Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

misamaci

Aktív tag
Közben megnéztem még egyszer a listát .... úgy néz ki simán figyelmetlenek voltak és csak az alapindikációt (napi 2x-i inzulinadás) vették figyelembe .... szóval most az lesz az érdekes, hogy a 16-i megjelenéskor mi lesz a közlönyben leközölt szöveg.
Mindenképpen csesztetni kell őket, mert ha a szövegből is kimarad az intenzív kezelés, akkor gond lesz (a háziorvos/szakorvos elvileg felírhatja a szokott mennyiséget, de a gyógyszertárban nem adhatják ki, ha az előírásban nem szerepel /nem fogja engedni a rendszer, sajnos a programozók a közlöny szerinti szövegből dolgoznak/)
 

misamaci

Aktív tag
.... megint én :D

Megvan a megoldás! a napi 4x-i inzulinkezeléshez tartozó 9 doboz/3 hónap felírhatóságot külön bontva jelentették meg. Szóval benne van, csak másik lapon .... A "Normatív" lapról (ahol eddig egy szakaszban volt minden) az intenzív kezeléshez felírható mennyiségek átkerültek az "Eü. kiemelt" lapra.

Szóval megvan és nem változott (bár a napi 3x-i inzuinhoz rendelhető 6 doboz / 3 hónap felirhatóságot még nem találtam meg)
 

dg

Őstag
Van különbség a gyerekeket és felnőtteket érintő ellátásban a tesztcsík mennyiség kérdésében? Mert a kislányomnak napi 3-szori inzulin adagolásához jár havonta 3 doboz tesztcsík. Épp tegnap váltottam ki a negyedéves adagot, és a patikus is úgy tudja, hogy 3-szori adagolástól jár a havi 3 doboz. (Egyébként, szerintem nincs különbség felnőtt és gyerek között e tekintetben, de persze ezt biztosan nem állítom.)
 

misamaci

Aktív tag
"
Van különbség a gyerekeket és felnőtteket érintő ellátásban a tesztcsík mennyiség kérdésében? Mert a kislányomnak napi 3-szori inzulin adagolásához jár havonta 3 doboz tesztcsík. Épp tegnap váltottam ki a negyedéves adagot, és a patikus is úgy tudja, hogy 3-szori adagolástól jár a havi 3 doboz. (Egyébként, szerintem nincs különbség felnőtt és gyerek között e tekintetben, de persze ezt biztosan nem állítom.)


Azért, mert jelenleg (08.16-ig) ez a rendelkezés vonatkozik a csíkok felírására:
Megjegyzés: *napi kétszeri inzulinozás esetén 2 doboz, napi háromszori inzulinozás esetén 6 doboz, regisztráltan napi minimum négyszeri inzulinozás esetén 9 doboz rendelhető

Az új listából ez a megjegyzés hiányzik, helyette ez vannak (FONTOS!):
Felírási jogosultság: Kizárólag a beteg háziorvosa, az inzulinkezelésre vonatkozó szakorvosi javaslat bemutatásával. A szakorvosi javaslat maximális érvényességi időtartama: 1 év.

Közben megtaláltam a 3x-i inzulinadásnál felírható mennyiséget is, ugyanúgy 6 doboz/3hónap.

Szóval összefogfalva: semmi nem változott a felírható mennyiségben, csak ami eddig 1 helyen volt a listában azt most 3 külön lapon tüntették fel.


<table style="width: 489px; height: 1px;" rules="NONE" cellspacing="0" cols="1" frame="VOID" border="0"><tbody><tr><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td></tr><tr><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td></tr><tr><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td></tr><tr><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td></tr><tr><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td><td style="vertical-align: top;">
</td></tr><tr><td colspan="6" height="35" valign="TOP" width="1088" align="JUSTIFY">
</td> </tr> </tbody> </table>
 

blaci

Őstag
...asszem sírok!

Sziasztok!
Olvassátok el a belinkelt cikket!:shock::sad::sad::sad:
Nagyon szomorú vagyok hogy az úgynevezett "egészséges" emberek mit meg nem engednek már maguknak...

A cikk itt olvasható!

Mi a véleményetek erről az irományról?
Üdv.,
Laci ...aki :cry::cry::cry:!
 

napocska

Őstag
Szegény Norbi, agyára ment a sok update kaja. Egyébként én örülnék a legjobban, ha ennyi lenne a megoldás: egyél update kaját, mozogj napi fél órát, és pápá diabétesz...
 

rgyörgy

Új tag
Sziasztok!


A cikk itt olvasható!

Mi a véleményetek erről az irományról?
Üdv.,
Laci ...aki :cry::cry::cry:!


<link rel="File-List" href="file:///D:%5CDOCUME%7E1%5CGYRGYR%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";} </style> <![endif]--> Ez nem olyan cikk, amit érdemes elolvasni. Belenéztem, annyi elég is volt.
Ez nem a diabosoknak szól, hanem üzlet.
Egyébként ki az a Norbi?
<o>
</o>
 

blaci

Őstag
Kedves György!
A cikk valóban nem a cukorbetegeknek szól, hanem róluk!:(
Szerintem nem lehet figyelmen kívül hagyni akkor sem ha ez "csak" egy reklámcikk. Látom, hogy ez egy reklám, talán abban is van igazság hogy a sokkolás lehet hatásos vagy éppen figyelemfelkeltő (mondjuk a baleset megelőzésben, dohányzás elleni kampányokban sem igazán érte el a hatását…) de egy laikus aki elolvassa a cikket nem biztos hogy tudja mi az a 2-es vagy éppen 1-es típusú diabétesz. Én se tudnám… Vajon mit gondol aki elolvassa? Jó esetben csak sajnálja és messze elkerüli a cukorbetegeket és legalább nem veti meg őket…
Az utcán meg miért menne oda segíteni, a végén még majd elkapja, mint a leprát! Főleg hogy a cukorbetegség még annál is rosszabb... :confused::confused::confused:
Tudom azt is, hogy tényleg vannak ilyen esetek, nem is kevés de az ilyen és ehhez hasonló általánosítást nem tartom éppen humánus dolognak. Reklámcélokra, megvásárolható (egyébként tényleg pocsék, mű, egyáltalán nem egészséges, drága…stb.) termék népszerűsítésére felhasználni szerintem visszataszító! Csak ezért idéztem be a cikket, mert engem akkor is bánt…

Ha egy kosár almából az egyik kukacos, akkor mind az, biztosan?

Már semmitől se riad vissza ez a Norbi hogy az emberek lefogyasztása, az egészséges életmód népszerűsítésének ürügyén a bankszámláját hizlalja!
Pfuuujjjj!!!:(:(:(
Üdv.,
Laci ...aki nem szereti az egoista, másokon keresztülgázoló, fölényeskedő emberkéket! (Norbi!)
Az empátiát, jó szándékot, segítőkészséget, becsületességet annál inkább!
 

dg

Őstag
Norbinál ráadásul ez a sok, fentebb említett rossz tulajdonság még a megrendíthetetlen butasággal is párosul.
 

borka

Őstag
Sajnos a hülyeség és a tudatlanság nem ismser határokat.:(Az a fő probléma,hogy az emberek inkább a bulvár sajtót bujják :(és csámcsognsk a hülyeségeken.A hozzászoláasikból is kiderül,hogy a nem a cukorbetegek ,hanem azok ismerősei irogatnak és akikről írnak nem hiszem ,hogy jártak volna bármelyik cukorbeteg fórumon.:rolleyes:Pedig ezen fórumon kívül van még jó néhány,DE ILYEN SZUPER NINCS MÉG 1 :p
 

rgyörgy

Új tag
Kedves György!
A cikk valóban nem a cukorbetegeknek szól, hanem róluk!:(


Ha egy kosár almából az egyik kukacos, akkor mind az, biztosan?

Már semmitől se riad vissza ez a Norbi hogy az emberek lefogyasztása, az egészséges életmód népszerűsítésének ürügyén a bankszámláját hizlalja!
Pfuuujjjj!!!:(:(:(
Üdv.,
Laci ...aki nem szereti az egoista, másokon keresztülgázoló, fölényeskedő emberkéket! (Norbi!)
Az empátiát, jó szándékot, segítőkészséget, becsületességet annál inkább!

<link rel="File-List" href="file:///D:%5CDOCUME%7E1%5CGYRGYR%7E1%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";} </style> <![endif]--> Kedves Laci!
Már mondtam, nagyra értékellek!
Múlt hónapban újból elhangzott az Egri diab találkozón, hogy a VHO a cukorbetegség terjedését járványszerűvé minősítette. Aki ide látogat, azt valamilyen formában érdekli a téma. Nem mindegy, mit látnak, hallanak az idelátogatók. Azt, hogy más honlapokon hogy álnak ehhez a betegséghez, nem nagyon tudjuk befolyásolni. De ami itt a fórumon történik, azt igen. Sokkal többen lehetnénk, mert igény a segítésre, jó szóra bőven van. Sajnos sokan tovább mennek, mert az empátia nem mindig működik nálunk. Vannak, akik ezt jelzik, csak hát észre kellene venni. Üzleti szempontból se lenne hátrányos, ha többen lennénk. Én mivel beteg vagyok, abban vagyok érdekelt, hogy akik idelátogatnak, azt kapják, amire szükségük van a minden napokban. Nem győzöm hangoztatni azt, a súlyos cukorbetegségem, a diabosoktól származó nagyon félrevezető információknak köszönhetem. Van bőven mire figyelni a saját házunk táján is. Azt se lenne hátrányos észrevenni, ha valakit megbántunk, megalázunk. Rád, Laci, és a nagy többségre ez egyáltalán nem vonatkozik.
Remélem, nem bántok meg senkit.
<o>
</o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ez ugyanolyan veszélyes pánikkeltés, mint a H1N1 elleni összeesküvés elmélet.
Norbinak gőze sincs a cukorbetegségről, holott az anyukája 2-es típusú cukorbeteg. Vele kéne körbe futtatnia az M-0-ást.
 

borka

Őstag
telefon csalók

Vigyázzatok mert újra beindult az Angol telefonbetyárok akciója !
Felhívnak a mobilodon és amikor a lenyomod a Zöld gombot, már hívja is a következő számot, 3613283700 mielőtt bárki beleszolna. Azonnal szakítsd meg a hívást amikor hallod a kimenő csengetést,mert ellenkező esetben az összes adatodat pénzedet elviszik.
Tegnap kétszer hívtak.
 

rgyörgy

Új tag
Vigyázzatok mert újra beindult az Angol telefonbetyárok akciója !
Felhívnak a mobilodon és amikor a lenyomod a Zöld gombot, már hívja is a következő számot, 3613283700 mielőtt bárki beleszolna. Azonnal szakítsd meg a hívást amikor hallod a kimenő csengetést,mert ellenkező esetben az összes adatodat pénzedet elviszik.
Tegnap kétszer hívtak.

Kedves Borka!
Nekem úgy tűnik, ez egy Pesti szám.
Nem kellene értesíteni a Rendőrséget?
 

borka

Őstag
Kedves Borka!
Nekem úgy tűnik, ez egy Pesti szám.
Nem kellene értesíteni a Rendőrséget? <!-- / message --><!-- sig -->
__________________
Valóban olyan mint egy pesti szám,de a vonalason felhívtam és a következőt mondta a gép,hogy ezen a számon előfizető nemkapcsolható.
Nemhiném hogy a rendőrség foglalkozna vele.:rolleyes:
 

borka

Őstag
Helyesbítés

Vigyázzatok mert újra beindult az Angol telefonbetyárok akciója !
Felhívnak a mobilodon és amikor a lenyomod a Zöld gombot, már hívja is a következő számot, 3613283700 mielőtt bárki beleszolna. Azonnal szakítsd meg a hívást amikor hallod a kimenő csengetést,mert ellenkező esetben az összes adatodat pénzedet elviszik.
Tegnap kétszer hívtak.

09.10.20.

Tegnat véletlenül szembe jött velem 1 T-Pont üzlet. Bementem és kértem,hogy nézzék meg a fenti tel. számot,mert nem boldogulok vele. Az ügyintéző kézségesen megnézte és a következöket mondta: valós Bp-i szám ,de nem mondhatja meg,hogy kihez tartozik,de bátran hadjam kicsengeni mert egy központ hívott és az én csengetésemre kapcsolják az illetékest.Az én hívásmat Ők fizetik tehát nyugodtan várjam a fejleményeket.:rolleyes:
Nos kb 1 órán bellül jelentkezett a szám ismét:T-Kom ügyfélszolgálat.:mad:
Azért kerestek,hogy megkérdezzék redbe jött-e a hibás vezetékes telefonom. Azért mert mobilom jelentettem be:twisted:,hát itt érdekődnek,de a számon kívül nemjeleztek semmit.Hát erre azt montam,hogy tele van a T-Kommal a T-kom.:evil:
Tehát a fenti szám a hibabejelenző ellenőre:D
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Danubius helyén Klassz, Sláger helyett Neo?!

Perel a Sláger Rádió: az ORTT döntése után a bíróságon támadják meg a határozatot, mely a rádió vezetői szerint politikai döntés volt.



Olvasd el a cikket:
Danubius helyén Klassz, Sláger helyett Neo?!
 
Oldal tetejére