Insulinpumpa

blaci

Őstag
Sziasztok!
Kata! Köszi a képeket…megnéztem!:dr_24: Jók lettek nagyon!:cool:
Kérdezhetek valamit? Igen? Nem? DE!
Az inzulinpumpára való átálláskor muszáj a kórházi kosztot enni? Na, nem azért, csak úgy kérdezem...
Nem viheted be esetleg a megszokott kajákat és mennyiségeket amiket már ismersz, hogy ahhoz állítsanak be? Vagy ezzel együtt figyelembe veszik a megszokott adagokat? Már ami a szénhidrát tartalmat illeti természetesen. Gondolom, igen...
Ezt azért kérdezem, mert anno amikor kiderült (…ill. beborult, de ez most nem érdekes) nálam a cuki és a kórházban voltam szigorúan rám parancsoltak, hogy csakis azt ehetem amit ők adnak, semmi de semmi mást! Mondjuk ez a kezdetekben még érthető de pl. engem nehezen beszélnének rá mostanában, ha nem feltétlen szükséges. Szerintem nem! Nagyon tudok ragaszkodni a megszokott ételeimhez...


Kedves Meli!
Ezúton is kívánok mielőbbi sikeres és főleg eredményes átállást, tuti sikerülni fog!:cool:;)
A "Vacsi előtti cuki" képen a jobb alsó sarokban az a lista a füzetben a napi mérésekről elég biztató!;)
Üdv.,
Laci …aki szerint a "Ne fotózzá mán" kép a legjobb…!:D

Ui.: Ezúton is elnézést kérek mindenkitől, hogy a kérdést ebbe a topikba írtam, de itt jutott eszembe... Bocsi!:dr_31::D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Kata! Köszi a képeket…megnéztem!:dr_24: Jók lettek nagyon!:cool:
Kérdezhetek valamit? Igen? Nem? DE!
Az inzulinpumpára való átálláskor muszáj a kórházi kosztot enni? Na, nem azért, csak úgy kérdezem...
Nem viheted be esetleg a megszokott kajákat és mennyiségeket amiket már ismersz, hogy ahhoz állítsanak be? Vagy ezzel együtt figyelembe veszik a megszokott adagokat? Már ami a szénhidrát tartalmat illeti természetesen. Gondolom, igen...
Ezt azért kérdezem, mert anno amikor kiderült (…ill. beborult, de ez most nem érdekes) nálam a cuki és a kórházban voltam szigorúan rám parancsoltak, hogy csakis azt ehetem amit ők adnak, semmi de semmi mást! Mondjuk ez a kezdetekben még érthető de pl. engem nehezen beszélnének rá mostanában, ha nem feltétlen szükséges. Szerintem nem! Nagyon tudok ragaszkodni a megszokott ételeimhez...
:dr_31::D
Az átálláskor, ugyanúgy, mint az egyéb kórházi beállításkor azért van a szigorú "csak a kórházi kaját eheted" utasítás, hogy a dokik a titráláskor biztosak legyenek benne, hogy a megfelelő CH bevitelhez igazítják a dózist.
Ha te a jövőben bármikor kórházi beállításra kerülsz, biztos, hogy a dokival meg lehet beszélni, hogy te a saját kajádat egyed (vagy adják, de olyan összetételben, ahogy te megszoktad) , legfeljebb ellenőrzik, de a lényeg, tutira kell tudniuk a te kajádnak a CH tartalmát.

Anno én is mindig szigorú parancsot kaptam a kajára vonatkozóan, ugyanígy Győrben, a pumpára való átálláskor is.
 

blaci

Őstag
Az átálláskor, ugyanúgy, mint az egyéb kórházi beállításkor azért van a szigorú "csak a kórházi kaját eheted" utasítás, hogy a dokik a titráláskor biztosak legyenek benne, hogy a megfelelő CH bevitelhez igazítják a dózist.
Ha te a jövőben bármikor kórházi beállításra kerülsz, biztos, hogy a dokival meg lehet beszélni, hogy te a saját kajádat egyed (vagy adják, de olyan összetételben, ahogy te megszoktad) , legfeljebb ellenőrzik, de a lényeg, tutira kell tudniuk a te kajádnak a CH tartalmát.

Anno én is mindig szigorú parancsot kaptam a kajára vonatkozóan, ugyanígy Győrben, a pumpára való átálláskor is.


Köszi a választ! Igazából nem is maga a kaja számít ill. nem arra gondoltam hanem a mennyiségekre. (Elvagyok én zsömiken is ha arról van szó!) Csak azért kérdeztem, mert tapasztalatom szerint a kórházi adagok általában (mindig!) jóval kisebbek mint amit pl. én egy-egy étkezésre elfogyasztok. Szerintem vagyunk még így páran… Ezt nem biztos, hogy figyelembe tudják venni, sőt!
Ha viszont a kórházi adagokhoz állítanak be akkor vagy azt tartod és éhes leszel vagy pedig arra kényszerülsz, hogy egyből elkezded számolgatni és állítgatni a több szénhidráthoz az inzulint ha haza engednek….aztán majdcsak lesz valami.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Umbra, ilyen erős hipo után szinte törvényszerű a kezelhetetlen hiper, de amikor azt látod, hogy csak emelkedik, és még mindig emelkedik, akkor érdemes megnézni a pumpát, hogy nincs-e valami technikai malőr.

Csatlakoztasd le a pumpát, és csövet a fény felé tartva nézd meg, hogy nincs-e benne bubi (levegő buborékosodás). Ezután (da nagyon figyelj, hogy le legyen csatlakoztatva a pumpa a gyerkőcről!!!!) adagolj be 2 E-t azonnali bólusként, és nézd meg, hogy a kanül végén megjelenik-e az inzulincsöpp. A 2 egység kb. egy jó kövér inzulincsöppet jelentet meg, és még talán egy picit.

Ha nem látsz a kanül végén inzulincsöppet, akkor valószínű valahol elzáródás volt. Ez ritkán, de előfordulhat. (Bár itt szerintem is a kifejezett somogyi hatás áll fent.) Ilyen elzáródáskor a kanült ki kell cserélni, és megnézni egy újabb levegőbe adagolt bólussal, hogy van-e inzulin.
Még ritkább esetben, de az is előfordulhat, hogy az inzulin elszivárog a cső elején, ott ahol a cső kijön a pumpából. Ezt úgy tudod megállapítani, hogy megszagolod a pumpát ott, ahol be van csavarva a cső (luer zár). Ha orvosi rendelő szaga van, akkor szivárog az inzulin. Ez akkor fordulhat elő, ha túl erősen csavarod be a luer zárat a pumpaházba.

Ilyen szivárgás nekem az 5 év alatt egyszer fordult elő, és biztos, hogy én húztam túl a menetet. 3 órámba telt, mire rájöttem és már 28 volt a cukim.

Egy magas cukornak ezer oka lehet, minden lehetséges okot végig kell gondolni. Így gondolni kell az ilyen technikai malőrre is, mert ezt a legkönnyebb helyrehozni, de ha ezt nem veszi észre az ember, akkor semmilyen korrekció nem segít.

Orvos kérdés. Az itt lévő anyukák tudnak segíteni, ill. ajánlani megfelelő orvost.
 

bogesz

Új tag
Sziasztok!
Azt mondtátok,hogy egyenlőre ne csináljak semmit,de meddig? Kicsit zavar már ez a tétlenkedés a cukraim magasak,ahoz hogy normál értékeket mérjek lépnem kell,de merre és mit!???????????
 

umbra08

Aktív tag
Umbra, ilyen erős hipo után szinte törvényszerű a kezelhetetlen hiper, de amikor azt látod, hogy csak emelkedik, és még mindig emelkedik, akkor érdemes megnézni a pumpát, hogy nincs-e valami technikai malőr.

Csatlakoztasd le a pumpát, és csövet a fény felé tartva nézd meg, hogy nincs-e benne bubi (levegő buborékosodás). Ezután (da nagyon figyelj, hogy le legyen csatlakoztatva a pumpa a gyerkőcről!!!!) adagolj be 2 E-t azonnali bólusként, és nézd meg, hogy a kanül végén megjelenik-e az inzulincsöpp. A 2 egység kb. egy jó kövér inzulincsöppet jelentet meg, és még talán egy picit.

Ha nem látsz a kanül végén inzulincsöppet, akkor valószínű valahol elzáródás volt. Ez ritkán, de előfordulhat. (Bár itt szerintem is a kifejezett somogyi hatás áll fent.) Ilyen elzáródáskor a kanült ki kell cserélni, és megnézni egy újabb levegőbe adagolt bólussal, hogy van-e inzulin.
Még ritkább esetben, de az is előfordulhat, hogy az inzulin elszivárog a cső elején, ott ahol a cső kijön a pumpából. Ezt úgy tudod megállapítani, hogy megszagolod a pumpát ott, ahol be van csavarva a cső (luer zár). Ha orvosi rendelő szaga van, akkor szivárog az inzulin. Ez akkor fordulhat elő, ha túl erősen csavarod be a luer zárat a pumpaházba.

Ilyen szivárgás nekem az 5 év alatt egyszer fordult elő, és biztos, hogy én húztam túl a menetet. 3 órámba telt, mire rájöttem és már 28 volt a cukim.

Egy magas cukornak ezer oka lehet, minden lehetséges okot végig kell gondolni. Így gondolni kell az ilyen technikai malőrre is, mert ezt a legkönnyebb helyrehozni, de ha ezt nem veszi észre az ember, akkor semmilyen korrekció nem segít.

Orvos kérdés. Az itt lévő anyukák tudnak segíteni, ill. ajánlani megfelelő orvost.

Sziasztok,

A szerelékcsere esedékes volt ma délelőtt, amikor ez a "malőr" történt.
Orvost felhívtuk.
Bázis megemelve, kapott bólust is.
24,4 > 23,6 > 19,6 > 12,6 (13:50-kor itt tartunk)
Ma hajnalban szopizott, aztán jött ez a hipo, amikor megint szopizott és evett kenyeret sonkával. Azóta nem evett. Érdekes, még nem nyafka, nem lehet éhes?
Majd azért lassan adok neki, de hogy milyen bólussal, azt ki tudja.

Köszi a sok segítséget!!!

Igen, a bubikat mindig nézem, szerelékcserében, "bubinézésben" profi vagyok már. :)
Nagyon megijedtem, elegem lett, ez nagyon durva volt.
 
24,4 VC!!
Ez így nem mehet, az biztos, hogy keresek egy orvost, mert én ehhez nem értek, a kezünk el van engedve, az orvosunk azt sem tudja, hogy most mennyi a bázisunk, mennyiek az értékeink stb.
Elegem van.

Szia Umbra!
Ki az orvosotok? Ha gondolod, privátban is küldheted.

Rékával a Bethesdában voltunk a legeljén, még a penes időben. A kórházból csak úgy engedtek el, hogy az orvos "levizsgáztatott". Pénteken mentünk haza, következő kedden és pénteken vissza kellett mennem a naplóval. Utána még 3 hétig hetente mentem. Nagyon erős volt a kontroll, viszont vész esetén nem adtak semmiféle segítséget telefonon. Persze a vész nem volt komoly mai szemmel nézve.

A pumpa miatt váltottunk orvost, és meg vagyok elégedve.

Üdv,
Erika
 

moncsi

Új tag
Sziasztok,

Nagyon megijedtem, elegem lett, ez nagyon durva volt.


A hullámvasútban mi nagyon "profik" vagyunk, már ami a folyamatot, illetve az "elszúrást" illeti. Kezdetben én is pánikoltam, de csak rosszabb lett, mindenkinek. Mostanában már ésszel kezeljük az ilyesmit, hála a fórumnak. Nekünk az jött be, hogy szögletesben adjuk a korrekciót, és nem túl sokat, mert az én fiam esetében is rögtön levágta a magas cukrot az azonnali bólus, aztán újra hyper-hypo. Nála, ha hypozik, meg sem áll a cucu 20-ig, amíg penes volt 30 is sikerült. A pumpával jobban lehet követni. Amikor magas a cucu, a kütyü minden részét átvizsgáljuk, nincs-e bibi vhol. Egyszer történt, hogy ahol a cső kijön a patronból, ott volt "etörve" . Csere, cucu helyretéve.
Ami a lelkieket illeti, én már néha arra gondoltam, hogy nekem kéne vmi pszichodoki. Folyton sírtam, nem aludtam éjjelente, ha aznap rossz volt a cukra, ja és pánikomban még jobban elrontottam a korrekciót. Kata, Poe, Pumpás, meg a többiek vezettek rá arra, hogy üljek le, gondoljam végig, higgadtan kezeljem, és lám, lett eredménye. És én is nyugodtabb vagyok.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
vezettek rá arra, hogy üljek le, gondoljam végig, higgadtan kezeljem, és lám, lett eredménye. És én is nyugodtabb vagyok.
Az én egyik agyament mondatom, hogy ülj le, és hallgasd a fű növését. :D

Én is rengeteg hasznos infot kaptam itt. Nem is tudom, hol tartanék ezek nélkül. :cool:
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok,

Ok, most tudok leülni, mert szegénykém az etetőszékben elaludt, miközben kanalaztam neki a bébiételt.
Szóval 14:50-kor 3,9 lett neki, erre megetettem bébikajával, kajálás után kapott 0,3 bólust. Bealudt, megmértem közvetlen kaja után, amikor adtam be a bólust, már 4,4 volt.
Most meg azért ijedtem meg, nehogy rosszul legyen, amiatt "alszik be", de igazából tudhatom, hogy csak álmos volt, hisz máskor ebéd után alszik egy nagyot, most meg már 15:00 óra is elmúlt.

Igen, állandóan kialvatlan vagyok, 2 óra max. amit mostanában egyhuzamban aludtam.

Leülök, megnyugszom, köszi a sok tanácsot!
 

umbra08

Aktív tag
Szia Umbra!
Ki az orvosotok? Ha gondolod, privátban is küldheted.

Rékával a Bethesdában voltunk a legeljén, még a penes időben. A kórházból csak úgy engedtek el, hogy az orvos "levizsgáztatott". Pénteken mentünk haza, következő kedden és pénteken vissza kellett mennem a naplóval. Utána még 3 hétig hetente mentem. Nagyon erős volt a kontroll, viszont vész esetén nem adtak semmiféle segítséget telefonon. Persze a vész nem volt komoly mai szemmel nézve.

A pumpa miatt váltottunk orvost, és meg vagyok elégedve.

Üdv,
Erika

Köszi Erika!
Amúgy a Bethesdával én is meg vagyok elégedve, ot mentették meg kis Drágámat az intenzíven, csak köszönni tudok nekik mindent.
Ideges voltam, nem váltok orvost, inkább elküldöm neki az elmúlt nap értékeit, hátha tud segíteni, nem várok a következő találkozóig.

Köszi, üdv
umbra
 

christina

Őstag
Csak azért kérdeztem, mert tapasztalatom szerint a kórházi adagok általában (mindig!) jóval kisebbek mint amit pl. én egy-egy étkezésre elfogyasztok. Szerintem vagyunk még így páran…

Hát igen! A kórházi alma ami állítólag 10 gr CH mindig jóval kisebb mint az otthoni! Lehet hogy az övékében több a CH 100 gr-ban?:rohog:
Aztán csodálkoztak, hogy ebédre behypozott a fiacskám. Pláne úgy, hogy otthon orvosi ajánlásra! 1/2 12-kor volt ebéd, a kórházban jó ha 1/2 1-kor.:o
 

bogesz

Új tag
sziasztok!
sajnos egész nap 10 fölötti a cukrom,állítottam %-osan 120-ra de nem segít!
mit csináljak? korr. nem segít! tiszta depi leszek már! ja már kanült is cseréltem,a szerelék nincs eldugulva,nincs benne bubi!:o:o
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
sziasztok!
sajnos egész nap 10 fölötti a cukrom,állítottam %-osan 120-ra de nem segít!
mit csináljak? korr. nem segít! tiszta depi leszek már! ja már kanült is cseréltem,a szerelék nincs eldugulva,nincs benne bubi!:o:o
Ez tényleg az az állapot, amikor semmi nem segít. Vagyunk így még páran. Ilyenkor nagyon figyelni kell arra, hogy nehogy túlinzulinozzad magad. Ha tényleg semmi nem segít, akkor ki kell várni, hogy elmúljon. El fog múlni, és félő, hogy jön ismét a hipo. Maradjon 120%-on a bázis.
 

bogesz

Új tag
ez tényleg az az állapot, amikor semmi nem segít. Vagyunk így még páran. Ilyenkor nagyon figyelni kell arra, hogy nehogy túlinzulinozzad magad. Ha tényleg semmi nem segít, akkor ki kell várni, hogy elmúljon. El fog múlni, és félő, hogy jön ismét a hipo. Maradjon 120%-on a bázis.
megjött a hypo!!!!!!!!!hagyjam utána 120-on?
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!Végre itthon!
Mai cukik:4,3. 5,1.5,0. 5,4. 5,6.
de 10 kor:8,8. majd 11,7. a tegnapi hypo somogyija a dokim szerint valószínű.
Délután:5,4. 7,3. 6,1.Délután nem megy fel!!!!!!!!!
Még szükség van finom állításokra de egyenletesebb mint pennel.
Ja menses idején vissza kell vennem 60-70%-ra ki kell tapasztalni.Holnaptól pedig bólusvarázslót is használnom kéne!
Medtronicosok véleményt kérek?
Imádom a pumpát megfizethetetlen hogy nem kell szúrkálni!
Kata a képért júniusban dupla bantu táncot kérek!
A bázisomat honap megírom meg hogy hogy alakult az éjszaka!
 

napocska

Őstag
Sziasztok!Végre itthon!
Mai cukik:4,3. 5,1.5,0. 5,4. 5,6.
de 10 kor:8,8. majd 11,7. a tegnapi hypo somogyija a dokim szerint valószínű.
Délután:5,4. 7,3. 6,1.Délután nem megy fel!!!!!!!!!
Még szükség van finom állításokra de egyenletesebb mint pennel.
Ja menses idején vissza kell vennem 60-70%-ra ki kell tapasztalni.Holnaptól pedig bólusvarázslót is használnom kéne!
Medtronicosok véleményt kérek?
Imádom a pumpát megfizethetetlen hogy nem kell szúrkálni!
Kata a képért júniusban dupla bantu táncot kérek!
A bázisomat honap megírom meg hogy hogy alakult az éjszaka!

Ügyi vagy nagyon! További sok sikert a pumpához!!
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!
Kata! Köszi a képeket…megnéztem!:dr_24: Jók lettek nagyon!:cool:
Kérdezhetek valamit? Igen? Nem? DE!
Az inzulinpumpára való átálláskor muszáj a kórházi kosztot enni? Na, nem azért, csak úgy kérdezem...
Nem viheted be esetleg a megszokott kajákat és mennyiségeket amiket már ismersz, hogy ahhoz állítsanak be? Vagy ezzel együtt figyelembe veszik a megszokott adagokat? Már ami a szénhidrát tartalmat illeti természetesen. Gondolom, igen...
Ezt azért kérdezem, mert anno amikor kiderült (…ill. beborult, de ez most nem érdekes) nálam a cuki és a kórházban voltam szigorúan rám parancsoltak, hogy csakis azt ehetem amit ők adnak, semmi de semmi mást! Mondjuk ez a kezdetekben még érthető de pl. engem nehezen beszélnének rá mostanában, ha nem feltétlen szükséges. Szerintem nem! Nagyon tudok ragaszkodni a megszokott ételeimhez...


Kedves Meli!
Ezúton is kívánok mielőbbi sikeres és főleg eredményes átállást, tuti sikerülni fog!:cool:;)
A "Vacsi előtti cuki" képen a jobb alsó sarokban az a lista a füzetben a napi mérésekről elég biztató!;)
Üdv.,
Laci …aki szerint a "Ne fotózzá mán" kép a legjobb…!:D

Ui.: Ezúton is elnézést kérek mindenkitől, hogy a kérdést ebbe a topikba írtam, de itt jutott eszembe... Bocsi!:dr_31::D
Hát Laci én azt hittem jobb ha a kórházi kosztot eszem ch ügyileg ,de nem!
Hiába mondtam a ch bevitelemet mert nem számolták ki!
Mindenkinek úgyan annyit adtak de ch-t nem tudtak mondani pontosan!
Ma már kcsit jobban odafigyeltem!Vettem saját zsömlét meg gyümölcsöt meg paradicsomot!
egyébként a körözöttet kivéve egész ehető volt vagy nagyon éhes voltam!:laz:
A dietetikus rendes volt látta hogy napra kész vagyok és utána nem kérdezősködött csak hozott egy mérleget de főtt rizst nem tudtamleszámolni rajta meg a gyümölcslevesből sem jöttem rá hogy édesítőszeres vagy cukros!(Megmondni sem tudták tutira!)
Az orvosi ellátás tökéletes és hibátlan volt a kórházi külső belsőre jó sok zseton kéne de nincs!:mad:
 
Oldal tetejére