Babázhatok

tímeácska

Őstag
Tímeácska ki lakik a pocakban ,tudjátok már????
kíváncsi vagyok na:)

Hát, az biztos, hogy egy 22 cm-es pocaklakó lakik a pocakomban... De, hogy Dani-é, avagy Bogi-é, azt nem tudjuk... Kispapa is ott volt a legutóbbi UH-n, és Mátém is. Nagyon élvezték! :) Kispapa felfedezni vélt egy olyan férfi nemi szervre emlékeztető kis izét pocaklakón, tehát, Ő meg van győződve arról, hogy Danink lesz... :) Én meg arról vagyok meggyőződve, hogy ennek 50% esélye meg is van! :-D
 

Rami

Tag
Sziasztok!
Kedves Tapasztalt anyukák!
Babám 9. hónapba lépett.:p A védőnő ajánlotta a kórnak megfelelő tejtermékek bevezetését ( túró,joghurt,sajt). Viszont itt a fórumon olvasom, hogy mivel cuk.betegségre hajlamot örökölte, nem lehet tehéntej alapú élelmiszereket adni. Sőőt egy csomó babyétel is tartalmaz tejet és cukrot is, akkor most ezeket kerűljem? Most mi tévő legyek, mit adhatok vagy inkább mit nem adhatok a babámnak?
Segítsetek légyszi!!!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!
Kedves Tapasztalt anyukák!
Babám 9. hónapba lépett.:p A védőnő ajánlotta a kórnak megfelelő tejtermékek bevezetését ( túró,joghurt,sajt). Viszont itt a fórumon olvasom, hogy mivel cuk.betegségre hajlamot örökölte, nem lehet tehéntej alapú élelmiszereket adni. Sőőt egy csomó babyétel is tartalmaz tejet és cukrot is, akkor most ezeket kerűljem? Most mi tévő legyek, mit adhatok vagy inkább mit nem adhatok a babámnak?
Segítsetek légyszi!!!
Rami, ha van egy pici időd, próbálj meg visszaolvasni ezen a topikon, többek között én is sokat írtam erről, hogy mit szabad és mit nem. Ha nem találod, szóljál, megpróbálom újra leírni.
Amúgy ezeket a bébiételeket kerüld, igen és ha ezt az irányt akarod követni, amit én is pl, akkor ne adj semmilyen tejterméket 1 éves kora előtt, tápból meg csak tejmenteset, ha valamikor adnál neki.
 

dg

Őstag
Bocs, de elég időigényes a visszaolvasás, én amúgy is annak vagyok a híve, hogy jó dolog az ismétlés, mert többekhez eljut nagyobb valószínűséggel.
Szóval:
miért kell kerülni a tehéntejes táplálást 1 éves kor körül?
Én úgy tudom, és javítsatok ki, ha nem, hogy a finneknél vannak (voltak?) kísérletek arra nézve, hogy a túl korán kezdett tehéntejes táplálás (és ez alatt ha jól tudom a 6 hót értik) elősegíti a diabétesz kialakulását (és az anyatej fogyasztás preventív szerepének vizsgálata ugyanebben a kérdésben). S ez a felvetés korántsem lett bizonyított. Konkrét példa én és Tímeácska, csak innen a fórumról. Timi még javában szoptatott és csakis szoptatott, mikor Máté diabos lett. Én Hannát 18 hónapos koráig szoptattam, és tehéntejet tartalmazó kaját jóval 1 éves kora fölött kapott először és diabos.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Bocs, de elég időigényes a visszaolvasás, én amúgy is annak vagyok a híve, hogy jó dolog az ismétlés, mert többekhez eljut nagyobb valószínűséggel.
Szóval:
miért kell kerülni a tehéntejes táplálást 1 éves kor körül?
Én úgy tudom, és javítsatok ki, ha nem, hogy a finneknél vannak (voltak?) kísérletek arra nézve, hogy a túl korán kezdett tehéntejes táplálás (és ez alatt ha jól tudom a 6 hót értik) elősegíti a diabétesz kialakulását (és az anyatej fogyasztás preventív szerepének vizsgálata ugyanebben a kérdésben). S ez a felvetés korántsem lett bizonyított. Konkrét példa én és Tímeácska, csak innen a fórumról. Timi még javában szoptatott és csakis szoptatott, mikor Máté diabos lett. Én Hannát 18 hónapos koráig szoptattam, és tehéntejet tartalmazó kaját jóval 1 éves kora fölött kapott először és diabos.
Hát igen, ez olyan dolog, hogy influenza szezonban erősítjük az immunrendszerünket, de sokszor ennek ellenére is lebetegszünk, mások meg nem, de attól még jó, ha erősítjük azt az immunrendszert. Hasonlóan látom ezt a kérdést. Ha ezzel csökkenthetem a cukorbetegség kialakulásának esélyét, akkor megteszem, ennyit megér, nem ártalmas (sőt, mostmár egyre inkább ajánlják a modern gyerekdokik, hogy egészséges szülők egészséges gyermeke se kapjon tejet 2 éves korig és csak 1 éves kor után menjen akármilyen tejtermék is, szóval ezzel csak használhatok).
Inkább megfordítom: akiben van öröklött hajlam a cukorbetegségre és kap idő előtt tejterméket rendszeresen (azért itt a rendszeres szó fontos), akkor annál jóval nagyobb eséllyel manifesztálódik a cukorbetegség, mint annál, aki nem kapott idő előtt tejterméket, esetleg sokáig szopott és ezzel fedezte a tejdolgokat.
Szóval nem tuti dolog ez sem. Csak a gyanú nagyon erős, hogy igenis befolyásolja a tejtermék idő előtti adása a cukorbetegség kialakulását, de nem garantált, hogy nem alakul ki a cukorbetegség, ha nem adunk tejterméket.
Egyébként érdekes kis statisztikát is lehet csinálni, hogy kik kaptak tejalapú tápot bébikorukban és kik voltak, akik hosszú ideig csak szoptak a cukrosok között. Az én eddig mini mintavételem nagyon meglepő. Rajtatok kívül csak tápos cukrost ismerek... azért ennyire nem szoptatnak kevesen.

A visszaolvasást azért írtam, mert pont az elmúlt néhány oldalon az elmúlt hetekben többször került elő ez a téma és rendesen kiveséztük, nem kell sokat visszalapozni és sokmindenki véleménye ott van.
 

Rami

Tag
Kmolli!
Sajna nem tudom, mostanában visszaolvasni. Megtennéd, hogy írsz néhány jó tanácsot?
A tehén tej vagy a tehéntej alapú élelmiszerekről van szó? Tejet nem is adnék, de a tejtermékekre szüksége van a szervezetnek, fogaknak stb.
A tejpépek és a babyételekről is, ha van időd és tudsz tanácsot adni.
Hááát ! Remélem nem kell kizárnom a táplálkozásból!! Miért kell eggyáltalán, ezt sem tudom?!
Épp ma olvastam a tejpépes dobozra az volt ráírva, hogy fölözött tej. Az meg mi??
A babyétel, pedig 5,5% sajtot tartalmazott. Ugye ezeket nem kell figyelni komolyabb odafigyeléssel?
Kecsketej, az is nagyon egészséges.. vagy nem :roll: ??
 

Rami

Tag
Bocsi, közben el tudtam olvasni kmolli amit írtál elöttem !
OK! Visszaolvasom, ha nem olyan régi ez a téma. És köszi!
 

Mirn

Új tag
Sziasztok!

Remélem, hogy tőletek is kapok egy kis megerősítést, ugyanis az éjjel nem egyszerűen leesett a vércukrom. Holnap leszek 14 hetes terhes, így az aggodalmam, hogy nem okoztam-e valami bajt a kis albérlőnek nem hagy nyugodni.

Általában reggel mindig viszonylag alacsonyabb vércukrokkal ébredek, olyan 3-5 közötti értékekkel. A Lantust eddig is folyamatosan csökkentettem, de a kezelőorvosom tanácsára most a beadás időpontját kicsit előrébb hoztuk, ugyanis 9-10 óra után mindig elkezdett egy kicsit emelkedni (8-9-es értékig), aztán olyan 3 óra környékén hirtelen leesni. Előfordult azonban olyan is, hogy már hajnalban hipóztam, ezért a biztonság kedvéért minden nap 2-kor felkelek megmérni.

Tegnap a párom próbált keltegetni, de állítólag (egyáltalán nem emlékszem semmire) önkívületi állapotba kerültem, és semmit sem bírt leerőltetni a torkomon. Így kihívta a mentőket, akiknek harmadszorra sikerült vénát szúrniuk rajtam, hogy vénásan bejuttassanak a szervezetembe egy kis glükózt. Ez után nem sokkal magamhoz is tértem, olyan 3 óra környékén. A mentős orvos szerint ennyivel nem ártottam a babának, ne aggódjak.

Ti mit gondoltok erről? Lehet érdemes lenne ezek után beszereznem glucagon injekciót? Azt ki írja fel? Egyáltalán vényköteles?

Régen mindig kiváltottam, de 19 éve egyetlen egyszer sem volt rá szükségem egészen tegnapig. :(((

Köszönöm a segítségeteket.
 

dg

Őstag
Szia Mirn!

Én csak az injekcióhoz tudok hozzászólni: igen, vényköteles. Szerintem a diab szakorvos írja fel. Bár az idei augusztusi variálások után talán a háziorvos is felírhatja? Ez kérdéses.
 

szandimon

Új tag
Kedves DG és tejfehérje érdeklődők :)

Én is úgy tudom, hogy a finn tapasztalatokra alapozzák ezt az egész tejfehérje dolgot. Rengeteget kutatok a témában, de nem találok elég infót, hogy megnyugodjak. Megnyugtatna, hogy bizonyított, vagy nem ez az állítás, megnyugtatna, ha tudnám, hogy mi számít "korai" tejfogyasztásnak? Több helyen én is 6 hót olvastam, de az is igaz, h teljesen egészséges kolléganőm sem akar adni tejet a fiának 2 éves kor előtt.
Én rengeteg tejcsit kaptam gyerekkoromban - cukros vagyok. És ott vagytok ti, akik nem adtatok egyáltalán tehéntejcsit és a babók mégis diabosak lettek...Tanácstalansághegyek. Bár mostanában olvastam, hogy az anya által elfogyasztott tejtermékből is bekerül a tejfehérje az anyatejbe, ezért a napi fogyasztás szoptatós anyukáknál max. 6 dl tejféleség legyen...... Az én anyukám nagyon szerette a tejcsit, biztos, h sokat ivott a szoptatás alatt is, így én ezt is el tudom hinni.
Szeretném megtalálni azt a megoldást, azt a határt, amivel nem ártok a babámnak, sem elhanyagolni nem szeretném, sem túlzásba vinni. De pontos infók nélkül ez nagyon nehéz....
 
Oldal tetejére