Inzulin Rezisztencia IR

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az én 21,2-es BMI-m baromi jónak számít, főleg 47 évesen, de azt én tudom, hogy a pocakomon a nadrág bevág. Ha bővebb gatyát veszek fel, akkor meg hát, hogy is mondjam, "belehízok" a nadrág méretébe.
A Symaban megcsinálták nekem a mindenféle test vizsgálatokat, testzsír, vízkészlet, izomtömeg, csonttömeg, és minden érték az egészséges tartományban volt a koromhoz, magasságomhoz és a súlyomhoz viszonyítva.

Azt viszont én tudom, hogy mikor milyen súllyal (pocakkal) érzem jól magam. Érzem a gatya feszességén, és a lépcső mászásán. Sőt, az az érdekes, hogy ha jobban beleférek a farmerembe, a mérleg nme mutat 10 deka fogyást sem. Én úgy látom, hogy a testen belül egy egészségesebb, arányosabb zsír-víz eloszlás valósul meg, amikor jobban beleférek a farmerbe, és azt a mérleg nem mutatja.

Tehát lehet kínlódni 2-3 kg súly leadásán, de nem biztos, hogy a szervezet valóban jobban érzi magát. Az alakformálás valószínű sokkal jobb közérzetet eredményez, mint a súlyleadás. Itt most természetesen egy normál életvitelről beszélek, nyilván egy nem rég szült kismamának más szempontokat is figyelembe kell venni a fogyásnál és az alakformálásnál.

Egyébként én a szülés után 2 évvel értem el a szülés előtti súlyomat, igaz én 24 kg-ot híztam. Nem is erőltettem semmit, pedig fogalmam sem volt CH-ról, meg GI-ről.
 

Zsu77

Új tag
Az IR kezelése és néhány fontos infó valamint egy- két élelmiszer GI-e pedig itt

Nagyon jó anyag!Bár itt már említi a PCOS-t is,ha észrevettétek én magam is a vérzésproblémák közé raktam az IR-t.Nekem olyan nincs,de akinél az IR PCOS-t okozott,azoknál könnyen előfordul ilyesmi.Sajnos Nofre meddőség témát nem találtam,oda lett volna a legfrappánsabb.Nem,nem vagyok meddő sem,vagyis ki tudja...:mrgreen:...3 gyerek után nem fogom már kipróbálni: na?igen?nem?:p
Nekem ez az egész ugyanis a lurkók után jött ki.Hogy IR,vagy nem,ezt labor még nem igazolta,mi csupán a tünetek mentén tájékozódunk,azok szerint igen.Most klassz.Az irományben leírt diétát tartom,a tavaszt pedig alig várom,ebben a hidegben tuti nem fogok kimozdulni sportolni,de már van a jobb időre annyi tervem,hogy csak na!:D
Az én napom a következő:
R:30g,T:10g,E:40g,U1:20g,U2:20g,V1:20g(+néha,később:10g)Ez eddig bevált.Azt úgy képzeljétek el,hogy a reggeli épphogy belémfér...Kata a tanú rá,hogy pl.a (potyakaja)20dkg görög sali után nekem tele a pocim...:rolleyes:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Biztos tudjátok hogy, pár természetes anyag mellett a méz is segít megőrizni az inzulin érzékenységet. És még számtalan kedvező tulajdonsága van. Bár egy cukorbetegnek nyilván nehezebb beilleszteni az étrendjébe. A GI je számomra meglepően alacsony 55 (?)http://www.macosz.hu/inzulin-diabets-cukoranyagcsere-inzulinrezisztencia.html
Most, hogy beteg vagyok, eszem mézet és valóban érdekes, nekem nem viszi föl a cukromat. Hipóra mézes teát iszom és alig használ... pedig csomó mézet beletettem, mégis kellett mellé mást is ennem. Tudom, IRről beszéltünk, de azért érdekes lehet IReseknek is ez a tény, talán nekik sem viszi fel annyira.
 

Zsu77

Új tag
Egyébként én a szülés után 2 évvel értem el a szülés előtti súlyomat, igaz én 24 kg-ot híztam. Nem is erőltettem semmit, pedig fogalmam sem volt CH-ról, meg GI-ről.

Ja,nekem is ennyi jött föl,ráadásul mindháromnál!!!(nem mutatom meg,hogy néz ki a pocim...:oops:)
De nekem minden esetben visszament 4 hónap alatt.Rám az volt a jellemző,hogy nagyon könnyen mozdult a súlyom pusztán annyitól,hogy 11 magasságában reggeliztem először.Ennyi mindig elég volt.Ahhoz képest a mostani napok nagyon beszédesek egy esetleges IR mellett!:?
 

Zsu77

Új tag
Most, hogy beteg vagyok, eszem mézet és valóban érdekes, nekem nem viszi föl a cukromat. Hipóra mézes teát iszom és alig használ... pedig csomó mézet beletettem, mégis kellett mellé mást is ennem. Tudom, IRről beszéltünk, de azért érdekes lehet IReseknek is ez a tény, talán nekik sem viszi fel annyira.

Nincs belőle gondom.Pedig nagykanállal eszem...:mrgreen:
Na azért ez nem igaz...:oops:
Csak egy pár reggelen torokkaparással keltem.Így a reggelem egy kanál mézzel indult(nyamiiiii:rolleyes:) és nagyon használ rá,azt kell,hogy mondjam!Ja,nem éreztem a cukin semmi változást,hogy:jajj,ez most talán túl édes lett volna...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Azt úgy képzeljétek el,hogy a reggeli épphogy belémfér...Kata a tanú rá,hogy pl.a (potyakaja)20dkg görög sali után nekem tele a pocim...:rolleyes:
Én meg az egy pizza után még egy felet be tudtam volna rakni az arcomba. És én reggel tudnék egy fél disznót megenni egy ültő helyemben.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És nagyon akaratos is!:DÚgyhogy hullnak a kilófejek,persze csak mérleg-szerint!Nehogy a pszihon kössek ki a végén 36kg-val!!!:)
Ez a 36 kg nekem nagyon emlékezetes. Ennyit nyomtam a mázsán, amikor kiderült a diabom. 3 hét kórház után 40 kg-val jöttem ki.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hú,ez nagyon durva.De az még inkább,hogy hónapokig küldözgettek mindenhova,csak épp laborba nem...
Nem küldözgettek, én nem mentem sehova hónapokig, gondoltam gyenge vagyok, majd megerősödök, stb. Aztán amikor a vesém begörcsölt a melóhelyen, akkor az üzemorvos elzavart a kórházba.
Na ott már volt kálvária. Délelőtt 11-től délután 5-ig vizsgálgattak minden testnyíláson keresztül (szó szerint), míg végre vettek vért. 1 óra múlva meg volt az eredmény és a diagnózis. Ezt megcsinálhatták volna délelőtt 11-kor is, így a hátsó fertályt megkímélték volna. Viszont én is elmehettem volna néhány hónappal előbb doktorhoz, hogy valami nem oké, zabálok, éhes maradok de fogyok, és csak éjszaka megiszok 5 l vizet. Ja, meg túl is adok rajta, és emiatt nem alszom rendesen. Szóval én is éppúgy hibás voltam, hogy egy nyilvánvaló problémával nem mentem orvoshoz.
 

Zsu77

Új tag
Na,pont a legfrissebb számban van egy nagyon érdekes kérdés,bemásolom ide!
"11 éve szenvedek állandó éhségérzet miatt. Ez az állapot egyre elviselhetetlenebb. 2007-ben hipofizis adenomát találtak, de az endokrinológus szerint nem ez okozza. Viszont azt írta, hogy hiperinzulinizmus áll fenn. Erre gyógyszert nem tud adni senki. Kérem szíves segítségét, tanácsát! Köszönettel: Beatrix.
Kedves Beatrix!
Problémája felvázolásakor egy nagyon fontos szempontot nem említett, azaz nem utalt semmivel alkatára: testsúlya normális-e vagy súlyfelesleggel rendelkezik. Nagyon valószínű, hogy néhány kilóval vagy akár néhány tíz kilóval is több a kelleténél. Ez már az állandó éhségérzetéből is következik. Nos, amennyiben valóban kövér és ténylegesen hiperinzulinizmust találtak Önnél, akkor a megoldás: erősen szénhidrát-szegény, ill. alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat tartalmazó, napi 5-6 étkezés és metformin tabletták szedése. Természetesen endokrinológus, diabetológus szakorvossal szükséges még megkonzultálni. Üdvözlettel: a főszerkesztő"
Itt is említik,hogy már néhány kiló is,ami akár ártalmatlannak tűnik,már okozhat zavarokat.Több helyen is olvastam,hogy a plusz kilók újabb plusz kilókat szülnek és szépen vázolták miért,én most tuti nem fogom tudni felidézni,de a lényeg megmaradt bennem.Itt talán maga a testömegindex sem mérvadó,hanem maga az,hogy egy rossz folyamat elindul az embernél és belekerül egy ödögi körbe.Persze,amikor hip.inz.van,azért más,de a mechanizmus ugyanaz.És ugyanakkor: itt is említve van a metmorfin,mint szükséges eszköz.Nagyon megnyugtató számomra az is,hogy erősen szegény ch-diétát ír elő.Ezen a téren ugyanis szintén óvatosnak kell lenni,mert a helytelen diéta legalább annyira káros,mint bármelyik más helytelen táplálkozás.
Amit viszont nem értek:csak a mai emberek ilyen gyenge-eresztések?Régen is voltak kövér emberek(volt olyan "divat",hogy kifejezetten az volt szép...),nekik miért nem voltak egészségügyi gondjaik?A cukorbetegség a 20.sz-tól nő világszerte,előtte mi volt?:shock:Miért kell a mai embernek számolni mérlegelni és ennyit küzdeni,hogy az egészsége megmaradjon,aki meg nem teszi,az tuti,hogy lebetegszik?:?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Amit viszont nem értek:csak a mai emberek ilyen gyenge-eresztések?Régen is voltak kövér emberek(volt olyan "divat",hogy kifejezetten az volt szép...),nekik miért nem voltak egészségügyi gondjaik?A cukorbetegség a 20.sz-tól nő világszerte,előtte mi volt?:shock:Miért kell a mai embernek számolni mérlegelni és ennyit küzdeni,hogy az egészsége megmaradjon,aki meg nem teszi,az tuti,hogy lebetegszik?:?
Mert azok az emberek mozogtak sokat. Nem tespedtek otthon, volt a ház körül munka bőven és nem csokit és colát zabáltak, meg chipset és mindenféle mesterséges cuccot. És nem volt szmog és nem volt ilyen szintű stressz az életükben. És amit ettek, abban volt még vitamin, mert kvázi bio volt minden kaja. De, hogy ellenük is szóljak: az átlagéletkor nem éppen 79 év volt és a gyerekhalandóság és a szülési anyahalandóság is egy hangyányit magasabb volt... Csak éppen nem volt mindennapi jelenség a cukorbetegség, de volt más, ami viszont elvitte őket.

Amúgy örülök, hogy találtál végre egy orvost, aki már egyáltalán említi a metformint. Remélem, lassan, de biztosan rászánod magad a dokira...
 

Zsu77

Új tag
Köszi Molli a magyarázatot...majd gondolok,rá,hogyha megint eszembejut...;)

Szerintem nincs ez semelyiknél eltagadva,a bajt a kritériumok közti nézőpont kérdés okozza.Tudod,hogy pl.a macosz oldal diabetológusa,miután egyiknek elismerte,hogy a 120p-es inz.vizsgálat 22 fölött már IR-t jelent,a másiknak közölte,hogy a 120p-es 36-os érték még nem biztos,hogy IR...kvázi azt is vázolva,hogy az IR-t meghatározni elég nehéz kérdés...ez a téma nagyon gyerekcipőben jár én azt látom.Dokihoz meg mondom megyek...:)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Köszi Molli a magyarázatot...majd gondolok,rá,hogyha megint eszembejut...;)

Szerintem nincs ez semelyiknél eltagadva,a bajt a kritériumok közti nézőpont kérdés okozza.Tudod,hogy pl.a macosz oldal diabetológusa,miután egyiknek elismerte,hogy a 120p-es inz.vizsgálat 22 fölött már IR-t jelent,a másiknak közölte,hogy a 120p-es 36-os érték még nem biztos,hogy IR...kvázi azt is vázolva,hogy az IR-t meghatározni elég nehéz kérdés...ez a téma nagyon gyerekcipőben jár én azt látom.Dokihoz meg mondom megyek...:)
Zsu, én erre már írtam, hogy nyilván más helyzetben vannak ezek a nők, más tünetekkel. Neked kemény tüneteket okoz, innentől szinte mindegy a 120 perces inzulin értéked már. De eddig nem ismerted ám el a gyógyszer létjogosultságát ;)
 

Zsu77

Új tag
Ez az!Megtaláltam!Reaktív hipoglikémiát mondott a doki!Ez az eset itt nagyon durva,viszont tiszta sor,hogy mi okozta.Nálam is majd egy évig így volt,de nekem az evés hozott megoldást,nyílván,mert más az ok.
"Sorozatos gyomor-bélrendszeri problémák miatt öt operáción estem át, aminek a következménye lett a dumping- szindróma. Ezt is megpróbálták műtéttel javítani, de érdemben nem sok eredményt hozott. Most ott tartok, hogy étkezések után másfél, két órával hypozok. (2,8- Lo), naponta többször is előfordul eszméletvesztés is. Állandóan azt mondják gyakran egyek, keveset, de nem megy már az sem. 1/3 rész gyomrom van, és ha hypozok, akkor kifejezett ételundorom, gyakran hányingerem van. Ráadásul éjszaka is két óránként ébresztem magam, mert nem érzem már a hypo jellegzetes tüneteit. Ezért az éjszakáim is kész tragédia.... Ja, volt egy pancreas-katéter, ami azt mutatta, hogy a farok, és a test több inzulint bocsát ki, int amennyit kellene...Ha valaki belegondol ebbe, rájön, hogy óránként nem lehet enni. Ha megpróbálom, akkor viszont a bevitt ételmennyiség nem elég ahhoz, hogy kitartson legalább egy órát. Most már közel állok ahhoz, hogy feladjam, mert egy év óta nem aludtam végig egy éjszakát sem, és ha valahová utaznom kell már előtte valónap nem merek enni, nehogy gond legyen. Mert , természetesen ha egyáltalán nem eszem, akkor nem történik semmi baj. Így akár három-négy napig is el vagyok."
Durva.Én azért örülök,hogy bevált az evés,még ha bonyi is...:?
Ja!És Tekike!Nem megyek dokihoz...nekem nem kell katéter a pocikámba,jó nekem ez a diéta...:?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ja!És Tekike!Nem megyek dokihoz...nekem nem kell katéter a pocikámba,jó nekem ez a diéta...:?
Huha, amit ide bemásoltál, annak szerencsére semmi, de semmi köze a te problémádhoz. Olyan enzimproblémái lehetnek ennek a nőnek, jaj, belegondolni is rossz. Ismerek egy lányt, akinek műtétek nélkül volt enzimproblémája, az is egy örökletes betegség és folyton hipózott szegény, ugyanúgy, ahogyan ez a nő is írta. De annak más az oka, nem IR és a tünetei sem egy az egyben stimmelnek az IRre.
Zsu, azzal, hogy nem mész orvoshoz, csak magad alatt vágod a fát. Mi a fenének kéne neked katéter???? Egy egyszerű gyógyszer megoldaná a problémádat, de ehhez egy egyszerű vérvétel kellene. Nem katéter és egyéb durva dolgok. És nincsenek enzimproblémáid, hanem IRed van. (ennek a szerencsétlen nőnek az enzimhiányok mellett még IR-e is lehetett, nyilván volt valami hasnyálmirigy problémája is mellesleg, nem a hipók miatt kaphatta a katétert)​
 

Zsu77

Új tag
De ari vagy.:)Jól van,alszom rá egyet!:rolleyes: (kettőt-hármat-négyet...)
Na de tényleg!Csak azért ijedtem be,mert a dokika aszonta,hogy jó alaposan kivizsgál,ha a diéta sem válna be.És én nekem rögtön ez jutott az eszembe...:rolleyes: De végülis az bevált...Ha Kata elvisz,elmék vele!(asszem...:? )
Igazából csak érdekességnek másoltam be.Mert annyian nem értik,hogy miért is rossz...Ja.Volt olyan is,hogy valaki-bár tényleg csak érdeklődésből-megkérdezte,hogy dehát az jó,nem?Nem haragudtam,hogy ezt kérdi,csak személyétől függetlenül azért égnek állt a hajam egy pillanatra...:?És ez a nőci nagyon jól leírta.(helyettem is)
Mindegy!Én örülök,hogy nem vagyok ő,és ez máris könnyebb így,hozzá képest tényleg élek,mint marci hevesen,mert szegényt-ezt nem másoltam be-a doki a válaszában alternatív terápia felé terelte,hogy az talán még segíthet...Na ehhez képest én már nem is vagyok problematikus...:DDe alapból én is innen indultam...:?
 

Zsu77

Új tag
A máj folyamatosan bocsát a vérbe glukozt a szervezet energiaellátása érdekében. Pl éjszaka ez kifejezettebb, amikor nincs CH bevitel. A sejteknek ilyenkor is szükségük van a glukoz utánpótlásra. A hasnyálmirigy által termelt glikogén a májba jut, a máj a felét raktározza, a másik fel a saját anyagcseréjéhez használja fel, és ebből a feléből biztosítja az étkezések közti CH mentes időszakot. (A máj az inzulinból is felhasznál egy keveset az anyagcseréjéhez, működéséhez.) <!-- / message --><!-- sig -->
__________________

Kata erre kérdezem én,de ha bárki tudja,jó lenne.Mondca meg nekem,hogy akkor egy IR-es,hogy tud mégiscsak este,pardon:éjszaka,amikor semmit nem csinál hipozni?Hogy lehet hajnal 2-3 óra tájékában,aztán még 6-fél7 fele is erőteljes rosszullétre ébredni?Az előbbi ráadásul egy kisebb inz.igényű időpont...:shock:
 
Oldal tetejére