Vércukor érték HbA1c

Zsu77

Új tag
23.46 -> 14,8 mmol/l - 10E Humalog

2008.10.10. - Péntek:

02.48 -> 8,2 mmol/l

11.02 -> 20,2 mmol/l - 10E Humalog
11.34 -> 17,3 mmol/l -mivel nem igazán indult el lefelé ezért 10E Humalog
12.16 -> 7.9 mmol/l
12.24 -> 6,4 mmol/l - Ekkor jött az ebéd 6E Humalog
13.43 -> 3,4 mmol/l - 1 kifli (30g)

Lehet,hogy ez lenne a ritmusod?
1: 14,8-8,2=6,6 10E/6,6=1,5 (3 órás intervallum)
2: 20,2-3,4=16,8 26E/16,8=1,5 (3 órás intervallum)
Az ebédet önkényesen hagytam figyelmen kívül,mivel tovább mentél le,de pont emiatt is a kérdés.De ez egy elég fura ritmus így.1,5E=1 érték?A nagykönyvi:1E=2 érték.Ahhoz képest...Meglátásod szerint ez mennyire jellemző rád korábban?
 

bogex

Új tag
Sajnos nem NovoPenem van!:S

NovoPen-be is lehet tenni Humalogot?

Lehet egyszerűbb lenne neked is egy jó kis Roche pumpát ( vagy mást...) használnod. Azzal egyszerűbb lenne beállítani a bázisodat, meg amúgy is. Ilyen értékek mellett meg pláne. Tényleg olyan mint a hullámvasút. Sztem is a bázisodat kellene megemelned. ez a sok korrigálás semmiképpen sem jó. teljesen bezavar a bázisba és már szerintem nem is lehet helyes következtetéseket levonni a bázis állítására. Lehet 1-2 napig megkellene figyelned hogy korrigálás nélkül hogyan alakulnak a cukraid és annak alapján ráemelni a bázisra. a dokiddal egyébként ilyenkor nem tudsz esetleg konzultálni?
 

Sani

Új tag
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=alt2 style="BORDER-RIGHT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-BOTTOM: 1px inset">Eredeti szerző Sani
- jó időelosztásban adjuk- adagoljuk-e az inzulint
</TD></TR></TBODY></TABLE>Ez konkrétan mit jelent?Vagyis mi számít jónak?Vagy mit is kell kérdezni...De most tényleg: ?<!-- / message --><!-- sig -->
__________________


Ezt a pumpásoknak írtam, ahol 2-3 órára elosztva lehet felosztani, hogy arra az időpontra( órákra kijelölve ) az életvitelnek megfelelően adagoljuk az inzulint.

Nekem pl. így van elosztva:

00-04
04-06
06-08
08-11
11-14
14-17
17-21
21-24

Ha nem jók az értékeim, akkor vagy az inzulinadag módosítással vagy az időbeni elosztással tudok javítani a vc értékeken.


Kedves infopeti!

Azt ajánlom neked, hogy - ha nincsen elég tapasztalatod és bátorságod--> és ez nem szégyen!!! - akkor feküdjél be a kórházba, ahol be tudják állítani a megfelelő inzulinadagodat.

Ezek nagyon nem jó értékek és ha hagyod, akkor könnyen táptalajat adsz a szövődményeknek!
Ezt meg gondolom nem szeretnéd.
 

Sani

Új tag
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=alt2 style="BORDER-RIGHT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-BOTTOM: 1px inset">Eredeti szerző Sani
- az elfogyasztott ételnek milyen a GI értéke
</TD></TR></TBODY></TABLE>Ez is nagyon érdekelne!Már mint az,hogy ugye van 3 katergória:alacsony,közép és magas indexűek.Időben mit jelent a vérbe jutásuk?Mikor járnak csúcson egyik-másik?Hogyan lehet pl. extra gyors inzulinhoz időben passzintani egyiket,másikat?Szóval,hogy pont találkozzanak és ne legyen elcsúszás.<!-- / message --><!-- sig -->
__________________

Egy átlagos ételnek, tehát aminek közép magas a Gi értéke, az kb. 1,5 óra alatt szívódik fel.
A magas Gi értékűhöz úgy lehet adagolni az inzulint, hogy pl. fél - egy órás felbontással. Iyen étel pl. a pizza, vadas, stb.<-- a vadas az kb. 5-6 óra alatt jut el a vérbe.
Tehát ha nem pumpán vagy, akkor az elfogyasztott ételhez - pizzához a felét beadod étkezés melőtt, a másik felét meg fél, egy óra múlva Ezt ki kell kísérletezni, hogy kinek milyen felosztásban és milyen időbeni elosztásban jó és hatásos az inzulinbevitel.
 

Zsu77

Új tag
A magas Gi értékűhöz úgy lehet adagolni az inzulint, hogy pl. fél - egy órás felbontással. Iyen étel pl. a pizza, vadas, stb.<-- a vadas az kb. 5-6 óra alatt jut el a vérbe.

magas?nem az alacsonyat akartad írni?5-6 óra?bocsi,kicsit nehéz felfogásom van...:mrgreen:
 

dg

Őstag
Egyébként nem kellene egy külön topikot nyitni a glikémiás indexnek?

Személyes tapasztalatok, konkrét számok azokról az ételekről (ch tartam),amik könyvekben nem igazán szerepelnek, összeszedni, hogy átlagban melyik étel mennyi ideig munkál bennünk, stb...
 

Zsu77

Új tag
Hatalmas anyag,de megérné szerintem is.Majd ha lesz egy üres órám...:mrgreen:vagy valaki megelőz...:mrgreen:
 

borka

Őstag
T. Infopeti. A Te insulin beállításaid borzasztó rosszk és Te erre még ráteszel azal,hogy rosszul is alkalmazod! Ha fél orán bellül beadsz 20 E insulint annak igenis idő kel ,hogy meghozza a kellő értéket. Egy 4,6-os értékre nem szabad beadni még 6 E -et. A tejfogyasztáson is el kellene gondolkodnod, mert a tej egy gyorshatású CH. Egyáltalán nem tesz jót a szélsőséges VC. ingadozás a szervezetnek. Feltétlenül javaslom /nyomatékkal/ egy korházi beállítást. Nemtudom melyik régióban élsz, milyen lehetőségeid vannak, de egy elfogadható korházi beállitás Kb. 6-hetes befekvéssel érhető el. Én 24 éve vagyok cukros és legalább 24X feküdtem korházba, volt amikor 3 havonta. Nagyon sok türelmet kívánok és nagyon sok utánolvasást a témában. A 22. oldalon lévő linket nagyon részletesen tanulmányozd.
 
Inzulin adag beállítása. Vércukor-terápiás program

Kedves Infopeti!
Adataid alapján a terápiádról kialakult kép nekem is és a többi fórumozóknak is, nagyon furcsa. Az adatokból az tetszik ki, hogy nincs programod a vércukormérések, az inzulin beadások idejére, a bevitt szénhidrátok mennyiségére és napi eloszlására. Egy ilyen programnak a pontos betartása döntő fontosságú. Beírásaidból az olvasható ki, hogy hosszabb ideje tudsz a cukorbetegségedről. Miért nem törekedsz arra, hogy megfelelően kezeld ezt a problémát? Elgondolkoztató, hogy a közölt mérési eredményeknek csupán a 28%-a van céltartományban (4 - 6 mmol/L), 61%-a a céltartomány felett ( 6- 20,2 mmol/L) és 11%-a a céltartomány alatt (3,4 - 6 mmol/L) található.
A mérések minimuma (3,4 és 3,6 mmol/L, 14 óra körül) nagyon hipo-gyanús, annál is inkább, mivel ezeket az értékeket rövid idő (4 óra) elteltével egy nagyon magas érték követi (17,9 mmol/L, 18 órakor).
A közölt néhány eredmény nem elegendő ahhoz, hogy egy biztos képünk alakuljon ki cukorbetegségedről. Ezért, ha teheted közölj velünk még adatokat.
Én is úgy gondolom fórumozó társaimmal összhangban, hogy szükséges volna az inzulin-adag pontos meghatározására és egy kezelési programra. E célból sürgősen keresd fel háziorvosodat, aki, ha szükségét látja, elküld egy diabetológiai kezelő központba, vagy kórházba.
 
ezt szeretném megtudni:ha valakinek napok óta tartósan csak 10 fölött mérnek,akkor az nem valószínű,hogy közben hipos volt,ugye?Vagy azért mondjuk hosszú az éjszaka?
Ha napokig tartósan 10 fölött van a vércukor, akkor egy pár óra alatt elért 6 - 7 körüli értéket is hipoként élhet meg a szervezet és utána somogyi... És igen, éjszaka sokminden történhet - mérni kellene 2-3 -szor is vagy még sűrűbben éjszaka.
No és amikor H-K:hiper,de már a Sz: az hipo no és akkor Cs-P meg megint hiper és akkor találja el az inzulin adagot az ember...hát ez mi?
Van-e különbség a hiper és a hipos napok között az életvitelben? Pl. munkanapokon nálam reggeli után sokkal nagyobb az emelkedés, mint hétvégén, még akkor is, ha nem érzem stresszesnek a munkába menetelt.
Vagy az is lehet, hogy szerdára csökken az inzulinrezisztencia, mint ahogy a somogyik után is hirtelen leeshet a v.c.
 

Zsu77

Új tag
Robi köszönöm a választ,megint tanultam valamit.Nem, a napok közt nincsenek eltérések.Tovább nyomozok,köszi tényleg!
 

joe960

Új tag
Hí,infopeti!Társainkkal karöltve aggodalmam jut kifejezésre a rossz VC beállításoddal Kapcsolatban.Magam is megkaptam a "zakót",szorít is vagy 10éve.A napokban kezdtem a sokadik VC profil beállításába,miért is;mert rábukkantunk/diabetológusommal/ egy nekem új rezisztencia gyógyszerre.
Minden "protokol" váltás /pl:1 db gyógyszer csere/ megváltoztatja a "bevált"
inzulin adagolást.Megerősítve a véleményeket, hogy MÉRNI és MÉRNI ,most végeztem a 2 óránkénti VC méréssel. Ezen adatbázist átküldtem PC-re ,gép dolgozik, majd az ábrát kinyomtatom,hogy a következő /min.1 hó/ konzultációra elvihessem a teljes laboreredménnyel. Most jön az ,hogy hogyan tovább, jó a drazsé ,vagy vissza a régit ami nem a legjobb, és ez így megy nálam 10 éve.Zakóm már van gombot is találtam ,most varrogatok.Rengeteg szakirodalom,szak cikk elolvasása,orvosi konzultáció után is csak a csodavárás és a VC mérés marad, hogy el ne szálljon cukrom.Legújabb kutatásom azt hozta a LIPIDEK /vérzsír/ vonatkozásában,hogy "LDL receptor rezisztencia" állhat fenn.Autós nyelven,koszos a karburátor,nem kap üzemanyagot /CH/ a motor/izomsejt/.A gomb felvarrásához a "cérna" a precízen beállított VC profil,tű meg már van.
A mesém úgy kezdődött,hogy lépcsőzésnél fájt térdem.Gondoltam én :térd műtét oszt mehet tovább az élet.Csak hogy előtte orvosi papírok begyűjtése,minden jó és jött a labor eredmény meg a "zakó".Érdekességképpen pár "eredmény";cukor:20.9mmmol/l
Triglicerid:51.4mmol/l , koleszterin:13.2mmol/l,
Most a lényeg ; LDL: nem mérhető!!!Mese vége műtét elmaradt ,lett helyette frakcionált inzulin kezelés.A térdem megjavult de a gomb varrás az maradt és élet megy tovább...,foci nélkül.
Ismételve tengernyi türelem,VC precíz beállítása ,ha kell akár kórházban is.
A jövőd múlik rajta,sorstársaid segítségedre vannak. joe960
 

rgyörgy

Új tag
Érdekességképpen pár "eredmény";cukor:20.9mmmol/l
Triglicerid:51.4mmol/l , koleszterin:13.2mmol/l,
Most a lényeg ; LDL: nem mérhető!!!Mese vége műtét elmaradt ,lett helyette frakcionált inzulin kezelés.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} a:link, span.MsoHyperlink {color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {color:purple; text-decoration:underline; text-underline:single;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Szia joe960!<o></o>
A vérzsírra nekem is vigyáznom kell, bár a koleszterinem jó.<o></o>
Az értékeid igencsak magasak. Ajánlom, nézz utána a következő honlapon:<o></o>
http://www.labtestonline.hu/<o></o>
Be kell állítani Magyarra a nyelvet, utána jobb oldalon a laboratóriumi vizsgálatok ablakban kiválasztod a trigliceridet. Részletesen minden le van írva, de figyelj, mert több oldal. Ezen a weblapon az összes laborvizsgálat a betegségekkel együtt megtalálható.<o></o>

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

joe960

Új tag
Hí,rgyörgy!
A Dr.Diag.hu netdokis honlapon regisztrált vagyok.
A lipidekről ne is írjunk,egy totál szívás volt amíg sikerült rendbe tenni.
Folytassuk másik fórumban.

Üdv:"joe960"
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Drukkoljatok nekem, holnap lesz meg a HbA1c eredményem. Fél éve 9,2 volt, a múltkor 8,6, most 8,6 alatt kell lennie. Holnap jelentkezem az eredménnyel.
 

Sani

Új tag
Sziasztok!

Képzeljétek, ma voltam az éves szemészeti kontrolon, és semmi elváltozás nincs, tehát még mindig szövődménymentes vagyok.
Úgy örülök neki!!!:):razz:
 
Oldal tetejére