Vércukor érték HbA1c

borbolya

Új tag
kedveskéim! segítsetek,légyszi.mitől lehet nekem az,hogy reggel alig tudok pár falatot lenyelni du- tán és este őrületes éhes vagyok.nem tudom mitcsináljak,hogy ne kelljen állandóan ennem.2-es tip cukbeteg vagyok.köszi a választ.borbolya.
 

rgyörgy

Új tag
Szia borbolya!
Ugyanígy voltam, majdnem egész életemben, ennek köszönhetem, hogy 2-es típusú lettem.
Jelenleg ötször eszem, elosztva a napi 180 ch-t, és nem vagyok éhes.
Szerintem, közrejátszhat, a rohanó életforma, ezért nem megy a reggeli. Du., este jön a megnyugvás időszaka és a pótcselekvésé, ami éhség formájában jelentkezik. Itt kellene körülnézni, mi az, ami nem jön össze, hiányzik. A fokozott éhségérzet, majd „kielégülés” eltereli a figyelmet a hiányzó valamiről. Persze egyéb dolgok is befolyásolják a témát, de szerintem leggyakrabban ez.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

orsika

Új tag
Szerintetek ha valakinek 14 az A1c-je, akkor milyen értékei lehetnek?
Biztos nem kevés... Én csak annyit tudok, hogy én 33 mmol/l vc-vel sétáltam be a kórházba, és 10,78% volt a HgA1c. De szerény gondolat menetem szerint ez nemcsak a magas értéken múlik, hanem azon is, hogy milyen régen áll fent, az inzulinhiányos állapot. Jól tudom?
 

Sani

Új tag
A cukornak a vérben kell egy kis idő ( pár óra), míg elkezd kötődni és a 3 havi összesítőn ( Hga1c-vizsgálatból )ki lehet mutatni. Én úgy tudom, ha néha felugrik és az időben korrigálva van, akkor az nem nagyon tud lekötődni.
Tartósan magasnak kell lennie ahhoz, hogy a Hga1c is magas érték legyen.
 

dg

Őstag
Biztos nem kevés... Én csak annyit tudok, hogy én 33 mmol/l vc-vel sétáltam be a kórházba, és 10,78% volt a HgA1c. De szerény gondolat menetem szerint ez nemcsak a magas értéken múlik, hanem azon is, hogy milyen régen áll fent, az inzulinhiányos állapot. Jól tudom?


Igen, így van. Nem mindegy, mennyi ideje tart a tartósan magas vc szint. Egy-egy kilengés nem ront ilyen mértékben a HbA1c-n, az Ildikó által említett esetben kizárt, hogy jók legyenek az értékek. Legfeljebb, néha-néha az.
 

ildikó

Új tag
Igen, így van. Nem mindegy, mennyi ideje tart a tartósan magas vc szint. Egy-egy kilengés nem ront ilyen mértékben a HbA1c-n, az Ildikó által említett esetben kizárt, hogy jók legyenek az értékek. Legfeljebb, néha-néha az.


Én is ezt gondolom, de nem akartam egy idegen dolgaiban kotorni. Mert pl. azt sem mondta, hogy hányszor mér. Mert ha 2-3-szor és az pont jó, az édeskevés sztem.
 

borka

Őstag
Gratulálok Melinda:p ezta jó értéket tartsd meg nagyon sokáig, rosszabb sose legyen;)
Ezta jó hírt akár a mai nap örömei-nél is felteheted.:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tudjátok, hogy karácsony előtt jócskán felborult a cukim, és arra számítottam, hogy oda van a javuló HbA1c-m.

Ma lett meg az eredmény 7,7%, a múltkor 8,0% volt. Ha nem lett volna az a 3 hét magas cukor, akkor ez még jobb lett volna, de így is nagyon örülök neki.
Juhéjjj!!!:grin::grin::grin:
 

dg

Őstag
Tudjátok, hogy karácsony előtt jócskán felborult a cukim, és arra számítottam, hogy oda van a javuló HbA1c-m.

Ma lett meg az eredmény 7,7%, a múltkor 8,0% volt. Ha nem lett volna az a 3 hét magas cukor, akkor ez még jobb lett volna, de így is nagyon örülök neki.
Juhéjjj!!!:grin::grin::grin:


Nagyon örülök, Teki! Ez egy igazán jó hír!
 

rocha

Tag
Nekem is most volt kéthete mérve, 6,4% volt, aminek nagyon orulok.
Bar kcisit ketkedve fogadtam, mert azert voltak magas ertekeim (egyszer light cola helyett simat kaptam, fel is ment 21re a cukrom :S, de ha magas, megprobalok idoben korigalni.
Igen, a HbA1C-t a vercukorertek hosszutavu erteke befolyasolja
Teljesen nem tudom, hogy hogyan van ez, majd valaki okosabb kijavit, de a cukor a hemoglobinhoz kotodik, ez a kotes egy ido utan (nehany ora) bonthatatlan. Innen lehet megallapitani hogy visszamenoleg milyenek lehettek a cukrok.
Mar csak azt nem ertem, hogy ha bonthatatlan ez a kotes, akkor mi lesz vele a tovabbiakban, hogyna urul ki a szervezetbol?
 
Oldal tetejére