsorázik, már azt sem tudják, hogy te a világon vagy, nem hogy a problémád aggasztaná őket. Akkor tulajdonképpen te miért "szemérmeskedsz"? Sőt, gondolj azokra a betegtársaidra, akik ugyanoda járnak gondozásra, és ugyanúgy szívnak, mint te. Nekik taposod ki az utat.
Lehet, hogy most a padlóba vered őket, és később nem kekeckednek veled, tehát nem biztos, hogy szivatnak a későbbiekben.
Rajtad áll, hogy amibe belevágtál, véghez viszed-e. Az eredményt mindenképpen tudasd velünk.
 
Oldal tetejére