Paleolit táplálkozás

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Viki!Nem tudom,hogy vagy-e még,vagy el is szaladtál a jó hírrel,de ha esetleg indokolta valamivel a doki,az ajánlását,akkor én igazán hálás lennék,ha leírnád.Köszi előre is.
A paleolit táplálkozás minden olyasmit tilt, ami refluxnál tiltott, kávé, cukor, csoki :) És a nagyon fűszeres, magyaros, nehéz ételek sem tartoznak éppen a paleolit receptek közé.
Nekem az a bajom ezzel, hogy a refluxra a diéta egy régóta használatos dolog és nem kell hozzá minden tejterméket és gabonát és cukrot száműzni az étrendből. Egy barátomnál, ha éppen nagyon erősen kijött a refluxa, például a tej segít csak, pedig ő amúgy lisztérzékeny, tehát glutént eleve nem eszik :) És amúgy is nagyon egészségesen kajál, de a tej az egyetlen, ami szokott neki segíteni, ha diétázni kell. Mint látszik, nem mindenkinél van ez, ezzel csak azt akarom mondani, hogy a tej kizárása az étrendből reflux tekintetében nem éppen egy gyógyító cselekedet, de ártani sem árt a refluxnak, ellenben ha nincs jól kiegyensúlyozva az étrend, egy idő után simán hiánybetegségeket okoz. Nekem ezért (sem) tetszik, ha csak így odamondjuk egy refluxosnak (akit meg sem tükröztünk), hogy tartson paleolit diétát. Főleg, mivel senki sem tudja, hogy nem okoz-e kárt ez a diéta... Olyan, mintha a sportorvos azt mondaná a túlsúlyosabb páciensnek, hogy Atkins diétát tartson.
 

viki3002

Új tag
Paleolit diéta

Sziasztok!

Nem szaladtam el a "jó" hír után..A fül-orr-gégész elmagyarázta, hogy a párom a sok szénhidrátot ahogy emészti, túl sok gáz keletkezik, ami kinyitja a gyomorszáját és a savas gőz feláramlik. Ez marja fel a nyelőcsövét és a nyelvgyöke amiatt van megnaggyobbodva. Hú, remélem érthetően írtam le:) Szóval azt javasolta, hogy próbáljuk ki a paleolit kajálást. Csakhát a férjem, finoman szólva éhes típus.. annyit sikerült elérni nála, hogy nem este 6-kor eszik először, mint régen, hanem van reggeli, csomagolok uzsit is. Így legalább nem csak cigi-kávé kombó van estig. Most nem diétázik, mert sem idegileg, sem anyagilag nem győztük a mindennapegyélsokhústaztánjólleszel-programot.Köhög is,de azt monda, hogy lesza...ja:(( Tanácstalan vagyok, mert gyomortükrözésre nem hajlandó elmenni,addig meg mit tegyek?? Talán ha minden héten más kaját iktatnék ki az étrendjéből,akkor észrevenném,hogy mikor van javulás.De az is macerás, meg nem igazán forszíroznám a témát, mert most egy kicsit zaklatott a témát hallván.. na ennyi. Ha van ötlet, tanács azt szívesen várom. Üdv Mindenkiek. Viki
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Nem szaladtam el a "jó" hír után..A fül-orr-gégész elmagyarázta, hogy a párom a sok szénhidrátot ahogy emészti, túl sok gáz keletkezik, ami kinyitja a gyomorszáját és a savas gőz feláramlik. Ez marja fel a nyelőcsövét és a nyelvgyöke amiatt van megnaggyobbodva. Hú, remélem érthetően írtam le:) Szóval azt javasolta, hogy próbáljuk ki a paleolit kajálást. Csakhát a férjem, finoman szólva éhes típus.. annyit sikerült elérni nála, hogy nem este 6-kor eszik először, mint régen, hanem van reggeli, csomagolok uzsit is. Így legalább nem csak cigi-kávé kombó van estig. Most nem diétázik, mert sem idegileg, sem anyagilag nem győztük a mindennapegyélsokhústaztánjólleszel-programot.Köhög is,de azt monda, hogy lesza...ja:(( Tanácstalan vagyok, mert gyomortükrözésre nem hajlandó elmenni,addig meg mit tegyek?? Talán ha minden héten más kaját iktatnék ki az étrendjéből,akkor észrevenném,hogy mikor van javulás.De az is macerás, meg nem igazán forszíroznám a témát, mert most egy kicsit zaklatott a témát hallván.. na ennyi. Ha van ötlet, tanács azt szívesen várom. Üdv Mindenkiek. Viki
Viki, a refluxos diéta valóban kevesebb Ch tartalmú ételeket tartalmaz, de messze nem egyenlő a paleolit diétával... miért ne ehetne tejtermékeket? Sajtot, joghurtot, tejet? Miért ne ehetne semmilyen gabonát? Egyen, csak keveset és ne a gabona töltse ki a reggelit, vacsorát, tehát ne a kenyér, hanem kevés kenyér és sok más mellé, zöldég, hús, sajt ilyesmi. A tejtermékek nem ártanak a refluxnak, csak ha napi több liter tejet iszik, mert az sok szénhidrát.De szerintem, ha a neten rákeresel a refluxos diétára, fogsz találni sok infot. De a kávé és a cigi tilos, azaz leginkább a kávé tilos, az a legrosszabb a refluxnak. Nem kell paleolitul enni ahhoz, hogy a refluxnak kedvezően diétázzon valaki.
Alapvető dolgok: kerülni kell a fűszeres, zsíros, szénhidrát dús ételek, édességeket, süteményeket, egy adag ételben ne a szénhidrát domináljon, hanem a zöldség, hús, sajt, (szerintem a tojás is jó) és igenis jók a tejtermékek refluxra. Gyümölcsökkel sem árt vigyázni, mert rengeteg szénhidrátot tartalmaznak és savasak is, nekem pl akármilyen fura (meg az ismerősömnek is) a banán nagyon rossz ilyenkor meg az alma,körte, szőlő (ez a legrosszabb). A zöldségekből szinte mindent lehet. Lehet enni finomabb berántott főzeléket, sok zöldséggel, hússal, sajttal, ilyesmit.
Ja, a rántott,hirtelen sült dolgok sem tesznek valami jót, a rántottat jó lenne kerülni. Estefelé már ne legyen semmilyen édesség, ja és még valami. A kakaó tartalmú dolgok simán kimarják a nyelőcsövet, ezek is olyan rosszak, mitn a kávé.
Amúgy a tejes fagyik elég jók :) Vaníliás fagyit szoktam ilyenkor enni.
 

viki3002

Új tag
Viki, a refluxos diéta valóban kevesebb Ch tartalmú ételeket tartalmaz, de messze nem egyenlő a paleolit diétával... miért ne ehetne tejtermékeket? Sajtot, joghurtot, tejet? Miért ne ehetne semmilyen gabonát? Egyen, csak keveset és ne a gabona töltse ki a reggelit, vacsorát, tehát ne a kenyér, hanem kevés kenyér és sok más mellé, zöldég, hús, sajt ilyesmi. A tejtermékek nem ártanak a refluxnak, csak ha napi több liter tejet iszik, mert az sok szénhidrát.De szerintem, ha a neten rákeresel a refluxos diétára, fogsz találni sok infot. De a kávé és a cigi tilos, azaz leginkább a kávé tilos, az a legrosszabb a refluxnak. Nem kell paleolitul enni ahhoz, hogy a refluxnak kedvezően diétázzon valaki.
Alapvető dolgok: kerülni kell a fűszeres, zsíros, szénhidrát dús ételek, édességeket, süteményeket, egy adag ételben ne a szénhidrát domináljon, hanem a zöldség, hús, sajt, (szerintem a tojás is jó) és igenis jók a tejtermékek refluxra. Gyümölcsökkel sem árt vigyázni, mert rengeteg szénhidrátot tartalmaznak és savasak is, nekem pl akármilyen fura (meg az ismerősömnek is) a banán nagyon rossz ilyenkor meg az alma,körte, szőlő (ez a legrosszabb). A zöldségekből szinte mindent lehet. Lehet enni finomabb berántott főzeléket, sok zöldséggel, hússal, sajttal, ilyesmit.
Ja, a rántott,hirtelen sült dolgok sem tesznek valami jót, a rántottat jó lenne kerülni. Estefelé már ne legyen semmilyen édesség, ja és még valami. A kakaó tartalmú dolgok simán kimarják a nyelőcsövet, ezek is olyan rosszak, mitn a kávé.
Amúgy a tejes fagyik elég jók :) Vaníliás fagyit szoktam ilyenkor enni.


Hú, ez jó sok infó volt így egyszerre, de hasznosabbnak találtam mint eddig bármit.Köszönöm.Amiket írtál,sokkal jobban betarthatónak gondolom, mint a sima paleolitos kínzást.Mégegszer köszönöm. Üdv Viki
 

Zsu77

Új tag
:) Köszi Molli! :) Még nekem nagyon zavaros ez a paleolit-ügy... :oops: És sajnos még nincs is időm beleásni magam.Divat-diétákról amit el lehet csípni órán,vagy ÁOK-on,az még nagyon kevés és jobbára úgy kell összerakni,hogy "hopp,ez sem helyes akkor,az sem,stb".De egyszer tuti bele kell ásnom magam...
Valami kémiás,akármicsodás megoldásban gondolkodtam,de bevallom nem jutottam semmire...:)
Az nekem is nagyon furi volt,ahogy te is írtad: hátha valakinek ég a pocija (jó,ez azért több attól...) akkor mi az első?Kenyér...tej...Szóval furi volt.Azért reméltem valami értelmet,ami ezeket az egyszerű dolgokat megbonyolítja...Bár...pont most tanultuk,hogy a friss kenyér emésztése gyereknek,gyomor-bélbántalmakban szenvedőknek teher.Mert hogy összetapad.Mint amikor te galacsint csinálsz belőle.Ezért bármily meglepő: másnapos kenyeret a lurkóknak!:p
Na,de visszatérve: Nem a reflux nem megy,hanem a paleolit.Előbbi már volt kórélettanból,utóbbi meg...:)
Tanultunk a gabonákról is sok jót...hát...sűrűn szidtam magamban a paleolitot!
Aztán megkérdeztem a tancsit: és ő is azt mondta: azért,mert a lakosság 1%-a lisztérzékeny,miért kéne egyes gabonákat tiltólistára tenni(lehet hozok is egy rövid összefoglalót).Amikor megkérdeztem,hogy dokik miért állnak ilyen-olyan diéta pártjára,holott dietetikailag erősen megkérdőjelezhetők,hát...azt ide most nem írnám ki,elég annyi,hogy "nem szent meggyőződésből":)
Amúgy tök jókat írtál Vikinek is(rám is,nem azé'...) én is csodálkoztam.És igen:ma már csak úgy osztják: Reflux!Mindenkinek az van!Szóval ez egy ilyen dolog lett...:( Holott tényleg nézetni kell/kéne.:)

Ja,most nem rég hallgattam Szollár professzort,hát nagyon tuti.Most kezdett egy sorozatot,kár hogy nem pesti vagy,jöhetnél igazán!!!Bevinnélek.(nem pesti vagy,ugye jól emlékszem?)
 

angela1221

Új tag
Paleolit szakácskönyv

Új szakácskönyv jelent meg:
Paleolit szakácskönyv
Szendi Gábor - Mezei Elmira

http://konyv-konyvek.hu/paleolit_szakacskonyv

"Szakácskönyvünkkel rendhagyó receptkönyvet vesz kezébe a kedves olvasó. [...] Egyre többen és többen választják ezt a régi-új életmódot, mert önmagukon vagy környezetükön tapasztalják, látják a paleo pozitív hatásait. [...] A paleolit táplálkozásnak tulajdonképpen egyetlen titka van: vissza kell térnünk ahhoz a táplálkozáshoz, amelyhez évmilliókon át alkalmazkodtunk.”
 

napocska

Őstag
:)

A legújabb kutatások alapján ...


1. A büntetésvégrehajtási intézetekben fogva tartott elítéltek több mint 98 %-a kenyérfogyasztó.

2. A kenyérfogyasztó családokban felnövekedö gyermekek 50 %-a a standardizált teszteket átlag alatti eredménnyel teljesíti.

3. A XVIII. században, amikor gyakorlatilag minden kenyér otthon, a háztartásban készült, az átlagéletkor nem érte el az 50 évet, a csecsemöhalandóság elfogadhatatlanul magas volt, sok nö belehalt a szülésbe, és a lakosságot olyan járványok tizedelték, mint a a tífusz, a sárgaláz és az influenza.

4. Az eröszakos büncselekmények több mint 90 %-át kenyérfogyasztás után 24 órán belül követik el.

5. A kenyér alapanyaga a tésztának nevezett szubsztancia. Kísérletek során
bebizonyosodott: ebből az anyagból néhány dekagramm elég, hogy egy egér megfulladjon töle. Az átlagmagyar ennek sokszorosát fogyasztja el egy hónap alatt!

6. A primitív törzsi társadalmakban, ahol a kenyérfogyasztás ismeretlen, évszázadok óta feltűnően kevés rákos megbetegedést, Alzheimer-, Parkinson-kóros, csontritkulásos esetet jegyeztek fel.

7. A kenyér bizonyítottan addiktív. Kísérleti alanyok, akiktöl egy időre megvonták, és csak vízzel táplálták öket, alig 2 nap elteltével már kenyérért könyörögtek.

8. A kenyérfogyasztás sok esetben csak elökészítöje a "keményebb"
élelmiszerek, mint például a vaj, lekvár, méz fogyasztásának.

9. A kenyérröl bebizonyosodott, hogy magába szívja a vizet. Mivel az emberi testet több mint 90%-ban víz alkotja, a huzamos kenyérfogyasztás beláthatatlan következményekkel járhat a szervezet molekuláris összetételében.

10. Az újszülöttek köhögnek a kenyértől.

11. A kenyeret 200 Celsius-fok körüli hömérsékleten sütik. Ez a hőmérséklet nem egészen egy perc alatt elpusztít egy felnőtt embert.

12. A legtöbb kenyérfogyasztó képtelen megkülönböztetni a tudományos tényeket a statisztika álruhájába burkolt, értelmetlen locsogástól.



Az ijesztö adatok ismeretében a következő korlátozó intézkedések foganatosítását javasoljuk:


1. A fiatalkorúak kenyérvásárlásait be kell tiltani..

2. Azonnal felvilágosító kampányt kell indítani az összes médiában "Mondj nemet a veknire" jelszóval.

3. Minden kenyérféleséget 300%-os büntetö adóval kell megterhelni a kenyér által okozott ártalmak költségeinek fedezésére.

4. A kenyérfogyasztás reklámozásának gátat kell szabni.

5. Az iskolák környékén kenyérmentes zónákat kell kialakítani. Kérjük, ezt a felhívást juttasd el mindenkihez, akiröl tudod, hogy szívén viseli embertársai érdekeit. <o></o>
<o></o>
Ne feledd, jelszavunk: Gondolkodj hülyén, cselekedj izomból!
<o>
</o>
 

borka

Őstag
A legújabb kutatások alapján ...


1. A büntetésvégrehajtási intézetekben fogva tartott elítéltek több mint 98 %-a kenyérfogyasztó.

2. A kenyérfogyasztó családokban felnövekedö gyermekek 50 %-a a standardizált teszteket átlag alatti eredménnyel teljesíti.

3. A XVIII. században, amikor gyakorlatilag minden kenyér otthon, a háztartásban készült, az átlagéletkor nem érte el az 50 évet, a csecsemöhalandóság elfogadhatatlanul magas volt, sok nö belehalt a szülésbe, és a lakosságot olyan járványok tizedelték, mint a a tífusz, a sárgaláz és az influenza.

4. Az eröszakos büncselekmények több mint 90 %-át kenyérfogyasztás után 24 órán belül követik el.

5. A kenyér alapanyaga a tésztának nevezett szubsztancia. Kísérletek során
bebizonyosodott: ebből az anyagból néhány dekagramm elég, hogy egy egér megfulladjon töle. Az átlagmagyar ennek sokszorosát fogyasztja el egy hónap alatt!

6. A primitív törzsi társadalmakban, ahol a kenyérfogyasztás ismeretlen, évszázadok óta feltűnően kevés rákos megbetegedést, Alzheimer-, Parkinson-kóros, csontritkulásos esetet jegyeztek fel.

7. A kenyér bizonyítottan addiktív. Kísérleti alanyok, akiktöl egy időre megvonták, és csak vízzel táplálták öket, alig 2 nap elteltével már kenyérért könyörögtek.

8. A kenyérfogyasztás sok esetben csak elökészítöje a "keményebb"
élelmiszerek, mint például a vaj, lekvár, méz fogyasztásának.

9. A kenyérröl bebizonyosodott, hogy magába szívja a vizet. Mivel az emberi testet több mint 90%-ban víz alkotja, a huzamos kenyérfogyasztás beláthatatlan következményekkel járhat a szervezet molekuláris összetételében.

10. Az újszülöttek köhögnek a kenyértől.

11. A kenyeret 200 Celsius-fok körüli hömérsékleten sütik. Ez a hőmérséklet nem egészen egy perc alatt elpusztít egy felnőtt embert.

12. A legtöbb kenyérfogyasztó képtelen megkülönböztetni a tudományos tényeket a statisztika álruhájába burkolt, értelmetlen locsogástól.



Az ijesztö adatok ismeretében a következő korlátozó intézkedések foganatosítását javasoljuk:


1. A fiatalkorúak kenyérvásárlásait be kell tiltani..

2. Azonnal felvilágosító kampányt kell indítani az összes médiában "Mondj nemet a veknire" jelszóval.

3. Minden kenyérféleséget 300%-os büntetö adóval kell megterhelni a kenyér által okozott ártalmak költségeinek fedezésére.

4. A kenyérfogyasztás reklámozásának gátat kell szabni.

5. Az iskolák környékén kenyérmentes zónákat kell kialakítani. Kérjük, ezt a felhívást juttasd el mindenkihez, akiröl tudod, hogy szívén viseli embertársai érdekeit. <o></o>
<o></o>
Ne feledd, jelszavunk: Gondolkodj hülyén, cselekedj izomból!
<o>
</o>


Ezt inkább ide kellett volna feltenned :A nap vicce

Sándor
 

zsano68

Új tag
Basszus , karácsonyra anyának kenyérsütőgépet vettem amin mindenféle teljes kiőrlésű kenyér, kalács ,zsemleféléket gyárt. Szóval az egész család komálja a cuccot.Ha ezt hamarabb megtudom inkább sarokcsiszolót vettem volna a gyűjteményembe.
 

somcsika

Aktív tag
Basszus , karácsonyra anyának kenyérsütőgépet vettem amin mindenféle teljes kiőrlésű kenyér, kalács ,zsemleféléket gyárt. Szóval az egész család komálja a cuccot.Ha ezt hamarabb megtudom inkább sarokcsiszolót vettem volna a gyűjteményembe.

Vagy egy dekopír fürészt?:rohog: Hát te is, milyen felelőtlen, tudattalan vásárló vagy. Előbb utánna kellett volna nézni a dolognak. Látod Napocska is megtalálta. Legközelegg vigyázz jobban és legyél TUDATOS VÁSÁRLÓ.:rohog:

Virágládának még jó lehet.:rohog:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Vagy egy dekopír fürészt?:rohog: Hát te is, milyen felelőtlen, tudattalan vásárló vagy. Előbb utánna kellett volna nézni a dolognak. Látod Napocska is megtalálta. Legközelegg vigyázz jobban és legyél TUDATOS VÁSÁRLÓ.:rohog:

Virágládának még jó lehet.:rohog:
De egy kisebb vattaízű (nagyipari gazdaságban tartott, nyomoroncz) csirke lehet, hogy belefér:rohog: nem kéne az a drága jó kenyérsütő masinát leírni. :dr_31::dr_31::dr_31:
 

somcsika

Aktív tag
De egy kisebb vattaízű (nagyipari gazdaságban tartott, nyomoroncz) csirke lehet, hogy belefér:rohog: nem kéne az a drága jó kenyérsütő masinát leírni. :dr_31::dr_31::dr_31:

Akkor helyesbítek, bármire is jó lehet még. Leginkább kenyeret sütni. De ez maradjon a kettőnk titka.:D
Majd belepusztultam szombat reggel amikor már 7 órakor elkezdett illatozni a friss házi kenyér.
És hogy miért pusztultam majdnem bele? Hát mert erősen diéta van. Már fogytam január eleje óta 4 kg-ot, de kb. másfél hete szinte semmit.
Mondhatnám, hogy az éhen halás fenyeget, de ez nem igaz, mindenesetre igyekszem korán lefeküdni, hogy az éhség ne marja a gyomrom.
De elszánt vagyok és egy HERO. Lehet, hogy mire újra találkozunk meg sem fogtok ismerni.
 

tímeácska

Őstag
Akkor helyesbítek, bármire is jó lehet még. Leginkább kenyeret sütni. De ez maradjon a kettőnk titka.:D
Majd belepusztultam szombat reggel amikor már 7 órakor elkezdett illatozni a friss házi kenyér.
És hogy miért pusztultam majdnem bele? Hát mert erősen diéta van. Már fogytam január eleje óta 4 kg-ot, de kb. másfél hete szinte semmit.
Mondhatnám, hogy az éhen halás fenyeget, de ez nem igaz, mindenesetre igyekszem korán lefeküdni, hogy az éhség ne marja a gyomrom.
De elszánt vagyok és egy HERO. Lehet, hogy mire újra találkozunk meg sem fogtok ismerni.

:cool::cool::cool::cool::cool:
 

Nikol

Új tag
S.A.
Csacskaság... Hmm...
Legtöbben évek, évtizedek óta élünk együtt ezzel az anyagcserezavarral és a saját jólfelfogott érdekünkben igyekszünk minél többet megtudni róla. Vagyunk néhányan, akik szervezett keretek közt tanultuk a diab kezelését és másoknak is igyekszünk segíteni benne, illetve van itt olyan is, akinek egészségügyi végzettsége van. Amit mondunk, ingyen, segítő szándékból tesszük.
Ergo nyilván csacskaság. Az meg, ami egy olyan könyvben van, aminek a kiadásából mocskosul meglehet gazdagodni, nyilván a bölcsek köve. Csak így lehet. :rolleyes:

A gyógyszeripar talán nem belőlünk, pontosabban belőletek, makacsakból és betegekből, vagy paleo-ellenesekből él meg??
Eszméletlen, hogy látjátok, milyen beteg a világ, és mégis minden úgy jó, ahogy van??
 
Oldal tetejére