Vércukormérők

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli!
Ha A.C. Active-ot használsz, és bizonytalan vagy abban, hogy pontosan mér-e, akkor érdemes lenne kontroll folyadékot venni hozzá!
Én múlt héten amikor laborban voltam, tökéletesen pontosan ugyan annyi cukit mértem a gépemen, mint a laborban... 6,7 volt mind a két eredmény (tudom, hogy van különbség a 2 vérminta között )... De a legnagyobb eltérés +0,4 volt, a vénás vér javára...
Gondolom, Katának akartad írni :D Elvileg tényleg lehet ekkora eltérés a labor és a készülékeink között, labortól is függ, hol, hogyan mérnek (pl a HbA1c tipikusan olyan, amit nem ugyanúgy mérnek különböző laborokban).
 

tímeácska

Őstag
Bocsi, Molli!!! :-D Igen, Katának szántam... :) Még lázas vagyok... :-( (Kukkants a blogomba... Katasztrófa volt a tegnapi napom... :-:)-:)-()
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Bocsi, Molli!!! :-D Igen, Katának szántam... :) Még lázas vagyok... :-( (Kukkants a blogomba... Katasztrófa volt a tegnapi napom... :-:)-:)-()
Tímeácska, sajnálom! Jobbulást neked!! Sajnos a rossz cukrok gyengítik az immunrendszert (a pár héttel ezelőtti rossz cukraidra gondolok), ez is ezzel jár... Gyógyulj meg mihamarabb!!
 

tímeácska

Őstag
Köszi Molli!
Máténak a láz, úgy ahogy Zsuzsa is írta, inkább a hypo fele vitte a cukrát...
De most már tudom, ha indokolatlanul magasra ugrik a cukim, és a technikai hibákat kizártam, akkor esetleges betegségre is kell gondolnom... Előbb lett 23-as cukim, mint lázam... Nah, most már ezt is tudom...
Jó lenne, ha a cukorbetegség szervezetemre ható "szépségeit" nem az elkövetkező pár napban kéne megtapasztalnom... Kicsit sok már! Lassuljak már le egy kicsit! :-D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok Lányok!
A cukimérővel kapcsolatban vettem, hogy nekem szólt, de igazándiból mindenkinek szól az infó, és köszönet érte.
Arról már én is hallottam, hogy pl. a HbA1c mérést a laborok különbözőképpen mérik, vagyis valamihez viszonyítva kalibrálnak, és így lehetnek eltérések labor és labor között. Mondjuk kíváncsi lennék, hogy mennyi.

A cukimérőre visszatérve talán mindenkinek ajánlható lenne, hogy mérjék össze a vc mérőjüket, mert ha ekkora az eltérés, mint nálam, akkor az okozhat számolási, számítási hibát.

Tegnap este 4,8-at mértem, és egy nagyon enyhe szívdobogást éreztem. A 4,8 egyébként nem lenne hipo, csakhogy nem tudom, hogy hány mmol/l-t vonjak le. 3 szem mazsolát kaptam be, és reggel 10,8-cal ébredtem. Ebből arra gondolok, hogy egy enyhe hipo mégiscsak volt, mert 3 szem mazsola ezt nem produkálná.

Mégegyszer köszi a segítséget.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tímeácska!
Ne legyél türelmetlen önmagaddal. Biztos lesz még olyan eset, ami teljesen ellentétes Máté reakciójával, ezeket sajna sokszor csak utólag tudja "leképezni" az ember. Jól meg fogod te oldani a problémákat, de te is tudod, hogy a legtöbbet ezekből tapasztalatokból tanulsz.
 
H

hypohonder

Vendég
Figyelem, hölgyek, urak! Ha jól tippelem, akkor a hétvégén nyári időszámításra állunk át. A vércukormérők - legalább is az Accu Chek biztosan - elvesztik a pontos idő beállítása előtt rögzített adatokat, ezért szombat-vasárnap mindenki töltse le belőle azokat, hogy ne legyen hiábavaló az addigi adatgyüjtés.
További jó netezést, fórumozást mindenkinek!
 

bioszaky

Új tag
A vércukormérők - legalább is az Accu Chek biztosan - elvesztik a pontos idő beállítása előtt rögzített adatokat,

Nekem Glukotrend Premium készülékem van (ez is Roche), de sosem veszti el az adatokat, bármerre állítom az időt. A dátumkezelésében annyi hiba van, hogy a szökőéveket nem ismeri, és az évet nem lehet állítani (ezt valahogy "érzi"). Dehát sajnos mindegyik ilyen igénytelen programozású.
Szerintem egyik készülék sem veszti el az adatokat, nagyon-nagyon meglepő lenne, ha igen.
 

tímeácska

Őstag
Nekem is Accu-Chek Active-om van, és Máténak is. 2 hete az én cukimérőmben lemerült az elem, persze, hogy hétvégén, így nem tudtam, csak 2 nap elteltével elemet cseréltetni benne, Máté cukimérőjébe viszont nem akartam belerondítani... :-D Így elővettem a D-Cont Prsonal-t. Ugye, 2 napig nem volt elem az A.C. A-ban, és elveszítette a memóriáját. Kicsit amnéziás lett... :-D:-D:-D
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!

Tegnap beszélgettem a sógónőmmel ő 2 tip diabos és kapott egy tájékoztató füzetet a dokijátol annak a végén olvastam egy készülékről a bayer-től.Neve:Microlet Vaculance.(Vákumos vérvétel eszköz amivel több helyről is lehet vért venni állítólag.Van tel számuk is:061-487-4251.felhívom őket és érdeklődöm a gépről utána leírom hogy mit mondtak.Ha valakinek van már róla infója szívesen veszem.Meli
 

pusimelu

Őstag
Nem is szóltam semmit.' 1 éve megszűnt a termék forgalmazása és csak az Espirit Ascenia 2 típusú készülékhez volt jó.Valószínűleg nem volt jó vagy én már nem is tudom de szúrkálom tovább az ujjacskáimat.Meli
 

szolnok

Új tag
Nem tudom, lehet uj topicot kellett volna nyitnom,MIT TÁMOGAT AZ OEP címmel.mert most néztem meg az április tól érvényes támogatási listát, ahol csak a
<TABLE style="WIDTH: 529pt; BORDER-COLLAPSE: collapse" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=704 border=0 x:str><COLGROUP><COL style="WIDTH: 277pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 13494" width=369><COL style="WIDTH: 21pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 1024" width=28><COL style="WIDTH: 47pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 2267" width=62><COL style="WIDTH: 31pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 1499" width=41><COL style="WIDTH: 41pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 2011" width=55><COL style="WIDTH: 34pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 1645" width=45><COL style="WIDTH: 45pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 2194" width=60><COL style="WIDTH: 33pt; mso-width-source: userset; mso-width-alt: 1609" width=44><TBODY><TR style="HEIGHT: 14.1pt; mso-height-source: userset" height=18><TD class=xl28 style="BORDER-RIGHT: black 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext 0.5pt solid; BORDER-LEFT: windowtext 0.5pt solid; WIDTH: 529pt; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 14.1pt; BACKGROUND-COLOR: transparent" width=704 colSpan=8 height=18>Vércukorszintmérők</TD></TR><TR style="HEIGHT: 14.1pt; mso-height-source: userset" height=18><TD class=xl25 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 0.5pt solid; WIDTH: 277pt; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 14.1pt; BACKGROUND-COLOR: transparent" width=369 height=18>D-Cont Personal</TD><TD class=xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent">1</TD><TD class=xl27 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent" x:num="12300">12 300</TD><TD class=xl24 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent" x:num="0.5">50%</TD><TD class=xl27 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent" x:num="6150">6 150</TD><TD class=xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent">72</TD><TD class=xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent">1</TD><TD class=xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent">K</TD></TR><TR style="HEIGHT: 14.1pt; mso-height-source: userset" height=18><TD class=xl25 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext 0.5pt solid; WIDTH: 277pt; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; HEIGHT: 14.1pt; BACKGROUND-COLOR: transparent" width=369 height=18>Dcont Personal Optimum Plussz</TD><TD class=xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent">1</TD><TD class=xl27 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent" x:num="13000">13 000</TD><TD class=xl24 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent">FIX</TD><TD class=xl27 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent" x:num="6150">6 150</TD><TD class=xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent">72</TD><TD class=xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent">1</TD><TD class=xl26 style="BORDER-RIGHT: windowtext 0.5pt solid; BORDER-TOP: windowtext; BORDER-LEFT: windowtext; BORDER-BOTTOM: windowtext 0.5pt solid; BACKGROUND-COLOR: transparent"></TD></TR></TBODY></TABLE>
szerepel mint támogatatott mérő készülék, vagy ez eddig is igy volt? Ugy emlékszem nem.
Továbbá még mindig áll az a tény, hogy a mérőcsikok ára változó a 428 Ft /támogatott ár, / van ahol 540, van ahol 750. Ez felhábotitó mert mindenütt egyformának kéne lennie mint a gyógyszerek esetében. Kinek kell ezt jelezni szerintetek?
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!Tegnap még nem is volt olyan meleg de a D-cont start gépem nem bírta a napon való vércukormérés állandóan hibát írt.vettem ennek örömére pótelemet meg megálltam az első patikánál és megnézettem hogy mi az az E5.Hibakód.Nagy a melegnek tettem ki a gépemet.pedig nem is volt olyan meleg.Mi lesz nyáron?Kell egy pótgépet is vennem.Meli
 

Sani

Új tag
Ilyen velem- nálam is elő szokott fordulni, de megfigyeltem, hogy ha a csíkra tűz rá a nap, akkor nem tud mérni. ( Biztosan a nagy melegben sem, de ilyenkor, amikor még nincsen annyira meleg, csak árnyékot kell tartsak a csíkra és a vércseppre, és akkor működik.;)
 

ildikó

Új tag
Igen, csak akkor ír ki hibakódot, ha a csíkra süt egy pici nap. Utálom! Árnyékot kell neki tartani. Mi most kint az Optimumot használjuk. Accu Chek-kel van ilyen gond?
Ildikó
 

ildikó

Új tag
Tímeácska!

Akkor ti egyáltalán nem is használjátok a Personalt? Miért? Így akkor nagyon sokba kerülnek nektek a csíkok, mert ugye a Personalhoz 3 ingyen lenne.
Ildikó
 

tímeácska

Őstag
Szia Ildikó!
Mi egyáltalán nem használjuk a Personalt, csak az Accu-Chek-et, már több, mint 3 éve. Máté első "diabos karácsonyán" kissé "cserben hagyott" a Personal gépünk, mindenféle hibakódot küldözgetett össze-vissza, egyik pillanatban 1,2 másikban 17,0 mmol/l-t mért... Tudom, ez csak 1 a sok, vagyis rengeteg gép közül, és igen kicsi a valószínűsége, hogy a többi D-Cont Personalos gépnek bármi baja is lenne. A lényeg: akkor voltam kénytelen venni a gyógyszertárban egy másik cukimérőt, de mivel csak az Accu-Chek Active volt készleten, nekem pedig ugye azonnal kellett, így nem gondolkodtam, megvettem. És első pillantásra egymásba szerettünk... Már a formája (az alakja:-D) megfogott... ;-):-D:-D
Havonta így kb. 4600 Ft-ot költünk Máté tesztcsíkjaira. Egyébként van rá támogatás... "Csak" a Presonalos, és az Accu-Chek-es stixek közti árkülönbözetet kell kifizetni, ami nem egészen 1600 Ft/doboz... Nem olcsó, de jó! És nem utolsó sorban számomra fontos, hogy a havi Smart Pix-es letöltéseket meg tudjam csinálni...
 

bioszaky

Új tag
A Personal nagyon fényérzékeny (már a nem közvetlen déli naptól is hibát jelez), plusz a régi teszcsíkkal (C-teszt) is hadban áll, folyton hibát jelez ok nélkül. És tele kell nyomni vérrel, mert arra is kényes, ha nincsen tele a C-teszt féle tesztcsík vérrel. A Cabrio nem volt ennyire érzékeny.
Az Accu-féle Glucotrend Premiumom szinte soha nem nyafog, akár sok a fény, akár kevés, akár hideg van, akár meleg.
 
Oldal tetejére