Cukorbeteg gondozó/gondozás

rgyörgy

Új tag
Gyuri bácsi,

Én teljes kiőrlésű tönkölylisztet használok jelenleg szinte mindenhez.
A család is szívesen fogyasztja, így nem kell kétfélét készítenem.
Nem ragaszkodnak a fehér dolgokhoz.
Próbáltam belőle kenyeret is,de az annyira nem jött be nekem,
maradok egyelőre a boltinál.
Én is nagyon szeretek sütni főzni, ez elég baj nekem ;), de ezeket
is tönkölyliszttel készítem.
Édesítés szempontjából kedves feleséged mit használ a sütikhez?
Ahol szükséges a "cukor" állaga ott fruktózt szoktam használni, ahol nem ott az édesítőtablettát összetört formában,az édesítőfolyadék ízét nem
igazán szeretem.
Ismerettéségi körünk már átállt a kevésbé édes ízekre. :D

<link rel="File-List" href="file:///D:%5CDOCUME%7E1%5CGYRGYR%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";} </style> <![endif]--> Kedves Agicza.<o></o>
Nem túl rózsás a hangulatom, ma kellett nefrológiára mennem, először.Úgy mondják, nagyon magas a kreatinin szintem.<o></o>
Nem akarom az itteni témáról elterelni a figyelmet. A választ a receptek közé teszem.<o></o>
 

agicza

Új tag
<link rel="File-List" href="file:///D:%5CDOCUME%7E1%5CGYRGYR%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";} </style> <![endif]--> Kedves Agicza.<o></o>
Nem túl rózsás a hangulatom, ma kellett nefrológiára mennem, először.Úgy mondják, nagyon magas a kreatinin szintem.<o></o>
Nem akarom az itteni témáról elterelni a figyelmet. A választ a receptek közé teszem.<o></o>

Kedves Gyuri bácsi,

Köszönöm a választ, bevallom rá kellett keresnem a nefrológiára az
interneten,hogy sejtsem miről van szó egyáltalán.
Remélem nem komoly a probléma.
Kellemes délutánt kivánok:ágicza
 

rgyörgy

Új tag
Kedves Gyuri bácsi,

Köszönöm a választ, bevallom rá kellett keresnem a nefrológiára az
interneten,hogy sejtsem miről van szó egyáltalán.
Remélem nem komoly a probléma.
Kellemes délutánt kivánok:ágicza

Bízom benne,csak gyógyszer túladagolásról van szó. Lehet, hogy itt is a marketing diktál. Egyszerre nem lehet elvenni a gyógyszert, de gyors tempóban csökkentik. A vérnyomást is most hatszor kell mérnem. Kaptam egy táblázatot, abba kell beírni. A közérzetem is jobb, hogy kevesebb gyógyszert szedek.
Szép álmokat:
Gyuri bácsi
 

ferenc57

Új tag
Az önreklám helyett nemártana meggyőződni a valóságrol. 7.-éves inzulinos beteg vagyok. Kérjen bocsánatot,én csak segíteni akartam,de látom itt nem olyan közösség van akinek ez kellene. További kellemes szenvedést,és panaszkodást.
 

tímeácska

Őstag
Az önreklám helyett nemártana meggyőződni a valóságrol. 7.-éves inzulinos beteg vagyok. Kérjen bocsánatot,én csak segíteni akartam,de látom itt nem olyan közösség van akinek ez kellene. További kellemes szenvedést,és panaszkodást.

Ezt viszont én kérem ki, a Fórumozók nevében! Legfőképp az utolsó mondatot! Ember Maga?! Ilyet kívánni, olyan helyen, ahol cukorbeteg kisgyermekekről is szó van, de ha csak felnőttekről lenne szó, akkor is, hogy kívánhat ilyet????! De tudja mit?! Az én 5 éves kisfiam, és a magam nevében (Önnel ellentétben) jó egészséget, és sok boldogságot kívánok! (Mindketten inzulinpumpás cukorbetegek vagyunk.)
 

christina

Őstag
:-x:confused: Mellesleg úgy gondolom itt senki sem panaszkodik és főleg nem szenved!

A valóság pedig az, hogy a tudomány mai állása szerint az I. tipusú diab. nem gyógyítható és ilyen-olyan "csodaszerekkel" sem érhető el jelentős javulás. Szerintem.
 

poe

Őstag
Az önreklám helyett nemártana meggyőződni a valóságrol. 7.-éves inzulinos beteg vagyok. Kérjen bocsánatot,én csak segíteni akartam,de látom itt nem olyan közösség van akinek ez kellene. További kellemes szenvedést,és panaszkodást.
Én nem reklámoztam semmit, úgyhogy ez nem tudom kire/mire vonatkozik, de biztosan nem rám. :p Én 9 éve vagyok I. típusú cukorbeteg. (Ez verseny, amúgy?) Nem kérek bocsánatot, mert nincs miért. :rolleyes:
Aki első hozzászólásában egy terméket menedzsel, aminek az eladásából vélhetően haszna származik, az mire számít, tapsviharra? :confused:
Legjobbakat:
Domán Gábor
 

borka

Őstag
Hátrább az agarakkal mert:p én 25 éve vagyok insulinos , de Magdika ugytudom, hogy nálam is sokkal rigebbi diabos:rolleyes:

Ja ,senkinek nem kötelező ezen a fórumon részt venni, az aki a másikat sértegeti bármilyen módon annak pedig egyáltalán nem itt a helye.:rolleyes:
Bocsi ,de nagyon felvagyok hábrodva és vérigsértettnek érzem meagam:evil::evil::evil:
 

gabibaba

Aktív tag
Amikor Gábor bekerült a kórházba, még azon frissében a doktor bá' kb. 3. mondata az volt, hogy mindent ki lehet próbálni, tea, talpmasszázs, ez+az, de az inzulint be KELL adni. Akkor nem értettem, speciel a biogyógymód még meg sem járta az agyam, még fel sem ocsúdtam az első sokkból. Aztán rájöttem, miért mondta, és miért olyan korán. :)
 

dg

Őstag
Hát, hát...
Az ilyen bedobott csodaszer-reklámok nem sok jóra számíthatnak, és nem is érdemelnek mást.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És az életkor/diabétesz tartam hányadosa nem nem ér?! Mert akkor Mátém nyert! :rolleyes:

Hátrább az agarakkal mert:p én 25 éve vagyok insulinos , de Magdika ugytudom, hogy nálam is sokkal rigebbi diabos:rolleyes:

Ja ,senkinek nem kötelező ezen a fórumon részt venni, az aki a másikat sértegeti bármilyen módon annak pedig egyáltalán nem itt a helye.:rolleyes:
Bocsi ,de nagyon felvagyok hábrodva és vérigsértettnek érzem meagam:evil::evil::evil:

Persze, hogy ér életkor/diab alapján versenybe szállni, és alig vártam a régebb óta diabosok jelentkezését, így végre én is ihatok (ha más vezet):lol:.

Ha nem tudjuk viccesre fogni a diabot, akkor megette a kutya. Komolykodni az inzulinnal és a diétával szoktunk, sértegetni pedig nem szokásunk. Mi ilyen banda vagyunk, és a belépés tényleg önkéntes.
 

borka

Őstag
Szia Kata!
Sajnos nem tudtam beilleszteni "Ferenc beszólását"de ez a hozzászólásom őneki írtam.

"Ja ,senkinek nem kötelező ezen a fórumon részt venni, az aki a másikat sértegeti bármilyen módon annak pedig egyáltalán nem itt a helye.:rolleyes:
Bocsi ,de nagyon felvagyok hábrodva és vérigsértettnek érzem meagam:evil::evil::evil:"
Bocsi.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!
Sajnos nem tudtam beilleszteni "Ferenc beszólását"de ez a hozzászólásom őneki írtam.

"Ja ,senkinek nem kötelező ezen a fórumon részt venni, az aki a másikat sértegeti bármilyen módon annak pedig egyáltalán nem itt a helye.:rolleyes:
Bocsi ,de nagyon felvagyok hábrodva és vérigsértettnek érzem meagam:evil::evil::evil:"
Bocsi.
Szia Borka!
Nincs itt semmi baj, nem értettem én félre, vagy vettem magamra, tudom, hogy Ferencnek szólt. Én is kiakadtam, ahogy "beköszönt" hozzánk ez a jóember, és ismeretlenül is kritizált minket és a közösségünket.
A kéretlen és félrevezető, öncélú reklámokat pedig - ha az illető önmagától nem teszi meg - mi törölni fogjuk.
 

dg

Őstag
Mi is szeretjük a gombát! Mit szeretjük? Egyenesen imádjuk. Én is szívesen megtudnék róluk többet, és szerintem a "Kertbarátok" topik otthont adhatna ennek a témának. Ha van kedvetek...? :)
 

ferenc57

Új tag
Én vagyok az a Bizonyos Ferenc. Naponta 4-szer szúrok.Nem árulok semmit,sőtt. De arrol
biztosithatom az Illusztris fórumozókat,hogy amig a kijelentéseimet minősítették ,addig az én mért vércukorszintem 4 egységgel alacsonyabb a cseppeknek köszönhetően. Természetesen a segítő szándékomat elvitatni nem kellene ,miután nem ismer senki. De a jelzőket amikkel illettek az az 57.-éves korora tekintettel kikérem magamnak,mert hgy mint embertársukat nem tisztelnek ez még elmegy,de a korom és a betegségem minősítését már kikérhetem magamnak kedves Gombászó fórumozók.
De hogy legyen minn csemegézni! Decemberben a pécsi Tudományegyetem befejezi a tesztelését anak a cukormérő készülékne,amely szúrás nélkül méri a vércukorszintet. Ezt sem akarom eladni senkinek,önöknek meg főképp.Csak mikor megjelenik a készülék,és a családban szóbakerülne,hogy a kilányomnak milyen jó lenne ha űgy tudnám megmérni a vércukor szintjét hogy ne szenvedjen,akkor majd gondoljanak arra,hogy milyen jelzőkkel illettek. Mindanyiuk örömére kiszállok a Fórumbol,mert úgy itélem meg,hogy önök nem szorulnak senki tanácsára,igy egyébbként is kizárnának mindenkit a Gombaszedő cspatbol. Több beírás a részemröl nem lesz.Viszont önöknek üdvözletét küldi a az Osztrák,a Lengyel,a Román ,a Német,a Szlovák Cukorbeteg,aki nem gombászik,hanem cseppent,és három hónap után ha minden orvosi utasitást betart,akkor nem lesz inzulinpumpa,gyógyszer STB. Hát erről van szó. Kérek mindenkit aki olvassa ezt a beirást,hogy mellőzze a választ,mert aki saját magán nem képes segíteni,akkor nem lehet tőle elvárni,hogy a gyerekén segítsen,pedig az ö fejlődésben lévő szervezete csodákra képes,amit egy aranyos orvos sem képes előre diagnosztizálni. További kellemes napot mindenkinek. Én mindenesetre csökkentem a vércukor szintemet,és próbálom a szövődményeket elkerülni.Három honap után megvételre fogom felajánlani az Accuchek cukormérőmet,és a kér Inzulin adagolómat. Ennyi!! Senkinek nem válaszolok.
A minősitéseiket beszéljék meg egymás között,hiszen van önök között egy hölgy ,aki irányitja önöket,ő az orvosuk,és amit láttam el is fogadnak tőle mindent,aki egy kérdésre azt válaszolta egy hölgynek,hogy ő nem akar jobbítani a helyzetén,mert igy érzi jól magát. Igazuk van,nem itt a helyem.
 
Oldal tetejére