Cukorbeteg gondozó/gondozás

blaci

Őstag
Laci!
Tán túl egycerű vagyok, de tulajdonképpen mia gond? Jól értem? Rosszabb cukikat szeretnél? :D

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ugyan már, dehogy!:rolleyes: A dokim szeretné...:confused:
Szóval, hogy érjem el valahogy, esetleg, kb., stb... a természetes ingadozást, persze a határokon belül maradva. Mert az nem normális (...ahogy én se!) hogy kaja után nem emelkedik meg a vércukorszintem. Az a jó beállítás ha kaja után szépen megemelkedik a cuki és utána lecsökken a következő étkezésig a kívánatos értékre, mert ugye ez azoknál is így van akik cukorilag nagyon rendben vannak.
Üdv.,
Laci
 

dg

Őstag
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ugyan már, dehogy!:rolleyes: A dokim szeretné...:confused:
Szóval, hogy érjem el valahogy, esetleg, kb., stb... a természetes ingadozást, persze a határokon belül maradva. Mert az nem normális (...ahogy én se!) hogy kaja után nem emelkedik meg a vércukorszintem. Az a jó beállítás ha kaja után szépen megemelkedik a cuki és utána lecsökken a következő étkezésig a kívánatos értékre, mert ugye ez azoknál is így van akik cukorilag nagyon rendben vannak.
Üdv.,
Laci


Hát.. Izé.. Mindenkinek van valami heppje! A dokidé, úgy látszik, ez! Hagyd meg neki, és mondd bűnbánó arccal, hogy igyekszel, igyekszel, de nem megy! :mrgreen::grin: Majd csak túléli!
 

blaci

Őstag
Hát.. Izé.. Mindenkinek van valami heppje! A dokidé, úgy látszik, ez! Hagyd meg neki, és mondd bűnbánó arccal, hogy igyekszel, igyekszel, de nem megy! :mrgreen::grin: Majd csak túléli!

Igen, valószínűleg ezt fogom tenni, mert afelől nincs kétségem hogy túl fogja élni... :D De hát ugye, én is maradnék még...egy darabig!:roll: Szóval nekem se ártana túlélni a dolgot...valahogy!;):D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat. Nem könyvben olvastam, igazából a dokim véleménye, hogy az én (vagyis az ilyen!) beállításom így nem jó. Ki kéne mozdítani valamerre, mert nagyon be van állva. (Értsd: egyenletes…) :mrgreen:
Hát rögtön lemegyek hídba! A dokid vagy unatkozik, és csak beszélgetni akart egy kicsit :rolleyes:, vagy pedig ilyen cukrokkal egy diabos után nem kap a TB-től ellátmányt (fejpénzet). :|:shock::lol:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ebből kiindulva, mivel a 2NE Actrapidot csökkenteni nem nagyon lehet, igaz van a penen 1NE beállítás, használtam is egy ideig, de pl. a tájékoztató szerint a beadható legkisebb mennyiség 2 egység. :D (Novopen 3)
:mrgreen:
Bocsi, hogy ennyit agyalok ezen a témán, de ez az egész annyi kérdést és gondolatot ébreszt bennem, hogy nem bírok magammal.

A 2 E-re gondolok. Ha azt csökkentenéd 1 E-re, az önmagában mindjárt 50%-os csökkenést eredményezne. Ez eléggé durva beleavatkozás az adagolásba.
Ha valaki 20 E-t magának, ő sem csökkenti 10 E-re a dózisát! Nem is értem a dokid hogy gondolkodik, mit vár el tőled.

Az, hogy kísérletezel oké, mert hasznát veheted az olyan nem minden napos eseményeknél, mint az ominózus mekis rákfalatok, de magát a terápiádat teljesen felesleges megbolygatnod.

Esetleg fel tudnám ajánlani, hogy elmegyek a dokidhoz, molyoljon az én cukimon, utánam te már felüdülés leszel neki. :razz:
 

blaci

Őstag
Bocsi, hogy ennyit agyalok ezen a témán, de ez az egész annyi kérdést és gondolatot ébreszt bennem, hogy nem bírok magammal.

A 2 E-re gondolok. Ha azt csökkentenéd 1 E-re, az önmagában mindjárt 50%-os csökkenést eredményezne. Ez eléggé durva beleavatkozás az adagolásba.
Ha valaki 20 E-t magának, ő sem csökkenti 10 E-re a dózisát! Nem is értem a dokid hogy gondolkodik, mit vár el tőled.

Az, hogy kísérletezel oké, mert hasznát veheted az olyan nem minden napos eseményeknél, mint az ominózus mekis rákfalatok, de magát a terápiádat teljesen felesleges megbolygatnod.

Esetleg fel tudnám ajánlani, hogy elmegyek a dokidhoz, molyoljon az én cukimon, utánam te már felüdülés leszel neki. :razz:

Szia Kata!
Igazából én is ezért foglalkozom csak vele, mert elgondolkodtatott a dolog, ill. a doki felvetése ezzel kapcsolatban. Ezt már régebben is mondogatta, szerinte ez így lenne jó, mert ez a természetes…meg a tankönyvekben is ez van… :D (Ezt csak én tettem hozzá…!) ;):D

A másik indokom pedig az általad is említett kísérletezés vagy inkább egy kis tapasztalatszerzés azzal kapcsolatban, hogy "miből, mennyit"…!
Magam is így látom, talán tényleg hasznos lehet, hosszabb távon. Mondjuk az októberi táblázatom kicsit fura lesz így, de egyáltalán nem bántam meg…csak megpróbáltam. Ennyi! Semmi esetre sem szándékozok rendszert csinálni belőle. (Ha rajtam múlik...) :roll: Ezek a kísérletezős napok jól láthatók a táblázatomban, nem egész hónapról van szó, természetesen…már csak a hátralévő néhány nap hiányzik.
Sőt, még olyan dolgok is eszembe jutottak mielőtt belefogtam volna, hogy mi lesz ha megpróbálom és ezzel egyfajta káoszt idézek elő, kimozdítom és nem tudom majd megállítani az ingadozást… Megbeszéltem a dokival is ezt, azt mondta ettől ne féljek vissza fog állni a következő étkezésig, nem lesz vele gond. Igaza volt, lényegében (legtöbbször) tényleg így lett! ;):D

Azért írtam csak róla, mert kíváncsi voltam a véleményetekre. Még olyan véleményekre is felkészültem hogy:
Normális vagy? Meg ne próbáld! (Kb.) ;):p:D
Köszi Grácia, bár igyekeztél tapintatos maradni, de nagyra értékeltem…komolyan! (90/#900) :rolleyes::mrgreen:

Azért ezúton is megkérek mindenkit, ha nem biztos a dolgában, nem tudja hogy várhatóan hogyan fog reagálni a változtatásokra, bele ne kezdjen semmilyen kísérletezgetésbe, még véletlenül se! Köszi! :roll::roll::roll:
Üdv.,
Laci …aki hamarosan jön a táblázattal és előre sejti, hogy mit fog kapni érte…!:mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Még ezer agyalni valóm lenne a témához, csak félek, hogy megint én pezsgek, mint a szilveszteri nedű.
A lényeg a mostani Drinfo magazinban van. Fövényi tanár úr írta, hogy a cukorbetegek többsége nem képes a 30/70%-os arányt tartani, miszerint 30 % esik céltartományon kívül és 70 % céltartományon belül. És a 30/70 %-os arány nagyon jónak mondható, a 20/80 %-os arány nagyon ritka.

Ezzel szemben te 100 %-os vagy, ritka kivétel. Nekünk megadatott, hogy ismerhetünk, barátunknak tekinthetünk, jó mintát adsz nekünk. Az orvosodnak pedig, hogy a praxisában tudhat téged, úgyhogy tényleg nem értem.:-|
 

borka

Őstag
Szia Laci !

Mi már valamelyik blogodnál írtuk,hogy túl egyhangú, semmi izgalom nincs a táblázatodba.;):p Persze ezt viccnek szántuk.:D De hogy egy doki ilyen hülyeségre vegyen rá:rolleyes: nekem egy kicsit magas.
Lehet,hogy 1-2 napi kísérletezgetés után vissza áll a cukid,de mi lessz utánna. A több insulin több CH-t igényel. Lehet,hogy a dokidnak nemfelel meg a súlyod:rolleyes:. A súlynövekedéssel egyenes arányba van a ruházat lecserélése;) úgy ,hogy ez drága buli volna ha követnéd.

Üdv: Sándor....a laikus.
 

blaci

Őstag
Még ezer agyalni valóm lenne a témához, csak félek, hogy megint én pezsgek, mint a szilveszteri nedű.
A lényeg a mostani Drinfo magazinban van. Fövényi tanár úr írta, hogy a cukorbetegek többsége nem képes a 30/70%-os arányt tartani, miszerint 30 % esik céltartományon kívül és 70 % céltartományon belül. És a 30/70 %-os arány nagyon jónak mondható, a 20/80 %-os arány nagyon ritka.

Ezzel szemben te 100 %-os vagy, ritka kivétel. Nekünk megadatott, hogy ismerhetünk, barátunknak tekinthetünk, jó mintát adsz nekünk. Az orvosodnak pedig, hogy a praxisában tudhat téged, úgyhogy tényleg nem értem.:-|

Szia Kata!
Köszi a választ, legalább Te szóba állsz velem.;):D
Nem is kell ezt érteni igazából, egy egyszerű felvetés volt amit én továbbgondoltam, elmélkedtem rajta. (...meg ki is próbáltam...csak úgy) Velem szembe nincs ilyen vagy bármilyen elvárás, kizárólag a "tudományos kíváncsiságom" nem hagy nyugodni.;):D:D:D A lényeg ott van tényleg a Dr.Info -ban, az az ajánlás szerintem is korrekt, akinek ezt sikerül elérni hosszabb távon, tulajdonképpen elégedett lehet, én meg nem számítok...;)
Gondoltam hátha kialakul egy jó kis beszélgetés a téma kapcsán, ezért hoztam szóba, még tovább gondolva a dolgokat, kezeléssel, beállítással esetleg korrigálással meg mindenfélével kapcsolatban...szóval érted.;) Én éppen arra az "ezer agyalnivalóra" lettem volna kíváncsi, szerintem hasznos lehetett volna...de megértem a félelmedet is!
Üdv.,
Laci ...aki kösziiii!:mrgreen:
 

blaci

Őstag
Szia Laci !

Mi már valamelyik blogodnál írtuk,hogy túl egyhangú, semmi izgalom nincs a táblázatodba.;):p Persze ezt viccnek szántuk.:D De hogy egy doki ilyen hülyeségre vegyen rá:rolleyes: nekem egy kicsit magas.
Lehet,hogy 1-2 napi kísérletezgetés után vissza áll a cukid,de mi lessz utánna. A több insulin több CH-t igényel. Lehet,hogy a dokidnak nemfelel meg a súlyod:rolleyes:. A súlynövekedéssel egyenes arányba van a ruházat lecserélése;) úgy ,hogy ez drága buli volna ha követnéd.

Üdv: Sándor....a laikus.


Kedves Sándor!
Tudom én, értem és szeretem is a mókát, vidámságot.;):D
A lényeg itt az, hogy megtudjuk mennyi az a plusz CH amit még elbír ez a 2NE Actrapid. Mivel nem emelkedik meg jelentősen étkezés után (...a mekis ebédeket kivéve, persze!) a cukrom ezért valószínűleg "sok" így ebben a formában. Tudom hogy ez furán hangzik, de erre lehet következtetni! Itt jönnek azok a dolgok amikről kicsit feljebb írkáltam már... A kísérlet tárgya pedig az volt nálam, hogy a plusz CH, ami 10 – 20 g nem több, mennyit változtat rajta és hogy ettől még valóban visszasüllyed-e a vc. értékem kb. az étkezés előtt mért értékre. Erről van itten szó, semmi egyébről, nem kényszerít vagy akar rávenni a dokikám semmire.:D Megbeszéltem vele a felvetését és kipróbáltam. Tulajdonképpen működik, szóval nem mondott semmi butaságot. Ha félreérthető voltam akkor bocsi!;):D
Üdv.,
Laci ..aki szintén laikus, de ráadásul még kíváncsi is!:mrgreen:
 

misamaci

Aktív tag
Szia Laci!

Nem lehet - ahogy Sándor is írta korábban - hogy a doki azért próbálgatja a határaid feszegetését, hogy egy kicsit lefogyasszon? Azért kérdezem, mert akkor lehet hogy van értelme az egésznek ... ugyanis ha a mostani beállításod elbír még egy kis plusz ch-t, akkor át tudnád variálni a napi étrendedet, csökkentve a fehérje és a zsírbevitelt (főleg a zsírt), így csökkenteni tudnád az össz energiabevitelt. (mert akárki akármit mond a tartós fogyás alapja, hogy a napi szükségletnél kb 4-500 kcal-val kevesebbet kell bevinni).

Misi
 

tímeácska

Őstag
Azért ez az egyenletes felszívódás és a 24 órás hatás az elmélet... ;)
Én olyasmire gondolnék, hogy nem két egyforma részletben, hanem - példádnál maradva - mondjuk 12-8 elosztásban....
Kellene valaki, aki már próbálkozott ilyennel, vagy meg kellene kérdezni egy diabetológust.

Azt hiszem, értem, Poe mire gondol... :rolleyes::cool: Nem lehetséges, hogy valami olyasmire akar utalni, hogy napszakonként vátozik Ágicza bázis inzulin igénye?! Kedves pumpás társaim! Kinek van a nap 24 órájában ugyan olyan mennyiségre beállítva a kütyüje?! Igaz, hogy 24 órás hatásideje van a Lantusnak, és hatásmaximuma "állandó" (valahogy ugyan ezt az állandó egység/óra inzulin mennyiséggel a pumpával is meg lehet csinálni!), de ha egy állandóhoz hozzáadunk x mennyiséget, akkor a szervezetben levő mennyiség megnő, x időre! Teszem azt, reggel magasabbak a cukrai, délután/este normál tartományban vannak, akkor ebben az esetben a Lantussal azt kell(lene) elérni, hogy a "kritikus" időben több bázis inzulin legyen a szervezetében! Ha eddig este 8 E-t adott, (pontosan már nem emlékszem, de tételezzük fel, hogy 9-kor), és pl. éjjel 1-2 órától egészen reggl 10-11-ig magasabbak a cukrai, talán ez arra utalhat, hogy ekkor már "ürül ki" a szervezetből az inzulin, és kevés a jelen lévő mennyiség... Ez majdnem 12 óra (természetesen ez csak egy példa!!!). Ekkor lehetséges, hogy valóban 2 Lantus beadásra lenne szükség, egy reggeli és egy esti adagra... Ekkor az esti inzulin mennyiségének kellene többnek lenni, hogy "lefedje" az éjszakát, és kivédje a reggeli magasabb cukrokat! De ehhez bizton kéne tudni, hogy valóban kevés az egyszeri Lantus beadás, és nem fedi le az egyén 24 órás folyamatos bázis inzulin igényét!
Vagy egy esetleges kora délutáni minimális plusz Lantus beadása?! Persze, az esti "állandó" 8 egység mellé?! Ez már nem igazán nyúlna át a másnap délutáni jó cukrokba!
Hú, kicsit bonyolultabb leírni, mint azt gondoltam... De érthető?! Azt hiszem, a logika helyes, de gondoljátok át többen is! Kíváncsi lennék a véleményekre!!! :);-)
 

napocska

Őstag
Szia Laci!

Nem lehet - ahogy Sándor is írta korábban - hogy a doki azért próbálgatja a határaid feszegetését, hogy egy kicsit lefogyasszon? Azért kérdezem, mert akkor lehet hogy van értelme az egésznek ... ugyanis ha a mostani beállításod elbír még egy kis plusz ch-t, akkor át tudnád variálni a napi étrendedet, csökkentve a fehérje és a zsírbevitelt (főleg a zsírt), így csökkenteni tudnád az össz energiabevitelt. (mert akárki akármit mond a tartós fogyás alapja, hogy a napi szükségletnél kb 4-500 kcal-val kevesebbet kell bevinni).

Misi

De hát a mi Lacinknak nincs szüksége fogyásra, úgy szép, ahogy van! ;)
 

poe

Őstag
Szia Csigu!

Igen, ilyesmire gondoltam. Én is azt feltételezem, hogy a hajnali jelenséget nem tudja megoldani a Lantussal.
Este írok egy emailt egy diabdoki ismerősömnek és rákérdezek.
 

tímeácska

Őstag
Szia Csigu!

Igen, ilyesmire gondoltam. Én is azt feltételezem, hogy a hajnali jelenséget nem tudja megoldani a Lantussal.
Este írok egy emailt egy diabdoki ismerősömnek és rákérdezek.

Szia poe! Közben mégegyszer átgondoltam, belemódosítottam, olvasd át, amit írtam! :) De így "utólag" belegondolva, amit először írtam, az sem rossz, csak rettentő nagy precizitással lehetne kiszámítani, hogy ne adódjanak össze a különböző időpontban adott inzulinok, és ne legyen az addig jó cukikból hipó... Mert, az első feltevésem, még a módosítás előtti, a magas cukrokat minden bizonnyal megoldaná, de ezzel esetleges hipokba csusszanhatnánk a déltuánokban... :-x
Kíváncsian várom a doki ismid véleményét! :)
 

poe

Őstag
Szia poe! Közben mégegyszer átgondoltam, belemódosítottam, olvasd át, amit írtam! :) De így "utólag" belegondolva, amit először írtam, az sem rossz, csak rettentő nagy precizitással lehetne kiszámítani, hogy ne adódjanak össze a különböző időpontban adott inzulinok, és ne legyen az addig jó cukikból hipó... Mert, az első feltevésem, még a módosítás előtti, a magas cukrokat minden bizonnyal megoldaná, de ezzel esetleges hipokba csusszanhatnánk a déltuánokban... :-x
Kíváncsian várom a doki ismid véleményét! :)
Átolvastam, úgy gondolom, hogy a hajnali vc emelkedés biztos nem a kiürülés miatt van (mert ha 24 óra nincs is a hatástartam, 21-22 biztosan megvan), hanem egyszerűen a megnövekedett inzulinigény miatt (hajnali jelenség). Tehát azt kellene valahogy elérni, hogy hajnalban mondjuk 20%-al több inzulin legyen a szervezetében. Az a kérdés, hogy ez kéttszeri Lantus beadással elérhető, vagy nem. :rolleyes:
 
Oldal tetejére