Vércukor érték HbA1c

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma elkészült a laborpapírom, és nem csinálták meg a HbA1c-t, mivel 92 napon belül nem ismétlik meg a vizsgálatot. Én 91. napon voltam, de én úgy tudtam, hogy 3 hónapnak kell eltelnie, vagyis 90 napnak. Már teloztam is a diabra, hogy adjanak új beutalót csak hemora, és a jövő héten azért is megcsináltatom.
Ti tudtátok a 92 napot, vagy ti is 90 napról tudtatok?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Röviden
Mire való a vizsgálat?
A vesefunkció állapotának vizsgálatára.
Milyen mintára van szükség?
Az eGFR-t alapvetően a szérum kreatinin szintjéből számolják, ezért a kar könyökhajlati vénájából vett vérre van szükség.
A speciális igények miatt célszerű előzetesen érdeklődni a vizsgálatot végző laboratóriumban.
Nekem a kreatinin szintem tökéletes, és most látom, hogy a laborpapíron rajta van a eGFR eredmény is, ami nekem 60 umol/l, a referencia érték, kisebb legyen, mint 90. Az érték alá ez van írva: "módosított MDRD képlet szerint". Ezek szerint ez tényleg számolt érték.
Az umol/l mértékegységet nem ismerem, azt sem tudom hogy kell kiejteni, valaki tudja? Papucska, ha tudod, léccike írd le nekünk fonetikusan.
 

zsuzsa

Új tag
Ors!ka
Ha a mért értékeid jók, alig vannak 10 fölött, de az átlagggal baj van, akkor a gond a mérésen kívüli időszakkal van. Ez volt nálunk is, én a mérések alapján nyugodt voltam, de nem tudtunk 7 alá menni. Aztán egy alkalommal a háziorvosnál csinálltattam a labot, evés után közvetlen és az ébredési 6,2 es cukorból 20 lett. Le voltam döbbenve, és bizony elkezdtem evés után közvetlen mérni, és kiderűlt hogy oltári magas cukrok vannak ott, és fél óra múlva ahogy hatni kezd az inzulin zuhanórepülés. Előbbre kellett hozni a hatásidőt. 20 perccel előbb indítom és utána evés. Szóval biztos hogy ilyen magas átlag érték mögött gond van valahol.
 

zsuzsa

Új tag
A baba kérdésben szerintem nem az a lényeg hogy lehet e vagy nem. Persze hogy lehet, mindent lehet, csak nem biztos hogy tanácsos. Szeretnél, egészséges komplikációktól mentes terhességből egy egészséges érett újszülöttnek életet adni. Ez manapság egyébként sem egyszerű, de a diab mellett, pláne fontos, hogy nagyon jók legyenek a kellő értékek. Hosszú távon gondolkodj, lehet hogy most vársz még két-három hónapot, de ezek az egészségedet illetően visszafórdíthatatlan hónapok. Fontos hogy jól legyél, hogy a babád is majd jól érezze magát odabennt. Fel is kell nevelned, és neki is egészséges életre van szüksége. Lelkileg tudom hogy nehéz, de fontos várnod, ha nincs minden rendben. Az idő meghozza gyümölcsét, szerintem koncentrálj arra, hogy jók legyenek, vagyis jobbak az értékek, és aztán nyugodt, békés boldog 9 hónapos várandóság vár rád, és nem idegeskedéssel stresszel telik majd az az idő.
 

napocska

Őstag
Ma elkészült a laborpapírom, és nem csinálták meg a HbA1c-t, mivel 92 napon belül nem ismétlik meg a vizsgálatot. Én 91. napon voltam, de én úgy tudtam, hogy 3 hónapnak kell eltelnie, vagyis 90 napnak. Már teloztam is a diabra, hogy adjanak új beutalót csak hemora, és a jövő héten azért is megcsináltatom.
Ti tudtátok a 92 napot, vagy ti is 90 napról tudtatok?

Mi pont ma jártunk ugyanígy :confused:
 

Zsu77

Új tag
Lányok ez nagyon durva!Mit szőröznek ezen?Most lehet menni egy újabb szúrásra,kinek jó ez?Nem túl ktg-hatékony...:mad:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mi pont ma jártunk ugyanígy :confused:
Közben a nagyon okos fejecskémmel rájöttem, hogy eddig a 3 hónapos számolás jó volt (1, 2, 3), de most beleesett a 28 napos február is, és így nem jött ki a 3 hónapra a 92 nap.
A dokim is a kontrollkor tudta meg, hogy már 92 napnak kell eltelnie, az asszisztens mondta, hogy ez új dolog.
Tényleg szőrözés az az 1 nap, de hát a számtangép ezt osztotta. Nem is a 2x-i bökéssel van bajom, hanem amibe leveszik a vért, az sem 2 fillér. De hát jól áll a mi egészségügyünk.
 

manocs

Új tag
Csodás meglepetés ért: 6,5 lett a Ha1c-m!!!
Ellenben futhatok még egy kört vizelet ügyben és a pajzsmirigyem sem tetszik nekik... irány egy újabb orvos, ha még egy kicsit vizslatnak, még a végén kitalálják, hogy valami bajom van
 

rocha

Tag
Nekem is van friss eredményem: 6,6 , aminek kifelyezetten örülök, mert voltak azért magas értékeim. De ugy latszik a tetőket mindig mereskor kaphattam el.
Most valtottam orvost (Bp-re költöztem 1 éve, de csak most jutottam idáig), és kellemes/kellemetlen meglepetések értek.
Az orvosom nagyon rendes volt, benn voltam nála tegnap ~2 órát, kikérdezett hogyan élek, stb, majd megnézte az eredményeimet. Ezután kérdezte, hogy nincs e kedvem váltani Humulin R + Humulin N párosról Humalog + levemir-re. Állitolag igy nem kell annyi étkezést tartanom, amit eddig sehogy sem tudtam, illetve biztato volt a doki a jovore nézve.
Amit viszont furcsálok, hogy az eddigi 3-4 havonta esedékes cukorgondozás helyett a legkozelebbi időpontom (az insulin átállás miatt kov hónapban is megyek, de azon kívül) decemberben lesz. Nem sok ez a 7 honap egy kicsit? Vagy pesten ennyire nehéz időpontokat találni?
 

Zsu77

Új tag
Szép az eredményed Rocha!!!Igazán ügyi.Nem tudom,hogy mi a helyzet Pesten,de egy ismerősöm így nyilatkozott az ottani dokijáról: "lehet nem is ér rám..." Ciki...
 
Nekem is van friss eredményem: 6,6 , aminek kifelyezetten örülök, mert voltak azért magas értékeim. De ugy latszik a tetőket mindig mereskor kaphattam el.
Most valtottam orvost (Bp-re költöztem 1 éve, de csak most jutottam idáig), és kellemes/kellemetlen meglepetések értek.
Az orvosom nagyon rendes volt, benn voltam nála tegnap ~2 órát, kikérdezett hogyan élek, stb, majd megnézte az eredményeimet. Ezután kérdezte, hogy nincs e kedvem váltani Humulin R + Humulin N párosról Humalog + levemir-re. Állitolag igy nem kell annyi étkezést tartanom, amit eddig sehogy sem tudtam, illetve biztato volt a doki a jovore nézve.
Amit viszont furcsálok, hogy az eddigi 3-4 havonta esedékes cukorgondozás helyett a legkozelebbi időpontom (az insulin átállás miatt kov hónapban is megyek, de azon kívül) decemberben lesz. Nem sok ez a 7 honap egy kicsit? Vagy pesten ennyire nehéz időpontokat találni?
Én az egyesek csoportjába tartozom. Az orvosom másfél-két havonta látott, és ellátott (tanáccsal, recepttel). Minden második alkalommal laborvizsgálatot is csináltatott, ennyi időnként lehet csináltatni a HBA1c-t. Másoknak milyenek a tapasztalatai, biztos leírják.
 
Oldal tetejére