mindenkinek

borka

Őstag
Sziasztok,

Nem találtam külön topic-ot szövődményekkel kapcsolatban.

Érdekelne a véleményetek a jelen helyzetemmel kapcsolatban:
Kissé meg vagyok ijedve. Időben diagnosztizált cukorbeteg voltam,
azonnal inzulinra állitottak, semmilyen szövődményem nemvolt.
Két éve vagyok cukros, és a legutóbbi cukorgondozáson nagy mennyiségű
fehérjét találtak a vizeletemben. Vese - gyulladás szóba se jött, csak azt
kérdezték, biztos -e hogy csak két éve vagyok cukros?
És az aránylag jó vérnyomásomra vérnyomáscsökkentőt kezdtek adagolni.

Semmi mást nem tudok sajnos. Két hónap múlva újabb gondozás. Addig
meg agyalok. Mi lehet ez? Károsodott a vesém két év alatt?
Mit tehetek a javitása érdekében? Milyen fázisban lehet, milyen fokozatai vannak?
Szóval teljes káosz.

Van valaki hasonló helyzetben?
Van valami ötletetek ? Köszönöm előre is.


Üdvözlünk a fórumon !

Javasonám első lépésként,hogy olvass bele az alábbi topikba,melyből megtudhatod,hogy milyen kötelező orvosi vizsgálatok illetnek meg.
Mindenféle képpen kérj a kezelő orvosodtól egy teljes kivivzsgálást!!!!!!!

http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/698-cukorbeteg-gondozo-gondozas-105.html
 
Kedves Manocs!
Azt is észrevettem, amikor beszúrok egy helyre, és nagyon fáj, nem szúrom tovább, hanem megyek másik helyre. Ez nem tudod miért van?

Mivel még az elején vagyok, van amikor a hipók miatt napi 10 szer kell az ujjam szúrni, ezért már eléggé fájnak az ujjaim.

Mit használsz erre? Próbálkozom körömvirággal....

puszi,
Moncsi

------------------------

OFF:
Kedves Moncsi2010!
Az első üzidet és a válaszokat átmozgattam ide.
Mivel több témát is érint, nem tudom kategóriánként a helyére tenni az üziket, de itt is sokat tudnak a segítségedre lenni.
Én is üdvözöllek a fórumon. (víghkata - moderátor)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Manocs!
Azt is észrevettem, amikor beszúrok egy helyre, és nagyon fáj, nem szúrom tovább, hanem megyek másik helyre. Ez nem tudod miért van?

Mivel még az elején vagyok, van amikor a hipók miatt napi 10 szer kell az ujjam szúrni, ezért már eléggé fájnak az ujjaim.

Mit használsz erre? Próbálkozom körömvirággal....

puszi,
Moncsi
Szia Moncsi2010!

Itt valamit nem értek a beszúrással kapcsolatban. Azt hiszem a cukormérésnél lévő szúrásra gondolsz, és az fáj.
Tanácsos mindkét kéz középső, gyűrűs és kisujját használni a cukorméréshez használni, mivel ezek az ujjak a legkevésbé érzékenyek.

Azt meg szeretném kérdezni, hogy mivel szúrsz. Gondolom a cukormérőhöz használatos ujjbegyszúróval. Milyen cukormérőt használsz? Mert sajnos a gyakran javasolt D-Contos mérőkhöz adott ujjbegyszúrókkal kissé fájdalmasabb a szúrás.
Ha megengeded, javasolnám a Multiclix ujjbegyszúró beszerzését, mert ez valóban alig érezhető. Sokan mérünk naponta 8-13 alkalommal évek óta, és sokan használjuk ezt az ujjbegyszúrót. Itt találsz róla információt: http://www.akadimpex.hu/webaruhaz.php?det=106
Azért "sürgetlek", mert most akciós, egyébként elég drága, 5 ezer forint fölött van az ára.
 

blaci

Őstag
Szuper jó...!!!

Kedves Nofre!
:D:D:D :D:D:D :D:D:D
Mit is mondhatnánk...nagyon nagy ötlet, igazán!!! Szóval: :cool: :hurra: :dr_24: !!!
Laci ...aki, nekünk tetszik...!!! ;)
 

tímeácska

Őstag

Tökéletes! Csak olyan ritkán jelennek meg az új számok...:( Én pl. minden héten szívesen olvasnám... :D;)

Viszont, az a másik két különszám FANTASZTIKUS! (Fókuszban: a szív- és érrendszer ; Fókuszban az antibiotikum)
Nálunk itthon hogyismondjam... kötelező volt a gyerekeknek elolvasniuk (bár, a DrInfo magazinokat eddig sem kellett rájuk erőszakolnunk, maguktól elolvasták!), és utána közösen beszélgettünk a témákról. Kellett is, mert hiába olvasgatják/hallják, nem biztos, hogy úgy és azt értik meg, ami a legfontosabb: a prevenció... És ha baj van, mihamarabb megfelelő segítséget kérni...
 

manocs

Új tag
Ha a pennel való szúrásra gondolsz, akkor tényleg jobb, ha fájdalmas helyre nem szúrod be, így elkerülhetők a kék-zöld foltok. (legalábbis nagyobb esélyed van rá)
 

somcsika

Aktív tag
Én már azt gondoltam, hogy kiolvastam az újságot, de még most is találtam benne alyat amin ezek szerint átsiklottam.

Az újsággal kapcsolatban szeretném nektek leirni, hogy a doktorbácsink és a Hódmezővásárhelyi kórház diab.gondozójában nagyon hálásak SzaSza-nak a cikk miatt és nagyon megdicsérték érte.
Az iskolába is bevitte és beszéltek a cukorbetegségről az osztályfönöki órán, a kollégimban pedig egymásnak adták a gyerekek a Dr.Info újságot.
Láttam rajta, hogy olyan jól esett neki a mások elismerése és büszke magára.
 

tímeácska

Őstag
Én már azt gondoltam, hogy kiolvastam az újságot, de még most is találtam benne alyat amin ezek szerint átsiklottam.

Az újsággal kapcsolatban szeretném nektek leirni, hogy a doktorbácsink és a Hódmezővásárhelyi kórház diab.gondozójában nagyon hálásak SzaSza-nak a cikk miatt és nagyon megdicsérték érte.
Az iskolába is bevitte és beszéltek a cukorbetegségről az osztályfönöki órán, a kollégimban pedig egymásnak adták a gyerekek a Dr.Info újságot.
Láttam rajta, hogy olyan jól esett neki a mások elismerése és büszke magára.

:dr_178::dr_178::dr_178:
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Sziasztok, örülök a visszajelzéseknek, felkerült az idei összes szám: Dr.Info 2010, hamarosan a Timi által említett különszámok is felkerülnek... Terveim szerint lenne egy digitális olvasásos előfizetési lehetőség (vmi jelképes összegért a nyomtatott lapszámhoz képest) is majd jövőre, talán a neten jobban elterjed majd a "sok tudomány". :) ... és persze csúsztatással majd ingyenessé válna mindegyik.
 

borka

Őstag
Sziasztok, örülök a visszajelzéseknek, felkerült az idei összes szám: Dr.Info 2010, hamarosan a Timi által említett különszámok is felkerülnek... Terveim szerint lenne egy digitális olvasásos előfizetési lehetőség (vmi jelképes összegért a nyomtatott lapszámhoz képest) is majd jövőre, talán a neten jobban elterjed majd a "sok tudomány". :) ... és persze csúsztatással majd ingyenessé válna mindegyik.

Ezt is köszönjük,Ti nagyon aranyos tündérek vagytok.:D:cool::D
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok, örülök a visszajelzéseknek, felkerült az idei összes szám: Dr.Info 2010, hamarosan a Timi által említett különszámok is felkerülnek... Terveim szerint lenne egy digitális olvasásos előfizetési lehetőség (vmi jelképes összegért a nyomtatott lapszámhoz képest) is majd jövőre, talán a neten jobban elterjed majd a "sok tudomány". :) ... és persze csúsztatással majd ingyenessé válna mindegyik.

De ugye azért a papír formátum az maradni fog az elkövetkezendő 60-70 évben? Mert, mi lesz velem és kedves Családtagjaimmal azon a bizonyos helyen?! :o Micsoda szerencse, hogy nekem van laptopom...:D És csak én tudom a jelszót... :rohog::rohog:;)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
De ugye azért a papír formátum az maradni fog az elkövetkezendő 60-70 évben? Mert, mi lesz velem és kedves Családtagjaimmal azon a bizonyos helyen?! :o Micsoda szerencse, hogy nekem van laptopom...:D És csak én tudom a jelszót... :rohog::rohog:;)

:rohog: A papír alapút százévre tervezzük :), ez csak egy plusz lehetőség lenne...
 
Oldal tetejére