Vércukor érték HbA1c

borka

Őstag
Rocha, vagy rossz orvost választottál, vagy az időpontodat nézték el. Feltétlen kérdezz rá a következő alkalommal, mert 3 havonta kell HbA1c ellenörzést csinálni. A 7 hónapos kontrólt ne hagyd annyiba.
 

borka

Őstag
Gratulálok Pumpás,és kívánom,hogy érj utol.
4 éve van pumpám,és akkor 12,6-7 volt, most pedig 7,1.
Jelenleg Apidrával vagyok,és reménykedem a további javulásba.
 

pumpás

Őstag
Gratulálok Pumpás,és kívánom,hogy érj utol.
4 éve van pumpám,és akkor 12,6-7 volt, most pedig 7,1.
Jelenleg Apidrával vagyok,és reménykedem a további javulásba.
Köszi! Voltam én már 6.0-on is de hátaz még a pumpa leg elejénn volt!Csak most nehéz vissza letornázni magam ugyan oda.
 

rocha

Tag
Én is úgy tudom, hogy 92 naponta lehet HbA1c-t csináltatni.
De az insulinváltás miatt, 1 hónap mulva ugyis megyek mégegyszer, akkor majd rákérdezek.
Az elképzelhető, hogy elfoglalt lenne az orvosom (nem feltétlenül rosz doki, többmindent megtudtam tőle az első és eddigi egyetlen találkozásunkkor, mint az addigi orvosomtól közel 2 év alatt...), de remélem tud majd időt szakítani rám. Elsőre nagyon pozitív volt, mondta, hogy ha gondolom, a későbbiekben akár a pumpát is megpróbálhatjuk, mert jól edukált vagyok, és jól korrekciózom (bár én ezzel vitatkoznék, mert a ch-t nem igazán számolom, inkább szemre saccolom meg, hogy ehez az ételhez elég lesz e az insulinadag, vagy sem, épp ezért örülök kifejezetten a 6,6-os (előtte januárban 6,5-ös) HbA1c-nek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi! Voltam én már 6.0-on is de hátaz még a pumpa leg elejénn volt!Csak most nehéz vissza letornázni magam ugyan oda.
Nálam is nagyon lassan javulgat, és én is onnan kezdtem, mint Borka, egy picit magasabbról. A múltkori 7,7-het képest romlott 8,1-ig, így nekem is újra kell tornásznom az ügyön.
Pumpás, az eredményed nagyon szuper, a javulás a lényeg.
 

borka

Őstag
Pumpás, majd a talin elmeséled,hogy a 6,6-os értékedből hogyan lett 10. Mi volt a kiváltó ok, ha jóltudom szenzort is használsz.
Persze,ha nem titok ide is megírhanád.
 

borka

Őstag
Az "egészség" mindennél többet ér.Légyszíves figyelj magadra jobban,mert lesz irgum+ burgum.Magad és a családod hőse légy ,ne a munkáé.
 
Én is úgy tudom, hogy 92 naponta lehet HbA1c-t csináltatni.
De az insulinváltás miatt, 1 hónap mulva ugyis megyek mégegyszer, akkor majd rákérdezek.
Az elképzelhető, hogy elfoglalt lenne az orvosom (nem feltétlenül rosz doki, többmindent megtudtam tőle az első és eddigi egyetlen találkozásunkkor, mint az addigi orvosomtól közel 2 év alatt...), de remélem tud majd időt szakítani rám. Elsőre nagyon pozitív volt, mondta, hogy ha gondolom, a későbbiekben akár a pumpát is megpróbálhatjuk, mert jól edukált vagyok, és jól korrekciózom (bár én ezzel vitatkoznék, mert a ch-t nem igazán számolom, inkább szemre saccolom meg, hogy ehez az ételhez elég lesz e az insulinadag, vagy sem, épp ezért örülök kifejezetten a 6,6-os (előtte januárban 6,5-ös) HbA1c-nek.


Én hála nem inzulinos vagyok. Ma voltam az orvosomnál és majdhogy nem elájultam azt mondta gyógyult vagyok.!!!! mivel az Glikalt HbA1c lement 6,3 ra .
Semmin sem változtattam de a május remek volt az eredményeim 5,3 és 17,5 között változgattak inkább több volt az 5,3-6,3 eredmény. Sajna most június elején viszont a 7,3 és 13 között mozog , nincs egyáltalán 7 alatt.
Ezek után elmondtam neki és azt mondta majd egy pár hónap múlva jelentkezzem , adott labor papírt is de ott csak sima cukor eredményt kért.
Van valakinek valami véleménye miért ingadozik ez ilyen többnapos periódus szerint anélkül, hogy az életmódom változna ?
Ugyan akkor a vizelet++ fehérje évek óta!a nefrol. azt mondja a cukor miatt a cukros doki meg semmit sem mond.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én hála nem inzulinos vagyok.
Semmin sem változtattam de a május remek volt az eredményeim 5,3 és 17,5 között változgattak inkább több volt az 5,3-6,3 eredmény.
Én gyanítom, hogy neked már talán kellene inzulin is.
A dokiddal nem értek egyet, a 6,3-as HbA1c számára miért jelentené a gyógyult állapotot? Azt egyetlen paraméterből ezt nem lehet kijelenteni, ráadásul a 17-es cuki ennek szögesen ellentmond. Má bocs, de ettől még mi is okosabbak vagyunk, hogy ilyet mondanánk.
 
Oldal tetejére