Cukorbeteg gondozó/gondozás

christina

Őstag
Az a szomorú, hogy már mi is itt tartunk a nagy magyar egészségügyben!
Pedig ez régen jobban működött. :-(
Kellett nekünk reform!
 

rgyörgy

Új tag
Igen én is háromféle mennyiséget adagolok. Reggel 16E,délben 10E,este 14E, este 10-kor 14E.
3 hónapja amikor beállították az inzulin adagolást, akkor este 8-ra javasoltak nekem is 10g utóvacsorát. Ezután este 10-kor amikor mérek lefekvés előtt mégis többször alacsony a cukrom. :confused:
Reggelre mindig 6 fölötti cukrom van, szinte sose volt 5 alatt.
Úgy néz ki,hogy három hónapig maradok ezen az inzulinon,majd átállítanak az analóg rendszerre, ugyanis folyamatosan hízom, és ez a hatszori evés nem biztos,hogy nekem való. :(


<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Két hete voltam életembe először diab gondozóba. Meglepő volt, amit a Főorvos mondott, hogy magunknak kell módosítani az inzulin adagot. A megevett CH és beadott inzulin adagot úgy kell megválasztani, mi a legelőnyösebb a szükséges vc értékre. Amit be kell tartani, az előírt szénhidrát mennyiség elfogyasztása.<o></o>
Az esti 14 E Humulin R-t, ha csökkentenéd, mondjuk 1E-el? Be lehetne mérni a hatást. Az éjszakai Humulin N adagot megemelnéd 15 E-re? Ennek a hatása is mérhető reggel. A háziorvosom gyakran figyelmeztet, ne legyen alacsony a vc értékem, mert olyankor nagyon gyorsan pusztulnak az agysejtek.<o></o>
Én bátran kihagyok tízórait, uzsonnát, ha kicsit is magas a vc. Ha vigyázol a súlyodra, biztos jó úton jársz.<o></o>
Szép, és jó estét<o></o>:)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

blaci

Őstag
Sziasztok!

Az óraállításról jutott eszembe, ti hogyan oldjátok meg ezt az időcsúsztatást? Egyáltalán figyelembe szoktátok venni? Én úgy oldom meg, hogy a reggelinél nem veszem még figyelembe hogy vissza van állítva az óra, szokásos időben reggelizem. Ebédnél - ami nálam 12 és 13 óra között van – viszont már az új időszámítás szerint kb. 12 - kor eszem. (Amikor már ugye 13 óra lenne.) A többi már a szokásos… Így nem szokott problémát okozni az átállás. Akik pedig pumpát használnak talán ebben is könnyebb dolguk van egy picit, de ezt csak gondolom.

U.i.: Aztán ügyesek legyetek, csak semmi ingadozás, maradjunk normoglikémiásak...:rolleyes::mrgreen:
- Kedves Sani, bocsi de nem tudtam kihagyni, te szoktad mindig írni és nagyon tetszik...utána is néztem hogy mi az.:rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Sani

Új tag
Amikor még pen- t használtam, akkor pár nap alatt csúsztattam át az időt. Először fél órát, , másnap megint fél órát.
Pumpával meg csak átállítom éjfél körül ;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Két hete voltam életembe először diab gondozóba. Meglepő volt, amit a Főorvos mondott, hogy magunknak kell módosítani az inzulin adagot. A megevett CH és beadott inzulin adagot úgy kell megválasztani, mi a legelőnyösebb a szükséges vc értékre. Amit be kell tartani, az előírt szénhidrát mennyiség elfogyasztása.<o></o>
<o></o>:)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>

Kedves György!
Nagyon jó olvasni, hogy jó kezekbe kerültél.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> a Főorvos mondott, hogy magunknak kell módosítani az inzulin adagot. A megevett CH és beadott inzulin adagot úgy kell megválasztani, mi a legelőnyösebb a szükséges vc értékre. Amit be kell tartani, az előírt szénhidrát mennyiség elfogyasztása.<o></o>
<o></o>:)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>

Ezt hívják funkcionális inzulin terápiának.
 

rgyörgy

Új tag
Kedves György!
Nagyon jó olvasni, hogy jó kezekbe kerültél.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Hát, azt nem mondanám, hogy jó kezekbe kerültem. Öt év után kaptam beutalót a gondozóba és tíz perc alatt, végeztek velem. Legközelebb félév után újra mehetek, ha van kedvem, de minek? :(Úgy vettem észre, ide csak olyanok járnak, akik háziorvosa teljesen alkalmatlan a diabéteszesek kezelésére.

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Zsu77

Új tag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Hát, azt nem mondanám, hogy jó kezekbe kerültem. Öt év után kaptam beutalót a gondozóba és tíz perc alatt, végeztek velem. Legközelebb félév után újra mehetek, ha van kedvem, de minek? :(Úgy vettem észre, ide csak olyanok járnak, akik háziorvosa teljesen alkalmatlan a diabéteszesek kezelésére.

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>

Pedig jókat írtál.És ha a vc-d rendben van,akkor ahhoz tényleg nem sok hozzáfűzni való akad.Egyébként tovább küldött vizsgálatokra?
Szóval ne csüggedj.Biztosan azért,mert ügyi vagy!Hm?;)
 

rgyörgy

Új tag
Pedig jókat írtál.És ha a vc-d rendben van,akkor ahhoz tényleg nem sok hozzáfűzni való akad.Egyébként tovább küldött vizsgálatokra?
Szóval ne csüggedj.Biztosan azért,mert ügyi vagy!Hm?;)

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Nem csüggedek, de reálisan fel tudom mérni a helyzetet. Amikor a szövődményekre akartam terelni a vizsgálatot a fődoki csak elhúzta a száját.
A vc rendben van, de a labor eredmények kevésbé, de ez sem volt téma. <o></o>
Vérvétel kivételével sehova nem küldenek, kivétel a szemészet, mert fogyatékos támogatást kapok. Az eredmény, nudli.:(:(:(
<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Nem csüggedek, de reálisan fel tudom mérni a helyzetet. Amikor a szövődményekre akartam terelni a vizsgálatot a fődoki csak elhúzta a száját.
A vc rendben van, de a labor eredmények kevésbé, de ez sem volt téma. <o></o>
Vérvétel kivételével sehova nem küldenek, kivétel a szemészet, mert fogyatékos támogatást kapok. Az eredmény, nudli.:(:(:(
<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>

Hát ezeket már nem olvastam olyan nagy örömmel. Jó helyen jársz, és nem kapod meg a megfelelő kezeléseket, támogatásokat a továbbiakhoz?
Fél év múlva újabb kontroll? Ez őrület!!! Én most, hogy javult a cukrom, örülök, hogy másfél hónapra kaptam időpontot, és addig csönd, béke, nyugalom van számomra.
Amikor nekem egy szemfenék vizsgálatnál nem volt biztos a szemész a látottakban, a diab dokim nem egy év, hanem 3 hónap múlva adott újabb beutalót a szemészetre. Amikor én egy éven belül kértem pajzsmirigy vizsgálatra beutalót, a dokim kiállította.
Régebben, amikor kaotikus cukor görbéket produkáltam, 2-3 hetente vissza kellett mennem kontrollra. Hú de útáltam.

Kedves György, ha jó kezekben is vagy, de nem eléggé hatékony a kezelés, akkor Te nyaggasd az orvost, hogy küldjön ide is, meg oda is. Beutalót köteles adni. A Te életed, a Te egészséged a tét. A cukraid már jók, mert tudod mérni a cukidat, és értesz a diétához (Évikéé is a dícséret), de a szövődmények a múltból erednek, amikor még nem volt önellenőrzés, meg ennyi tudás a birtokodban.
 

rgyörgy

Új tag
Hát ezeket már nem olvastam olyan nagy örömmel. Jó helyen jársz, és nem kapod meg a megfelelő kezeléseket, támogatásokat a továbbiakhoz?
Fél év múlva újabb kontroll? Ez őrület!!! Én most, hogy javult a cukrom, örülök, hogy másfél hónapra kaptam időpontot, és addig csönd, béke, nyugalom van számomra.
Amikor nekem egy szemfenék vizsgálatnál nem volt biztos a szemész a látottakban, a diab dokim nem egy év, hanem 3 hónap múlva adott újabb beutalót a szemészetre. Amikor én egy éven belül kértem pajzsmirigy vizsgálatra beutalót, a dokim kiállította.
Régebben, amikor kaotikus cukor görbéket produkáltam, 2-3 hetente vissza kellett mennem kontrollra. Hú de útáltam.

Kedves György, ha jó kezekben is vagy, de nem eléggé hatékony a kezelés, akkor Te nyaggasd az orvost, hogy küldjön ide is, meg oda is. Beutalót köteles adni. A Te életed, a Te egészséged a tét. A cukraid már jók, mert tudod mérni a cukidat, és értesz a diétához (Évikéé is a dícséret), de a szövődmények a múltból erednek, amikor még nem volt önellenőrzés, meg ennyi tudás a birtokodban.
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Jó kezekben ott van a beteg, ahol jól működik az Eü. Nálunk átmenet van, másképp gyógyítanak a közalkalmazottak és másképp, akik vállalkoznak.
Tisztelet a kivételeknek. Volt időszak az életemben, amikor kiváló volt az Eü ellátás, volt mikor csapnivaló. Most nagyon vegyes, helyére kellene tenni a dolgokat, rendet kellene teremteni. Ha törődnek veled, az nagy szerencse és öröm, fél gyógyulás. Kívánom, legyenek olyanok a cuki értékeid, amilyet szeretnél elérni:-D<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

pusimelu

Őstag
Már 10 egység insulatardot adok este 10-kor ,de nem tudom 6 alá vinni a reggeli(éhgyomri) cukimat pedig eddig rendben volt. 7,4 utána 7,1 azután egyszer 5,3, és most megint 6,7.A két hetes után emeltem de most megint emeljek vagy várjak?11 egységet még nem adtam magamnak mióta kijöttem a kórházból?Vége a mézes hónapoknak?Ha még pár napig ilyen cukikat mérek akkor hívom a doktornőt és irány a kórház.
 

gretta

Új tag
Már 10 egység insulatardot adok este 10-kor ,de nem tudom 6 alá vinni a reggeli(éhgyomri) cukimat pedig eddig rendben volt. 7,4 utána 7,1 azután egyszer 5,3, és most megint 6,7.A két hetes után emeltem de most megint emeljek vagy várjak?11 egységet még nem adtam magamnak mióta kijöttem a kórházból?Vége a mézes hónapoknak?Ha még pár napig ilyen cukikat mérek akkor hívom a doktornőt és irány a kórház.

az azért még nem olyan vészes. nmesokár megkapod a pumpát és akkor ugyis befekszel beállításra, nem? Vagy ambulánsan lesz megoldva? Csak azért, hogy ne feküdj be kétszer esetleg rövidebb időn belül. De persze ha szükségét érzed akkor inkább menjél. Mondjuk engem a dokinő ambulánsan állítgat... Ha kell 2 naponta küldök emailt. Tök fölöslegesnek érzem a bentfekvést.... mert azonkívül hogy ránéznek az emberre délelőtt és mondanak valami okosat semmi sem történik... Igaz csak egyszer voltam bentfekvéses beállításon. Amikor cukros lettem akkor is ambulánsan kezeltek....
 

pusimelu

Őstag
A pumpára egy kicsit még várnom kell.A lantus miatt szeretne a doktornő befeketetni mert azt mondta ő úgy nyugodt ha szem előtt vagyok egy esetleges elhúzódó hiponál.(igaza van)3-4 nap az egész de van két kicsi csemetém és nekem örökkévalóságnak tűnik,meg hát megszököm amikor lehet.
 

dekar

Új tag
Szervusztok sorstársaim
Nagyon régóta eszem és iszom a cukorbetegek kenyerét és inzulinját, mégis kissé el vagyok maradva az itteni fórumtagok tájékozottságától. Ha bekapcsoltátok a gépeteket, kérlek benneteket, hogy világosítsátok meg sötét elmémet az inzulinigény kiszámítását illetően. Én is járok természetesen kontrollra, mintha futólag említette volna a dokim a dolgot, de egyáltalán nem vagyok képben. A vc értékeim nem jók! Aszpart inzulin+levemir bázis a kezelés, ehez jön még Meforal 850.

Üdvözlettel:Dekar
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szervusztok sorstársaim
Nagyon régóta eszem és iszom a cukorbetegek kenyerét és inzulinját, mégis kissé el vagyok maradva az itteni fórumtagok tájékozottságától. Ha bekapcsoltátok a gépeteket, kérlek benneteket, hogy világosítsátok meg sötét elmémet az inzulinigény kiszámítását illetően. Én is járok természetesen kontrollra, mintha futólag említette volna a dokim a dolgot, de egyáltalán nem vagyok képben. A vc értékeim nem jók! Aszpart inzulin+levemir bázis a kezelés, ehez jön még Meforal 850.

Üdvözlettel:Dekar

Nem az inzulinhoz igazítjuk az életet,
hanem az inzulinadást igazítjuk az élethez!

A gyorshatású inzulint elsősorban a fő étkezések előtt, étkezési inzulinként alkalmazzuk, de szerepe ennél lényegesen sokrétűbb. Sorozatunk folytatásaként most ezzel a témával foglalkozunk, jól hasznosítható számítási segédlettel is szolgálva.

  • Étkezési inzulin a fő (esetenként kis-) étkezések előtt vagy hagyományos gyorshatású, vagy extra gyorshatású (liszpro) inzulin formájában. A napjában kétszer (háromszor) alkalmazott bázisinzulin mellett adagolva jó közelítéssel meghatározható az egyes étkezések keretében elfogyasztott szénhidrátok inzulinigénye. Az alábbi táblázatban 10 gramm szénhidrát gyorshatásúinzulin-igényét alapul véve adunk tájékoztatást, természetesen figyelembe véve a beteg napi összinzulinigényét:
Napi összinzulinigény (E) 22 26 30 34 38 42 46 50 54 58 62 66 70
10 g CH-ra adandó (E) 0,7 0,8 0,8 0,9 1 1 1,1 1,2 1,2 1,3 1,4 1,4 1,5


Ennek alapján hogyan számolható ki az egyes étkezések inzulinigénye? A táblázat segítségével csak egy szorzás kell végezni. Ha valaki például egész nap átlagban összesen 30 E inzulint ad, egy 50 g szénhidráttartalmú étkezés inzulinigénye 5x0,8=4 E. Ugyanez 60 E napi inzulinigénynél: 5x1,3=6,5 E, amelyet a diabéteszes saját tapasztalatai (az étkezések után mért vércukorértékek) alapján esetenként felfelé vagy lefelé kerekíthet, tehát 7 vagy 6 E-et adhat be.

Az iformációt Fövényi József Funkcionális Inzulinterápi c. könyvéből másoltam be.
Fontos tudnod, hogy mint minden táblázat, vagy számítási modell, ez is csak irányadó lehet. Ehhez neked kell a csak rád jellemző, egyéni számításokat elvégezned a tapasztalatok alapján. Azt is tudnod kell, hogy milyen napszakban mennyi az inzulin igényed (CH/inzulin arány).
Jó számolást.
 

agicza

Új tag
Kedves György?

Én nem tudtam,hogy nekünk kell változtatgatni az inzulin adagokat. :(
Nekem ilyet nem mondtak. Egy esetben javasolták,hogyha fizikai aktivitás várható,akkor csökkentsem az inzulint.

Az esti inzulinomat csökkentettem 2E-el. Megvacsiztam ... 1.5 óra mulva 6,4 ...később megettem az utóvacsim,ami 10 g... így este 10-kor 6,5-öt mértem.
14E Humulin N... reggel 7,8 -al keltem.
Még idáig nem mertem növelni az éjszakai dózist,de mostmár az következik.
:(

Én is szívesen kihagynék tízórai vagy uzsonnát,de ha kihagyom,az ebéd vagy vacsi előtt egy órával olyan alacsony lesz a cukrom,hogy ennem kell.

Kellemes napot! Sok napsütést!:)





<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Két hete voltam életembe először diab gondozóba. Meglepő volt, amit a Főorvos mondott, hogy magunknak kell módosítani az inzulin adagot. A megevett CH és beadott inzulin adagot úgy kell megválasztani, mi a legelőnyösebb a szükséges vc értékre. Amit be kell tartani, az előírt szénhidrát mennyiség elfogyasztása.<o></o>
Az esti 14 E Humulin R-t, ha csökkentenéd, mondjuk 1E-el? Be lehetne mérni a hatást. Az éjszakai Humulin N adagot megemelnéd 15 E-re? Ennek a hatása is mérhető reggel. A háziorvosom gyakran figyelmeztet, ne legyen alacsony a vc értékem, mert olyankor nagyon gyorsan pusztulnak az agysejtek.<o></o>
Én bátran kihagyok tízórait, uzsonnát, ha kicsit is magas a vc. Ha vigyázol a súlyodra, biztos jó úton jársz.<o></o>
Szép, és jó estét<o></o>:)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 
Oldal tetejére