Vércukormérők

Egyébként az E77 beharangozott új mérőjére leszek kíváncsi, ha nem akarnak kiszorulni a piacról akkor valami használhatót kell kitalálniuk.

Nem hiszem, hogy ki fognak szorulni, több mint 90%-os az elterjedtségük. Az orvosok nagy része meg csak DCont-ot "ismer" (előre kitöltött receptek, stb.). Túl nagy előnyük van.
 

barbi766

Új tag
a zűrökről senki nem írta konkrétan, legalábbis nem találkoztam vele, ill. még az érdekelne, hogyha a Méryt választjuk, akkor abból a normál v. a mini ajánlatos?

egy dolgot olvastam hátrányként, ha minden igaz: a tűje nem a legjobb (?)
 

kitta75

Új tag
Sajnos nem biztosan :( Erről a gépről van a legkevesebb tapasztalatom. Az amit leírtál (fény és hőérzékenység) minden E77 gépre igaz, ez tény. Hiszen mindegyik ugyanazon az elven mér, ezt nem lehet kikerülni. Egyébként a világon ez a mérési elv a kevésbé elfogadott (mondhatni kiveszőfélben van), ellentétben a Méry vagy az Abbott mérési elvével (kémiai) ami meg felfutó ágban van.

Viszont a Partnerben elvileg kiküszöböltek pár nagy hiányosságot, illetve méretben és súlyban is sokkal közelebb áll egy modern mérőhöz. Csak ugye 9000 az 9000, ez nagyon sok. A Méry cserével 2000, az Xceed újonnan csere nélkül 5000, ha csak a mérőt nézzük akkor ez bizony sok.

Ha az árat nem nézzük akkor a Partner van olyan jó mint a Méry (nem hiszem hogy jobb, kb egyformák), csak ugye nem vagyunk hülyék és bizony nézzük az árat is :)

Egyébként az E77 beharangozott új mérőjére leszek kíváncsi, ha nem akarnak kiszorulni a piacról akkor valami használhatót kell kitalálniuk.


Sziasztok!
Akkor irok egy pár dolgot a Partnerről .
Nyáron melege van ,télen fázik! Nem tudni mi okból tegnap este is fogta magát és nem kapcsolt be ,úgy ,hogy pénteken vittem a 77E-ba teljes szoftvercserére ,mert nem voltak meg benne a régi adatok ,hanem egy 25.9 es mérés,amit állitólag 09.18-án mértünk Nem megbizható . Nálunk Szandi használja / 9 éves / ,és multkor is volt vele probléma ,hogy nem mért , LO-t irt ki /ugye az nem mérhető értéket jelent/ ,rohantam a suliba a másik mérővel ,mert a gyerek megijedt ,hogy nem tud mérni. 4.8-t mértünk a másikkal. Én sajnos csak rosszat tudok mondani róla ,és senkinek sem ajánalnám . Már gondolkodtam a cserén és a tegnapi történés után / nem tudtuk bekapcsolni / ,ma reggel lementem a gyógyszertárba és megrendeltem a GO-t. Drága ,de úgy döntöttem nem kockáztatom a gyerekem életét ,hogy amikor szükség lenne a mérésre nem hajlandó bekapcsolni.
 
Sziasztok!
Akkor irok egy pár dolgot a Partnerről .
Nyáron melege van ,télen fázik! Nem tudni mi okból tegnap este is fogta magát és nem kapcsolt be ,úgy ,hogy pénteken vittem a 77E-ba teljes szoftvercserére ,mert nem voltak meg benne a régi adatok ,hanem egy 25.9 es mérés,amit állitólag 09.18-án mértünk Nem megbizható . Nálunk Szandi használja / 9 éves / ,és multkor is volt vele probléma ,hogy nem mért , LO-t irt ki /ugye az nem mérhető értéket jelent/ ,rohantam a suliba a másik mérővel ,mert a gyerek megijedt ,hogy nem tud mérni. 4.8-t mértünk a másikkal. Én sajnos csak rosszat tudok mondani róla ,és senkinek sem ajánalnám . Már gondolkodtam a cserén és a tegnapi történés után / nem tudtuk bekapcsolni / ,ma reggel lementem a gyógyszertárba és megrendeltem a GO-t. Drága ,de úgy döntöttem nem kockáztatom a gyerekem életét ,hogy amikor szükség lenne a mérésre nem hajlandó bekapcsolni.

El kell hogy keserítselek: az Accu Chek GO is pont ugyanúgy fotometriás technológiát használ. Ugyanazokra a dolgokra érzékeny (fény, hő) mint a Partner. És a vérigénye is meglehetősen sok. Tehát ezeket a problémákat pont nem fogja megoldani.
 

rugach

Új tag
Sziasztok!

Egy ideje gondolkodom, hogy lecserélem vércukormérőmet (Dcont Personal Optimum), ugyanis a régebbi adatok kezelése és az adatletöltés ennél az eszköznél finoman szólva is nehézkes, megbízhatatlan. Hosszas tűnődés után a Méry mellett döntöttem, a csereakció miatt (2000 Ft). Adok neki egy esélyt, megnézem a szoftverét, stb.

Gondolkoztam még ujjszúró vásárlásában is (Multiclix), így felhívtam a Roche zöld számát, hogy mennyibe kerül, hol lehet kapni, stb.

És most értem el a lényeghez: azt mondta a hölgy, hogy jövő tavasszal bevezetik az Accu-chek Nano eszközt nálunk.

Itt a link: http://www.accu-chek.co.uk/microsites/avivanano/index.html

Remélem tényleg behozzák, erre 100%, hogy be fogok ruházni...
Kicsi, szép, Multiclixet adnak hozzá.

Üdv: szucsa

Igen.Én is nagyon megszerettem a Roche termékeit,az Accu Chek vércukormérőket és a multiclix ujjbegyszúrót,mert jól működnek,pontosak és megbízhatóak.
 

barbi766

Új tag
az accu check miben jobb, mint a méry?

olvastam, hogy van egy plusz funkciója is..evés előtti és utáni értékeket lehet megjelölni.
viszont úgy tudom, hogy a tesztcsíkok jóval drágábbak, mint a mérynél..
más előnyét nem olvastam..
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Mery-t használva nagyságrendekkel jobbnak vélem, mint a D-Contos kütyüket. Igaz, Cabriom 7 éve volt utoljára, azóta az újak biztos jobbak, de a fórumozók többsége az újabb gépekre (is) panaszkodnak.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia!
Nekem bőven elég a 20 pontos memória, az 4 napi mérés kb. Ettől régebbre nem szoktam visszatekinteni, mert nem igazán befolyásolja a jelenlegi állapotomat. Az átlaggal meg vigyázni kell, mert könnyen elfedi a rossz (kiugró) értékeket.
Én egy ilyen egyszerű, kicsi gépre vágytam évek óta. Számomra sajnos a 77Elektronika is rossz irányba fejleszt. (nagy számok, az értékek felolvasása). A Roche-nak vannak jó gépei, csak nálunk nem elérhetőek.
Ez így is helyes, ahogy leírtad. Vc mérőt mindenkinek a saját igényei szerint kell választani. Én napi 6-8-10x mérek, számtangépre töltöm az adatokat, nekem a nagyobb teljesítményű kütyüre van szükségem.
Az mindenképpen jó, hogy van végre választási lehetőség, és egy kicsi, egyszerű, de megbízható gép is van a választékok között.

Az átlag nekem nagyon sokat mond. Ha az 1 hetes átlagom jobb, mint a 2 hetes, abból máris látszik, javult az állapotom. A szükséges terápia módosítást meg úgysem az átlagból fogom eldönteni, tehát nem vezet félre, és nem fed el semmit, mert a visszaléptetésekkel egyesével is meg tudom nézni, mikor mit mértem.
 

somcsika

Aktív tag
El kell hogy keserítselek: az Accu Chek GO is pont ugyanúgy fotometriás technológiát használ. Ugyanazokra a dolgokra érzékeny (fény, hő) mint a Partner. És a vérigénye is meglehetősen sok. Tehát ezeket a problémákat pont nem fogja megoldani.


Lehet, hogy a AC go is hasonló elven működik (fotometriális technológia), de mégiscsak jól vizsgázott a nyaralás alkalmával.
Saját tapasztalatom a D-cont optimummal az volt, - mint ahogy már korábban irtam - hogy a melegben és napsütésben nem mért, sok csíkot pocsékoltunk el, pedig egy hőszigetelt dobozkában tarottuk. Jó hát elismerem, hogy sütött a nap rendesen. De a tartalékként vitt go kiálta a próbát, mindig mért, nem kellett több tesztcsíkot elpocsékolni, mint ami a méréshez kellett. Mi már 3 hónapja ezt használjuk az optimum csíkkal (aki ismeri a történetet az elejéről az tudja, hogy elég nehéz volt az átállás egyik mérőről a másikra. hónapokig a polcon hevert majdhogynem original csomagolásban a go. Ma pedig már csak azt használjuk.
Biztosan vannak még jobb gépek is, pl. az Xceed-et nagyon favorzálom, mert csak jót olvastam még róla, de hiába olcsóbb maga a gép, mint pl. a go. De a fenntartása, a havi tesztcsíkok árra miatt elég húzósnak találom.
Tehát a hosszútávú és rendszeres használathoz midenképpen célszerű az aranyközéputat megtalálni és egy viszonylag olcsón fenntartható vércukormérőt venni még akkor is ha a gép árra a megvásárláskor elég húzos lehet. Go kb. most 16 ropi körül van.
Méry-nk nincs, tehát arról nem tudok nyilatkozni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
El kell hogy keserítselek: az Accu Chek GO is pont ugyanúgy fotometriás technológiát használ. Ugyanazokra a dolgokra érzékeny (fény, hő) mint a Partner. És a vérigénye is meglehetősen sok. Tehát ezeket a problémákat pont nem fogja megoldani.
Lehet, hogy ugyanazon elven működik, de a Go-val nekem nem volt semmi probléma a napon való méréskor. A régi Cabrio-m pedig még fa alatt, félárnyékban sem mért.
Az tény, hogy a Mery és Xceed csíkjainak a legkevesebb a vérigénye. Sőt, nem csak kevesebb, de maga a csík is szinte felszívja azt a pici vért, míg a Go-hoz használt Optimumba majdhogy nem bele kell önteni, de legalábbis tunkolni kell, hogy végre érzékelje, hogy ott(an) vér van(ik).
 

somcsika

Aktív tag
Lehet, hogy ugyanazon elven működik, de a Go-val nekem nem volt semmi probléma a napon való méréskor. A régi Cabrio-m pedig még fa alatt, félárnyékban sem mért.
Az tény, hogy a Mery és Xceed csíkjainak a legkevesebb a vérigénye. Sőt, nem csak kevesebb, de maga a csík is szinte felszívja azt a pici vért, míg a Go-hoz használt Optimumba majdhogy nem bele kell önteni, de legalábbis tunkolni kell, hogy végre érzékelje, hogy ott(an) vér van(ik).


Persze, mindig mindennél van rosszabb, vagy van jobb.
A rácsöppentős elven működőhöz képest az optimum és a go is már előbbre lépés, hiszen azokhoz képest mégiscsak kevesebb a vérigény. Aztán ugye tudjuk, hogy ezt is lehet fokozni (Méry és az Xceed esetében), biztosan azok helyett is lesznek még jobbak is ahogy telik az idő.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
az accu check miben jobb, mint a méry?

olvastam, hogy van egy plusz funkciója is..evés előtti és utáni értékeket lehet megjelölni.
De csak az Accu-Chek Active-nál és abból is csak az új, továbbfejlesztett változatánál. A régi Active nem tudja ezt, és a Go-sem. Ezek valójában elég régi konstrukciók (10 évesek), csak mi tátjuk a szánkat, hogy végre Mo-n is láthatunk ilyet.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Persze, mindig mindennél van rosszabb, vagy van jobb.
A rácsöppentős elven működőhöz képest az optimum és a go is már előbbre lépés, hiszen azokhoz képest mégiscsak kevesebb a vérigény. Aztán ugye tudjuk, hogy ezt is lehet fokozni (Méry és az Xceed esetében), biztosan azok helyett is lesznek még jobbak is ahogy telik az idő.
És akkor még ki sem tekintettünk a nagy világba, hogy milyen szuper kütyük vannak. Elég gáz egyébként, hogy nincs egy kütyü, amire azt mondhatnánk, hogy ez a tuti. Az egyikben ez a jó, a másikban az a jó, de ha meg is találtuk, ami megfelelne, akkor kiderül, hogy a gatyánk rámegy. Magyar sajátosság, hogy hibridet használunk itt is, mint mindenhol. Én most a Go-t használom, de nem a saját csíkjával, szívem szerint az Xceedet használnám, de a Multiclix szúróval. Viszont hiába van Xceede-dem, és Multiclixem, havi 5 doboz csíkot megvenni hozzá (3 tb, 2 teljes ár) az már nagyon zúzós lenne.
Vagyis visszakanyarodtunk oda, hogy nincs egy kütyü, ami egy az egyben használható, és éppen azt is használom(nám) szívesen.
 
Persze, mindig mindennél van rosszabb, vagy van jobb.
A rácsöppentős elven működőhöz képest az optimum és a go is már előbbre lépés, hiszen azokhoz képest mégiscsak kevesebb a vérigény. Aztán ugye tudjuk, hogy ezt is lehet fokozni (Méry és az Xceed esetében), biztosan azok helyett is lesznek még jobbak is ahogy telik az idő.
Igen, én is ebben bízom, hogy a gyártók nem csak hogy fejlődnek hanem amit Kata mondott: a műszereket hajlandóak ide is eladni. Ugyanis sok gép el se jut ide, mondván hogy nem lenne elegendő volumen.
 
Oldal tetejére