Cukorbeteg gondozó/gondozás

rgyörgy

Új tag
Én úgy veszem észre magamon,hogy nekem a krumpli, rizs, tészta nem emeli annyira a cukromat. Ha nyers állapotban kimérem az ebéd szénhidrátjához elegendő mennyiséget, és mérek másfél óra múlva, gyakran van 3-4 körül a cukrom. Akkor ehetek újra valamit...és ne hízzon az ember.
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Nem könnyű eligazodni, saját magunkon sem. Úgy veszem észre a tünetek,
amik jelzik a pillanatnyi állapotot, vagy változást, maguk is örökké változnak.
A betegségem elején stabilan jelezte az alacsony vc értéket egy elég nagy folt a látótérben, mindig evés előtt. Mostanság ugyanez a tünet azt jelzi, mikor megindul lefelé a cukor. Vc mérésekkel tudom követni, milyen gyorsan csökken a vc. Mióta beteg vagyok, most először volt 10 felett a cukim és a tünet, ami jelzi a vc csökkenést ugyanaz minden induló értéknél, akár10, vagy 4!! Itthon tegnap melegfronti hatás volt, de most nem lehet ebből kiindulni, mert ami körülöttünk zajlik, az nagyon meghatározza az életünket. A tegnapi alacsony vc értékek, a sok megevett CH ellenére, nem tudom, nem e attól volt, hogy a tegnapi nap volt az első, mikor érezni lehetett, van esély a túlélésre, anyagilag.<o></o>
A reggeli 30 gr ch-t én kevésnek találom, 50-et eszem, de többet nem. Mi durum tésztát eszünk, nagyon jó, mert lassan épül be a szervezetbe, de utána vigyázni kell, hamar leesik a cuki. Rizzsel óvatos vagyok, másfél órával evés után jó a vc, de előtte magas. A krumpedli részemre közömbös, de finom. Nekem meglepetés a száraz bab volt, sokáig nem ettük, mert magas benne a ch. Itt a fórumon olvastam, elhúzódó hatása van és tényleg, bátran ehetem, nem emeli meg a vc-t.<o></o>
Kevés felhőt, sok napsütést és kellemes hangulatot kívánok:)

<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->*</style> Nekem meglepetés a száraz bab volt, sokáig nem ettük, mert magas benne a ch. Itt a fórumon olvastam, elhúzódó hatása van és tényleg, bátran ehetem, nem emeli meg a vc-t.<o></o>
Kevés felhőt, sok napsütést és kellemes hangulatot kívánok:)
<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>

Ezzel én is pont ugyanígy jártam. Sokáig kerültem, aztán meglepetés volt, hogy sokkal jobban tolerálom, mint számítottam rá. Ha gondolod, kipróbálhatod a lencsét, és a sárgaborsót is, ha szereted. Ezek is száraz hüvelyesek, és alacsony a GI-jük.
Kedves György, Te egy kincsesbánya vagy, mert annyi mindent leírsz részletesen, én pedig már annyi mindent ellestem Tőled. Köszi.
 

gretta

Új tag
Gretta!

Milyen inzulint hasznalsz? Mióta?

Én az első három hónapban olyan büszke voltam magamra,hogy a 3,8-as értéket már éreztem. Ekkor megettem valamit és nem lett magas,de nem esett lejjebb a cukrom.

Mostanság? Utóbbi 1-2 hétben 2,2 körül kezdek érezni valamit,de nem tudom miért.
Hasonló cipőben járunk, minél kevesebb hipót kivánok. :p

Én humalogot használok. ( a pumpába csak egyfajta megy ) Immár 4 éve. Azelőtt Humulin R-t és Humulin N-et használtam. Én is megéreztem a hypokat. Néha a 3,6- ot is annak éreztem. Most ezt az utóbbi kettőtt nem éreztem. Remélem kivételes alkalom volt és a legközelebbit megérzem.

Ti a Somogyi ellen hogyan védekeztek? Kata te ha hipozol akkor utána valamikor állítasz a pumpádon várva a somogyit???? ha igen akkor mennyi %ra és mennyi időre. egyáltalán mennyi idő után???? vagy ez is egyéni kérdés????
 

rgyörgy

Új tag
Ezzel én is pont ugyanígy jártam. Sokáig kerültem, aztán meglepetés volt, hogy sokkal jobban tolerálom, mint számítottam rá. Ha gondolod, kipróbálhatod a lencsét, és a sárgaborsót is, ha szereted. Ezek is száraz hüvelyesek, és alacsony a GI-jük.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Ki fogom próbálni, de vigyáznom kell a kíváncsisággal, nehogy hamar megöregedjek.:mrgreen::mrgreen:


<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Zsu77

Új tag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Nem könnyű eligazodni, saját magunkon sem. Úgy veszem észre a tünetek,
amik jelzik a pillanatnyi állapotot, vagy változást, maguk is örökké változnak.
A betegségem elején stabilan jelezte az alacsony vc értéket egy elég nagy folt a látótérben, mindig evés előtt. Mostanság ugyanez a tünet azt jelzi, mikor megindul lefelé a cukor. Vc mérésekkel tudom követni, milyen gyorsan csökken a vc. Mióta beteg vagyok, most először volt 10 felett a cukim és a tünet, ami jelzi a vc csökkenést ugyanaz minden induló értéknél, akár10, vagy 4!! <O></O>
<O></O>

Igen,azt hiszem én is valami ilyesmire jutottam tapasztalatilag.És ez nagyon zavaró.Mert muszi megnézni.

Egyébként valahol olvastam a diabhoz köthető átmeneti látászavarral kapcsolatban,hogy két dolgot jelez:az alacsony cukit,illetve a vc-szint változását,akár lefele,akár felfele mozdul.
 

Zsu77

Új tag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> A tegnapi alacsony vc értékek, a sok megevett CH ellenére, nem tudom, nem e attól volt, hogy a tegnapi nap volt az első, mikor érezni lehetett, van esély a túlélésre, anyagilag.<O></O>
<O></O>

Igen,pont ezen elmélkedtem a minap,hogy a stressz hirtelen való megszűnése,a hirtelen történő kiengedés több,mint valószínű,hogy hipohoz vezet.Akkor lehet,hogy tényleg.
 

rgyörgy

Új tag
Egyébként valahol olvastam a diabhoz köthető átmeneti látászavarral kapcsolatban,hogy két dolgot jelez:az alacsony cukit,illetve a vc-szint változását,akár lefele,akár felfele mozdul.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> A látászavar biztosan jelzés értékű. A diab elején egyértelműen az alacsony vc-t jelezte. Ma már nem. Mostanában, ha talpon vagyok, akkor rendkívüli fáradság, pihenő testhelyzetben a farkasvaksághoz hasonló elsötétedés jelzi, leesett a vc.
Az alacsony vc-t van, mikor az ajkaim, és nyelvem elzsibbadása jelzi. A három tünet, együtt még sosem jelentkezett.

<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Sani

Új tag


Nem értem a kérdést, Kata!

Minden inzulinnak megvan, hogy mennyi ideig hat a szervezetben és hogy milyena hatásgörbélye.

Pl. az ultragyors inzulin 3-4 óráig van a szervezteben, ( pl Apidra), az elhúzódó hatású meg akár 26 órán keresztül is hat ( pl. Lantus ) és ez ugyanolyan hatásfokkal mind a 26 órában.

Mi a kérdés???
 

Sani

Új tag
...és az inzulinoknak mindegyiknek más a hatásfoka.
tehát, pl. 6-8 órán át ható inzulinnak lehet, hogy az első 2-4 órában 70 %osan hat, míg a fennmaradó időben csak a 30 % ban....tehát, van még hatása és az inzulin dolgozik a szervezetben, de nem annyira aktívan, mint az első pár órában.
Ok?
 

Zsu77

Új tag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> A látászavar biztosan jelzés értékű. A diab elején egyértelműen az alacsony vc-t jelezte. Ma már nem. Mostanában, ha talpon vagyok, akkor rendkívüli fáradság, pihenő testhelyzetben a farkasvaksághoz hasonló elsötétedés jelzi, leesett a vc.
Az alacsony vc-t van, mikor az ajkaim, és nyelvem elzsibbadása jelzi. A három tünet, együtt még sosem jelentkezett.

<O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>

Ja,én sem éltem meg együttesen ezeket.Azt a bizonyos fáradtságot iszonyúan úúúúútálom.Annyira szörnyű és nem találok rá jelzőket...:mad:A nyelvem eddig (EDDIG) még egyszer sem zsibbadt.Tegnap volt először,hogy teszek-veszek és egyszercsak mint akinek beszúrt a fogorvos...mondom mi a szösszenet ez? Na ja...mi más...:???: óóóóóltári volt!:???:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Ki fogom próbálni, de vigyáznom kell a kíváncsisággal, nehogy hamar megöregedjek.:mrgreen::mrgreen:<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>

Nincs miért aggódni, ilyen jó humorral örök fiatal maradsz. Úgyhogy próba cseresznye.:-D:-D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem értem a kérdést, Kata!

Minden inzulinnak megvan, hogy mennyi ideig hat a szervezetben és hogy milyena hatásgörbélye.

Pl. az ultragyors inzulin 3-4 óráig van a szervezteben, ( pl Apidra), az elhúzódó hatású meg akár 26 órán keresztül is hat ( pl. Lantus ) és ez ugyanolyan hatásfokkal mind a 26 órában.

Mi a kérdés???

Ez nem kérdés volt, és ezt Te tudod.
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!Már tegnap is éreztem nem tipikus felfázásos tüneteket de valami hasonlót.Ma néztem egy vizeletstixet és fehérje van a vizeletemben.Nem sok csak 1+,de holnap is megnézem.(Más nincs a stix szerint.)Ma sokat iszom meg dolgozom hátha elmúlik.
 

agicza

Új tag
Jaj,az olyan rossz! :(:(Jobbulást neked! :)

A stix-et lehet gyógyszertárban kapni recept nélkül? Néha jól jönne.

Sziasztok!Már tegnap is éreztem nem tipikus felfázásos tüneteket de valami hasonlót.Ma néztem egy vizeletstixet és fehérje van a vizeletemben.Nem sok csak 1+,de holnap is megnézem.(Más nincs a stix szerint.)Ma sokat iszom meg dolgozom hátha elmúlik.
 

dg

Őstag
Sziasztok!Már tegnap is éreztem nem tipikus felfázásos tüneteket de valami hasonlót.Ma néztem egy vizeletstixet és fehérje van a vizeletemben.Nem sok csak 1+,de holnap is megnézem.(Más nincs a stix szerint.)Ma sokat iszom meg dolgozom hátha elmúlik.


Jobbulást Papucska! Illetve, ne is legyen ebből betegség! Sajna, nálam is nagyon régi ismerős ez a probléma.
 

pusimelu

Őstag
Egy közeli ismerősömnek aki nem cukorbeteg sürgősen kéne egy nefrológus privát rendelésre mert magas a kreatinin és a hugysavszintje.Pesten is jó.Előre is köszönöm.Meli
 
Sziasztok!
Az én háziorvosom csak recepteket ír, de ezzel nincs is baj.
A cukorgondozás viszont borzasztó nálunk. 3 havonta járok, ez abból áll, hogy egy éhgyomri, és egy reggeli utáni vc.értéket mérnek a laborban. Majd délután a doki ezek alapján akarja az inzulint állítgatni, esetleg megnézi a naplómat.
Vizsgálatokra nem küld el, ha néha én mondom hova akarok menni, akkor ír beutalót. Ez szerintem az ő dolga lenne.
A múltkor pl az éhgyomri 10-re azt mondta, hogy emeljem a lantust 12E-ről 15E-re. Nem mondtam neki, hogy attól én éjszaka lazán bekómáznék, inkább ráhagytam. Arra nem volt kíváncsi, hogy előtte milyen értékek voltak, milyen inzulinmennyiségekkel.
Csak azért járok hozzá, mert a háziorvosnak kellenek papírok, hogy tudjon inzulint írni. Meg kell a munkahelyemre is a papír, hogy járok gondozásra.
Egy vidéki városban lakom, és csak 1 doki van, úgyhogy nem választhatok mást, esetleg a megyeszékhelyre bejárhatnék.
Egyébként Lantust és Humulin R-t használok, és 24 éve vagyok cukorbeteg.
Kicsit off:
Gondoltam már, hogy a Humulin R-t le kéne váltani valami ultragyorsra. Aki ilyet csinált, az légyszi írjon néhány sort a tapasztalatairól.
Köszi előre is.
 

Sani

Új tag
Kedves Atiapa!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen dokihoz jársz...még szerencse, hogy Te tisztában vagy dolgokkal.Már csak azért is rosszul kezel a doki, mert én úgy tudom, hogy a Lantushoz ultragyors inzulint szoktak adni.
Nem értem.
Milyenek szoktak lenni az értékeid?
Hogy tudod ezzel a két inzulinnal kordában tartani őket?
Csak át kéne menned másik dokihoz...az egészség a legfontosabb
Ha már csak 'ennyi' maradt nekünk, legalább erre vigyázzunk!
 
Oldal tetejére