Cukorbeteg gondozó/gondozás

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi Kata és Misamaci!
Így már kezdem érteni hogy miről is van/volt itt szó valójában! Szóval akkor az a "12 egy tucat" féle újabb csodaszer, persze jó drágán...
Üdv.,
Laci ...aki jól sejtette!:mrgreen:
Ezen én is elagyaltam egy kicsinyég, mármint a jó drágán...

Ugyanis az inzulint naponta kell beadnunk, és ingyen kapjuk, ráadásul évek, évtizedek bizonyítják, hogy hatásos.

Ezzel szemben a cseppeket is minden nap be kell vennünk a nyelv alá, sok pénzért vesszük, nincs pontos adagolás, nekünk kell kitalálni a dózist, és a hatás is -hát hogy is mondjam- kétséges.

Vagyis a naponta inzulint cseréljem le naponta cseppekre, az ingyenest pénzesre, a hatásosat bizonytalanra.

Miért is? Világos! A cseppforgalmazónak az inzulinból nincs haszna, az már más kérdés, hogy nekünk meg a cseppekből nem lesz (lenne) hasznunk, de az már kit érdekel.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ááááá, még egy gondolat a zeszembe jutott.

Hiányzó inzulint csak és kizárólag inzulin tud pótolni. Az meg van nekünk.
És félreértés ne essék, most kizárólag a totális inzulinhiányos diabéteszről beszélünk.

Az senki előtt sem titok, hogy a tablettával kezelt cukorbetegek számára van számtalan orvosi, dietetikai, életmódbeli furfang, amivel lehet a diabétesz állapotán javítani, de ott is csak abban az esetben, ha van elegendő maradék saját inzulin termelés, vagy javul a sejtek glukozfelvétele.
De még a diabetikumokat sem cserélték le egy az egyben semmilyen más alternatív szerrel. A adagolt tabletták csökkentését, netán elhagyását jelentős súlyvesztés, ill teljes életmódmódváltás, és élethosszig tartó szigorú diéta betartása mellett lehetett elérni és nem csodaszerek alkalmazásával. Kontrollként pedig a továbbiakban is szükséges a vércukorszint folyamatos ellenőrzése.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az orvosoknak sincs elég idejük de itt mindenki a maga orvosa!
Sajnálom hogy sokan későn kapak felvilágosítást vagy egyáltalán nem kaptak!

Valóban nagyon szomorú tudni, hogy sok idős beteg komoly és súlyos szövődményekkel küzd, és egy kicsit a "védelmükre" kelnék.

Az orvosoknak régebben több idejük volt a beteggel foglalkozni, mint manapság, csakhogy a mai idős cukorbetegek anno a kezelőorvosuktól azt tanulták, tapasztalták, hogy az orvos a tanult ember, a betegnek pedig szót kellet fogadnia és nem is várták el tőlük, hogy ismerje, értse a saját betegségét.

Ezen kívül a mai idős cukorbetegek, akik 20-50 éve cukorbetegek, annak idején nem tudták a cukorszintjüket ellenőrizni, nem hogy tudták volna, mit okoz egy tartós 10-15 fölötti cukorszint. Ha azt nézzük, hogy leéltek diabbal 10-20-30 évet, úgy, hogy nem mérték a cukrukat, akkor már érthető, hogy miért van olyan sok szövődménnyel küzdő idős cukorbeteg. Több évtized káros hatását ma nem lehet semmissé tenni, hiába tudnak ma már cukort mérni. (Persze igaz az is, mert gyakran tapasztalom, hogy még ma sem érdekli őket, hogy kiismerjék a saját betegségüket, tudom, ilyen is van.)

Grácia, jól fogalmaztad meg. A ma kezdő diabosok számára már minden elérhető (korszerű inzulin, vércukormérő), így mire mi elérjük a 30-50 év diab tartamot, a statisztika lényegesen jobb képet fog mutatni.
A technika folyamatosan fejlődik (szolgál minket), a mi dolgunk és feladatunk az edukáció és önmagunk tudásának fejlődése. Az sem mellékes, hogy az orvosok egyre inkább felismerik, hogy a betegnek legalább annyi tudásra van szüksége, mint nekik.
Hogy is fogalmazzak? Ma már nem "féltékenyek" a tudásukra, hanem inkább büszkék arra, ha egy páciensük kitűnik a diab ismeretében.
 

tímeácska

Őstag
Sajnos, hasonló tapasztalatokkal rendelkezem, mint Meli... Hozzánk is rengeteg 2-es típ. diabéteszest hoztak rehabilitációs célzattal, általában (zömében...) végtag amputációval... Rettentő rossz volt ezzel szembesülni, szintén cukorbetegen! Egyébként, a "rendszeresen hoztak" alatt kb. heti 1 ilyen cukorbeteget kell érteni, ami rettentően sok!!! És sajnos, elmondhatom, nem csak 50 év felettiek voltak, hanem fiatalabbak is! Volt egy 35 éves fiatalember, akinek (még) nem volt végtag amputációja (de nagyon jó irányban halad efelé!), végbél fekélyjel került az osztályra, a hasfalán készítettek egy kis nyílást, és ott vezették ki a vastagbelét, a széklet itt távozott egy zsákocskába. Rettentően megviselte a dolog az emberkét, aki egyébként egy nagy vállalatnál dolgozik vezető beosztásban (!). Ezt a kétségbeesést szerintem minden ember meg is érti! Na, de azt nem, amikor több napig 20 fölötti cukrokat mértünk, emeltük az inzulinját, majd újabb pár nap múlva durva hypok, majd inzulin le, cukor fel, és ez így ment 2 hónapon keresztül, mire gyanús lett a dolog, és kiderült, semmilyen mértékben nem tartotta a kórházi diétát! Ha úgy tartotta kedve, befalt 3 tábla csokit, némi otthonról származó sütikével, de egyébként az sem volt baj, ha cukrászdai volt... Néha viszont az ebédjét sem volt hajlandó elfogyasztani, hanem a (pl.) krumplit belapátolta egy kis üres dobozocskába (amiben a sütik érkeztek...), és szépen elrejtette az éjjeliszekrényében, majd éjjel a mosdó kukájába landoltatta... Tehát, elrejtette az ételt, de az "elfogyasztott" étel után kapta az inzulint, ami a fiókban figyelt! És mai napig nem értem, miért tette! Persze, utólag kiderült, mindig is így "figyelt" a diétájára (12 éve diabos, tehát, a technikai háttér adott volt már a betegség kezdetekor!), hát, ezért is került hozzánk... És én, a többi kollégámmal együtt 2 hónapon keresztül "küzdöttünk" vele, vagyis, érte, de igazából nem sok értelme volt... Sajnos... Ő még egy fiatalember, de ha így folytatja, már nem sokáig... Én sajnálom, megpróbáltam megérteni, miért teszi, de nem bírom! Nem tudom egyszerűen elfogadni, hogy így tönkre teszik magukat az emberek, holott minden segítséget megkapnak! Sőt, adott esetben még annál is többet! Ez a harc egy valódi kudarc. De kinek is nagyobb?! A betegnek, aki mit sem törődik a betegségével, és a "tiltások" ellenére nem cselekszik megfelelően, vagy a szakszemélyzetnek, aki próbál "megmenteni" egy fiatal embert, próbálja meggyőzni a kezelés szükségességéről, de az a beteg előbb egy emberi roncs lesz, majd bele is hal mindabba, amit elkerülhetne egy kis önkontrollal, ÖNFEGYELEMMEL... Nagyon sajnálom...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
aki próbál "megmenteni" egy fiatal embert, próbálja meggyőzni a kezelés szükségességéről, de az a beteg előbb egy emberi roncs lesz, majd bele is hal mindabba, amit elkerülhetne egy kis önkontrollal, ÖNFEGYELEMMEL... Nagyon sajnálom...
Sajna vannak "fafejek". Neki sem a tudásával van a baj, hanem a makacsságával. Az ilyen fafejek a környezetüknek nagyobb aggodalmat okoznak, mint ők saját maguknak. Te inkább a lelkeden viseled a sorsát, mint ő magának.
 

blaci

Őstag
Kedves Tímeácska!
Szomorú történet, én is csak sajnálni tudom és megértem hogy így érzed, magam se tudom felfogni hogy vajon miért, megérteni nem is akarom…erre nem lehet épeszű magyarázat!

"Kedvenc irodalmi idézete(i)m..." topik – 40/#396!

Itt van, ni!

Üdv.,
Laci …aki :confused:!

Ui.: A legszörnyűbb talán az hogy valamennyien látunk, tapasztalunk hasonló eseteket a saját környezetünkben...így én is!:(
 

rgyörgy

Új tag
Gyuri bácsi!Köszönöm a biztatást a klub miatt!
Pontosan nem tudom hol a baj de most már nagy a baj!
Nem sok időm volt beszélgetni a 2 -típusú cukorbetegekkel ,de sokukat nem érdekel a diéta úgy vettem észre és tisztelet a kivételnek.
Egy kis sütike még egy kis zsömle meg amit még a családtagok hoznak és akkor 11-es cukor volt az eredmény!Lehet hogy a rosszul beállított gyógyszerek is hibásak de én is könyvből tanultam a cukorbetegség minden részletét.Utána jöttem ide a fórumra kb 1 hónap múlva de volt az több is!
Fontos lenne több dietetikát belevinni a kezelésbe és az önkontroll ami még nagyon fontos!
Innen a fórumról sokat tanultam de még ma is kinyitom a szénhidráttáblázatot ha szükségem van rá vagy bizonytalan vagyok valamiben!
Az orvosoknak sincs elég idejük de itt mindenki a maga orvosa!
Sajnálom hogy sokan későn kapak felvilágosítást vagy egyáltalán nem kaptak!
<link rel="File-List" href="file:///D:%5CDOCUME%7E1%5CGYRGYR%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";} </style> <![endif]--> Kedves Melinda!<o></o>
Az Egri diabos találkozón nagyon sokat lehetett tanulni. Egy Szudáni orvos elmondta, náluk milyen az ellátása a cukorbetegeknek. Ott hangzott el, hogy a VHO jelentése szerint, robbanásszerűen terjed a diab. Elsősorban a 2. es típusú.<o></o>
Ebben a csoportba jóval többen vannak. A különbség a két típus között lényeges<o></o>
Ha jól tudom, az 1-es hirtelen, rövid idő alatt következik be, „villámcsapásként”<o></o>
Ilyenkor sokkal könnyebb megérteni a ch,vc, glikémiás index,stb, szerepét, fontosságát. Az egész egy tragédia, de ha a beteg vigyáz magára, elkerülhetőek a szövődmények.<o></o>
A 2 es típusnál nagyon gyakran a szövődmények hívják fel a figyelmet a betegségre. Ekkor már késő a bánat. Ebben a helyzetben, sokkal nehezebb átállni az egészséges életvitelre. <o></o>
Nagyon örülnék, ha követni tudnám a klubotok alakulását, majd működését.<o></o>
Hajrá Melinda!<o></o>
<o>
</o>
 

poe

Őstag
Én sajnálom, megpróbáltam megérteni, miért teszi, de nem bírom! Nem tudom egyszerűen elfogadni, hogy így tönkre teszik magukat az emberek, holott minden segítséget megkapnak! Sőt, adott esetben még annál is többet! Ez a harc egy valódi kudarc. De kinek is nagyobb?! A betegnek, aki mit sem törődik a betegségével, és a "tiltások" ellenére nem cselekszik megfelelően, vagy a szakszemélyzetnek, aki próbál "megmenteni" egy fiatal embert, próbálja meggyőzni a kezelés szükségességéről, de az a beteg előbb egy emberi roncs lesz, majd bele is hal mindabba, amit elkerülhetne egy kis önkontrollal, ÖNFEGYELEMMEL... Nagyon sajnálom...
Timi!

Szerinetem nagyon fotos az, hogy az ember helyén tudja kezelni ezeket a kudarcokat. Segíteni csak azon lehet, aki maga is akarja és partner ebben. Ha te és a munkatársaid mindent megtettetek, amit az adott körülmények között lehetett, akkor egy percet sem szabad rajta idegeskedni. Felnőtt ember, rendelkezik minden információval, vagy legalábbis tudja, hogy hová kellene fordulnia, ha több infóra lenne szüksége. Ő ezt választotta.... Nem szabad olyan lelki terheket önként magadra venni más helyett, amitől utána marha nehéz megszabadulni. ;)
 

dg

Őstag
Abban az esetben, amit Timi fentebb írt, szerintem már nem szabad "normális mércével" szemlélni az eseményeket, azaz meg sem kell próbálni megérteni, azonosulni vele, stb..., vagy ontani az illetőre azokat az információkat, amik a helyes felfogás felé terelik őt. Ilyen esetben szerintem valami más működik az emberben, ami kóros lelki folyamat eredménye, tehát egy jó pszichológus segítségére legkevesebb, hogy szükség van, s probléma megoldását sokkal mélyebbről kell kezdeni. Pszihológus nem foglalkozott ezzel a fiatalemberrel, Timi?
 

borka

Őstag
Sajnos az a borzasztó,hogy az Emberek addig nem hiszik el,hogy komolyabban kellene fodlalkozni az állapotukkal ,amíg nem következik be súlyosabb probléma.
Most ment el, egy aránylag közeli ismeősünk aki 70 éves korában kapott új vesét,és ekkor állították insulinra is.( Ennek kb 6 éve.) Borzasztó nehezen tanulta meg a pen és a vc. mérő kezelését. Sokáig nem lehetett rábírni,hogy étkezés előtt és utánna 1,5-2 órával újra mérni kell és írni kel a naplót,hogy a kezelőorvosa jól betudja állítani. Arra hivatkozott,hogy Ő bizony nem szurkálja magát annyiszor,ha érzi,hogy probléma van, vagy eszi ,vagy szúr.Hiába próbáltuk Neki elmagyarázni,hogy ez nem így működik,egyszerűen nem lhetett meggyőzni.Természetesen Ő is hosszú ideje volt 2 -es diabos.Az utolsó 6 honapban már üldözési mániája is volt,tehát az agy ais súlyosan károsdtt. Rendszertelenűl étkezett,diétát nem betartva,ez lett az eredménye.
 

tímeácska

Őstag
Timi!

Szerinetem nagyon fotos az, hogy az ember helyén tudja kezelni ezeket a kudarcokat. Segíteni csak azon lehet, aki maga is akarja és partner ebben. Ha te és a munkatársaid mindent megtettetek, amit az adott körülmények között lehetett, akkor egy percet sem szabad rajta idegeskedni. Felnőtt ember, rendelkezik minden információval, vagy legalábbis tudja, hogy hová kellene fordulnia, ha több infóra lenne szüksége. Ő ezt választotta.... Nem szabad olyan lelki terheket önként magadra venni más helyett, amitől utána marha nehéz megszabadulni. ;)

Olyan problémám nincs, hogy nem bírok megszabadulni a gondolattól, hogy hátha mégiscsak Mi nem tettünk meg mindent ezért az emberért, és lelkiismeret furdalásom sincsen. Egyszerűen csak nem bírom elfogadni, hogy Valaki ennyire ne törődjön magával, ha erre minden lehetősége, és segítsége adott! Az ilyen embertípust egyszerűen felelőtlennek tartom, és annak csak örülni tudok, hogy nincsen gyermeke... És ezt az utolsó mondatomat szerintem ki sem kell bővebben fejtenem, szerintem Mindenki érti...
 

tímeácska

Őstag
Abban az esetben, amit Timi fentebb írt, szerintem már nem szabad "normális mércével" szemlélni az eseményeket, azaz meg sem kell próbálni megérteni, azonosulni vele, stb..., vagy ontani az illetőre azokat az információkat, amik a helyes felfogás felé terelik őt. Ilyen esetben szerintem valami más működik az emberben, ami kóros lelki folyamat eredménye, tehát egy jó pszichológus segítségére legkevesebb, hogy szükség van, s probléma megoldását sokkal mélyebbről kell kezdeni. Pszihológus nem foglalkozott ezzel a fiatalemberrel, Timi?

Már a pszicho-szakemberek is lemondtak róla... Ennyire reményteljes volt ez az emberke... Egyébként a pszichiáter azt mondta, hogy ő nem hinné, hogy lelki eredetű probléma áll a háttérben, hanem egyszerűen nem érdeklik a betegsége következményei. Érdekes, hogy amikor a végbél kivezetésére került sor, akkor nagyon elkeseredett az emberke, azt mondta, nem gondolta volna, hogy idáig juthat, pedig figyelmeztették az orvosok. Aztán, amint egy kicsinyke javulást mutatott a hatalmas kiterjedésű fekélye, folytatta tovább mindazt, ami miatt a kórházba került. Szerintem azt hiszi, hogy úgyis meggyógyul a sebe, visszahelyezik a végbelét (ezt az orvos is mondta neki), és éli tovább az életét, mintha mi sem történt volna (na, ezt azért ebben a formában nem mondta neki egyetlen egy orvos sem...). Ez az a sajnálatos helyzet, amikor nem hogy máséból, de saját hibájából/kárából sem tanul az ember... De azért egynek örülök, mégpedig annak, hogy tudom, én soha nem fogok így viszonyulni a betegségemhez! Mert azért mégiscsak a diabétesz megköveteli magának azt a bizonyos tiszteletet...
 

tímeácska

Őstag
Azért, ehhez a témához kapcsolódóan vannak egy életre szóló kellemes emlékeim is! Volt egy 68-70 körüli bácsi, aki nem is tudta, hogy cukorbeteg, sajnos az elhatalmasodott lábszárfekély hívta fel rá a figyelmet. Ennek tragikus végkifejlete lett, amputálni kellett az egyik lábát, térdhajlatból. Amikor ez a bácsi megtudta, hogy én is cukorbeteg vagyok, és a pici fiam is, órákig beszélgettünk a diabról, minden érdekelte. Volt, hogy egy fél éjszakás műszakot átbeszélgettünk :). Amikor ez az őszinte, bensőséges viszony kialakult, elárulta, hogy pár hónap, és megszületik az első dédunokája, és ha törik, ha szakad, de neki feladata van azzal a picivel, meg kell neki mutatnia egy csomó mindent, meg kell tanítania azokra a dolgokra, amiket a mai fiatalok már nem tudnak, tehát, neki élnie kell még jó pár évet... Nos, ezért kérte a segítségemet. És én örülök, hogy segíthettem Neki! :) Na, ezért érdemes küzdeni, és tenni! És bárki kinevethet, de ezért még cukorbetegnek is érdemes lenni! ;)
 

tímeácska

Őstag
Holnap rendezi meg a győri diabétesz gondozó a soron következő gyermek pumpa-taliját. Mátéval mi is megyünk :)! Annyira jó mindig a hangulat! Családias, nincs az a kifejezett "orvos oktat, beteg okul" hangulata a "rendezvénynek", és ez nagyon jó! Kis vetélkedő van a lurkóknak, természetesen a diabétesszel kapcsolatosak a feladatok! A legkisebbektől egészen a 18 évesekig vannak gyerekek, sőt, vannak olyanok is, akik már "felnőtt" diab orvoshoz járnak, de még mindig vissza-vissza járnak a "régi" gondozó team-ükhöz! Ha bármi panaszuk, bánatuk van, nyugodtan elmondhatják a "régi" doktorbácsinak/néninek, aki segítőkészen áll rendelkezésükre, ha esik, ha fúj... Úgy gondolom, ez sok mindent elárul az ottani csapatról!
Teki! Ha lenne nekem olyan pálcám, amivel suhinthatnék... Valami ilyet (is) kívánnék, ha már a diabnak maradnia kellene... :rolleyes::rolleyes:
 

borka

Őstag
Szia Timcsi !
Szuper jó lesz nektek megint .Szerintem mindenki ilyen vagy ehez hasonló talikra nagyon szívesen elmenne. Légyszi kagylózál és gyűtsd be a kérdéseket, hátha jó lesz nekünk is valamikor:)
Érezzétek Magatokat nagyon jól.(mindannyian)
 

tímeácska

Őstag
Szia Timcsi !
Szuper jó lesz nektek megint .Szerintem mindenki ilyen vagy ehez hasonló talikra nagyon szívesen elmenne. Légyszi kagylózál és gyűtsd be a kérdéseket, hátha jó lesz nekünk is valamikor:)
Érezzétek Magatokat nagyon jól.(mindannyian)

Kagylózok, kagylózok! :cool::cool::cool:
Bár, a feladatok valóban gyermekeknek vannak kitalálva, pl.:
- Sítáborban vagytok, becsusszan egy kis hazai finomság a haverokkal... Mi ilyenkor a teendő? És ha nem jöttek be a számításaid (túl kevés/túl sok inzulin), akkor mit kell tenni?!
- Diszkóban vagy, már 17 éves "nagyfiú" vagy. A haverjaid alkohollal kínálnak. Te el is fogadod. Mire kell figyelned, milyen teendőid vannak? (Persze, itt nem az alkohol fogyasztására akarnak buzdítani, de hát, ez is az "élet velejárója", ezekre a "pillanatokra" is gondolni kell... És legfőképpen TUDATOSAN kell gondolni!!! Mert ugye, az olló használata is akkor tud a legveszélyesebb lenni, amikor az ember nem tudja, hogyan is kell használni...!)
Amit még érdemes megemlíteni, hogy bizonyos kérdéseket bizonyos gyermekekhez intéznek... Pl. Mátémat nem kérdezik az alkohol fogyasztásáról, de a 17 éves srácokat sem kérdezik a játszótérrel, ovival kapcsolatban... De, hogy miért nem, arra még nem jöttem rá... :cool::cool::cool::D:rolleyes:
Szóval, kagylózok, kagylózok, hátha mikor újból gyerekek leszünk, jól jönnek majd az infók... :D:D:D:cool::rolleyes:;) :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

borka

Őstag
Pl. Mátémat nem kérdezik az alkohol fogyasztásáról, de a 17 éves srácokat sem kérdezik a játszótérrel, ovival kapcsolatban... De, hogy miért nem, arra még nem jöttem rá... :cool::cool::cool::grin::rolleyes:


Szörnyű , ez a diszkrimináció:twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
 

tímeácska

Őstag
Pl. Mátémat nem kérdezik az alkohol fogyasztásáról, de a 17 éves srácokat sem kérdezik a játszótérrel, ovival kapcsolatban... De, hogy miért nem, arra még nem jöttem rá... :cool::cool::cool::grin::rolleyes:


Szörnyű , ez a diszkrimináció:twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

Igen... Mindjárt gyanús volt, hogy erről van(ik) szó... De legalábbis sejtettem! :cool::rolleyes::twisted: :mrgreen::mrgreen:
 

pusimelu

Őstag
Az én munkahelyemre is jött egy bácsi aki panaszkodott hogy fáj a lába!
Labor cukor 10 körül. Most szedi a Meforált 2x1 -et ,Milgammát egyenlőre csak 1X1 -et mert az anyagiak így engedik meg.
Most még szegényt megtorpedóztam egy kis diétával is és a cukra :6,7%.
Azt mondta az előző nővér nem szúrkálta ennyit mint én!(Szegény!)
Megy laborba karácsony előtt és remélem jó lesz a HgBA1c eredménye most 8% volt neki!
Karácsony előtt megírom!
Gyönyörű kosarakat fon mint a régi nagyok!
 
Oldal tetejére