Cukorbeteg gondozó/gondozás

agicza

Új tag
Sziasztok!

Tegnap megvolt a 10 órási éhhomi vérvétel.
Reggel 7.4-es cukorral ébredtem, nem ettem, nem adtam inzulint, legyen
meg az örömük. :)
10 után még várakoztattak is, fél 11 után mértem cukrot 7,3 volt.
Nem tudom miért ilyen magas reggel,de ez van.
György, újabb frontokat mutatott a weboldal amit küldtél... fogjam rá? Nem tudom.
Fogjuk rá a nyuszira,mint a régi reklámban. :)
Kellemes hétvégét mindenkinek!

Ja,eredmény csak jövőhét utáni héten lesz. Fő a gyorsaság.
 

lizzi

Őstag
Mikor én feküdtem bent a szabolcsban akkor a Zsirai doki kezelt egy 28 hetes kismamát magas vérnyomással, fehérjével.... Azóta megszült a lány egy tök egészséges kisbabát. Szóval ezek a tünetek még nem jelentenek ám katasztrófát viszont annál nagyobb odafigyelést. Ő is szorgosan gyujtögette a vizeletét mindennap, amit aztán kiértékeltek. A doki is szorgosan látogatta.... A MÁV nagyon gáz? A Zsirai doki is oda ment át ha jól tudom. Keresd őt. Arra felkészülhetsz hogy előbb ő is elmond egy csomó negatívumot, hogy mik is történhetnek a babával, de ez orvosi kötelességük is. ( mégha csak 10 %ban válik is be a jóslat....)
Sztem fölösleges idegeskednek. Ha megfelelő kezelést kapsz nem lesz semmi gond. A toxemia az három tüneteggyüttes talán: magas vérnyomás, fehérjeürítés és vizesedés. Vizesedsz is? hányadik hétben is jársz? Cukraid milyenek? Lehet már tudni a baba nemét?
Nekem is van fehérjeürítésem. Voltam nephrológusnál aki szerint nyugodtan belevághatok így a terhességbe.
Egyébként ha Zsiraival szeretnél beszélni ezekről a konkrét dolgokról ugy anonim, akkor ma este elérhető online: a www.fokuszbanano.hu honlapon. este 20.00-21.00. Hátha mond valami hasznosat. csak regisztrálni kell és akkor az orvosválaszol panelre kattintva meg fogod őt találni.
Addig is kitartás és majd tájékoztass.
Szia Gretta!Én is a Mávban a Zsirainál voltam és nem szimpi egyáltalán a kórház ,meg ha jól tudom akkor a Baranyi is ott van és én tőle szabadultam meg 10 év után és látni sincs kedvem őt nemhogy kezeljen véletlenül.De én is voltam már előtte nephrológusnál és ott most hétfőn lesznek kész az eredményeim és majd az függvényében meglátjuk hogyan tovább.Én a Baross utcába szeretnék menni ,de ugye most már így a 25 héten nem olyan egyszerű ,hogy eddig volt egy másik orvosom aki nem kezelhet vagyis nem feketethet be oda ahol ő dolgozik ,akkor meg mi értelme hozzá járni,és most másikat kell keresni ami nem olyan egyszerű,hogy ki vállal?
Nekem is volt mindig fehérjeürítésem ,de most a vérnyomásom is magas és hát ezt kellene valahogyan valakinek beállítani.Amúgy nem vizesedek és kislány lesz a kisbabánk.A cukraimtól féltem mindig ,hogy mi lesz ha babát várok és azzal meg nincs gond ,most is 6,1 volt a HbA1c-m.
 

rgyörgy

Új tag
György, újabb frontokat mutatott a weboldal amit küldtél... fogjam rá? Nem tudom.
Fogjuk rá a nyuszira,mint a régi reklámban. :)
Kellemes hétvégét mindenkinek!

Ja,eredmény csak jövőhét utáni héten lesz. Fő a gyorsaság.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Szia Agicza!<o></o>
A front, ami nálatok volt, most ért ide Úgy tűnik, van hatása a vc-m re. R e 5, 4 volt a cuker, ami magas, mert 5 alatt szokott lenni. Reggeli után félórát bicikliztem a szobában és az újbóli mérés 6 volt. Kerekezés nélkül jóval magasabb lett volna. Vérnyomást is 156/100 at mértem úgy, hogy erre külön gyógyszert szedek. Ahogy írod, nem valami csodás arrafelé az Eü ellátás.<o></o>
A hétvégére sok napsütést kívánok.<o></o>:)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

agicza

Új tag
Szia György!

Nem túl sokat tudok még az itteni egészségügyről,de lehet,hogy addig jó nekem. :-D
Vannak érdekes dolgaik az biztos.
Ha meglesz a véreredmény,akkor beutalnak a helyi cukorbeteg gondozó-szerűségbe, ahova állítólag hónapok is eltelhetnek, mire bejutok. :o
Még jó hogy 13-án megyek haza, majd otthon mindent megtudok,megkérdezek.
Ez a biztos, aztán az itteni gondozással majd lesz valami.

Köszi, napsütésre nem sokra számítunk ma, borús, fúj a szél ezerrel, lóg az eső lába rendesen.

Szép hétvégét! :)


<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Szia Agicza!<o></o>
A front, ami nálatok volt, most ért ide Úgy tűnik, van hatása a vc-m re. R e 5, 4 volt a cuker, ami magas, mert 5 alatt szokott lenni. Reggeli után félórát bicikliztem a szobában és az újbóli mérés 6 volt. Kerekezés nélkül jóval magasabb lett volna. Vérnyomást is 156/100 at mértem úgy, hogy erre külön gyógyszert szedek. Ahogy írod, nem valami csodás arrafelé az Eü ellátás.<o></o>
A hétvégére sok napsütést kívánok.<o></o>:)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!

Reggel 7.4-es cukorral ébredtem, nem ettem, nem adtam inzulint, legyen
meg az örömük. :)
10 után még várakoztattak is, fél 11 után mértem cukrot 7,3 volt.

Nos, igen, valóban kissé magasabb, mint a célérték ami lenne, de most nem is ezért írok...
Láthattad Ágicza, hogy szinte meg sem moccant a cukrod inzulin nélkül, vagyis, úgy hogy a bázis (éjszakai) benned volt, és nem ettél, nem adtál inzulint! ;) Ezek szerint a bázis (hosszú hatású) inzulinod jól van beállítva!;) Azért ez is valami! :rolleyes::mrgreen:
 

agicza

Új tag
Nos, igen, valóban kissé magasabb, mint a célérték ami lenne, de most nem is ezért írok...
Láthattad Ágicza, hogy szinte meg sem moccant a cukrod inzulin nélkül, vagyis, úgy hogy a bázis (éjszakai) benned volt, és nem ettél, nem adtál inzulint! ;) Ezek szerint a bázis (hosszú hatású) inzulinod jól van beállítva!;) Azért ez is valami! :rolleyes::mrgreen:

Szia Tímeácska.

Köszi a választ, tényleg ez is valami. :D

A reggeli magas értékekre majd ráérdeklődöm otthon,hogy mi okozhatja. :(

Szép napot. :mrgreen:Te meggyógyultál? Leküzdötted a lázat?
 

tímeácska

Őstag
Szia Tímeácska.

Köszi a választ, tényleg ez is valami. :D

A reggeli magas értékekre majd ráérdeklődöm otthon,hogy mi okozhatja. :(

Szép napot. :mrgreen:Te meggyógyultál? Leküzdötted a lázat?

Köszönöm érdeklődésedet, alakulok! Láz már nincs, csak egy kis köhögés van, orrfolyással, meg frankó rekedt hang...:-D De már gyógyuló-tendenciát mutatok!;)
 

dg

Őstag
A 489 számú hozzászólásomban azt írtam, hogy lehet fehérje a vizeletben biz mértékig. Nos, nem hagyott nyugodni a kérdés, és utánaolvastam. Minden azt bizonyítja, hogy ez hülyeség.
Megkerestem a régi leleteimet, s kiderült, nekem volt benne, tényleg ezt az infót adták rá, és senkit se érdekelt különösebben. Mondjuk magas vérnyomással, vizesedéssel nem párosult. Így jóval utólag azt gondolom, ez elég nagy szakmai hiányosságra vallott. Minden esetre, legalább nyugodt maradhattam...:rolleyes:
 

Zsu77

Új tag
A 489 számú hozzászólásomban azt írtam, hogy lehet fehérje a vizeletben biz mértékig. Nos, nem hagyott nyugodni a kérdés, és utánaolvastam. Minden azt bizonyítja, hogy ez hülyeség.
Megkerestem a régi leleteimet, s kiderült, nekem volt benne, tényleg ezt az infót adták rá, és senkit se érdekelt különösebben. Mondjuk magas vérnyomással, vizesedéssel nem párosult. Így jóval utólag azt gondolom, ez elég nagy szakmai hiányosságra vallott. Minden esetre, legalább nyugodt maradhattam...:rolleyes:


Igen,pont ez jutott eszembe.Örülj neki,mert engem a végletekig üldöztek vele.Hogy pontosan hogy,arra nem emlékszem,csak az állandó nyomásra,ami alá helyeztek miatta...:???:
 

lizzi

Őstag
Tehát fehérje:nekem mindig is volt valamennyi ,mert ugye károsodott a vesém és ez azt jelenti ,hogy átengedi a fehérjét a vizeletbe,röviden.De most arra tippeltek ,hogy nagyon sok van benne ,ami igaz is ,hogy sok normál esetben,de én most terhesen nem szedhetek rá gyógyszert és ezért ha jó a vérnyomásom és nem vizesedek akkor nem gond.Ezt az infót kaptam ma a nephrológián a dokitól,és remélem így is van.De azt is mondták,még ,hogy terhességben gyakori a fehérjeürítés csak gondolom bizonyos mértékig.De én most megnyugodtam és remélem nem lesz semmi baj belőle.Lehet ,hogy nálunk cukrosoknál terhességben ez még gyakoribb és ezért nem olyan nagy gond ha csak önmagában ez van ,csak akkor ha magas vérnyomás is társul hozzá?
 

Zsu77

Új tag
Hát,akkor nagyon okosak a dokik.Nálam a jobb vesében pangot a vizelet,mert a babus nyomta.Akkor ezt most nem kommentálom...
Hogy terhesen normális-e azt nem tudom,nálam a 0.0 célt tűzték ki,ez tuti...És a feljebb említettek miatt ez most már még érdekesebben hangzik.Jó fejek!!!
 

gretta

Új tag
Szia Gretta!Én is a Mávban a Zsirainál voltam és nem szimpi egyáltalán a kórház ,meg ha jól tudom akkor a Baranyi is ott van és én tőle szabadultam meg 10 év után és látni sincs kedvem őt nemhogy kezeljen véletlenül.De én is voltam már előtte nephrológusnál és ott most hétfőn lesznek kész az eredményeim és majd az függvényében meglátjuk hogyan tovább.Én a Baross utcába szeretnék menni ,de ugye most már így a 25 héten nem olyan egyszerű ,hogy eddig volt egy másik orvosom aki nem kezelhet vagyis nem feketethet be oda ahol ő dolgozik ,akkor meg mi értelme hozzá járni,és most másikat kell keresni ami nem olyan egyszerű,hogy ki vállal?
Nekem is volt mindig fehérjeürítésem ,de most a vérnyomásom is magas és hát ezt kellene valahogyan valakinek beállítani.Amúgy nem vizesedek és kislány lesz a kisbabánk.A cukraimtól féltem mindig ,hogy mi lesz ha babát várok és azzal meg nincs gond ,most is 6,1 volt a HbA1c-m.

na milyenek lettek az eredmények? a korház vagy Zsirai nem volt szimpi? még nem voltam a mávba, de remélem hamarosan nekünk is összejön a második es akkor megtapasztalom :) a szabolcs után sztem a máv nagyon jo lesz. állitolag felujitott. es hogy zajlik most ott a terhesgonozás? melyik napon van? ha gondolod megadhatm a madarász dr.nonek a telszámát. o foglalkozott annakidején velem is a terhesség alatt. egy picit katonás, de azért érti a dolgát... Bár néha engem felbosszantott. fiatal.olyan zsiraival egykoru. most a csepeli rendelointézetben van, de lehet hétfőnként az I.belklinikán is van. ezt nem tudom. en anno a klinikán voltam....
ok zsiraival ismerik egymast. de persze te tudod.
 

lizzi

Őstag
jók lettek az eredményeim ,vagyis a fehérje nem lett több mint 2 hónappal ezelőtt,de erre most terhesség alatt nem szedhetek gyógyszert.A vérnyomásom pedig most már jó,csak naponta egyszer van egy kicsit magasabb érték ,de az belefér azt mondták.
Igazából egyik sem volt szimpi és hát én maximálisan elégedett vagyok a Thaisszal csak nőgyógyászt kellet váltani ,de már az is megvan!Hát nem tudom mit újítottak a Mávon ,én nem láttam ,de én a Barossba megyek és szerintem nekem most az lesz a legjobb.
 

pusimelu

Őstag
Örülök Lizzi hogy jobban vagy és egy kicsit megnyugtattak.Én már rég produkáltam 10 fölötti cukrot de most fél órával az inzulin beadása után is megy felfelé pedig már azt hittem lefelé indult el.10,3 és most 10.9.Csak olyan új érzésem van mintha a fülemben lüktetne valami.(Nem a legjobb érzés!)Remélem rendeződik reggelre a helyzetem.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy jár e valaki diab. gondozásra magánrendelésre diabetológus szakorvoshoz, meg egyáltalán mi a véleményetek erről? Lehet ezzel helyettesíteni az általános gondozást? Magánrendelésen is változtatni lehet a kezelésen, és az így javasolt változtatásokat elfogadja a háziorvos, szóval hogy felírhatja az így kapott gyógyszereket rendszeresen amit a gondozónak kell javasolni és évente adnak róla igazolást? További szép napot mindenkinek!
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy jár e valaki diab. gondozásra magánrendelésre diabetológus szakorvoshoz, meg egyáltalán mi a véleményetek erről? Lehet ezzel helyettesíteni az általános gondozást? Magánrendelésen is változtatni lehet a kezelésen, és az így javasolt változtatásokat elfogadja a háziorvos, szóval hogy felírhatja az így kapott gyógyszereket rendszeresen amit a gondozónak kell javasolni és évente adnak róla igazolást? További szép napot mindenkinek!
Tapasztalatom nincs, de azt gondolom, hogy a diab. szakorvos magánrendelésen is diab. szakorvos, tehát amit javasol, felír, azt ugyanúgy el kell fogadnia mindenkinek, mintha oep támogatott rendelésen írnák fel.
 

agicza

Új tag
Sziasztok!

Tegnap este lefekvés előtt 3,7-es cukrom volt.(Humulin R,HumulinN) Mennyi szénhidrátot kell erre fogyasztani, hogy éjjel ne legyen hipom? Este 10-kor már nem nagyon szeretnék túl sokat enni.
köszi,ha segítetek!
 

rgyörgy

Új tag
Agicza, ugyanazokat az inzulinokat használom. Humulin N bők este 9-kor beadok 6 E-t.
Pótvacsorára egy kefirt két szem keksszel eszem. Reggeli előtt 4. 6-4.8 szokott lenni a vc.
Ha egykét falattal többet eszem, felmegy 5,2 re. Nemrég voltam kórházba és számomra újdonság volt, a többieknek nem volt pótvacsora. Ugyanezeket az inzulinokat kapták, volt betegtárs, aki dupla mennyiségű Humulint N-t kapott, mint én és ő sem pótvacsorázott.
Öt év alatt kétszer voltam rosszul hajnalban, de utólag végig gondolva, valószínű, hogy tíz egységet adtam be hat helyett. Erre nem árt vigyázni, mert egy idő után rutinból cseleszünk és összekeverjük az adagokat. Ha jól emlékszem, te is háromféle egységet adsz be. Szerintem, a reggeli előtti vc méréssel jól be lehet mérni, kell e pótvacsora és mennyi.
Lefekvés előtt ilyen vc értéknél én három db házi kekszet ennék meg, aminek az össz CH tartalma 12 gr.
Jó pihenést
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o>:p></o>:p>
 

agicza

Új tag
Agicza, ugyanazokat az inzulinokat használom. Humulin N bők este 9-kor beadok 6 E-t.
Pótvacsorára egy kefirt két szem keksszel eszem. Reggeli előtt 4. 6-4.8 szokott lenni a vc.
Ha egykét falattal többet eszem, felmegy 5,2 re. Nemrég voltam kórházba és számomra újdonság volt, a többieknek nem volt pótvacsora. Ugyanezeket az inzulinokat kapták, volt betegtárs, aki dupla mennyiségű Humulint N-t kapott, mint én és ő sem pótvacsorázott.
Öt év alatt kétszer voltam rosszul hajnalban, de utólag végig gondolva, valószínű, hogy tíz egységet adtam be hat helyett. Erre nem árt vigyázni, mert egy idő után rutinból cseleszünk és összekeverjük az adagokat. Ha jól emlékszem, te is háromféle egységet adsz be. Szerintem, a reggeli előtti vc méréssel jól be lehet mérni, kell e pótvacsora és mennyi.
Lefekvés előtt ilyen vc értéknél én három db házi kekszet ennék meg, aminek az össz CH tartalma 12 gr.
Jó pihenést
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o>:p></o>:p>

Szia György! :)

Igen én is háromféle mennyiséget adagolok. Reggel 16E,délben 10E,este 14E, este 10-kor 14E.
3 hónapja amikor beállították az inzulin adagolást, akkor este 8-ra javasoltak nekem is 10g utóvacsorát. Ezután este 10-kor amikor mérek lefekvés előtt mégis többször alacsony a cukrom. :confused:
Reggelre mindig 6 fölötti cukrom van, szinte sose volt 5 alatt.
Úgy néz ki,hogy három hónapig maradok ezen az inzulinon,majd átállítanak az analóg rendszerre, ugyanis folyamatosan hízom, és ez a hatszori evés nem biztos,hogy nekem való. :(

Szép napot!:cool:
 

agicza

Új tag
Ez lehet,hogy nem a cukorgondozóba illő hír, inkább a humorba:
Na mindegy: Ír cukorgondozó esete

Két hete az éhhomi vérvétel eredménye alapján, elhitték, diagnosztizálták, hogy cukros vagyok, így beutaltak a közeli nagyváros cukorgondozójába.
Ma megjött az időpont: 2009-02-11.

szabad nevetni? Még jó,hogy be van állítva az inzulin, meg minden ok, mert amúgy várhatnék addig a soromra.

Jót nevettünk. :)
 
Oldal tetejére