Vércukormérők

pusimelu

Őstag
Sziasztok!A sógórnőm megy május 16-án az én diabetológusomhoz mert kértem neki időpontot.Azt mondta a diabetológusom hogy a d-contos gépeket lassan lecserélik optimumra vagy mire?ahhoz más csík is kell?(tudatlanka vagyok)Mindenkinek lecserélik?Jó lenne.Ha valaki tud valamit erről akkor érdekelne.Meli
 

tímeácska

Őstag
Igen, az Optimumhoz másmilyen csík kell... De nem tudom, hogy valóban lecserélik-e a D-Cont Personalokat... Az Optimum is D-Cont-os!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Tudom, hogy már szóba került, csak megint ingert érzek, hogy leírjam :) Szóval, ajánlom mindenki figyelmébe, hogy én már a 3. éve az AccuChek active gépemhez Personal csíkokat használok... 0.5-tel lejjebb ment a HbA1c-m azóta, mivel kb 0.3-0.4-el magasabbat mér, de ez az érték közelebb van az igazi, vénás értékhez (azóta jobban tudok korrigálni is és én pontosabban érzem a cukromat is). Mostmár akkor sem váltanék vissza az Accuchekes csíkokra, ha ugyanannyiba kerülne, mint a Personal...
 
... az AccuChek active gépemhez Personal csíkokat használok...
kmolli, ha ott leszel a talin és lesz rá mód, szeretnék összehasonlító mérést végezni az AccuChek-eddel és a D-Contommal.

<STYLE type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</STYLE><STYLE type="text/css">.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</STYLE>
 

ildikó

Új tag
Kmolli!

Az komoly???? Valaki már foglalkozott ilyen témában, de nem tudom, mi lett az eredmény. És milyen kódot írsz be a gépbe? Nagyon érdekel a téma, mert a D-Contot egyre jobban nem bírom, a szekrényben meg figyel egy Accu-Chek, csak ugye ahhoz nem jár ingyenes csík, meg támogatott sem. Most az Optimumot kezdtük el használgatni, és máj.3-tól közgyógyra írnak fel hozzá csíkot.
 

tímeácska

Őstag
Az Accu-Chek-hez a csíkokra van támogatás!!!! Így kerül 1550 Ft-ba dobozonként a csík! Nem teljes áron kell megvenni, mert az több, mint 4500 Ft lenne!
 

Mira

Új tag
Igen, az Optimumhoz másmilyen csík kell... De nem tudom, hogy valóban lecserélik-e a D-Cont Personalokat... Az Optimum is D-Cont-os!

A baj az, hogy TB támogatással nem írható fel új gép, csak 6 év után, így a D Cont Personalokat sem tudják lecserélni, csak azok, akiknek lejárt ez a felírási idő. A D Cont Personal is egy idő után kifut, mint a Cabrio, mert a D Cont Pers. Optimum valóban megkapta a támogatást. A csík kevesebb vérigényű és a csíkot a vércsepphez helyezve felszippantja, ami neki kell. Viszont én úgy tudom, hogy a felírhatóságra még várni kell, de ebben a hónapban az is meglesz. Ja! És a Plusz annyival tud többet, hogy "megmondja" a mért értéket, ezért csökkent látóknak és vakoknak ajánlott.
 

tímeácska

Őstag
A baj az, hogy TB támogatással nem írható fel új gép, csak 6 év után, így a D Cont Personalokat sem tudják lecserélni, csak azok, akiknek lejárt ez a felírási idő. A D Cont Personal is egy idő után kifut, mint a Cabrio, mert a D Cont Pers. Optimum valóban megkapta a támogatást. A csík kevesebb vérigényű és a csíkot a vércsepphez helyezve felszippantja, ami neki kell. Viszont én úgy tudom, hogy a felírhatóságra még várni kell, de ebben a hónapban az is meglesz. Ja! És a Plusz annyival tud többet, hogy "megmondja" a mért értéket, ezért csökkent látóknak és vakoknak ajánlott.

Szia Mira!
Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy van kihordási ideje a vércukormérőnek... De vannak itt a fórumon jó páran, akiknek a Personal-os gépen kívül van Accu-Chek Active mérőjük is.
Nekünk is van Optimum gépünk, valóban igen kicsi a vérigénye, de nem "beszél". Ha jól emlékszem a nevére, akkor Optimum Plusz annak a készüléknek a neve, ami "megmondja" a mért értéket. Nem hinném, hogy ezt a gépet támogatná a TB... Sajnos... Lehet, hogy csak látássérülteknek lesz a Plusz támogatással megszerezhető. De ez csak az én feltételezésem, fogalmam sincs, hogy hogyan fog működni az új készülékre a támogatás...
 

tímeácska

Őstag
Szia Mira!
Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy van kihordási ideje a vércukormérőnek... De vannak itt a fórumon jó páran, akiknek a Personal-os gépen kívül van Accu-Chek Active mérőjük is.
Nekünk is van Optimum gépünk, valóban igen kicsi a vérigénye, de nem "beszél". Ha jól emlékszem a nevére, akkor Optimum Plusz annak a készüléknek a neve, ami "megmondja" a mért értéket. Nem hinném, hogy ezt a gépet támogatná a TB... Sajnos... Lehet, hogy csak látássérülteknek lesz a Plusz támogatással megszerezhető. De ez csak az én feltételezésem, fogalmam sincs, hogy hogyan fog működni az új készülékre a támogatás...

Bocsánat, most láttam, hogy a Plusz-t említetted Te is... Akkor nem is szóltam...:cool:
 

Mira

Új tag
"Arról már én is hallottam, hogy pl. a HbA1c mérést a laborok különbözőképpen mérik, vagyis valamihez viszonyítva kalibrálnak, és így lehetnek eltérések labor és labor között. Mondjuk kíváncsi lennék, hogy mennyi.
A cukimérőre visszatérve talán mindenkinek ajánlható lenne, hogy mérjék össze a vc mérőjüket, mert ha ekkora az eltérés, mint nálam, akkor az okozhat számolási, számítási hibát."

A vc. mérő és a labor közti vc.mérés között kb. 1 mmol/l külömbség fér bele. Ha több, érdemes elvinni szervizre, hogy kalibrálják.
A HbA1c mérések között valóban vannak külömbségek. Van egy betegtársam, akinek egy időben 2 helyen vettek A1c-t, és 1.2%(!!!) volt a külömbség. Szerencsére ott volt magasabb, ahol az enyémet is nézni szokták...Persze jó lenne egységesíteni a mérési technikát minden laborban, mert ez így igen csalóka...
 

Mira

Új tag
Semmi gond! Igazából Pusimelu miatt írtam le ezeket a dolgokat, mert ő kért ebben segítséget. Azért idéztem a te válaszod, mert te is említetted a cserét, meg közben nézem a TV-t is...és nem figyeltem annyira.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Az Accu-Chek-hez a csíkokra van támogatás!!!! Így kerül 1550 Ft-ba dobozonként a csík! Nem teljes áron kell megvenni, mert az több, mint 4500 Ft lenne!
Az AccuChek receptre 1550ft, míg a Personal receptre 400valamennyiFt. Én pl havi 6-7 dobozzal használok (nem terhesen!), azaz Personallal fizetek havi 2400 körül (receptet szerzek, de teljes áron is ez a kb ezer forint a különbség, ott sem mindegy), AccuChekkel meg fizettem 9-10ezret!!! Receptre, támogatva... Nagyon nagy a különbség az árakban. És valóban a Personal megy közgyógyra is, az AccuChek nem. Aki sokat mér, annak ez mint látszik, havonta akár fele- vagy harmadannyiba is kerülhet Personallal.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kmolli!

Az komoly???? Valaki már foglalkozott ilyen témában, de nem tudom, mi lett az eredmény. És milyen kódot írsz be a gépbe? Nagyon érdekel a téma, mert a D-Contot egyre jobban nem bírom, a szekrényben meg figyel egy Accu-Chek, csak ugye ahhoz nem jár ingyenes csík, meg támogatott sem. Most az Optimumot kezdtük el használgatni, és máj.3-tól közgyógyra írnak fel hozzá csíkot.
Bioszaky foglalkozott ezzel, de nem tudom, hogy ő mire jutott végül. Azt látom, hogy sokan nem merik használni, félnek, hogy annyira mást mér. Holott 2 mérés ugyanazon gépen, 1 perc különbséggel is tud 0.3-0.4 különbséget adni, ezt nem nagyon kalkulálják bele sokan. Meg azt, hogy ha minden esetben ennyivel magasabbat vagy alacsonyabbat mér egy készülék, az nem baj, azzal lehet számolni (főleg mint írtam, a magasabbal, mert a közelebb áll a valós értékhez ráadásul, tehát kifejezetten előnyös).
A kódra meg nem olyan érzékenyek ezek a csíkok, mint gondolnánk. Egy tök régi AccuChekes kódcsippel használom, amit poénból kicseréltem kb 1 éve és pontosan ugyanúgy mér a 213-as kóddal, mint a 450-essel (lehet, hogy volt 0.1 különbség :)). Szóval nem cserélek kódcsipet, nem érzékeny rá a csík. Én sem mertem volna magamtól csinálni ezt az egészet, csak a diabdokim súgta meg, hogy nem kell azt a kódot így cserélgetni, mert nem olyan érzékenyek rá a csíkok, szóval ő mondta, hogy használhatom nyugodtan a personalt az accuchekhez... Csak azért mondta el, mert látta, hogy mit szenvedek a havi 9-10 ezer forintos összegeimmel, hogy egyáltalán receptet kapjak, mert így is nagyon sokba került, nemhogy recept nélkül.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
kmolli, ha ott leszel a talin és lesz rá mód, szeretnék összehasonlító mérést végezni az AccuChek-eddel és a D-Contommal.

<STYLE type=text/css>.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</STYLE><STYLE type=text/css>.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #f5f5ef; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; }</STYLE>
Persze Robi, természetesen!
 

orsika

Új tag
Tudom, hogy már szóba került, csak megint ingert érzek, hogy leírjam :) Szóval, ajánlom mindenki figyelmébe, hogy én már a 3. éve az AccuChek active gépemhez Personal csíkokat használok... 0.5-tel lejjebb ment a HbA1c-m azóta, mivel kb 0.3-0.4-el magasabbat mér, de ez az érték közelebb van az igazi, vénás értékhez (azóta jobban tudok korrigálni is és én pontosabban érzem a cukromat is). Mostmár akkor sem váltanék vissza az Accuchekes csíkokra, ha ugyanannyiba kerülne, mint a Personal...
Én is kipróbáltam, amit írtál, és nekem 0.5 mmol/l volt a külömbség, az accu-checkes csík javára. Azaz, a personalos csíkkal mértem a kevesebbet... asszem, mint te...
 

pusimelu

Őstag
Apósom accuchekk gépével szoktam mérni de az én personalos csíkommal és 0.4. volt a legnagyobb eltérés.Veszek egy accuchekes gépet is nyárra.A gépcserére még van 5 évem úgyhogy nem várok addig.Meli
 

Nyafi

Tag
Nekem 0,5-tel mér többet a Personal,összehasonlítottam.Ja és borzasztó fényérzékeny,ezért mindig takargatom a monitorját.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
A 0.5 még szerintem belefér, 2 egymás utáni mérés sem ugyanolyan, ugyanolyan csíkkal és mérővel sem.

Nekem a personal csíkkal magasabbak az értékek konstansan. Majd a talira viszek 2 gépet is, nekem 2 accuchek gépem is van, mindkettőn ugyanolyan értékeket mérek mindig a personallal, majd jól kipróbáljuk mindannyian :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A 0.5 még szerintem belefér, 2 egymás utáni mérés sem ugyanolyan, ugyanolyan csíkkal és mérővel sem.

Nekem a personal csíkkal magasabbak az értékek konstansan. Majd a talira viszek 2 gépet is, nekem 2 accuchek gépem is van, mindkettőn ugyanolyan értékeket mérek mindig a personallal, majd jól kipróbáljuk mindannyian :D

Ezt én is kipróbáltam, hogy fél perc különbséggel mérjek. Ugyanazon a gépen, ugyanazzal a csippel, csak persze új csíkkal, és voltak eltérések.
A 0,5-1,0-ás eredmények pedig olyan kis érték különbségek, hogy nem is érdemes vele foglalkozni, főleg, hogy nem is lehet tudni, hogy az alacsonyabb, vagy a magasabb érték áll közelebb a valósághoz.
A talin őrült cukimérésbe merülünk, én is beszállok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az Accu-Chek inkább a hidegre érzékeny. Ha sokáig kint voltam télen, akkor volt, hogy 5-10 percet kellett otthon várni, hogy átmelegedjen a vc mérő. Ilyenkor egy kis hőmérő jelet mutatott a kijelző, tehát még csak nem is kellett a füzetet elővenni, hogy hibakódokkal keresgéljem az okokat. Az accunak a mérés tartománya is sokkal tágabb, 2,2-33,3-ig mér. Az ujjszúrója sokkal kíméletesebben szúr, alig érezhető. Én 3 éve használom az accucheket, örültem, amikor megszabadultam a Cabriótól. A Cabrió hol kevesebbet, hol többet mért a laborhoz képest, tehát megbízhatatlan volt számomra, mert nem tudtam kalkulálni. Az újabbak már biztosan pontosabbak, tehát nem leszólni akarom a vc mérőt, lehet, hogy csak az enyém volt egy kissé pontatlan.
 
Oldal tetejére