Babázhatok

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Szamy!
Persze, él a fórum :) Mondasz magadról valamit? Babát vársz vagy csak szeretnél vagy már babázol? És mióta vagy cukros?
 

Szamy36

Új tag
Sziasztok! Köszönöm a kedves fogadtatást.
Babát szeretnénk. Jártunk meddőségi kp.-ba. Párommal van kis probléma. Ennek ellenére a 3. inszemináció sikerült. Sajnos 8. héten elvesztettük Őt. Ennek most 6. hete. A meddőségi kivizsgálások alatt derült ki a cukor gond. Fél éve szúrom magam, napi 4x.
Nagyon szeretnénk újra próbálkozni, de majd csak szeptembertől. Rengeteg félelem van bennem.
Van már egy 15.5 éves fiam. Imádom. Ő spontán sikerült. Tervezett volt. A kistesó sajnos nem akar érkezni :(
Hát ennyit magamról. Riogatnak koraszüléssel, nem szülhetek csak olyan kórházban ahol van újszülött intenzív. Derült égből cukor baj :(
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szamy! Sajnálom az előző babát.... :( De gratulálok a nagyfiadhoz :)
És sikerülni fog a tesó!!!!!!!

Nem fogsz koraszülni, nem lesz semmi másabb probléma, mintha nem lennél cukros. De ha jól értem, te 2-es típusú cukros vagy, igaz? Probléma csak akkor lehet terhesség alatt, ha hagyod elszállni a cukraidat, de gondolom, nem 2-20 között vannak most a cukraid! :)Milyenek a cukraid most? És miért vártok szeptemberig a babával?
 

Szamy36

Új tag
Szia!:dr_31:
A cukraim most 5.8-9.6 közt vannak. Az inzulinnal. Nekem I. típust mondtak. nem tudom mikor I és mikor II .
Azért várunk, mert május 20.-án volt a műtét. Azt mondta a doki, hogy 3 ciklust jó megvárni. A szervezet és a lélek is gyógyuljon!
Az nekem szeptemberre jön ki. Illetve egy kicsit odafigyelek magamra, mert nagyon vérszegény vagyok. Jó lenne kicsit rendbe tenni ezt a dolgot.
Írj magadról te is! Te mióta vagy cukor beteg? Mikor babád lett, hogy viselte a "cukrod"? Köszönöm.
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok! Köszönöm a kedves fogadtatást.
Babát szeretnénk. Jártunk meddőségi kp.-ba. Párommal van kis probléma. Ennek ellenére a 3. inszemináció sikerült. Sajnos 8. héten elvesztettük Őt. Ennek most 6. hete. A meddőségi kivizsgálások alatt derült ki a cukor gond. Fél éve szúrom magam, napi 4x.
Nagyon szeretnénk újra próbálkozni, de majd csak szeptembertől. Rengeteg félelem van bennem.
Van már egy 15.5 éves fiam. Imádom. Ő spontán sikerült. Tervezett volt. A kistesó sajnos nem akar érkezni :(
Hát ennyit magamról. Riogatnak koraszüléssel, nem szülhetek csak olyan kórházban ahol van újszülött intenzív. Derült égből cukor baj :(

Szia Szamy!
Én ide s tova lassan 2,5 éve vagyok I. típusú cukorbeteg, inzulinpumpám van. Kisfiam, Máté, alig 10 hónapos korától cukros, Ő is pumpás. Nagyon szépen eléldegélünk a diabunkkal, pumpáinkkal!
Olvasom, hogy egy kicsit aggódsz a nagyon hozzáértő emberek riogatásaitól! Ne tedd! Én lassan 4 hónapja szültem, igaz, kora babám lett, de egyáltalán semmi köze nem volt a diabomnak hozzá! Sajnos, a baba nyomta az urétert, és egyéb beavatkozásra volt szükség, hogy a vesém megmaradhasson... És ez a beavatkozás indította be a szülést. Így Bogim a 33. hétre született, makk egészségesen, és azóta is minden rendben Vele! Bőven behozta lemaradását, erről itt a fórumon többen is megbizonyosodhattak saját szemükkel a hétvégi találkozón!:cool:
Ráadásul, nem is ott szültem, ahol szerettem volna, emiatt az egyéb komplikáció miatt. Elvileg nem kellett volna koraszülött intenzív osztállyal rendelkező kórházban szülnöm, az anyai diab nem indikálja! Terhesség alatt a veseproblémát leszámítva minden rendben volt! Cukraim is kordában tarthatók voltak, az tény, hogy kicsit nagyobb odafigyelést igényelt (ami a több mérést és az inzulinadag megfelelő beállításában nyilvánult meg), de melyik várandós kismama számára nem lenne ez természetes, és ki ne tenne meg egy kicsivel nagyobb odafigyelést a babája érdekében?
Hát, nálam/rólam nagyjából ennyi... Ha gondolod, kérdezzél nyugodtan, vagyunk itt egy páran babázósak, szívesen válaszolunk, segítünk! :cool:
 

Rami

Tag
Sziasztok lányok!
Már rég jártam erre, de folyamatosan olvasom a forumot, úgyhogy nem maradtam le semmiről! :hurra:
Van egy kis parám!!
Voltam csak úgy vérvételen a szülés óta másodjára, és egyetlen egy csillagom van az a TSH! (6.827)
Igaz, éreztem valami nem stimmel a torkommal, de azt hittem, hogy a hideg italtól! A szoptatást 2 hónapja fejeztem be, akkor volt Olcsi 13 hónapos, a mensim is utána jött meg először! Lehet ezek között összefüggés szerintetek?
Voltam endocrinológusnál, aki felírt tablettát és szednem kell napi 1 szemet, aztán megyek, majd hormon vizsgálatra is!
A kérdésem az-az, hogy járt-e már így valaki közületek a szopiztatás után??? Köze van ennek a diab. betegséghez?
Vissza fog állni a normál működésbe a pajzsmirigyem, vagy törődjek bele, hogy szednem kell a gyógyszert? (3 orvos 2 félét mondott!)
Tudtok ilyen pm zavarról?
Jól elhalmoztalak Titeket a sok kérdésemmel! Bocsi:laz:
 

szandimon

Új tag
Sziasztok lányok!
Már rég jártam erre, de folyamatosan olvasom a forumot, úgyhogy nem maradtam le semmiről! :hurra:
Van egy kis parám!!
Voltam csak úgy vérvételen a szülés óta másodjára, és egyetlen egy csillagom van az a TSH! (6.827)
Igaz, éreztem valami nem stimmel a torkommal, de azt hittem, hogy a hideg italtól! A szoptatást 2 hónapja fejeztem be, akkor volt Olcsi 13 hónapos, a mensim is utána jött meg először! Lehet ezek között összefüggés szerintetek?
Voltam endocrinológusnál, aki felírt tablettát és szednem kell napi 1 szemet, aztán megyek, majd hormon vizsgálatra is!
A kérdésem az-az, hogy járt-e már így valaki közületek a szopiztatás után??? Köze van ennek a diab. betegséghez?
Vissza fog állni a normál működésbe a pajzsmirigyem, vagy törődjek bele, hogy szednem kell a gyógyszert? (3 orvos 2 félét mondott!)
Tudtok ilyen pm zavarról?
Jól elhalmoztalak Titeket a sok kérdésemmel! Bocsi:laz:

Szia Rami!

Nem épp ugyanez az esetem, csak azt tudom leírni, amit összeolvasgattam a pajzsmirigyalultermeléssel kapcsolatosan anno. Nekem is van (diabos is vok), de nekem a terhesség tervezésekor derült ki, nem a szoptatás után, ennyi a különbség.
Teljesen a magánvéleményem, h szerintem ez a TSH kicsi ahhoz, hogy a torokfájás ettől legyen. Bár úgy tudom, sokféle pajzsmirigyprobléma okozhat alultermelést, ami nekem van, ekkora TSH idején nem fájt a torkom. Volt már 79-es TSH-m is, akkor is inkább az őrült fáradságot és bőrszáradást éreztem és HÍZÁS!!!
Olvastam, h több esetben a szülés után alakul ki pmalultermelés, és épp azért veszik észre nehezen, mert a tünetei betudhatóak a szülés/szoptatás utáni fáradságnak.
A gondozómban(cukor) pedig azt mondták, hogy a diab sokszor társul pm problémával, ezért is küldtek el anno egy rutin vérvételre, ahol ki is derült, hogy van némi bibi, (a TSH-m 4-5 között volt, és azonnal gyogyira ítéltek)
Mit szedsz, és mennyit?
FT3, FT4-et nem néztek? Igazából az számít, nem a TSH. A TSH akkor is lehet tartományon kívüli, ha a pajzsmirigyhormonok jók. (Bár nekem az első vérvételkor az FT3, FT4 jó volt, igaz tartomány alsó határhoz nagyon közel, mégis gyogyit írtak) Hogy el fog-e múlni, az a véleményem, hogy nem, de bármi megtörténhet, inkább bizakodj :) Nekem pl. ilyesmit nem mondtak, pedig alig tértek el a normálistól az értékeim. Akkor kezdtem L-Thyroxin 25 mikroval, most 100nál járok. Szóval szép lassan leállt a pm-em. :(
Szóval ha a pm hormonjaid jók lesznek, nincs mit aggódni.

Még 2 tapasztalat, most jutott eszembe, van egy ismerősöm, aki diákkorában gyogyit szedett, most pedig már nem kell. (Akkor ezek szerint elmúlhat)
Másik - az unokahugom 21 éves, ekkora TSH-val nem írtak neki gyogyit. Azt mondták, h majd akkor menjen, ha terhes szeretne lenni, vagy érzi a tüneteket. Hát... nem tudom mi a jobb. Szerintem eléggé tünetmentes tud lenni ez a betegség.

Bocs, ha hosszú voltam, a legjobbakat! :)
 

misamaci

Aktív tag
A TSH csak egy indikátor jellegű vizsgálat, ha ez normál tartományon kívül eső értéket mutat, akkor végeznek el további vizsgálatokat (FT3, FT4 stb), amik már célzottan meg tudják mutatni az esetleges problémákat.
 

Rami

Tag
Köszönöm a válaszokat!
Volt T4 12.32pmol/l (9.01-19.05), de normál tartományon belül van az érték!
Csak a TSH nem jó! Ultrahangon is voltam pm, nyálmirigy, hasi.. minden rendben van!
1 hónap múlva csinálnak TSH, FT4, Fe, aTPO, C peptid, ICA vizsgálatot! Nem néztem még utána, hogy melyik vizsgálat mire szolgál, de utána járok majd!
Euthyrox 50 mikrogramm, amit szedek 2 napja, 6 napig 1/2 tabi a 7. naptól 1 szemet kell szednem + megyek fonálbeültetéses akupunktúrára is!
A háziorvos és a Vietnámi drnő, azt mondta, hogy helyre jöhet, az endocrinológus nem biztatott ezzel! Nem is volt szimpi :mad:, úgyhogy keresek egy másikat!!
Szükségem lenne jó diabetológusra is, mert nagyon drága lett a drnőm!
Tudnátok ajánlani délpesten? (délpesti kórházon kívül)
De, ha még endokrinológus találásában is segítenétek, nagyon hálás lennék Nektek! Köszönöm
 

szandimon

Új tag
Köszönöm a válaszokat!
Volt T4 12.32pmol/l (9.01-19.05), de normál tartományon belül van az érték!
Csak a TSH nem jó! Ultrahangon is voltam pm, nyálmirigy, hasi.. minden rendben van!
1 hónap múlva csinálnak TSH, FT4, Fe, aTPO, C peptid, ICA vizsgálatot! Nem néztem még utána, hogy melyik vizsgálat mire szolgál, de utána járok majd!
Euthyrox 50 mikrogramm, amit szedek 2 napja, 6 napig 1/2 tabi a 7. naptól 1 szemet kell szednem + megyek fonálbeültetéses akupunktúrára is!
A háziorvos és a Vietnámi drnő, azt mondta, hogy helyre jöhet, az endocrinológus nem biztatott ezzel! Nem is volt szimpi :mad:, úgyhogy keresek egy másikat!!
Szükségem lenne jó diabetológusra is, mert nagyon drága lett a drnőm!
Tudnátok ajánlani délpesten? (délpesti kórházon kívül)
De, ha még endokrinológus találásában is segítenétek, nagyon hálás lennék Nektek! Köszönöm

Nekem ez nagyon furi, hogy jó FT4-re rögtön gyogyit kaptál és ráadásul még emelni is kell.... Én gyógyszer adása nélkül visszahívtalak voltna egy kontrollra 1 hó múlva.... :)
Nekem az aTPO vizsgálat és egy újabb FT4, TSH után emelte csak meg a doki az adagom. Az aTPO-t tudom, ha ez az érték nem OK, akkor valószínű, hogy autoimmun pm betegségről van szó. (Az nem gyógyul meg. Bár ki tudja az akupunktúra mire képes? Majd számolj be! Ilyen kis eltéréssel még nagyon a betegség elején lehetsz, ha egyáltalán arról van szó, mindenképp próbálj ki mindenfélét a hormon szedésén kívül, hátha segít.
Írtad, h az endokrinológus nem volt szimpi, legalább vizsgálatokra elküldött. A 6 vizsgálatból nekem csak 3mat csináltak, és még egy UHra sem küldtek el... Én is keresek jó endokrinológust, csak Debrecenben. :) :)
 

Rami

Tag
Igen, gondolom a további eredményektől függ a gyógyszer szedése is!
Csak, azért nem szimpi a dokinő, mert nem hívott volna be a kórházba vérvételre, hanem ott a privi rendelőbe vegyék le a vért egy valag pénzért...! Úgyhogy a házi doki, azt mondta, hogy segít a szabija után, ezt elintézni valamelyik krhban! Ja, az ultrahangot is priviben csináltattam, különben 2 hónap múlva sem tudok meg semmit, olyan várakozó lista van! Szóval én magam intézem az orvosokat!
Én végig a terhesség alatt privát orvosokhoz jártam (nőgyógy, diab,), de a tanácsadáson kívül mindent a kórházban csináltak, amiért nem kellett fizetnem!
Ezért lenne jó orvost találnom minél elöbb!
De, fontosabb lenne a diabetológus!
 
Sziasztok,

Sokat szoktam olvasgatni a fórumot, de irogatásban még új vagyok..:dr_31:
Szeretnék infót kérni terhesség - cukorértékek kapcsolatában.
1-es típusú cukorbeteg vagyok, s 5 hetes terhes. Gondolom másnak is elég nehézkes volt beállítani a cukorértékeit, s annyi féle infót lehet olvasni, hogy az ember már nem is tudja melyiket tartsa be...
Szóval az én promlémám most a gyakori alacsony cukorérték ( 3 körül és alatta is), illetve a néha magas ingadozás (4-es után 11-es érték). Ezek milyen kárt okozhatnak a magzatban??? Előző két HbA1c eredményem jó volt - 6 alatti-.
Azt tudom, hogy az alacsony érték az még normális, csak hypozni nem szabadna, illetve a 7 feletti érték sem jó.. Csak nem tudom, kinek hogyan sikerült ezt elérnie, s mondjuk egy esti jó cukor után a másnap reggeli magas értéket elkerülni....

Szóval aki már szerencsés anyuka lett, tudna némi megnyugtatót írni, hogy ne stresszeljem magam reggeltő reggelig ezeken az értékeken?
Köszönöm előre is!
E.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Edelino!


A tartós 16 feletti cukrok okoznak kárt a magzatban, amik biztosan kárt okoznak. Senki nem tudja pontosan, hol a határa a magasabb cukroknak, amik már kárt okozhatnak a magzatban (de a biztosan rossz, az a tartós 16 feletti). Szerintem itt mindannyian így csináltuk végig a terhességeinket, hogy bizony mozgott azért 3-11 között. Nekem például biztosan naponta volt 1-1.5 órára 9-10 körüli értékem, néhány naponta volt 11-12-es is. És rengeteg 3-4 közötti vagy alatti. Mind a kétszer és mindkétszer egészséges gyerekem született és egyik diabdoki sem aggódott egy percig sem a cukraim miatt! Ez utóbbi miatt is gondolom, hogy ez tényleg nem lehet durva dolog.
Nekem az az alapelvem, hoyg ha magasabb is a cukor, akkor minél gyorsabban jöjjön le, ne legyen sokáig magas. Az alacsonyak meg egyáltalán nem ártanak, kivéve nagyon súlyos hipó, de a 3 körüliek nem azok.
Szép babavárást kívánok neked!

Sziasztok,

Sokat szoktam olvasgatni a fórumot, de irogatásban még új vagyok..:dr_31:
Szeretnék infót kérni terhesség - cukorértékek kapcsolatában.
1-es típusú cukorbeteg vagyok, s 5 hetes terhes. Gondolom másnak is elég nehézkes volt beállítani a cukorértékeit, s annyi féle infót lehet olvasni, hogy az ember már nem is tudja melyiket tartsa be...
Szóval az én promlémám most a gyakori alacsony cukorérték ( 3 körül és alatta is), illetve a néha magas ingadozás (4-es után 11-es érték). Ezek milyen kárt okozhatnak a magzatban??? Előző két HbA1c eredményem jó volt - 6 alatti-.
Azt tudom, hogy az alacsony érték az még normális, csak hypozni nem szabadna, illetve a 7 feletti érték sem jó.. Csak nem tudom, kinek hogyan sikerült ezt elérnie, s mondjuk egy esti jó cukor után a másnap reggeli magas értéket elkerülni....

Szóval aki már szerencsés anyuka lett, tudna némi megnyugtatót írni, hogy ne stresszeljem magam reggeltő reggelig ezeken az értékeken?
Köszönöm előre is!
E.
 
Köszönöm!!
Igen, ilyen bátorító és megnyugtató sorokra van szükségem.
Végignézve a cukorértékeimet, talán az első 1-2 hétben volt 16 körüli cukrom (de úgy tudom, az még nem tud kárt okozni), azóta nem.
Még egy kérdés: tesztcsíkkal hogyan győztétek a 9 hónapot?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Köszönöm!!
Igen, ilyen bátorító és megnyugtató sorokra van szükségem.
Végignézve a cukorértékeimet, talán az első 1-2 hétben volt 16 körüli cukrom (de úgy tudom, az még nem tud kárt okozni), azóta nem.
Még egy kérdés: tesztcsíkkal hogyan győztétek a 9 hónapot?

Hát.... sok pénz kellett hozzá. Én sehogy, megvettem simán a maradék csíkjaimat teljes áron. Havi 6-7 dobozzal használtam. Az első terhességemnél még igényeltem az OEPtől plussz csíkokat, akkor kaptam, de csak havi 1 dobozzal, az sem volt túl sok. A másodiknál már állítólag csak minimálbérre adtak volna plusz 1 dobozt (ezért lebeszélt a kezelődokim, hogy kérvényezzem, de hülye voltam, meg kellett volna próbálni), de talán érdemes lenne megpróbálnod! Hátha... De mire eljut az oephez... mire abból lesz valami, de próbáld meg! Sürgősségivel... beszélj velük telefonon, hogy már terhes vagy, nem tudsz várni 3 hónapot. Hátha adnak! Milyet használsz? Fel tud írni a doki olyannak a nevére is csíkot, aki nem viszi el a havi 3 dobozt (öregnénik pl). Nekem ilyet szokott mindig csinálni a dokim, nem csak terhesség alatt.
 
Personal Aktiv csíkot használok.
Most még van pár "megspórólt" dobozom, mivel általában nem szoktam elhasználni a teljes mennyiséget, s tartalékolok, ha valami gond lenne....
Az OEPnél néztem a folyamatot, tényleg bonyolult, s max 1 dobozt adnak, de nézik már mellé a rászorultságot, nemcsak a betegséget. Ráadásul nálunk a patikában is mindig küzdeni kell, hogy kiadják a felírt mennyiséget..
Na mindegy. Majd beszélek a dokimmal is.
Köszi!
E.
 

misamaci

Aktív tag
Ráadásul nálunk a patikában is mindig küzdeni kell, hogy kiadják a felírt mennyiséget..
Na mindegy. Majd beszélek a dokimmal is.
Köszi!
E.
Szia!
Miért kell küzdeni a patikában? Nem lehet hogy a doki rosszul tölti ki a recepten a jogcímet és/vagy az adagolás számát és amiatt kell megküzdenetek? A recepten ugyanis fel kell tüntetni a inzulinadások számát és az annak megfelelő jogcímet (normatív, emelt, kiemelt) kell megjelölni. (A jogcím a csíkoknál ugyanis a kiadható mennyiséget határozza meg, a támogatás mértéke ugyanannyi dobozonként.)

Szóval hiába írja fel pl. helyesen az inzulinadások számát és a hozzá tartozó mennyiséget, ha nem az annak megfelelő jogcímet jelöli be, akkor a patika csak annyit adhat ki, amennyi az adott jogcímen jár. (pl. napi 5x-i inzulinadagolás, 3 doboz csík felírva + normatív/emelt jelölve = 2 doboz csík (maximum))
 
Oldal tetejére