Vércukormérők

Egy olyan problémám van, hogy ma voltam vércukormérésen, ahol 8,6 lett az érték (evés után), majd hazaszaladtam, ami 1 perc, mert szemben lakunk a rendelővel, elővettem a gépem, még tudtam vért kiszedni a sebből, mértem, és az én gépem 9,6-t mutatott.
Mit tegyek?:o Akkor lehet, hogy ha 5,0-át mér, akkor az csak 4,0, és ezért érzem olyankor magam furcsán?

Kérnék szépen ötleteket.

Optimum Partner, most cserélték, tiszta új


Valaki ötlet??
 

misamaci

Aktív tag

Igazából legtöbbször még két egymást követő mérés se adja ugyanazt az eredmény ... két különböző gép meg még kisebb eséllyel fog pont egyformát mérni (ha visszalapozol jópár oldallal ezelőtt hosszan beszélgettünk a különböző mérőkékről/eltérésekről/okokról stb)
(csak tipp, de szerintem azért mire hazaértél a szúrás helyén már beindult az alvadás ...akár az is játszhatott)

Szóval ebből ne vonj le semmilyen következtetést ... egyszerűen hidd el, hogy a saját mérőkéd a jó és ahhoz képest állítsd be a kezelésedet.
 

poe

Őstag
Szia Marcsi!

Nem tudom laborban mérték-e (a vénás és a kapilláris eredmény között természetes az eltérés). Ha mindkettő mérés vc mérővel történt, akkor se aggódj, két vc mérő között is van eltérés. Azt kell megszoknod, amit használsz. Ha neked mér a 4,0 mml/l is hipo, akkor annak megfelelően kell cselekedni. ;)
 

gabibaba

Aktív tag
Ha vennem kell egy cukormérőt, szerintetek milyet? (Remélem, nem ...) Nem lehet felíratni rendkívüli ok (elhagytam) miatt vajon? (Sejtem ám azért, hogy nem.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ja persze, xceedet mindenképpen javasolnám én is, de csak azt használni a csík ára miatt húzós. Gábor is többet használ, mint havi 3 doboz. Ráadásul Gábor közgyógyra kapja a csíkot, az xceedhez pedig nem megy a közgyógy. Akkor havi 3 doboz recept áron, a többi teljes áron. Tartalék gépnek mindenképpen jó, ha van.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Úton van Hollandiából a Multiclix-em. -ünk. Kb. Szolnoknál jár, már nagyon izgatott vagyok. 23 euro-ba került.
Hű, én is nagyon zizgatott vagyok. Ugye vettek hozzá tárat is? Mert az én bökőmben még kezdő tár sem volt. Ha hibádzik a dolog, sikíts, és máris viszi a galamb a tárat.
 

somcsika

Aktív tag
Hű, én is nagyon zizgatott vagyok. Ugye vettek hozzá tárat is? Mert az én bökőmben még kezdő tár sem volt. Ha hibádzik a dolog, sikíts, és máris viszi a galamb a tárat.

Már itt fogom a kezemben, szép kék-fehér, 23 euroba került, ja és igen, vett hozzá tárat is, mert a mi szóronkban sem volt egy sem.
De amkior a lándzsákat megláttam az hittem, hogy leülök.
30 euro volt hozzá a 200+4 db-os lánzsa (ami lehet, hogy élete végig elég lesz). Összességében 53 euro volt átszámolva nem is olyan olcsó, de ha számításba veszem, hogy olcsón vettem az eurot akkor nem is olyan drága és különben is a gyerekért mindent.:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Már itt fogom a kezemben, szép kék-fehér, 23 euroba került, ja és igen, vett hozzá tárat is, mert a mi szóronkban sem volt egy sem.
De amkior a lándzsákat megláttam az hittem, hogy leülök.
30 euro volt hozzá a 200+4 db-os lánzsa (ami lehet, hogy élete végig elég lesz). Összességében 53 euro volt átszámolva nem is olyan olcsó, de ha számításba veszem, hogy olcsón vettem az eurot akkor nem is olyan drága és különben is a gyerekért mindent.:)
Hát bizony, elég húzós a tár, persze a bökő is. Az én táram is 200+4 db-os, és nekem is elég lesz a kapafődig. :rohog::rohog::rohog:
Én egy tárat több, mint egy fél évig fogok használni. A soft-ba is 3-4 havonta cseréltem tűt, egyszerűen azért, mer elfelejtek cserélni. Lehet, hogy a multinál meg 3 hónap múlva tekerek egyet. Akkor több, mint egy év egy tár.

Na, durrantsd be az új bökőt, és próbáld ki. :D
 
Szia Marcsi!

Nem tudom laborban mérték-e (a vénás és a kapilláris eredmény között természetes az eltérés). Ha mindkettő mérés vc mérővel történt, akkor se aggódj, két vc mérő között is van eltérés. Azt kell megszoknod, amit használsz. Ha neked mér a 4,0 mml/l is hipo, akkor annak megfelelően kell cselekedni. ;)
:dr_24::dr_24:, kicsit megnyugodtam. Csak újjszúrás volt, nem labor. Természetesen a saját gépemnek hiszek.

Azt meg tudnád mondani, hogy mi az a folyadék, amivel tisztítani lehet az D-Cont Partnert?
 

somcsika

Aktív tag
Na, durrantsd be az új bökőt, és próbáld ki. :D

Nem merem.:)
Nincs hozzá használati utasítás, bár a lándzsa doborza magyarul is rá van irva, hogy steril lándzsa, de az újjszuróhoz nem volt semmi, csak egy zacskban volt. Azt sem tudom, hogy hogy műkődik. Persze van műszaki érzékem, biztosan rá jönnék, de inkább meghagyom a gyereknek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem merem.:)
Nincs hozzá használati utasítás, bár a lándzsa doborza magyarul is rá van irva, hogy steril lándzsa, de az újjszuróhoz nem volt semmi, csak egy zacskban volt. Azt sem tudom, hogy hogy műkődik. Persze van műszaki érzékem, biztosan rá jönnék, de inkább meghagyom a gyereknek.
Lehúzod a végén a műanyag kis kütyüt. berakod a tárat és böksz. :)
 

somcsika

Aktív tag
Jól van naaaa, kirpróbáltam. 3X is ellöttem, először 2-esen (miért is ne), aztán 1-esen, és végül a felesen, és még úgy is jött vér. Azt nem tudom, hogy elég lett-e volna egy méréshez de jött.
Sajnos nekem nincs visszonyítási alapon - bárcsak nekem lenne - én már mértem egy párszor, pontosabban Szandi szokott végig mérni bennünket, még az öccsét is - nem nagyon szereti - de az olyan ritkán van, hogy nem tudom mihez viszonyítani. Ezzel könnyebb lesz majd bennünket is szurkálnia ezentúl, mert nem kell mindegyikönk után tűt cserélni elég lesz csak egyet fordítani.
Remélem, hogy tetszeni fog Szandinak is és nem potyán vettem meg ezt is mint az AC go-t, bár most tartaléknak elvitte az is.
 
Oldal tetejére