Vércukormérők

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, én is ebben bízom, hogy a gyártók nem csak hogy fejlődnek hanem amit Kata mondott: a műszereket hajlandóak ide is eladni. Ugyanis sok gép el se jut ide, mondván hogy nem lenne elegendő volumen.
Hát ez az! Engedélyezni a behozatalt, piacra dobni, de egyenlő kondíciókkal, mármint hogy mindegyik csík legyen közgyógyra is megvehető, és mindegyik csík azonos Tb támogatást kapjon, mert a Fix-esítés aránytalan előnyhöz juttatja a kevésbé jó kütyüket (hej de finoman fogalmaztam).

Az egyenlő kondíció mellett pedig el lehet dönteni, hogy valaki 500 memóriás, világítósat, mobilteloval vagy pumpával kommunikálót akar-é láthatatlan vércseppel, vagy megelégszik az egyszerűbb kivitelű (de megbízható), de alacsonyabb árfekvésű géppel.
Ma egyelőre az árbeli eltérések jelentős részét a támogatás kategorizálása okozza (ez nem kap támogatást, az csak a fixesítés után maradottat, amaz meg megy közgyógyra is).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nna, csak kimondom mán. Egy szülő azért nem veszi meg a gyerekének az Xceede-et vagy a Go-t, mert nem megy közgyógyra a csík, amire egyébként alanyi jogon jogosult a kölök. Hát kénytelen a minőségből alább adni, mint sem súlyos ezreket kidobni arra, amit megkap(hat)na ingyen is.
 

somcsika

Aktív tag
Nna, csak kimondom mán. Egy szülő azért nem veszi meg a gyerekének az Xceede-et vagy a Go-t, mert nem megy közgyógyra a csík, amire egyébként alanyi jogon jogosult a kölök. Hát kénytelen a minőségből alább adni, mint sem súlyos ezreket kidobni arra, amit megkap(hat)na ingyen is.


Nna, csak kimondtad mán.:rohog:
Erre gondoltam én is, amikor a bekerülési és a fenttartási költségről irtam. Hiába sokkal jobb az egyik ha a havi költsége nagyon magas.
 

poe

Őstag
Igen zavarhat valakit, ha pl egy moziban, előadáson stb szeretné megmérni a vc-t. Vagy éjszaka a gyerekét, úgy hogy ne ébredjen fel....
 

umbra08

Aktív tag
Zavar valakit az,hogy hangjelzést ad a vércukormérő?
Mert szerintem egyáltalán nem zavaró,sőt jó is,mert figyelmeztet a mért vércukor szint megadására.

Mi az Xceed-et használjuk a kisfiamnak, az is csipog. Jó dolog, hogy csipog, ha felszívta a szükséges vért, ezzel megkönnyíti a dolgunkat, tudjuk, hogy készen vagyunk. Mivel nekünk a kisfiunk izeg-mozog, alig áll meg egy pillanatra, nem egyszerű az ujjacskájához tartani a mérőt, eltalálni a vércseppet, hogy rendesen fel is szívja a vért. Persze közben csak annyi vért szeretnénk kipasszírozni az ujjából, ami a cukimérőnek szükséges, nem akarjuk nagyobb erősségűvel megszúrni.

Éjjel pedig kettősség van ebben a csipogás dologban. Egyszer jó, hogy lámpát tartva, hulla álmosan jelzi nekünk, hogy készen vagyunk, felszívta a vért. Másodsorban pedig néh félek, hogy felébreszti a gyereket. Az Xceed 2x csipog (Méryt nem tudom), egyszer, amikor felszívta a vért, másodszorra, amikor kiírta az eredményt. Nos, én gyorsan eltartom a gyerektől, hogy a második csipogás már ne a füle mellett legyen.
Néha meg-meg moccan ilyenkor, de nem annyira, hogy ehhez felébredjen.
Inkább azért ébred fel, mert megfogom a kiskezét, vagy próbálok olyan pozíciót keresni a kezének, hogy ügyesen meg tudjam szúrni. :))

Szóval, összességében ez a 'csipogás dolog' nekünk bevált, könnyíti a dolgunkat, 100x jobb, mint a Dcont Opt. volt.
 
Az OEP nyilvános szakmai adatbázisa szerint a 77E árat fog csökkenteni. Úgy látszik nem bírták a Méry által teremtett nyomást. Árcsökkenés várható ezeknél a csíkoknál:
C-Test 50 db/doboz
Personal Aktív Test 50 db/doboz

Utóbbi a nagy kérdés, hogy mennyivel mennek le, tippem szerint 2 770 Ft-ra (ez a Méry ár), de erről nincs infóm. Na, ez kellett ahhoz hogy megmozduljon a nagy mammut, egy egészséges árverseny a piacon.
 

dg

Őstag
Zavar valakit az,hogy hangjelzést ad a vércukormérő?
Mert szerintem egyáltalán nem zavaró,sőt jó is,mert figyelmeztet a mért vércukor szint megadására.


Igen, nagy kár, hogy nem magam választhatom ki, mikor adjon jelzést, mikor nem. Vannak szituációk, amikor szükséges a mérés és minden egyéb feltétele meg is volna a mérésnek, de a csipogás kvázi ellehetetleníti. Például, éjjel sem hiányzik, de egy tanóra közben kötve hiszem, hogy örömmel fogadná a környezet, jómagam meg biztos utálnám, hogy mindeki odafigyelne rám.
Furcsa, mert technikailag kötve hiszem, hogy nagy ügy ezt kivitelezni, noha igaz, laikus vagyok. Ez az egyik legzavaróbb fogyatékossága a Merynek, véleményem szerint. A győztes a negatívumok sorában, hogy a célértéket, avagy mosolyzónát, nem a felhasználó állítja be. 6,6-nál miért is szomorkodik??? Na, ezt egy felnőtt felülbírálja, de csalódott voltam, mert a vc-ot mérni tanuló, de számokat nem ismerő, értékelni meg végképp nem tudó gyerekemnek egy kis támaszt reméltem.
(Az XCeednél állítható a csipp-csipp, node, az XCeed...)

Ettől még szívesen használaom a Meryt a többi előnyös tulajdonsága miatt. Azért azok többen vannak!
 

dg

Őstag
Az OEP nyilvános szakmai adatbázisa szerint a 77E árat fog csökkenteni. Úgy látszik nem bírták a Méry által teremtett nyomást. Árcsökkenés várható ezeknél a csíkoknál:
C-Test 50 db/doboz
Personal Aktív Test 50 db/doboz

Utóbbi a nagy kérdés, hogy mennyivel mennek le, tippem szerint 2 770 Ft-ra (ez a Méry ár), de erről nincs infóm. Na, ez kellett ahhoz hogy megmozduljon a nagy mammut, egy egészséges árverseny a piacon.


Ahogy jósoltuk... Persze, nem nagy ügy volt kitalálni, a középoskolában ezt már megtanuljuk. Helyes, hogy így lesz! Bár volna még több versenytárs!

Ha az árcsökkentés a közeli jövőben megvalósul, akkor a 77E időben lép, mert az ő termékeiket mindenhol ismerik, ellenben ha a Meryhez keresek tesztcsíkot, a legtöbb gyógyszertárban úgy néznek rám, mintha azt mondanám: dlfgkjdptaakl... Mindig el kell magyarázni, hogy nem beszélek félre és nem a nagynénémet keresem. Aztán persze, a gépben megtalálják.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az OEP nyilvános szakmai adatbázisa szerint a 77E árat fog csökkenteni. Úgy látszik nem bírták a Méry által teremtett nyomást. Árcsökkenés várható ezeknél a csíkoknál:
C-Test 50 db/doboz
Personal Aktív Test 50 db/doboz

Utóbbi a nagy kérdés, hogy mennyivel mennek le, tippem szerint 2 770 Ft-ra (ez a Méry ár), de erről nincs infóm. Na, ez kellett ahhoz hogy megmozduljon a nagy mammut, egy egészséges árverseny a piacon.
Hát igen, ha jó emlékszem, az augusztusi árcsökkentési beadványában láttam. Épp itt volt az ideje, mert az össze többi ehhez "áll vigyázba".
Sajnos.:(
 

barbi766

Új tag
Méryhez gyógyszertárban is van csík?

apunak megrendeltem a kütyüt, de a nagy Méryt..ő eddig elégedett, bár nem volt előtte más vércukormérője..
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ahogy jósoltuk... Persze, nem nagy ügy volt kitalálni, a középoskolában ezt már megtanuljuk. Helyes, hogy így lesz! Bár volna még több versenytárs!

Ha az árcsökkentés a közeli jövőben megvalósul, akkor a 77E időben lép, mert az ő termékeiket mindenhol ismerik, ellenben ha a Meryhez keresek tesztcsíkot, a legtöbb gyógyszertárban úgy néznek rám, mintha azt mondanám: dlfgkjdptaakl... Mindig el kell magyarázni, hogy nem beszélek félre és nem a nagynénémet keresem. Aztán persze, a gépben megtalálják.
A patikárius legfeljebb "békés :rohog:" tekintettel néz rád, és a gépben megtalálva kiadja a csíkot.
Azonban hiába a lehetőség, ha az orvosok többsége "nem ismerem" jelszóval nem írja ki a csíkot.
Tegnap is lent voltam a lécsőházi néninél, aki azóta sóvárog a Mery-re, hogy én levittem neki az enyémet (valamikor április környékén). Azonban az ő házi orvosa nem ír hozzá csíkot, hiába nyomtattam ki neki a Mery oldaláról mindent, még az OEP-es sejk info oldalát is, ahol minden adat a rendelkezésre áll, mint pl az ISO kód, kiírási paraméterek, indikációk, stb. A házi doki elment a diab dokihoz, akitől azt a választ kapta, hogy hallott már róla, de ő sem ismeri.

Na, itt tartanak, hiába az OEP-es hivatalos adatlap. Nem tudom, mitől tartanak. Kérdem én, anno, 15-20 évvel ezelőtt hogy írták ki a D-Contokhoz a csíkot? Hiszen nem ismerték, nem is ismerhették, mivel akkortól van lehetőség házi vc mérőt vásárolni.

A lépcsőházi néni nagyon nehezen méri meg a cukrát, mert az egyik kezén a csuklója alig mozog, két ujja teljesen béna. Tegnap épp akkor voltam lent nála, amikor cukit mért, és két csíkot pazarolt el, mert mire összeügyeskedte a csík gépberakását, ujjbegyszúrást, vér rácseppentést, a bumszli műszere már csak a hibaüzenetet írta ki. Vagy a vér volt kevés, vagy későn került rá a vér, nem tudjuk, de a mérést meg kellett ismételni. A kölcsönadott Mery-vel simán elboldogult a néni. De nem írnak neki hozzá csíkot.... áááááááááá. :rolleyes::mad:
 

dg

Őstag
Méryhez gyógyszertárban is van csík?

apunak megrendeltem a kütyüt, de a nagy Méryt..ő eddig elégedett, bár nem volt előtte más vércukormérője..


Igen, van. A legtöbb helyen nem tartják készleten (talán sehol sem? mert nem ismert), de némi magyarázkodás után, a gépben megkeresik, és jó esetben megrendelik nektek .

Jó mérő, méltán vagytok megelégedve vele.
 
Oldal tetejére