Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

Zsu77

Új tag
Ne haragudjatok,hogy ezt kell kérdeznem: de: milyen országban élünk,mi?
1.a fegyverkereskedőknél hiánycikk lett a gázpisztoly
2.tegnap is azt kellett látnom a híradóban,hogy egy 4 éves kisfiút apukájával együtt lelőttek...
??????????????????????????????????????????
Ma gázpisztoly,holnap éles lőfegyverek!
Megértem,hogy fének az emberek,de mi van itt,hogy ilyenek történnek és félni kell?!?
Még ha ők (erről nem volt info) romák is voltak: mit vétett az a kisovodás??????
És ha valakinek az nem tetszik,hogy én miben hiszek,hogy gondolkodok és hova tartozom,akkor ő máris feljogosítva érzi majd magát arra,hogy belőjön az ablakunkon?Vagy,ha megmondom neki,hogy így vagy úgy nem lehet viselkedni,mert az mondjuk úgy finoman szólva iq-hiányos állapotot jelez,akkor majd lelő?!?
Távol legyenek az ilyenek,de bevallom,én sem érzem magam biztonságban...:mad:Kifejezetten félek és jobbnak tartom,rá se nézni senkire és lapos kúszásban közlekedni,nehogy észrevegyen egy idióta és azt higyje a félre blittyent szempillámról,hogy kötözködök...:shock:
 

rgyörgy

Új tag
Ne haragudjatok,hogy ezt kell kérdeznem: de: milyen országban élünk,mi?
1.a fegyverkereskedőknél hiánycikk lett a gázpisztoly
2.tegnap is azt kellett látnom a híradóban,hogy egy 4 éves kisfiút apukájával együtt lelőttek...
??????????????????????????????????????????
Ma gázpisztoly,holnap éles lőfegyverek!
Megértem,hogy fének az emberek,de mi van itt,hogy ilyenek történnek és félni kell?!?
Még ha ők (erről nem volt info) romák is voltak: mit vétett az a kisovodás??????
És ha valakinek az nem tetszik,hogy én miben hiszek,hogy gondolkodok és hova tartozom,akkor ő máris feljogosítva érzi majd magát arra,hogy belőjön az ablakunkon?Vagy,ha megmondom neki,hogy így vagy úgy nem lehet viselkedni,mert az mondjuk úgy finoman szólva iq-hiányos állapotot jelez,akkor majd lelő?!?
Távol legyenek az ilyenek,de bevallom,én sem érzem magam biztonságban...:mad:Kifejezetten félek és jobbnak tartom,rá se nézni senkire és lapos kúszásban közlekedni,nehogy észrevegyen egy idióta és azt higyje a félre blittyent szempillámról,hogy kötözködök...:shock:

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Én is kérdezem, hol élünk? Egy menekülő!. ötéves kisgyereket lelőni.. És a média félóránként módosította az előző híreket. Ideje lenne véget vetni a gyűlölködésnek!
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Zsu77

Új tag
Igen és most a hírekben azt mondta valaki,hogy összefüggés van a korábbi támadások és eközött.Énnekem is megvan a magam véleménye dolgokról,de nem gondolnám,hogy családok ilyen megtámadása majd megoldást hoz.Én nagyon szomorú vagyok...:cry:
És kérdem: mivé nőhet föl a nagyobb testvér,aki ezt végignézte?Mi van akkor,ha már most gyilkos bosszú érzése fészkeli be magát a lelkivilágába?Majd 10 év múlva belőlük lesz a polgárháború elindító,mert ezen kellett keresztül menniük?Akkor azért ki is a felelős?
 

szolnok

Új tag
Üdv. Mindenkinek
<meta http-equiv="CONTENT-TYPE" content="text/html; charset=utf-8"> <title></title> <meta name="GENERATOR" content="OpenOffice.org 2.4 (Linux)"> <style type="text/css"> <!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> </style> Tegnap bele futottunk abba, amit itt már olvastam. A körzet nem írt fel inzulint, mert a javaslat amit beadtunk 3 napja lejárt ujjat kell vinni , olyat amit Nofre írt./ez egy szabvány űrlap/ Nem gond, pont ma lesz kontroll és kérünk. Aztán megnéztem az OEP oldalán a forma nyomtatványt amit ki kell töltenie a szak orvosnak a javaslathoz. Hiányolom róla, hogy nem kérik, hány szál haja van a javasló orvosnak? A Lantus, Levemir 6 hónapig írható fel az Actrapid 1 évig a javaslat alapján. Mert ? aztán mi történik ? közben meggyógyul a beteg? Ez egy felesleges adminisztráció amit megint valami okos íróasztal mellől javasolt. Megoldható lenne, hogy egyszer adjon a szak orvos javaslatot és legközelebb csak akkor, ha változás következik be a terápiában, esetleg csoda lesz és feltalálják a diabétesz gyógyítását. Hát ezért nem halad ez az ország sehová. Illetve bocs halad hátrafelé/ családi pótlék adó , stb/
Tudom senki nem tehet róla de had mondjam el. Soha nem hittem el a nyugdíjas kollégáimnak, hogy mennyire feleslegesnek olykor megalázottnak érzik magukat. Na most engem 58 éves koromban kirúgtak , de miután a korom meg a munka viszonyom is meg volt, elmentem előrehozott nyugdíjba. Jó megoldásnak tűnt. Aztán mivel nem vagyok 62 éves megvonták tőlem a 13.havi nyög díjat, ami bizony jól jött nekem a hatalmas nyugdíj mellé. Bárhol megszorítást akar a kormány a nyugdíjasokkal kezdi. Gyakran az az érzésem szívesen állítanának a folyópartra, aztán vízbe velünk, hisz felesleges koloncok vagyunk. Sztrájkolni nem tudunk mert kifoglalkozna velünk? Max. azt mondom a gyerekemnek nem vigyázok az unokákra. Mint megtudtam Kókától az ATV ben a 130 - 150 eFt-s nyugdíj már nagyon jó ebből már lehetne fizetni egészségügyi támogatási díjat. Hoppá! Nem tudom próbált e megélni manapság ennyi pénzből? Pedig ez tényleg jobb mint az átlag. Nem értek egyet azzal sem, hogy a katona a rendőr 40 évesen nyugdíjas lehet jó nyugdíjjal és a13. havival? Miközben a diabos "nem beteg" dolgozzon 65 évig ha lesz hol, és ha Ő lesz még.Fel dühit a családi pótlék körüli cirkusz is.

Bocsi bocsi de pipa vagyok tudom itt senki nem tehet erről de jó volt elmondani.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Üdv. Mindenkinek
<style type="text/css"> <!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> </style> Mint megtudtam Kókától az ATV ben a 130 - 150 eFt-s nyugdíj már nagyon jó ebből már lehetne fizetni egészségügyi támogatási díjat. Hoppá! Nem tudom próbált e megélni manapság ennyi pénzből? Pedig ez tényleg jobb mint az átlag. Nem értek egyet azzal sem, hogy a katona a rendőr 40 évesen nyugdíjas lehet jó nyugdíjjal és a13. havival? Miközben a diabos "nem beteg" dolgozzon 65 évig ha lesz hol, és ha Ő lesz még.Fel dühit a családi pótlék körüli cirkusz is.

Bocsi bocsi de pipa vagyok tudom itt senki nem tehet erről de jó volt elmondani.
Jól tetted, hogy elmondtad.
Kóka uram nem mondta, hogy hányan kapnak 130-150 e Ft-os nyugdíjat? Mert abból, ha nem is nagy lábon, de meg lehet élni. 2-3 nyugdíjas együtt kap annyit, nem 1 egyedül!

Én meg azt láttam a tv-ben, hogy ha a rendőr elmegy nyugdíjba 180 E Ft-tal, akkor a nyugdíja 230 E Ft lesz, mert a volt BM-eseknek valahogy másképp számolnak. És a szolgálati idejük is kevesebb, mint a pórnépé. (Apropó, eddig nem azt hallottuk, hogy a rendőrök keveset (alig) keresnek?) Bocsi a rendőröktől, nem ők tehetnek erről.
 

rgyörgy

Új tag
Amit nem vernek nagydobra egyik oldalon se.<o></o>
A legmagasabb nyugdíj 7-8 évvel ezelőtti adat 500000 HUF/ho.<o></o>
Jelenleg a legkisebb nyd. 28500 HUF<o></o>
A kettő között igencsak nagy a különbség.<o></o>

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amit nem vernek nagydobra egyik oldalon se.<o></o>
A legmagasabb nyugdíj 7-8 évvel ezelőtti adat 500000 HUF/ho.<o></o>
Jelenleg a legkisebb nyd. 28500 HUF<o></o>
A kettő között igencsak nagy a különbség.<o></o>

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
20 év múlva lehet hogy nekem is ennyi lesz a nyugdíjam, és mindegy melyikre gondolok a fentiek közül. Bár lehet, hogy én nem leszek nyugdíjas, mert mire odaérek, mindig odébb tolják egy évvel az orrom előtt a korhatárt.
 

Zsu77

Új tag
Szolnok örülök,hogy elmondtad.Én nagycsaládos anyukaként ugyanígy érzek.Mintha az államnak csak egy nagy,csődokozó akadály lenne minden ilyen család.Miattunk van csődben az ország és hasonlók.Én sem értem,hogy miért azokon kezdik a spórolást,akiknek amúgy sincs...
Egyszer,mikor Chuchill még nem volt min.eln.,nehéz anyagiak közé kerültek.Nagy házuk,szolgáik voltak.És a felesége megértette a könyvelő szavait,hogy spórolni kell.Aznap a délutáni teához nem kapott Churchill süteményt,mire megkérdezte,hogy miért.A felesége pedig elmondta,hogy nehezek a körülmények,spórolni kell.Erre ő visszakérdezett:no és ezt a kedvenc teasüteményemmel kell kezdeni???Mondott valamit.Szerintem is ott kell a spórolást kezdeni,ahol ténylegesen nagy a kiadás...mondjuk egy festményen...egy tüzijátékon...egy szolgálati jármű-készleten...pl...Ezekből együttesen több folyna be,mint a megvont,vagy megadóztatott csal.pótlékból...Ja.Egyébként az akutan felerősödött roma ellenérzet nem Cosma halálával kezdődött,hanem azzal,hogy az emberek úgy érezték,hogy a nagycsaládos jellegű megszorításokat miattuk kell igazából elszenvedni.Ezt akkor nagyon lehetett érezni.No aztán erre jött rá ez a szörnyű késelés...Arról nem is beszélve,hogy mivel mindig ezt a két réteget nyúzzák először,értsd:nyugdíjas-nagycsaládos,ez iszonyúan elkezdte a két tábort egymással szembeállítani,mert már maguk is kezdik úgy érezni,hogy a vádak igazak,de nem rájuk,hanem őrájuk...Felháborító ez a hozzánemértés.Bajban lennék ha most kéne szavazni menni.Az egyik őrült,a másik meg közgazdasági analfabéta...:?
 

rgyörgy

Új tag
20 év múlva lehet hogy nekem is ennyi lesz a nyugdíjam, és mindegy melyikre gondolok a fentiek közül. Bár lehet, hogy én nem leszek nyugdíjas, mert mire odaérek, mindig odébb tolják egy évvel az orrom előtt a korhatárt.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Kiszámíthatatlan, hogy mi lesz. Én 42év, és 51 nap szolgálati idővel mentem nyugdíjba. 32 évre, amit a kommunista időbe dolgoztam az Állami szektorban, a szakmámban, egyetlen fillér nyugdíjat se kapok. Évekig pereskedtem a nyugdíjintézettel. A legfelsőbb bíróságon nyertem, és visszadobták az ügyem ugyanannak a Bírónak, aki az első ítéletet hozta. Munkakönyvem csak arra jó, hogy nosztalgiázzak.

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Zsu77

Új tag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Kiszámíthatatlan, hogy mi lesz. Én 42év, és 51 nap szolgálati idővel mentem nyugdíjba. 32 évre, amit a kommunista időbe dolgoztam az Állami szektorban, a szakmámban, egyetlen fillér nyugdíjat se kapok. Évekig pereskedtem a nyugdíjintézettel. A legfelsőbb bíróságon nyertem, és visszadobták az ügyem ugyanannak a Bírónak, aki az első ítéletet hozta. Munkakönyvem csak arra jó, hogy nosztalgiázzak.

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>

Igen,erről láttam már riportot.Hogy anno a cég,ahol dolgozott az illető:megszűnt 20 éve,így nincs és most már nem is lehet róla papírja és nem is kaphat utána semmit sem...Nagyon durva!Ez egy bizonyos időszakot jelöl,nagyon is rugalmasan kellene kezelni,hiszen újabb ilyen esetek már nem lehetnek,hiszen mindenki vigyáz minden papírjára,mint a kisangyal.Nekünk 3 nagy doboz már csak az ilyenekkel van tele...:?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amikor bevezették a magánnyugdíj pénztári tagságot, akkor mi választhattunk, hogy a régi felosztó-kirovó rendszerben maradunk, vagy a reform magánnyugdíj pénztári tagságot választjuk. Adtak mindkét verzióhoz tájékoztatót nekünk, akik pont abban a korban voltunk, hogy nem lehetett egyértelműen eldönteni, hogy melyik verzióval járunk jobban.
Ezek szerint tök mindegy, mit választ az ember, az úgyis akkor derül ki, hogy jól választott, vagy sem, amikor odajut, és a nyugdíjból kell gazdálkodni. (Főleg, hogy a tavalyi év a magánnyugdíj pénztárasoknak veszteség volt, még a befizetett összeg sem került az egyéni számlára.)
 

rgyörgy

Új tag
Igen,erről láttam már riportot.Hogy anno a cég,ahol dolgozott az illető:megszűnt 20 éve,így nincs és most már nem is lehet róla papírja és nem is kaphat utána semmit sem...Nagyon durva!Ez egy bizonyos időszakot jelöl,nagyon is rugalmasan kellene kezelni,hiszen újabb ilyen esetek már nem lehetnek,hiszen mindenki vigyáz minden papírjára,mint a kisangyal.Nekünk 3 nagy doboz már csak az ilyenekkel van tele...:?

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> ÓÓ..Nekem nem a cég megszűnése miatt sikeredett így, hanem a 1997. évi nyugdíjtörvény okán.(Bokros csomag.) Az első Bírósági tárgyalás előtt odajött hozzám a Nyd. intézet jogi képviselője. Bemutatkozás után mondta, hogy nagyon szégyelli magát, de nem tud mit tenni. Tőle tudom, ha nincs az a bizonyos csomag, a kezdő nyugdíjam 50000 lett volna. Így méltányosságból (!) kaptam 12000-et. A #431-es üzidbe írt Őrültek csapatkapitányának írtam akkor, de olyan semmitmondó választ kaptam, ami jellemző rájuk.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

rgyörgy

Új tag
Amikor bevezették a magánnyugdíj pénztári tagságot, akkor mi választhattunk, hogy a régi felosztó-kirovó rendszerben maradunk, vagy a reform magánnyugdíj pénztári tagságot választjuk. Adtak mindkét verzióhoz tájékoztatót nekünk, akik pont abban a korban voltunk, hogy nem lehetett egyértelműen eldönteni, hogy melyik verzióval járunk jobban.
Ezek szerint tök mindegy, mit választ az ember, az úgyis akkor derül ki, hogy jól választott, vagy sem, amikor odajut, és a nyugdíjból kell gazdálkodni. (Főleg, hogy a tavalyi év a magánnyugdíj pénztárasoknak veszteség volt, még a befizetett összeg sem került az egyéni számlára.)

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> A magánnyugdíj pénztárnak jobban kellene működni, de nálunk jogszabály írja elő, csak állampapírba lehet befektetni a nyugdíjra félretett petákot. Van, akinek felosztó-kirovó a jobb. Több olyan emberkéről tudok, ahol éppenhogy összejött a tíz év, és az enyémnek a dupláját kapják. Addig nem várható javulás, míg Zsu megfogalmazása működik (Az egyik őrült,a másik meg közgazdasági analfabéta...)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

szolnok

Új tag
<style type="text/css"><!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> </style>

A helyzet az, hogy engem már annyian megvezettek, hogy én már el sem megyek szavazni. Nincs
kire. Az egyik 19 a másik meg 20-1.Ez sem semmi:

http://www.mommo.hu/media/A_Magyar_Parlament_2


Ennek a képnek láttán meg elképedtem hát ilyen emberekre szavaztam?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Őszintén szólva, én sem tudnék kire szavazni. Adjam a szavazatomat az egyikre, csak azért, mert az kevésbé rossz, mint a másik? De hát az sem jó még attól!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> A magánnyugdíj pénztárnak jobban kellene működni, de nálunk jogszabály írja elő, csak állampapírba lehet befektetni a nyugdíjra félretett petákot. Van, akinek felosztó-kirovó a jobb. Több olyan emberkéről tudok, ahol éppenhogy összejött a tíz év, és az enyémnek a dupláját kapják. Addig nem várható javulás, míg Zsu megfogalmazása működik (Az egyik őrült,a másik meg közgazdasági analfabéta...)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
Érdemes lenne beszkennelnem és felraknom ide a tavalyi évi kimutatást, még a nyitó egyenleg sincs rajta, nemhogy a havi bontásban a cégtől átutalt peták. Tehát még a tőke részét sem tudni hol van, ami az elmúlt 10 év alatt gyűlt oda. Azt fogják nekem "visszaadni", ha nyugdíjas leszek? Ha minden hónapban a vánkos alá raktam volna azt a petákot, akkor is több lenne belőle, mint ami a kimutatáson szerepel.

Kedves György, sajna a különféle számítási metódusok szerint nagy sokan elestek a jogos illetményüktől, szomorú, hogy te is épp "rosszkor voltál, rossz korban".
 

rgyörgy

Új tag
Kedves György, sajna a különféle számítási metódusok szerint nagy sokan elestek a jogos illetményüktől, szomorú, hogy te is épp "rosszkor voltál, rossz korban".

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> A régi nyd rendszernek volt egy nagy hibája, elkényelmesítette az embereket. Ezért van, hogy a többségnek csak a nyugdíja van, nincs tartalék. Ami miatt izgulok, hogy elértéktelenedik a píz, és odalesz a biztonsági tartalék.

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o><o></o>
 
Oldal tetejére