Inzulin Rezisztencia IR

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

A tejet már nem merem reggelre inni mert a diatetikus szerint feldobja az inzulin szintet. Általában uzsonnára eszek 0%-os gyümölcsjoghurtot. Ja az elevitet szedem de csak hetente 3xszor mert iszonyatos szorulást okozott. Nagyon magas a vastartalma.
Hilari, nagyon fontos szempont, hogy nem lehet teljesen általánosítani. Ha gyötör a hányinger és jó rá a tej, próbáld ki. Igyál tejet reggel és mérd meg utána 1.5 óra múlva. Ha 7.4-7.5 fölött van, akkor ne igyál reggel tényleg tejet (valóban a legtöbbünknek felviszi, de nem mindenkinek). De egy alkalomtól semmi baj nem lesz. Inkább próbáld ki, mint stresszelj azon, hogy pedig de innál, de nem szabad.
A gyümölcsjoghurt után is mérjél, mert abban többnyire cukor van. A 0% a zsírra vonatkozik, ha jól sejtem, nem a CH-ra. Én nem tartom jó ötletnek a gyümölcsjoghurtot IR-es diétában, mert tömény CH és nagyon gyorsan szívódik fel. Akkor inkább a natúr joghurt és tegyél bele te gyümölcsöt, esetleg turmixold össze.
A vitaminra azt tudom javasolni, hogy szedjél rendes vitamint (kevesebb benne a vitamin, mint az elevitben) és mellé külön folsavat szedjél, de folsavat mindenképpen kéne szedni, ha csak heti 3x eszel elevitet! Dániában így csinálják a kismamák, nincs is kismamavitamin, csak sima vitamin (mint az Actival vagy centrum) és mellé folsavat esznek mindennap.
 

Zsu77

Új tag
Én a joghurtot úgy szoktam,hogy a natúrba teszek kevés Bolero italport,ez ad színt,kevés ízt neki,meg ha nem lesz elég édeskés,akkor még ráédesítek.De mostanában csak natúran használom...Salikhoz!!!:D
 

borka

Őstag
Kedves hilari28 az elevitet felejtsd el , mert nagyo sok kismama rossz tapasztalatokat mondott róla.Javasolnám,hogy maradj a régi klasszikus vtamínoknál,és ha lehet azt zöldségekből ,ill. gyümölcsökböl pakold a szervezetedbe,természetesen folsav hozzáadásával.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves hilari28 az elevitet felejtsd el , mert nagyo sok kismama rossz tapasztalatokat mondott róla.Javasolnám,hogy maradj a régi klasszikus vtamínoknál,és ha lehet azt zöldségekből ,ill. gyümölcsökböl pakold a szervezetedbe,természetesen folsav hozzáadásával.
Mármint milyen rossz tapasztalatokra gondolsz?
 

borka

Őstag
Mármint milyen rossz tapasztalatokra gondolsz?

A környezetünkben az utóbi időben, hál- istennek elég sok kismamával van és volt kapcsolatunk. Mindegyik ó- val intette a másikat,hogy mindent csak ezt ne. Állítolag sok benne a hormonális anyag és a vitamin csak mellékes.A magzat fejlődésében problémák léphetnek fel,pl. tú nagyra nőnek.
Igaz,hogy én nem jártam utánna mivel nem vagyok érdekelt ezügyben.
Privát véleményem viszont az, hogy amit reklámoznak az pocsék és csak azért megy a reklám, hogy eltudják adni, mert vannak akik rákattannak . "A jó bornak nem kell cégér", ez a mondás ma is megálja a helyét.
Ha tévedtem elnézés kérek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Valamikor Czeizel doktornak volt saját fejlesztésű magzatvédő vitaminja, arról viszont pozitívak voltak a tapasztalatok. De az már utánam került piacra. Én csak folsavat, és B vitamint kaptam, és ha jól emlékszem D vitamint, de ebben már nem vagyok biztos.
Azt viszont nem tudom, és én is az orvosom ajánlására hagyatkoznék, hogy terhesesen egy diab mellett, vagy IR-es állapotban mit javasol. Az pedig a kismama feladata, hogy minél helyről szerezzen be információt. De ez vonatkozik minden egyéb más vitaminra is.
 

hilari28

Új tag
Sziasztok!

Utánna olvastam a nlc.hu honlapon pcos pocaklakósok között az Elevitről azt írják hogy vc emelő hatása van.
Most teljesen ledöbbentem. Lehet elfogy a doboz már csak folsavat szedek.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
HTML:
A környezetünkben az utóbi időben, hál- istennek elég sok kismamával van és volt kapcsolatunk. Mindegyik ó- val intette a másikat,hogy mindent csak ezt ne. Állítolag sok benne a hormonális anyag és a vitamin csak mellékes.A magzat fejlődésében problémák léphetnek fel,pl. tú nagyra nőnek.
Igaz,hogy én nem jártam utánna mivel nem vagyok érdekelt ezügyben.
Privát véleményem viszont az, hogy amit reklámoznak az pocsék és csak azért megy a reklám, hogy eltudják adni, mert vannak akik rákattannak . "A jó bornak nem kell cégér", ez a mondás ma is megálja a helyét.
Ha tévedtem elnézés kérek.
Én mindkét terhességem alatt végig szedtem az elevitet, semmi hormon nincs benne, semmilyen hormonális anyag sem :eek: Sima multivitamin, picit több kálciummal, magnéziummal, folsavval és sok vassal. A vas okoz szorulást. De minden vaskészítmény szorulást okoz ilyen mennyiségben (de a legtöbb kismamának külön vasat is kell szedni, az aztán még rosszabb szorulást okoz). Czeizelnek hallottam a vitaminokról előadását 2 éves is és fél éve is és szegény próbál kampányolni azellen, hogy nagyobb babát okoznának a vitaminok (mellesleg az orvosok szerint tök egyenértékűek a terhesvitaminok). A kutatások szerint 20 azaz HÚSZ GRAMMAL lesz nagyobb egy baba kizárólag a vitamin miatt. Én 41 hetesen szültem egy 3680grammos babát cukrosan, végig szedtem az elevitet. Barátnőm is végig szedte, 2600grammos babát szült. Másik barátnőm nem szedte, merthogy nagyobb babát csinál, neki 4700grammos babája született. Semmi összefüggés nincsen. Ez is ilyen magyar-para, Németeknél és Dánoknál (őket ismerem, azért írok róluk) nincs ilyen vitamin para, senki nem hiszi azt, hogy ettől lesz óriásbébije - mert nem is lesz.
Ez egy olyan dolog, mint az AFP, amit itthon csinálnak, külföldön röhögnek rajta. És akinek rossz lesz az AFPje, az megy hasbaszúrásra (amniocetézis) nálunk, holott abszolút köztudott még az orvosok körében is, hogy nincs jelentősége, mert túl sok álpozitív eredményt ad.
Teljesen mindegy, ki melyik vitamint eszi, a folsav nagyon fontos és sokan főleg az első harmadban nem tudnak kiegyensúlyozottan enni, ezért fontos a vitaminpótlás - valóban kevesebb fejlődési rendellenesség lép fel a vitamint szedő nők körében. Az elevit reklámja nem hazugság, csak simán a folsavra épít, az idegcső záródási rendellenességek a folsav miatt csökkennek ilyen nagyon, tehát nem az elevit különleges vagy egyedi összetétele okozza, hanem a benne található folsav, ami mindegyikben benne van, ami terhesvitamin. Csak van, amelyikben nincsen jód pl, aztán van, amiben kevés a vas, ezek a nüansznyi különbségek, lényegében ugyanolyanok és az a jó bennünk, hogy elég 1 tablettát bevenni, nem kell külön a folsavat, magnéziumot, vasat beszedni a multivitamin mellé.
A magyar nők is hajlamosak a dolgok misztifikálására, ilyet, hogy vc emelő lenne egy vitamin úgy, hogy a többiről meg feltételezik, hogy nem az??? Az nlc-ről megvan a véleményem, oda fűfa beírogat, az aztán nem egy mérvadó fórum semmiben. De akkor is butaság a vc emelő hatás. Ha emeli a vércukrot, akkor a kajával bevitt vitamin, vaspótlás, folsav és magnézium is emeli, ezeket meg úgyis el kell valahogyan fogyasztani, ha terhes valaki.
Az az érzésem, hogy jobb azt hinni, hogy ha probléma van, akkor azt biztosan valami szedett dolog - esetünkben az elevit okozza, ez a dolgok misztifikálása. A nők 90%-a alig tud valamit a terhességi folyamatokról, olyan elképesztő butaságokat lehet olvasni fórumokon, hogy néha nem hiszem el, hogy mégis egészséges babák születnek többnyire... Az átlagműveltség valami rettenetesen alacsony. Ami önmagában nem akkora baj, de ha beoltjuk vele a másikat is és keltjük a rémhíreket, az már probléma. Például néhány éve emaileken keresztül elterjedt, hogy a fahéjtól is baja lesz a magzatnak. Nahát! És sok barátnőm nem mert egyáltalán fahéjat enni terhesség alatt. Nem mertek enni sokan, vitamint, epret, málnát, sajtokat, szénsavas üdítőket, kivit, fahéjat, koffeint, nem mertek bevenni egy hülye algopirint, hólyaghurutra nem szedték be az antibiot (az egyik emiatt 31 hetesen koraszült) és még sorolhatnám. Csoda, hogy megszülettek a gyerekek. És emellett senki sem törődik azzal, hogy talán kevesebb stressz kellene, mert koraszüléshez vezet (hányan dolgozzák végig a terhességet, mert az olyan menő ma), kevesebb erőltetés (egyáltalán nem jó ötlet terhesen elkezdeni sportolni, pedig hányan teszik ezt) és akkor nem mernek bevenni egy gyógyszert vagy vitamint, mert ijesztgetik őket más kismamák.... Hány barátnőmnek javasolták, vérzés után, hogy feküdjenek, hát nem feküdtek (ebből 1 elvetélt utána, 1 pedig 32 hetesen szült végül), de a világért sem ettek vitamint, mert nagy lesz a baba. Ennyire nagy káosz van a kismamák körében itthon.
Amúgy elképzelni nem tudom, pontosan mi bajuk lett az elevittől azoknak a kismamáknak, akik intenek másokat ettől... bármi bajuk is legyen, nehéz elképzelni, hogy az elevit a hibás benne.
 

dg

Őstag
Viszont a Down -kór szűrése kapcsán elég jelentős előrelépés, hogy egyetlen csepp vérből is meg tudják állapítani, milyen mérvű rizikóval kell számolni a kismamának. A mintát Angliába küldik, ott végzik el a vizsgálatot.
Nekem ebben nem volt részem még, de egy most terhes barátnémnek igen. Egészen megdöbbentett, annyira profi vizsgálati lapot küldtek vissza. Majdnem, mint egy iskolai bizonyítvány, ami a küllemét illeti, és persze részletes eredmények.
Fehérváron rutinszerűen jár minden kismamának, máshol nem tudom, mi a helyzet? De információim szerint, kérhető (pénzért).
 

dg

Őstag
A vitamonokról én sem gondolok semmi rosszat. Elevitet szedtem a terhességeim első harmadában.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Viszont a Down -kór szűrése kapcsán elég jelentős előrelépés, hogy egyetlen csepp vérből is meg tudják állapítani, milyen mérvű rizikóval kell számolni a kismamának. A mintát Angliába küldik, ott végzik el a vizsgálatot.
Nekem ebben nem volt részem még, de egy most terhes barátnémnek igen. Egészen megdöbbentett, annyira profi vizsgálati lapot küldtek vissza. Majdnem, mint egy iskolai bizonyítvány, ami a küllemét illeti, és persze részletes eredmények.
Fehérváron rutinszerűen jár minden kismamának, máshol nem tudom, mi a helyzet? De információim szerint, kérhető (pénzért).
A babás topikban válaszolok.
 

Zsu77

Új tag
Húha...ez új megvilágításba helyezi az eddig agyondícsért fruktózt...:( Nekem az utolsó infóm az volt róla,hogy egyenletes cukiszintet biztosít és most meg kiderül róla,hogy mekkora kárt tud okozni.
Mondjuk nálam biztos nem,mert nekem a min.hat.érték alatt volt a triglicerid szintem legutóbb,szóval...:p
 

dg

Őstag
Húha...ez új megvilágításba helyezi az eddig agyondícsért fruktózt...:( Nekem az utolsó infóm az volt róla,hogy egyenletes cukiszintet biztosít és most meg kiderül róla,hogy mekkora kárt tud okozni.
Mondjuk nálam biztos nem,mert nekem a min.hat.érték alatt volt a triglicerid szintem legutóbb,szóval...:p


Igen, ezt már olvastam valahol régebben. De azért nem szabad elfelejteni, hogy az ember nem fruktózt fruktózzal eszik. Mértékletes fogyasztásnál nem lehet gond. Elcsépelt kis mondatunk erre is igaz!
 

Zsu77

Új tag
Hát végülis az üccsiket hozza fel példának,de én csak az energiamentesre hajtok,abban meg nincs ilyesmi...:p.De a kevés az biztos őrzi a jótékony hatását,nem?
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Igen, ezt már olvastam valahol régebben. De azért nem szabad elfelejteni, hogy az ember nem fruktózt fruktózzal eszik. Mértékletes fogyasztásnál nem lehet gond. Elcsépelt kis mondatunk erre is igaz!

Szinte ugyanaz, mint az aszpártám mizéria volt... ott is olyan mennyiséget kellene EGYSZERRE megenni, ami képtelenség...
 

dg

Őstag
Szinte ugyanaz, mint az aszpártám mizéria volt... ott is olyan mennyiséget kellene EGYSZERRE megenni, ami képtelenség...


Ha belegondolounk, a világon semmiféle gyógyszer, oltás, vitamin, sorolhatnám micsoda, nincs rémhír nélkül. Rémhír még abban az értelemben is, miszerint ha van is igazságtartalma, mire a fülünkbe jut, annyira torz az információ, hogy gyakorlatilag hazugság. Ez pont olyan, mint gyermekkorunkban az a játék, mikor sok-sok gyerkőc libasorba állt, és egyenként egymás fülébe súgtak valamit. Aztán meg lehetett figyelni, hogy az első szóból mi lett a végére!
 
Oldal tetejére