Vércukor érték HbA1c

Anyuci

Új tag
Sziaztok! Most találtam rá erre a fórumra olvasgattam egy keveset, és nagyon jónak találom. Valószinü, hogy lesz jó néhány kérdésem majd hozzátok. Egyébként a férjem a diabéteszes 1-e tipusu immár 17-ik éve, és 3 éve van pumpája. A HbA1c-je 8,4-8,6 körül van az orvosa szerint ez nagyon magas, igyekszik betartani mindent ,de mégsem tudja lejjebb tornázni. Mi lehet ennek az oka. A pumpát egyébként Ő is a nagyfokuingadozás miatt kapta, ez sokat javult is csak ez a fránya érték nem akar igazodni.
 

Sani

Új tag
Kedves Anyuci!

Üdvözöllek körünkben. Bármi kérdésed van, szívesen válaszolunk, ha tudunk.

3 év pumpa után tényleg magas ez a HgA1c szint.

Főleg, ha betart a párod mindent. :arrow: Szerintem a bázis adag van nem jól beállítva.
Írjál kicsit részletesebben a mindennapokról, a diétáról, a hozzá adagolt bolusról és a vc értékekről. Akkor könnyebben tudunk segíteni!
 

steveray

Új tag
Igen, Sani jól fogja meg a dolgot: ahhoz, hogy mi segíteni tudjunk, minél több infóra van szükség, mint ahogy persze az orvosoknak is. Csak így lehet megállapítani, hogy hol lehet a hiba.
 

dg

Őstag
A legújabb HbA1c eredményünk 6,4 % lett. Ez visszaesés az előzőhöz képest (5,9 %). Az utóbbi időben egyik náthából ki, másik torokgyulladásba be, s ez meglátszik az eredményen is. Úgyhogy csalódott is vagyok, és örülök is.
 

borka

Őstag
Ne legyetek elkeseredve mert ez nagyon jó érték . Mindenfajta gyulladás , ill. bármilyen külső behatás befolyásolhatja a változást. Pl. időjárás ,stressz, tulterheltség, öröm,stb.
 

dg

Őstag
Ó, azért nem vagyunk elkeseredve, a csalódáshoz annyit: még régebben beszélgettük itt a fórumon Tímeácskával, Máté 4,7-es HbA1c-jének apropóján, hogy egy-egy ilyen kimagaslóan jó értékben az a baj, hogy a továbbiakban egy kicsit rosszabb, de amúgy meg nagyon jónak mondható eredményt is hajlamos az ember akaratlanul is "kudarcként" értékelni, és némi "agymunkára" van szükség, hogy lélekben helyrebillenjenek a dolgok. Őrület! :) Ezerszer megbeszélem magammal, hogy sok-sok év alatt lesz még rosszabb is, és az is belefér és stb... De valahogy az ördög még sem alszik!
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Kicsit szomorkás hangulatod ellenére én gratulálok, mert az eredmény jó :) Még bőven 7 alatt van, ezért szuper! Lehet hajtani újra az 5,9-re :)
 

dg

Őstag
Köszi Borka és Nofre! Hajtani fogok (de csak kényelmesen, nehogy a kisasszony rosszul érezze magát)! :p
 

blaci

Őstag
Hajtani fogok (de csak kényelmesen, nehogy a kisasszony rosszul érezze magát)! :p

Na itt a lényeg, ebből is látszik hogy jól csinálod, csak így tovább!;):D:D:D

Egyébként régebben én is hajlamos voltam a néhány tizedes emelkedést is kudarcként értékelni, de rájöttem hogy nem sok értelme van. Mindig változik, egyszer kevesebb máskor meg több...és akkor mi van?! Semmi! Na ugye. Szóval le is szoktam erről, a többi meg benne van az idézetben hogy mit gondolok erről mostanában.;):roll::D:D:D
 

pusimelu

Őstag
d.g nem rossz az az eredmény csak az a baj hogy nehéz elfogadnunk hogy volt már jobb is.Szerintem a következő sokkal jobb lesz.Meli
 

dg

Őstag
Már kissé bánom, hogy leírtam a kettős érzéseimet, mert úgy látszik, sikerült túl nagy hangsúlyt fektetnem rá, és eltorzult a valóság. Nem vagyok telhetetlen, örülök az eredménynek, amiről írtam az csak egy kis nüansz volt bennem.
 

blaci

Őstag
Már kissé bánom, hogy leírtam a kettős érzéseimet, mert úgy látszik, sikerült túl nagy hangsúlyt fektetnem rá, és eltorzult a valóság. Nem vagyok telhetetlen, örülök az eredménynek, amiről írtam az csak egy kis nüansz volt bennem.

Sose bánd hogy leírtad, megaztán tudjuk mi aztat...:wink::roll:
 
HbA1c értékek elfogadhatósága

A legújabb HbA1c eredményünk 6,4 % lett. Ez visszaesés az előzőhöz képest (5,9 %)..... Úgyhogy csalódott is vagyok, és örülök is.
A 6,4% eredmény normális, az elfogadhatósági tartományon belül van. Két eredményből különben sem lehet csökkenésre vagy emelkedésre következtetni, ehhez az előző 5 - 10 adatra (az előző egy évi adatra) volna szükség.
 

dg

Őstag
Kedves Fórumozók!

Sok szó esett a közelmúltban, más topikokon is, az ideálisnak tartott vc értékekről (4-7 mmol/l), HbA1c ről. Van, akinek sikerül, mert a HbA1c is alátámasztja, van, aki csak beszél róla, van, akinek nem sikerül. Biztos vagyok benne, hogy a kitartás, a tanulás mindenkinek meghozza a várt eredményt. A tisztánlátás kedvéért íme egy táblázat és egy képlet.

a formula:

átlagos vércukorszint (mmol/l) = (1,6 x HbA1c) - 2,6

így pl, a miénk legutóbb 6,4 volt. Akkor az átlagos vc szint 7,6 mmol/l.
de mondjuk 6,9 Hba1c-nél az átlagos érték 8,4 mmol/l,
4,7 %-nál pedig 4,9 mmol/l az átlagos.

a táblázat:

HbA1c (%) -- átlagos vc szint (mmol/l)
5 -- 5,3
6 -- 6,4
7 -- 8,5
8 -- 10
9 -- 11,7
10 -- 13,3
11 -- 14,6
12 -- 16,5
13 -- 18,2
14 -- 19,8
15 -- 21,4

(Forrás: Cukorbeteg Élet: 2008. 4. szám. 18.old.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Fórumozók!

Sok szó esett a közelmúltban, más topikokon is, az ideálisnak tartott vc értékekről (4-7 mmol/l), HbA1c ről. Van, akinek sikerül, mert a HbA1c is alátámasztja, van, aki csak beszél róla, van, akinek nem sikerül. Biztos vagyok benne, hogy a kitartás, a tanulás mindenkinek meghozza a várt eredményt. A tisztánlátás kedvéért íme egy táblázat és egy képlet.

a formula:

átlagos vércukorszint (mmol/l) = (1,6 x HbA1c) - 2,6

így pl, a miénk legutóbb 6,4 volt. Akkor az átlagos vc szint 7,6 mmol/l.
de mondjuk 6,9 Hba1c-nél az átlagos érték 8,4 mmol/l,
4,7 %-nál pedig 4,9 mmol/l az átlagos.

(Forrás: Cukorbeteg Élet: 2008. 4. szám. 18.old.)

Köszike az infot, nagyon hasznos, és főképp hiteles.
 

orsika

Új tag
Tegnap voltam laborban, és 7.4% lett a HgA1c-m. Iszonyat boldog vagyok, mert a 4,5 éves cukis múltammal, ez a legjobb... 3 hónapja 7.9% volt... Előtte pedig még csapnivalóbb... Pumpa nélkül 8.1% alatt soha nem volt...
ÚGYHOGY "HEPI" vagyok...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tegnap voltam laborban, és 7.4% lett a HgA1c-m. Iszonyat boldog vagyok, mert a 4,5 éves cukis múltammal, ez a legjobb... 3 hónapja 7.9% volt... Előtte pedig még csapnivalóbb... Pumpa nélkül 8.1% alatt soha nem volt...
ÚGYHOGY "HEPI" vagyok...
Gratula, és büszkék vagyunk Rád, csak így tovább, és akkor megy az lejjebb is. Aztán jöhet az a trónörökös, mert a cuki már nem lesz akadálya. Nagyon ügyesen csináltad.
 
Oldal tetejére