MINDENKINEK!!!

christina

Őstag
Kedves Christina!
Az albumok amiknek a címét belinkeltem privát albumok sajna csak azok tudják megnyitni akik Hangyuszka barátlistáján szerepelnek…:(
Azért linkeltem be az albumokat mert tudom, hogy sokan szívesen nézegetitek a szép és jól sikerült fotókat...

Meg tetszik nekem bocsájtani…???;):dr_33:

Ezúton is elnézést kérek azoktól akik szerették volna megnézni az albumokat (tudom, hogy sokan vagytok!) de nem sikerült nekik és én hívtam fel a figyelmet rá…
Bocsi…!:dr_24::dr_24::dr_24:

Kedves mézesmadzagos Laci!

Hát igen. Én is szívesen nézegetek szép fotókat. Ezért csaptam le rá, de a privát dolog elkerülte a figyelmemet.

Még nem tudom, hogy megbocsájtok-e.;):D
Bocsi...!
 

blaci

Őstag
Kedves mézesmadzagos Laci!

Hát igen. Én is szívesen nézegetek szép fotókat. Ezért csaptam le rá, de a privát dolog elkerülte a figyelmemet.

Még nem tudom, hogy megbocsájtok-e.;):D
Bocsi...!

Jajj...:(:o:D
Igazából csak egy mentségem van(ik), akkor még nem sejtettem, hogy nem tudjátok majd megnézni...csak később jöttem rá...:( Tényleg bocsi...!!!:dr_24:;):):dr_33:
 

katka90

Új tag
Sziasztok
Én arra szeretnék fényt deríteni,hogy 1-es típusú diabeteszes vagyok ugyan,de most már nem kapok utánna magasabb összegű cs.pótlékot meg semmiféle juttatást és már dolgozom is és a Közgyógyigazolványt így is igényelhetem és,ha igen akkor mi alapján.
előre is köszönöm a felvilágosítást.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezek szerint mi a 4% vagy az alatti kategóriába tartozzunk, és Szaud-Arábiában 12% vagy annál több a lakosság diabeteses aránya.

Ez is durva, de a 2030-as prognozis méginkább elrémít.
Hátborzongató így látni.:mad:
Mi 4 % fölött vagyunk, mert nem a legvilágosabb a kék. Az edukátor képzőben Halmos Tamás professzor azt mondta, hogy Törökországban a legmagasabb a diabosok aránya. (Persze az már csak egy ugrás)

Én is néztem az előrejelzést, és figyelemfelkeltő, hogy míg Európában "alig" változik az arány, addig Észak Amerikában drasztikus lesz a növekedés.

Tényleg félelmetes, és egyre sürgetőbb, hogy az államok tegyenek valamit. Egy másik kimutatásban olvastam (asszem), hogy a 0-4 éves korosztály között a legmagasabb az új diabosok diagnosztizálása.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A térkép mellett van egy nyíl, ott ki lehet választani Magyarországot, és ráállva megmutatja, hogy hány %-os a diab aránya. Nálunk 7 %, eszerint a színezés eléggé csalóka.
Jajj, bocsi, bocsi, ki kell javítanom saját magamat. A 2030-as előrejelzést néztem, ott 7 %, a 2010-es adat 6,4 %.
 

somcsika

Aktív tag
Az már szinte elenyésző százalékos eltérés amit most legutóbb irtál. Bár ha valaki éppen abba a 0,6 %-ba esik bele annak nem vigasz, hogy "csak" egy kicsi volt az eltérés.
Vajon miért a 0-4 éves kor a legveszélyeztetettebb?
Olvastam, hogy akkora alakul ki a gyerekeknek az immunkrendszerre, de ez régen is kb. ekkor alakult ki a gyerekeknél és mégsem volt ennyi cukros, és a prognózis is azt mutatja, hogy egyre több és több illyen beteg van.
Szerintem is ez a kérdés már túl mutat a genetikán. Saját magunkat mérgezzük mindenfélével, levegővel, étellel, ívóvízzel a szervzetünk pedig nem tud alkalmazkodni a megváltozot körülményekhez.
 

poe

Őstag
Ezek az értékek az 1-es és a 2-es típusúakat összesítve mutatják.
A durva az, hogy egyre gyakoribb a 2-es gyermekkorban, ami egyértelműen az életmódra vezethető vissza...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezek az értékek az 1-es és a 2-es típusúakat összesítve mutatják.
A durva az, hogy egyre gyakoribb a 2-es gyermekkorban, ami egyértelműen az életmódra vezethető vissza...
Igen, ezt is abban a tanulmányban olvastam, és leírta, hogy az USA-ban növekszik drasztikus mértékben a gyerekkori 2-es tipusú diab. De ez igazolható a helytelen életmóddal, vagyis a nagymértékű elhízással, amire van "ellenszer". De tény, hogy egyre gyakoribb.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az már szinte elenyésző százalékos eltérés amit most legutóbb irtál. Bár ha valaki éppen abba a 0,6 %-ba esik bele annak nem vigasz, hogy "csak" egy kicsi volt az eltérés.
Ez így van, ahogy írod. Pont ugyanerről beszéltünk a H1N1 elleni vakcina nagyon ritka, szinte elenyésző mértékű bénulást okozó hatásánál. Annak a néhány tized százaléknak, aki lebénul, nem vigasz a statisztika.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Vajon miért a 0-4 éves kor a legveszélyeztetettebb?
Olvastam, hogy akkora alakul ki a gyerekeknek az immunkrendszerre, de ez régen is kb. ekkor alakult ki a gyerekeknél és mégsem volt ennyi cukros, és a prognózis is azt mutatja, hogy egyre több és több illyen beteg van.
Szerintem is ez a kérdés már túl mutat a genetikán. Saját magunkat mérgezzük mindenfélével, levegővel, étellel, ívóvízzel a szervzetünk pedig nem tud alkalmazkodni a megváltozot körülményekhez.
Szinte meg is adtad a választ. Már igazolt tény, hogy a modern életmódunk, főként a túlzottan finomított, génkezelt táplálékunk a ludas, de mivel a világ földművelését, élelmiszer termelését/gyártását már nem tudjuk a 100 évvel ezelőtti szintre hozni, a jelen tender mellé kellene valami hathatós védelmet kialakítani. Ami egyelőre eléggé megoldhatatlan feladat.
Valóban, az evolúciós folyamatok nem változnak olyan ütemben, mint amilyen sebességgel tudatosan változtatjuk (tesszük tönkre) a környezetünket.
 

pumpás

Őstag
From: hemedisz hemedisz <hemedisz91@gmail.com>
Date: 2010/6/15
Subject: Tábor 2010!
To:

Sziasztok!
Ismét eltelt 1 év, újra táborozni fogunk.
Lehet gyorsan jelentkezni! Érkezés sorrendjében!
Tábor helye: Balatonszemes
ideje: 2010. júl. 26- aug. 1-ig. (hétfőtől vasárnapig)
tábor összköltsége 40 E. Ft. amit Neked kell befizetni : 18 E Ft a többit a szövetség állja!
fizetési határidő: július 5 !
fizetési határidőn túl csak orvosi igazolással lehet lemondani, és csak az kapja vissza a befizetett összeg felét.
Kérdésed van, irj, vagy hivj!+36 30 3479942
Kellerné Lucy
Hemedisz
 
Oldal tetejére