Inzulin Rezisztencia IR

Zsu77

Új tag
Pl1.
"A hasnyálmirigy mirigyállományában elszórtan apró sejtcsoportok ezrei találhatók - az úgynevezett Langerhans-szigetek -, itt termelődik az inzulin. Étkezés után, amint az emésztőrendszer megkezdi a munkáját, a vér cukorszintje emelkedni kezd. A Langerhans -szigetek sejtjei érzékelik ezt az emelkedést és fokozzák az inzulintermelést. Ez a hormon arra készteti a szervezet sejtjeit, hogy vegyék fel a szőlőcukrot és így csökkentsék normális szintre a vér cukortartalmát. Ha a folyamatban zavarok keletkeznek, cukorbetegség alakulhat ki.
A vércukorszint emelkedésének fokozatai a következők:
A vércukorszint normálisan 3,9-6,1 mmol/l között mozog éjszakai koplalás után.
Emelkedett éhomi vércukorszintről beszélünk, amikor az éhomi vércukorszint enyhe emelkedettséget mutat, 6,1-6,9 mmol/l, de a cukorterhelési vizsgálat 2 órás értéke (vagyis cukrot tartalmazó folyadék ivása után 2 órával) a normál tartományon belül marad.
A csökkent glukóztolerancia (cukortűrő képesség) olyan anyagcsere-állapot, amely a normális és a diabeteszes között helyezkedik el. Az éhomi vércukorszint enyhén emelkedett lehet, 6,0-7,0 mmol/l, a cukorterhelési vizsgálat eredménye 7,8-11,0 mmol/l közé esik. Az esetek egy részében állandósul ez az anyagcserehelyzet, illetve 4-7%-ban átbillen cukorbetegségbe. Az állapot rizikófaktort jelent szív- és érrendszeri katasztrófa állapotokra.
Kialakult cukorbetegség esetén mind az éhomi vércukorszint (>7mmol/l), mind a 2 órás terhelés végeredménye (>11,1mmol/l) a kóros tartományban helyezkedik el.
A vércukorszint kényes egyensúlya felborulhat a másik irányba is: a hipoglikémia olyan állapot, amelyben a vércukor szintje rendellenesen alacsony. Okozhatja ezt a rosszul beállított inzulinpótlás is, amely adott esetben túl nagy mértékben csökkentheti a vércukorszintet. Hipoglikémia előfordulhat olyankor is, ha a beteg nem eleget vagy nem időben eszik, vagy evés nélkül túl sokat mozog. Az alacsony vércukorszintet gyorsan kell kezelni, mert súlyos következményei lehetnek. Az első tünetek (hirtelen fellépő erős éhségérzet, fejfájás, szorongás, remegés, zavartság, kóma) jelentkezésekor a betegnek cukrot kell fogyasztaniuk, nehogy a vércukor hiánya megtámadja az agyat."
 

Zsu77

Új tag
Pl2:
"Fontos tudnivaló, hogy a vércukor normál értéke éhgyomri állapotban 4,0 - 5,0 mmol/l körüli, de mindenképpen 6,0 mmol/l alatt van. Étkezések után a vércukorszint átmenetileg megemelkedik, de egészséges egyénben két órával az étkezés után 7,8 mmol/l alatt kell, hogy maradjon. Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha az éhgyomri vércukor értéke 7,0 mmol/l, vagy e feletti, az étkezések után két órás mérték pedig 11,1 mmol/l, vagy ennél magasabb. A vizeletben normális körülmények között cukor nem mutatható ki, cukorbetegségben viszont megjelenhet.
A jelenleg érvényes meghatározás szerint cukorbetegség akkor áll fenn, ha az éhgyomri vércukorérték ismételten 7,0 mmol/l vagy magasabb, és/vagy a cukorterhelés során a 120 perccel későbbi érték 11,1 mmol/l vagy magasabb. Ha az éhgyomorra mért vércukor 6,1 - 6,9 között van, azt károsodott éhomi vércukorértéknek nevezzük. Ha a cukorterhelés során a 120 perces érték 7,8 - 11,1 mmol/l között van, az a csökkent cukortolerancia. Ez a két eltérés még nem azonos a cukorbetegséggel, bár már fokozott érrendszeri rizikót jelentenek. Az ilyenkor bevezetett életmódváltozások hatására még van esély a cukorháztartás normalizálódására. Életmódrendszerünk kutatásai kimutatták, hogy szénhidrátszegény diétával sikeresen visszafordítható, visszaállítható a normál vércukorszint, "
 

Zsu77

Új tag
Pl3:
"Milyen a jó érték?
Egészséges szervezetben : A vércukor értékének éhgyomorra 4-5,5 mmol/l között kell lennie, az étkezést követően pedig nem haladhatja meg a 8 mmol/l-t.
A diabéteszes betegnél: Az éhgyomri mérés esetén a 4-7 mmol/l közötti érték, étkezés után pedig a 10 mmol/l alatti vércukorszint még elfogadható.
Az optimális értékek tablettás betegeknél: Étkezés előtt 5,5 mmol/l, utána két órával 7,5 mmol/l.
Inzulinos kezelés mellett: Éhgyomri értéknek 6,1 mmol/l (max. 7,8 mmol/l) alatt, étkezés utáni 8,0 mmol/l -nak kell lennie "
 

Zsu77

Új tag
Szóval én mindenhol,még laborpapíron is,de könyvekben,újságokban is csak ezt olvastam.Másfél órára ez teljesen jó.2órára mérte volna,gond lenne valóban,de másfélre ez teljesen okés.Csak azért,hogy még véletlenül se ijesszünk meg senkit sem feleslegesen.;)Az viszont igaz,hogy mint IR-es,nagyon jó,ha rendszeresen ellenőriz.Végülis a te döntésed,de ne hagyd ki a terhelésest szerintem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Zsu, köszi a segítséget az IR-re vonatkozóan, valóban elkerülte néhány momentum a figyelmemet.
Viszont amit írtál a célértékekről, az a nem terhes diabéteszesekre igaz. A diabos, vagy nem diabos csak IR-es kismamáknak szigorúbbak a célértékek.
De a szigorúbb célérték is inkább irányadó a kismamára nézve, vagyis egy-egy magasabb érték valóban nem teszi tragédiává az életet, ha az tényleg csak egy-egy kiugró érték, és nem tartós magas cukorszint.
Ezenkívül a kismama állapota, cukorszintje, ingadozásai teszik szükségessé az esetleges inzulin bevezetés alkalmazását, ezt pedig az idő, és az orvos fogja megmondani.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szóval én mindenhol,még laborpapíron is,de könyvekben,újságokban is csak ezt olvastam.Másfél órára ez teljesen jó.2órára mérte volna,gond lenne valóban,de másfélre ez teljesen okés.Csak azért,hogy még véletlenül se ijesszünk meg senkit sem feleslegesen.;)Az viszont igaz,hogy mint IR-es,nagyon jó,ha rendszeresen ellenőriz.Végülis a te döntésed,de ne hagyd ki a terhelésest szerintem.
Zsu, látom nagyon megragadt benned, hogy azt írtam, hogy a 7.6 rossz előjel. Muszáj, hogy kijavítsalak, terhességi diab esetén nincs igazad. 10 hetesen, ismert IR-es kismamában, diéta mellett az étketés uátni 7.6 nem rossz önmagában (írtam ezt is), de jelzi, hogy fennáll az IR vagy a terhességi diab. Mivel a 20. hét után manifesztálódik a terhességi diab, egy-egy rosszabb érték felhívhatja erre a figyelmet. Ha soha nem lett volna problémája, akkor azt mondanám, mérje meg egyszer huszonvalahány hetesen egy erős ebéd után is, de addig ne törődjön vele. Az anamnézis nem mindegy és az sem, hogy terhesség alatti IR vagy cukorbetegségről van szó, ahogy Kata is írta, itt mások az értékhatárok!

Még egy téma, a gyógyszer. Nem arról van szó, hogy az esetek egy részében, mondjuk 0.00001%-ban voltak fejlődési rendellenességek a met szedése alatt. Ki írt ide ilyet? SOHA NEM VOLTAK RENDELLENESSÉGEK. De ahhoz, hogy egy oep által engedélyezett gyógyszerről beszélhessünk, kell bizonyos számú nő, aki kihordja a gyógyszerrel a gyerekét. Ez nyilvánvalóan nincs meg a met esetén, mert túl kevés IR-es nő vállal babát ahhoz, hogy ez a szám releváns legyen. De ez nem azt jelenti, hogy árt a gyógyszer! Ugyanezt a témát olvashatod a Babázhatok topikban az inzulinokkal. Mérlegelni kell az előnyt-kockázatot. Egy IR-es nő esetében fontos szempont, hogy gyógyszer nélkül milyenek a hormonja. Sok nő elvetél met nélkül (!!!!!), na akkor mi van? Erre azt mondod, hogy de legalább nem lett fejlődési rendellenessége a babának? Nyilván nem 10 hetesen vetél el, hanem 6-7 hetesen, remélem, a kismamánk most nem ijedt meg ettől, mert rá ez már nem vonatkozik. Nem mindegy, hogy a terhesség mit hoz ki valakiből, amit előre nem lehet tudni, csak a 20. hét után derül ki. Ha elkezd emelkedni a cukor, akkor lassan be lehet állítani normál szintre inzulinnal is, de inzulinnal lehet hipózni, egy súlyos hipó a baba halálát (!) tudja okozni például, tehát egyáltalán NEM BIZTONSÁGOSABB AZ INZULIN TERHESSÉG ALATT. Ez nem azt jelenti, hogy nagy esélye van valakinek erre, dehogyis, haem azt, hogy az inzulint beállítani nem olyan könnyű feladat anélkül, hogy hipókat ne okozna és ez nagyon komoly munkát igényel. Egyáltalán nem tűnik úgy, hogy nagyobb a kockázata a metforminnak terhesség alatt. Azért nem értenek ebben egyet az orvosok, mert a terhesség alatti gyógyszerezés nagy felelősségű teher, ha adott helyzetben az orvos szerint kisebb a kockázata a nem gyógyszerezésnek, akkor ezt el kell fogadni, de sokszor az orvosok lustaságból kerülik a gyógyszert, nehogy véletlenül bármi probléma legyen, amit nem tud a kismama számlájára írni - értem ez alatt azt, hogy jóval nagyobb esélyben okoz kárt egy magzatban a kismama a nem megfelelő életmóddal (akár a terhességi cukorral okozott macrosomia), mint egy gyógyszer okoz kárt a magzatban (ajánlom figyelmedbe a biztosan kárt okozó gyógyszerek listáját: van néhány ISMERT antibio és rákellenes szerek és ennyi!), mint amekkorát egy gyógyszer, ami nem tartozik a tiltólistába. Csak, ha valami csoda folytán mégis történne baj, akkor ugye nem lehetne tudni, hogy a gyógyszer befolyásolt-e bármit is vagy valami más volt, így az orvos tudja mosni kezeit, ha nem ad gyógyszert - de ez nem azt jelenti, hogy nem lesz baj, ugyanakkora eséllyel lesz gyógyszerrel baj, mint nélküle, a kérdés, hogy kinek a felelőssége a baj. Lásd a terhességi inzulinok témát újfent. Sok orvos a mai napig napi 5x-i Actrapiddal engedi a terhességet, mert akkor akármi probléma lép fel, ő tiszta. Ha mondjuk levemir mellett lukas szívű baba lenne, akkor felelősségre lehetne vonni a dokit, holott 100%, hogy nem a levemir okozta. Érted a különbséget? A babázós topikban írta az egyik lány, hogy a dokija, aki állítólag ilyenolyan szuper doki, azt mondta, hogy a lantustól lehet baja a babának, ezért ő nem vállal azzal terhességet - szerinte nem is engedélyezett inzulin a lantus. A lantus engedélyezett inzulin már 2 éve lassan, csak ez az orvos nem tudta ezt (nem is érdekelte, hiszen akkor kéne járni továbbképzésekre, konferenciákra) és így beszélte le a betegeit a terhesség alatti lantusról és így beszélte rá őket a napi 5x-i actrapidra. És nem ő az egyetlen! Ez csak egy példa volt, de a gyógyszerek többségére igaz ez. Én is gyógyszerellenes vagyok, mint te, de azért megvan mindennek a határa, ha kell, akkor be kell venni. A kismamánk esetében ez nem ilyen éles határ, nyilván neki met nélkül is menni fog, de mint említettem, sok kismama elvetél met nélkül és ezt a terhesség legelején senki nem tudhatja, hogy ki fog elvetélni és ki nem....
 

Zsu77

Új tag
Zsu, látom nagyon megragadt benned, hogy azt írtam, hogy a 7.6 rossz előjel. Muszáj, hogy kijavítsalak, terhességi diab esetén nincs igazad. 10 hetesen, ismert IR-es kismamában, diéta mellett az étketés uátni 7.6 nem rossz önmagában (írtam ezt is), de jelzi, hogy fennáll az IR vagy a terhességi diab. Mivel a 20. hét után manifesztálódik a terhességi diab, egy-egy rosszabb érték felhívhatja erre a figyelmet. Ha soha nem lett volna problémája, akkor azt mondanám, mérje meg egyszer huszonvalahány hetesen egy erős ebéd után is, de addig ne törődjön vele. Az anamnézis nem mindegy és az sem, hogy terhesség alatti IR vagy cukorbetegségről van szó, ahogy Kata is írta, itt mások az értékhatárok!

Rendben,ezt tutira nem tudom.Azt viszont igen,hogy ilyenkor a dokik még inkább megnézetik a cukit OGTT-n és ha határesetes,vagy netán diétára szorul a kismama még meg is ismételtetik.Nem tanácsos szerintem elzárkózni,most annyira úgy sem tud elszállni,no és ha magasra ugorna,ami még mindig nem olyan magas,hát az nem marad ott,viszont segítség lehet a dokinak egy helyes kezeléshez,mert az értékek mondják meg,hogy mi légyen a továbbiakban,nem?
 

Zsu77

Új tag
Érdekes,amit a metről írtál.Amit én tudok róla az az,hogy a 2-es tip.diabosokat azonnal leveszik róla,ha azt mondja,hogy babát szeretne.Én olyanról nem hallottam,hogy nem,ez fix.IR-es terhességhez nem értek,de azt tudom,hogy a baba miatt állnak le vele.Itt nálunk 1 hét kórház minimum a beállítás és akit én ismerek,annak napi 3 ac-je volt terhesség alatt.Végig hipózta az egészet szegény,mert nem tudta,hogy ehhez az adagoláshoz(étkezésenként 5-6E)hozzá is nyúlhatna...De nem halt meg a babója tőle.Szóval ennyit tudok és azt,hogy én még nem hallottam olyanról,hogy ne állnának le a gyógyszerrel.Akárhogyis,nem könnyű a terhesség IR-rel,ha tényleg így vannak a dolgok,ahogy írtad,az fix,örülök,hogy nekem nem okozott gondot,mert (talán)utána kezdődött ez az egész...
Egyébként ismerősömnek úgy derült ki a 2-es diabja,hogy nem jött össze a várt baba.És akkor néztek neki cukrot.Egyből met és glucobay.Mikor beállt a cukra,akkor kapta az inzulint és jöhetett a baba.Jött is,gond nélkül.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Érdekes,amit a metről írtál.Amit én tudok róla az az,hogy a 2-es tip.diabosokat azonnal leveszik róla,ha azt mondja,hogy babát szeretne.Én olyanról nem hallottam,hogy nem,ez fix.IR-es terhességhez nem értek,de azt tudom,hogy a baba miatt állnak le vele.Itt nálunk 1 hét kórház minimum a beállítás és akit én ismerek,annak napi 3 ac-je volt terhesség alatt.Végig hipózta az egészet szegény,mert nem tudta,hogy ehhez az adagoláshoz(étkezésenként 5-6E)hozzá is nyúlhatna...De nem halt meg a babója tőle.Szóval ennyit tudok és azt,hogy én még nem hallottam olyanról,hogy ne állnának le a gyógyszerrel.Akárhogyis,nem könnyű a terhesség IR-rel,ha tényleg így vannak a dolgok,ahogy írtad,az fix,örülök,hogy nekem nem okozott gondot,mert (talán)utána kezdődött ez az egész...
Egyébként ismerősömnek úgy derült ki a 2-es diabja,hogy nem jött össze a várt baba.És akkor néztek neki cukrot.Egyből met és glucobay.Mikor beállt a cukra,akkor kapta az inzulint és jöhetett a baba.Jött is,gond nélkül.
Hát ez az, nem konzistensek ebben az orvosok-kórházak. Sok helyen végigkapják a metet a nők.
Persze, azért nem halnak meg babák rendszeresen hipók miatt, hiszen IDDMesek babái sem gyakran halnak meg emiatt, de ez egy tudott szövődménye a súlyos hipóknak - míg pl a metnek nincs tudott szövődménye, csak az érdekesség kedvéért írom.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Egyébként ismerősömnek úgy derült ki a 2-es diabja,hogy nem jött össze a várt baba.És akkor néztek neki cukrot.Egyből met és glucobay.Mikor beállt a cukra,akkor kapta az inzulint és jöhetett a baba.Jött is,gond nélkül.
A 2-es diab szinte biztosan kéri az inzulint terhesség alatt, olyankor valóban célszerű az elején vagy előtte inzulinra tenni a terhest. De az IR az nagyon más...
 

Zsu77

Új tag
A 2-es diab szinte biztosan kéri az inzulint terhesség alatt, olyankor valóban célszerű az elején vagy előtte inzulinra tenni a terhest. De az IR az nagyon más...

Persze,az nyílván más.És ezek szerint jó problemás.:(
De érdemes lenne megkérdezni a terhesség alatt a metet ellenző dokikat,hogy mi a tényleges oka,mert hát nyílván nem légből kapott az ötlet és nem gondolnám,hogy pusztán "kézmosás"miatt döntenek a leállással!
 

hilari28

Új tag
Kedves Fórumozók!

Köszönök minden hozzászólást megmondom őszintén egy kicsit azért megnyugodtam még is jobb olyantól hallani a tényeket aki már maga is benne van.
Igen reménykedek hogy a vetéléses időn már túl vagyok. Kemény munka vár rám a diétával na meg a mozgással. Főleg azért mert egy idegen országban vagyok a párom katona itt, és sajnos magyar biabetikus orvosról még nem tudunk.
Remélem a mért értékeim mindig 10mmol/l alatt lesznek. Sajnos a meforal tb-val az orvosok véleménye tényleg nagyon megoszlott. Legközelebb 1hónap múlva megyünk haza.
 

hilari28

Új tag
Zsu 77!
A diétám 160ch-t számol naponta ezt próbálom tartani, mindent mérek.
Teljeskiőrlésű kenyér, rizsből nagyon minimálisat lehet csak enni. A diétával még az elején járok, de nincs más választásom tartani kell.
 

Zsu77

Új tag
Zsu 77!
A diétám 160ch-t számol naponta ezt próbálom tartani, mindent mérek.
Teljeskiőrlésű kenyér, rizsből nagyon minimálisat lehet csak enni. A diétával még az elején járok, de nincs más választásom tartani kell.

Igen,a mennyiséget írtad már.Hány fele osztod milyen adagokra és milyen időközönként?Nekem a fehér nem hiánycikk már,a rizs meg tényleg annyira semmi,hogy én hagytam a csudába.:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én csak ámulok és bámulok, hogy most mennyit tanultam.

Hilari, hogy tudd, az IR-ről én is itt a fórumon szereztem tudomást, hogy létezik. És rólam legyen valami fogalmad, leírom, hogy én 32 évesen lettem inzulinos cukorbeteg, tehát nekem sem gyermekkori élményem nincs a diabról, sem a gesztációs diabról, mivel amikor én gyermeket vártam, még nem voltam diabos. Ezért is írtam neked, hogy minden bizonnyal jönnek a hozzáértők.

Viszont magyarországi dietetikust tudok ajánlani. E-mail-ben is fel tudod vele venni a kapcsolatot, és személyes konzultációra is van lehetőség. Ha igényled, priviben meg tudom adni az elérhetőségét.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Zsu 77!
A diétám 160ch-t számol naponta ezt próbálom tartani, mindent mérek.
Teljeskiőrlésű kenyér, rizsből nagyon minimálisat lehet csak enni. A diétával még az elején járok, de nincs más választásom tartani kell.
Hilari, biztos van nálatok is Uncle Bens 10 perces hosszúszemű gyorsrizs (lehet, hogy 12 perces...). Ebben sokkal kevesebb CH van, mint a sima rizsben, próbáld ki. Ha jól rémlik, 17-18gr CH van 100gr kész rizsben ebből a fajtából (a nagyon lehántolt, 10-12 perces gyorsrizsek többnyire ilyenek).
Egyébként szerintem a gesztációs cukor diéta lényege annyi, hogy tartózkodni kell valóban a fehérliszttől, cukortól és sokszor keveset kell enni, napi 6-7 étkezés legyen kicsikre felosztva és mindegyik tartalmazzon lassan és gyorsan felszívódó CH-t is - és persze az összCH legyen a megendegett, 160gr. Ami nagyon fontos, hogy minden egyéni. Neked kell kitapasztalnod, hogy a szervezeted mire reagál jól és rosszul. Ezért kell mérni a cukrot rendszeresen. Például a tejszínes fagylaltok többnyire jól tolerálhatóak, ki kell próbálni, hogy eszel egy keveset és kaja után 1.5 órával mérsz (persze, be kell számolni ezt is). Ha normális az érték, akkor ehetsz ilyet is alkalmanként. Ami biztosan problémát szokott okozni, az a cukros gyümölcsjoghurt, tej, kakaó, ilyesmik. A diétás termékektől óva intelek, ezek ugyan nem hirtelen szívódnak fel, de CH dúsak nagyon és renegeteg zsírt tartalmaznak, ami terhesség alatt nem jó dolog és sok bennük a mesterséges adalék, édesítőszer, ami még kérdéses, hogy árt-e a babának (a Na ciklamát pl biztosan nem jó, arról tudjuk, hogy a felnőtteknek is árt). A canderellől vitatkoznak sokan, de még mindig az tűnik az egyetlen olyan édesítőszernek, ami viszonylag biztonságos. Azt gondolom, ha néha-néha fogyasztasz édesítőszert, akármelyiket is, az biztosan nem okoz gondot, csak rendszeresen és főleg sokat ne.
 

hilari28

Új tag
Sziasztok!

Este már nem tudtam visszajönni. Igen Zsu 77 többszőr eszek keveset összesen 6X. Reggeli általában 2részletben fél óra késéssel mert 1xre nem tudok sokat enni. Néha így sem kerülöm el a reggeli hányásokat (ami gondolom szintén nem kedvez a cukor értéknek). Na leírom részletesen 7.30 körül mérek vc-t két korpovitot vagy 1kis marok ropit eszek így általában 5-10ch-t már megeszek. Majd fél óra múlva még 20cht. A reggelim 30ch, tízorai 15ch, ebéd 50ch, uzsonnya 15ch, vacsora 40ch pótvacsi 15ch. Hát így 165ch -ra jön ki. Egy kicsit variáltam rajta mert a dietetikus nem számolt pótvacsit pedig mondtam neki hogy este 10körül még szoktam enni.
Vigh
Reggeli 8körül,tízórai 10kor, ebéd 12.30. uzsonnya 15óra, vacsora 18óra bár néha már 17.30kor bekapok egy korpovitot ha nem bírom, pótvacsi este 10, de valamikor már fél 10kor eszek szintén egy korpovitot. Az a baj hogy néha felmegy a savam és egyszerűen enni kell valamit.
Gyümölcsöt vagy zöldséget szinte minden étkezéshez eszek. A tejet már nem merem reggelre inni mert a diatetikus szerint feldobja az inzulin szintet. Általában uzsonnára eszek 0%-os gyümölcsjoghurtot. Ja az elevitet szedem de csak hetente 3xszor mert iszonyatos szorulást okozott. Nagyon magas a vastartalma.

Vighkata igen szeretném elkérni a dietetikus elérhetőségét én veszprémi vagyok, de a pesti dokit is eltudnám intézni a hazamenetelnél az odajárást. Jelenleg 3havonta járunk haza Belgiumba élek a párommal itt egy kicsit minden bonyolultabb. Van magyar nőgyógyász de dietetikusról nem tudok. Az ismerősünk aki szintén pcos Ir-es szintén haza járt dietetikushoz remélem nem kell inzulinoznom magam, mert elképzelni sem tudom hogy fog az itt működni.
kmolli nagyon köszönöm mindent amit írtál. Teába, kakaóba általában szaharint vagy canderrelt használok. Igen a fagyival néha én is szoktam bűzözni bár nagyon minimálisat merek. Néha eszek egy-egy kocka 70%-os étcsokoládét. Na ennyit a bűnökről.
Már várom hogy elmúljanak a reggeli hányásos időszakok.
Hetente 2-3xszor járok úszni ezt nem szeretném elhagyni, mert utánna nagyon jól érzem magam. Most rendeltünk kismamatornás dvd-t hiába mozogni kell.
 

Zsu77

Új tag
Köszi Hilari,hogy leírtad.Én asszem kicsit előrébb taglaltam a felosztásom,de asszem az időpontok kimaradtak.Ezek:fél9,10,12,3,fél5,fél7,9.Na jó,mégegyszer:30,10,40,20,20,20,10.Azt vettem figyelembe,hogy reggel kicsit jobb a több,a tízórai inkább egy szintentartó ebédig,az ebéd az mindig fő,tehát az lehet kissé kiugróbb,de az alap egyeneletesség inkább délután érvényesül,és a pótvacsi meg azért,mert én sem tudok éhesen aludni menni.Amikor terhes voltam,azt mondta a védőnő,hogy a reggeli hányinger kivédésére kitűnő,ha rögtön ébredés után,még az ágyban fekve pár szem kekszet eszek.Ez bevált nekem.Illetve a MagneB6-ot szedtem,az is nagyon jó volt rá,nem volt ezek után semmi gondom a terhességi rosszullétekkel,pedig előtte egésznaposak voltak!
Amúgy én jól elvagyok ezzel a 150-nel.Mondjuk nekem ez fogyasztó hatással bír,ha elértem a kívánt súlyt,hát nem is tudom,hogy fogok átállni a nem fogyásra,valahogy nincs is igényem többre.
Tök jó,hogy úszol!Én is már nagyon várom a jó időt,mert tele vagyok mozgástervvel!:)
 
Oldal tetejére