Cukorbeteg gondozó/gondozás

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
de hogy mitől jön-megy? Meg amit Laci ír, hogy 4 év után először??? Nálunk talán már a kezdetek óta van ez a probléma, előjön, eltűnik. Szerencsére sokkal ritkább a piros foltos időszak, mint a normális.
Persze én sem tudom biztonsággal megítélni a probléma okát, meg távdiagnózist nem komálom, de egy olyan elképzelésem lenne, hogy az immunrendszer így reagál.
Vagyis lehetséges, egy valamilyen lappangó betegség, láz, gyulladás, amit az immunrendszer próbál leküzdeni, ezáltal kevesebb energiája jut az inzulinozás okozta egyéb reakciók leküzdéséhez.
Hannánál is azért fordulhat elő vissza-visszatérő rendszerességgel, mert az immunrendszer nem tud mindig ugyanolyan hatékonysággal megküzdeni a "betolakodóval".
Laci, nálad is valami hasonlóra gyanítok, annak ellenére, hogy ez 4 éve először fordul elő. Ha nem múlik a kellemetlen bőrpír, és csípő érzés, akkor érdemes a dokinak megemlíteni.
Ez tényleg csak tipp, valójában nem tudok nagyon másra gondolni, mint a szervezet válaszára a napi bökdösésre. Ha viszont rájössz a megoldásra, én is szeretném, ha megosztanád velünk, és persze ha elmúlik a probléma, azt is!
 

pusimelu

Őstag
Vírusfertőzés esetén a kiserek gyulladása okozhat a nyomásnak kitett helyeken apró pontszerű bevérzéseket ,de hogy a szúrás helyén is okoznatja e azt nem tudom.
B.Laci mindenképp keresd fel a kezelőorvosodat ha napokon belül nem múlik és jobbulást.
 

blaci

Őstag
Köszi Kata! Elolvastam a tájékoztatót, az Actrapidról is hasonló mellékhatásokat írnak. Remélem nem lesz tartós és megszűnik, de akkor is, miért most, mi válthatta ki erre kéne rájönnöm valahogy. Azért megvagyok ám, nem panaszkodom, csak...;):D:D:D
 

blaci

Őstag
Vírusfertőzés esetén a kiserek gyulladása okozhat a nyomásnak kitett helyeken apró pontszerű bevérzéseket ,de hogy a szúrás helyén is okoznatja e azt nem tudom.
B.Laci mindenképp keresd fel a kezelőorvosodat ha napokon belül nem múlik és jobbulást.

Köszi Meli!
Figyelek rá most nagyon ha nem múlik el, megyek a dokihoz.;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Régen, egyik nyáron, amikor még nem is voltam cukorbeteg, egyszer csak elkezdett folyni az orrom, könnyem és folyamatosan prüszköltem.
Gondoltam, na, én is beléptem az allergiások, szénanáthások táborába. Bármilyen gyógynövény, gyógyszertári praktikát kipróbáltam, mind hatástalan volt, egész nyáron t...nyom-ny...lam összefolyt. Őszre rendbejöttem a többi allergiással együtt, és tavasszal készültem a következő prüszkölős időszakra. Csakhogy nem volt prüszkölés, és azóta sem, egyetlen nyáron sem. Pedig az, akkor tuti allergia volt, és ahogy jött, úgy el is maradt a következő nyáron. Na én sem nagyon értettem, de mivel nem ismétlődött meg, nem is foglalkoztam vele.

Ha kicsiben is, de az időnkénti allergiás reakció az inzulin beadáskor is valami hasonló lehet a szervezet részéről.
 

dg

Őstag
A magam részéről ezt a piros foltos dolgot jelentéktelenként kezelem, és az orvosom is annak titulálta. Még nem vettem észre összefüggést lappangó/meglévő/épp elmúlt betegség és a folt között, viszont nagyon jó ötlet, ezentúl, ha majd újra lennének piros foltok, feljegyzem, és megnézem, hogy jött/ment-e valami betegség. Lehet-e összefüggés?
Annyit már biztosra kifigyeltem, hogy piros folt idején (pár napos periodusok), nem rosszabb az inzulin felszívódása semmivel. Ami még ötletem: új patron nyitásakor van-e az allergiás reakció? Ezt kéne még megfigyelni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én sem foglalkozom a piros pöttyökkel, meg az időnkénti viszketéssel, mert nálam is hol jön, hol megy, viszont soha nem okozott komolyabb gyulladást. Akinél pedig először fordul elő, vagy tartós, esetleg zavaró, annak mindenképpen meg kell mutatni szakembernek.
Nálam a kanülnél, a beszúráskor szokott a tapasz alatt viszketni, de kb. 10 perc alatt elmúlik. Aztán amikor kiveszem a kanült, akkor jön egy újabb viszketős periódus, és még néha vörösebb is a tapasz alatti rész, de mivel ez sem tartós, nem foglalkozom vele.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!

A szúrásnyomok szép lassan eltűnnek meg már nem is érzem, igaz hogy azt a területet hétfő óta kihagytam kötelezően. Úgy látszik el fog múlni, mostmár csak azt nem tudom mitől lehetett, sajnos nem sikerült rájönnöm. Azért figyelek most jobban, hátha megint előfordul. Ja, meg biztos ami biztos azt a területet lefújtam bőrfertőtlenítővel minden este, gondoltam ártani nem árt...
Azért januárban lehet megkérdezem a dokit is, hátha találkozott már hasonló problémával.
 

pusimelu

Őstag
Tegnap voltam a doktornéninél ,ezért én már nagyjából látom a táblázatomat.Kb.160 -szor mértem ,de csak 150-et tudok beletenni Pál táblázatába ,ezért az utolsó 3 napot már külön kell feltennem.Hétvégén felteszem.Doktornéni megdicsért azt mondta ha így csinálom tovább akkor nem lesznek szövődményeim.
Kint ültem a váróban kb..1,5 órát mire sorra kerültem és kb.25 mami között hát mit ne mondjak megőszültem.
Volt szó mindenről (Atyúk keveset tojik,a víz kemény és büdös meg neked mióta van????stb).Ott ebédeltem egészen pontossan 50 ch ebédet a desszertem egy túrórudi volt(13ch)
Az egyik mámi úgy kiabált rám hogy a túrórudi az nem diétás ám!?
Én meg most az egyszer nem bírtam és megkérdeztem hogy mit tetszik ebédelni otthon?
Borsostokányt tésztával!-mondta ő.
Na akkor tessék kimérni azt a tésztát mert az is szénhidrát csak nem látszik!
Csendbe maradt!
Nem tudom miért kell ok nélkül bántani!
A munkahelyemen is van egy hölgy akinek már 2 szer mértek 16-os cukrot nyugdíjas 2.típusú és nem megy orvoshoz nem mér nem diétázik,és hatni sem tudok rá egy picit sem.Csak beszedi a Meforált és azt hiszi mindent megtett.Nagyon el tud szomorítani az ilyen,mert nem tudom (inkább tudom) mi lesz vele.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én is a diab várójából tudom, hogy a mámik hogy főzik a szilvából a lekvárt, cukorral ám, mert lekvárt cukorral kell főzni, ki hallott olyat, hogy ne cukorral készüljön a lekvár. Tudom kit hol műtöttek, melyiküket műtötték nagyobb nevű intézményben, kit hányszor műtöttek, ki vezeti listát a műtétek számát illetően, stb. Jó kis mozizás folyik néha.
Ja, és tényleg a legérdekesebb az a téma, amikor értetlenül arról beszélnek, hogy a doki gyógyszerről inzulinra akarja őket állítani, és nem értik miért, és olyan keservesen tudják előadni, hogy ők már "annyira" cukorbetegek. Persze ha az orvos annak idején jó gyógyszert adott volna nekik, akkor még nem lennének annyira cukorbetegek.
 

Zsu77

Új tag
Tegnap voltam a doktornéninél ,ezért én már nagyjából látom a táblázatomat.Kb.160 -szor mértem ,de csak 150-et tudok beletenni Pál táblázatába ,ezért az utolsó 3 napot már külön kell feltennem.Hétvégén felteszem.Doktornéni megdicsért azt mondta ha így csinálom tovább akkor nem lesznek szövődményeim.
Kint ültem a váróban kb..1,5 órát mire sorra kerültem és kb.25 mami között hát mit ne mondjak megőszültem.
Volt szó mindenről (Atyúk keveset tojik,a víz kemény és büdös meg neked mióta van????stb).Ott ebédeltem egészen pontossan 50 ch ebédet a desszertem egy túrórudi volt(13ch)
Az egyik mámi úgy kiabált rám hogy a túrórudi az nem diétás ám!?
Én meg most az egyszer nem bírtam és megkérdeztem hogy mit tetszik ebédelni otthon?
Borsostokányt tésztával!-mondta ő.
Na akkor tessék kimérni azt a tésztát mert az is szénhidrát csak nem látszik!
Csendbe maradt!
Nem tudom miért kell ok nélkül bántani!
A munkahelyemen is van egy hölgy akinek már 2 szer mértek 16-os cukrot nyugdíjas 2.típusú és nem megy orvoshoz nem mér nem diétázik,és hatni sem tudok rá egy picit sem.Csak beszedi a Meforált és azt hiszi mindent megtett.Nagyon el tud szomorítani az ilyen,mert nem tudom (inkább tudom) mi lesz vele.

Meli!Ne hagyd magad...:(én úgy örülök a túrórudidnak!:)Végtére is olyan fincsi...:rolleyes:Örülök,hogy belefért!;)
 

Zsu77

Új tag
Én is a diab várójából tudom, hogy a mámik hogy főzik a szilvából a lekvárt, cukorral ám, mert lekvárt cukorral kell főzni, ki hallott olyat, hogy ne cukorral készüljön a lekvár. Tudom kit hol műtöttek, melyiküket műtötték nagyobb nevű intézményben, kit hányszor műtöttek, ki vezeti listát a műtétek számát illetően, stb. Jó kis mozizás folyik néha.
Ja, és tényleg a legérdekesebb az a téma, amikor értetlenül arról beszélnek, hogy a doki gyógyszerről inzulinra akarja őket állítani, és nem értik miért, és olyan keservesen tudják előadni, hogy ők már "annyira" cukorbetegek. Persze ha az orvos annak idején jó gyógyszert adott volna nekik, akkor még nem lennének annyira cukorbetegek.

Pedig ők mindent megtettek...még a téli gyümölcsigényüket is biztosították egy jófajta házilekvárral!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Pedig ők mindent megtettek...még a téli gyümölcsigényüket is biztosították egy jófajta házilekvárral!!!
Emlékszem egyszer két egymást lepipáló, túllicitáló diabos versengését hallgattam, lassan már nem tudtak a másiktól "nagyobbat" mondani. Aztán amikor az egyik arról panaszkodott, hogy ő már mért magánál 2,5-öt, a másik persze hogy csak 2,1-et mért, akkor magamban kuncogtam, hogy he-he, akkor én győztem, mert nekem a negatív csúcsom 1,2 volt. Aztán jött a legmagasabb cukorszint, ezt már érdeklődéssel figyeltem, vajon "győznék-e"? Hát győztem volna (sajnos).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezek is tabis nénikék voltak?
Fogalmam sincs, meg nagyon régen történt, meg azt sem biztos, hogy az egyik 2,5-öt, a másik 2,1-et mondott, de tény, hogy mindkettőt lepipáltam volna a nagy versenyben.
Itt a lényeg a panaszkodáson van, hogy az egyik sokkal "cukorbetegebb" a másiknál, mivel rá tud licitálni a másik eredményére.
 

gabibaba

Aktív tag
Begyűrűzött az undipatikánk!

Nekünk egyszer még tavaly tavasszal azt mondták, h kimerült a közgyógy keretünk, kiírta a gép. :) Nem értettem, mert mindig csak csíkot írtak fel meg a Levemirt, a dokinéni mindig 300 ft-osra írja az Actrapidot, ezen kívül egy szem mást sem. Én azt sem tudom, mennyi ez a keret és mivel tudhatom azt kihasználni. :oops:
 

dg

Őstag
Igen, ez az igazán érdekes kérdés. Eddig ahány patikust megkérdeztem, azt felelte, nem tudja.
Én annyit vettem észre, hogy azt a pénzösszeget, amit éves keretnek megállapítnak, a tesztcsík kiváltása nem csökkentette (és továbbra is érdekelne, hogy jön ide a kp-es kiegészítése), a fruktóz például igen, meg az egyéb eseti gyógyszerek (pl antibiotikum közgyógyra). De ezen kívül szoktak lenni olyan összegcsökkentő kisebb tételek, hogy egyszreűen nem tudni, mi az?
 

Zsu77

Új tag
Begyűrűzött az undipatikánk!

Nekünk egyszer még tavaly tavasszal azt mondták, h kimerült a közgyógy keretünk, kiírta a gép. :) Nem értettem, mert mindig csak csíkot írtak fel meg a Levemirt, a dokinéni mindig 300 ft-osra írja az Actrapidot, ezen kívül egy szem mást sem. Én azt sem tudom, mennyi ez a keret és mivel tudhatom azt kihasználni. :oops:

Nálunk a háziorvosi rendelőben ki van írva,amióta az új rendszer van.Már milliószor olvastam unalmamban,de nem emlékszem...:rolleyes:Illetve amire emlékszem,az ijesztő,ha akarod,lecsekkolom,de havi 12000ft-ra emlékszem:shock:+ ezen felül 6000ft/hó(?-na ebben nem vagyok biztos,hogy hó és nem év) bármilyen más irányultságú betegségre is.De ha ez rosszul hangzik,leszaladgálok érte,vagy ha van valaki nagyon ügyes,hátha a neten is fönt van.
 
Oldal tetejére