Vércukor érték HbA1c

tímeácska

Őstag
Ha a 6,3%-os HbA1c gyógyult állapotra utal, akkor van egy jó hírem (szerencsére sokak számára): GYÓGYULTAK VAGYUNK! Na, azért ez egy kicsit meredek így, ebben a formában... Eléggé felháborítónak tartom, hogy egy orvos ilyet mondjon a betegnek... Az, hogy azt mondja, egy egészséges ember szintjén van a glikált Hb-je, az teljesen oké! De, hogy gyógyult??? Ráadásul az előforduló 17 mmol/l-es vércukor eredmény tudatában tegye ezt a kijelentést, plusz ugye ott van a feltételezhetően cukorbetegség szövődményéből adódó vizelet fehérje ++ eredménye is... Huh, összerándult a zöklöm is...
 

dg

Őstag
Csatlakozom az előbbi véleményekhez (Kata, Timi).
De lehet, hogy a doki csak valami biztató , kedveset akart mondani, aztán félreérthető lett.
Na, mindegy!
Tisztahiszti!
A cukira ezután is vigyázni kell, az ingadozásnak nagyon sok oka lehet. Ha azonban 17-ig is fel-felkúszik, tényleg érdemes lenne elgondolkodni az inzulinon.
A HbA1c eredményed viszont nagyon szép, gratulálok hozzá!
 
Én gyanítom, hogy neked már talán kellene inzulin is.
A dokiddal nem értek egyet, a 6,3-as HbA1c számára miért jelentené a gyógyult állapotot? Azt egyetlen paraméterből ezt nem lehet kijelenteni, ráadásul a 17-es cuki ennek szögesen ellentmond. Má bocs, de ettől még mi is okosabbak vagyunk, hogy ilyet mondanánk.


Hát igen de viszont egy óra múlva meg már 7 körül volt...és semmi kaja, ital ,semmi csak úgy.A problémát ott látom ,hogy ingadozik hisz labor előtt 6 körüli értékhez képest a labor már /20 perc/7,7 mért éhomra..Na de azt kell elfogadnom amit mondanak.
 
Ha a 6,3%-os HbA1c gyógyult állapotra utal, akkor van egy jó hírem (szerencsére sokak számára): GYÓGYULTAK VAGYUNK! Na, azért ez egy kicsit meredek így, ebben a formában... Eléggé felháborítónak tartom, hogy egy orvos ilyet mondjon a betegnek... Az, hogy azt mondja, egy egészséges ember szintjén van a glikált Hb-je, az teljesen oké! De, hogy gyógyult??? Ráadásul az előforduló 17 mmol/l-es vércukor eredmény tudatában tegye ezt a kijelentést, plusz ugye ott van a feltételezhetően cukorbetegség szövődményéből adódó vizelet fehérje ++ eredménye is... Huh, összerándult a zöklöm is...


Ja a ++ -re azt felelte, hogy nem lényeges. Mondom néki már 10 éve keresztes, nem most kezdődött és ez már aggaszt, a Triglicerid is 4,7, bizony csak azt kérdezte:tudom mit kell csinálnom...hogy kell ennem ..és jöjjek 3 hónap múlva.
HbA1c nem is kell csináltatnom
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Napocska!
Nagyon gyönyörű az értéketek, igazán büszke lehetsz Danira, Dani pedig rád. Jó érzés olvasni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi a gratulát, naná, hogy megy lejjebb, teszek róla. Mán csak nem hagyhatom, hogy ne érjelek utol, a te javulásod látványosabb volt, mint az enyém. Amióta diabos vagyok, még sosem volt ilyen alacsony (tudom másnak ez magas).
 

pusimelu

Őstag
Kata Napocska gratulálok nektek!Nagyon szép az eredményeitek!
Kata csak azt nézd neked mi a legjobb!Most a 7,6!Szép eredmény!
Jövőhéten én is mondok egyet!Szerintem 6 körül lesz!​
 

pusimelu

Őstag
HbA1c értékem:5,6%
Szóval javultak az értékeim egy kicsit!Hypo 4 napja nem volt és 1 db 8,8 -as értékem volt a többi 5 és 7 között.(Mondjuk szabin vagyok!Nyugi meg pihi van!)
 
Oldal tetejére