Insulinpumpa

borka

Őstag
Ez olyan igazságtalan. Most hogy így felhoztátok a témát utánna néztem én is ezekenek a vezeték nélküli pumpáknak. És Tényleg tök szuperek. Az egyik Jonas gyereknek is ilyen van, Szandi krumplinak hívta.
Én is toporzékolok, így már négyen vagyunk.
Miért van az, hogy máshonnan kell mindig megtudnunk, hogy vannak e mieinkénl sokkal korszerűbb eszközök is ld. pl. a multiclix újszútór.
Külföldön megvásárolva pedig biztosan nagyon drágák ezek az eszközök.
Na erről ennyit,

,,Nincs karikás ostorom, nem vagyok betyár és nem hordok bőgatyát. A világ egyik legszebb és legnehezebb nyelvét beszélem, és rajtam kívül még több millióan érték, hogy mire gondolok, amikor azt mondom, anyámtyúkja. A családnevem megelőzi a keresztnevemet és nem örülök, hogy ha a túristák összekeverik Budapestet Bucharestel. Büszkén gondolok Mátyásra, az igazságosra, az anyák megmentőjére, Rodolfóra és Pap Lacira. Szeretem a déli harangszót, erőspistát, a sárgavillamost, a mákosgubát. Itt élek Európa szívében. Vizilabdában mi vagyunk a császárok és igen is nálunk élnek a világ legszebb női! Magyarország! Én így szeretlek." :-((


Én is toporzékolok :mad:
Nekünk majd csak akkor lesz amikor nyugaton már a kukába dobták,és mehetünk guberálni.:(

.........és vajon mi lenne nélkülünk ???????
http://www.youtube.com/watch?v=e0wkokaybWA

Erre is büszkék lehetünk...
http://www.youtube.com/watch?v=Hmz8Ni9zO4M&feature=related
 

somcsika

Aktív tag
Azért nem értem ezt a dolgot, mert mindenhol csak azt hallja az ember, hogy karcsúsítani kell a költségvetést. Akkor miért nincsennek rá emberek (akár mtanácsadók is akik érintettek a témában) akik felkutatják a legújjabb eszközöket. Hiszen ezzel a betegek életminősége javulna, nem állítana korlátot a betegségük, dolgozhatnának többet, jobban, szabadon. Kevesebb lenne pl. a szövődmény, amit ugye szintén sok-sok pénzért gyógyítanak.
Én magánemberként sokszor mérlegelek ha valamit venni akarok, megéri -e az árát, szükséges van-e rá, minőségileg még elfogadható, az olcsósága nem megy a minőség rovására. Próbálom megtalálni a számomra legkedvezőbb megoldást. Ez nagyban miért nem működik.
Miért arra kell költeni, hogy a börtönben élő rabok, (akik emberölésért, erőszakos bűncselekményekért, milliárdos sikkasztásért ülnek, minél jobb körülmények között éljenek). Közben pedig az aki dolgozik (látástól-mikulásig) azon gondolkozik, hogy hogyan lesz holnap, vagy holnap után, vagy 1 hónap múlva. Az 1 évet pedig már nem is látja.
Tudom, elkanyarodtam az inzulinpumpa témától, de azt gondolom, hogy még ez a felháborodásom belefér, mert hiszen a korszerű vezeték nélküli inzulinpumpák indították el bennem ezt a felháborodást, és engedtessék meg, hogy hangot adjak negatív érzelmeinek.
 

borka

Őstag
Azért nem értem ezt a dolgot, mert mindenhol csak azt hallja az ember, hogy karcsúsítani kell a költségvetést. Akkor miért nincsennek rá emberek (akár mtanácsadók is akik érintettek a témában) akik felkutatják a legújjabb eszközöket. Hiszen ezzel a betegek életminősége javulna, nem állítana korlátot a betegségük, dolgozhatnának többet, jobban, szabadon. Kevesebb lenne pl. a szövődmény, amit ugye szintén sok-sok pénzért gyógyítanak.
Én magánemberként sokszor mérlegelek ha valamit venni akarok, megéri -e az árát, szükséges van-e rá, minőségileg még elfogadható, az olcsósága nem megy a minőség rovására. Próbálom megtalálni a számomra legkedvezőbb megoldást. Ez nagyban miért nem működik.
Miért arra kell költeni, hogy a börtönben élő rabok, (akik emberölésért, erőszakos bűncselekményekért, milliárdos sikkasztásért ülnek, minél jobb körülmények között éljenek). Közben pedig az aki dolgozik (látástól-mikulásig) azon gondolkozik, hogy hogyan lesz holnap, vagy holnap után, vagy 1 hónap múlva. Az 1 évet pedig már nem is látja.
Tudom, elkanyarodtam az inzulinpumpa témától, de azt gondolom, hogy még ez a felháborodásom belefér, mert hiszen a korszerű vezeték nélküli inzulinpumpák indították el bennem ezt a felháborodást, és engedtessék meg, hogy hangot adjak negatív érzelmeinek.

Az a probléma,hogy nem egészségügyis szakemberek ülnek azokon a helyeken, ahol a döntéseket hozzák,és nem tudnak mérlegelni.:mad:
 

bogesz

Új tag
Kevés,..... általában napi 3 liter folyadék fogyasztása ajánlott egy felnőttnek. Mivel állandóan magas a cukid,és a %-os emeléssel nem tudod megoldani,legalább 3-4 l folyadékot kellene elfogyasztani,vagy a CH-t csökkenteni.
szinte már alig eszem valamit,ha éhes vagyok iszom!
 

tímeácska

Őstag
Nem hiszem, hogy ez a rendszer sokkal többe kerülne, mint az amelyik ma Magyarorszgon elérhető.
Csak gondolom én, hogy a felhalmozott készletet valakinek el kell sózni.

Meg abból a tb-nek is mi haszna lenne, ha lenne egy olyan eszköz amely már beépített vércukormérővel is rendelkezik. Akkor senki nem venne, - na jó ez így nem igaz - de legalábbis az inzulinfüggő diabosok nem vennének vércukormérőt, és nem költenének havonta több ezer forintot - akár tízezret is - tesztcsíkra.

Ezt a fajta hozzáállást soha nem értettem, miért jó nekünk ami kevésbbé korszerű és még drágább is, mint ha valami modern, a beteg érdekeit képviseli és még hosszútávon kevesebbe is kerül.
Csak nehogy egyszer tényleg "komolyan" vegyem Molli disszidálási ötletét... :) Komolyan mondom, hogy utána fogok járni, mi van akkor, ha EU-n belül bejelentett lakcímmel rendelkeznék... mondjuk Svájcban..., vagy ne is menjünk olyan messze, maradjunk Ausztriánál, esetleg Németországnál...! Hiszen nálunk is elég gyakran találkozok olyan kritériummal, hogy magyarországi lakcímmel rendelkezés...
 

somcsika

Aktív tag
Az a probléma,hogy nem egészségügyis szakemberek ülnek azokon a helyeken, ahol a döntéseket hozzák,és nem tudnak mérlegelni.:mad:

Nem ezért fizetnek sok-sok milliókért tanácsadókat? Csak elméleti síkon kérdezem. :)
Különben egy A/4 -es papírra én is le tudnám annyi pénzért irni, hogy mit tanácsolok, de egye fene, talán beáldoznék egy A/3-as is. :D
 

somcsika

Aktív tag
Csak nehogy egyszer tényleg "komolyan" vegyem Molli disszidálási ötletét... :) Komolyan mondom, hogy utána fogok járni, mi van akkor, ha EU-n belül bejelentett lakcímmel rendelkeznék... mondjuk Svájcban..., vagy ne is menjünk olyan messze, maradjunk Ausztriánál, esetleg Németországnál...! Hiszen nálunk is elég gyakran találkozok olyan kritériummal, hogy magyarországi lakcímmel rendelkezés...

Feltétlen szólj, ha ez utóbbi ügyben jutottál valamire.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Írtam egy amerikai fórumra is, érdeklődtem, ki ismeri ezeket az új pumpákat és hát kaptam is a kicsit lesajnáló megjegyzéseket, hogy jaj, hát az Omnipod tök régi meg minden, meg "nekem is már 2 éve van", "nekem 1 éve van" stb stb....
Ismerek embereket, akiknek van :D Tetszik nekik és imádják, ez egy létező, működő, évek óta használatban lévő pumpa! Drágább amúgy valamivel a normál pumpáknál, de nem lehet nagy a különbség.
Igen, undorító, hogy mi itt, magyarhonban nem választhatjuk meg ezeket a dolgokat. Szerintem sokan hajlandóak lennének a sima pumpáknál még többet is fizetni, de azért nem mindent, mert az megfizethetetlen lenne persze, de legalább annyi támogatást adhatnának rá, mint az itteni pumpákra. Ez ugyanaz, mint a tesztcsík, miért nem kaphatok én akármelyik tesztcsíkra ugyanannyi támogatást, mint a támogatottakra (mindegyiknek ugyanannyi a támogatása), ha ugyanúgy havi 3 dobozzal iratok fel?
Hát nem tudom, én szeretnék normális életet és ha erre van lehetőségem egy ilyen kütyüvel, akkor én ezért bizony képes lennék kimenni...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Írtam egy amerikai fórumra is, érdeklődtem, ki ismeri ezeket az új pumpákat és hát kaptam is a kicsit lesajnáló megjegyzéseket, hogy jaj, hát az Omnipod tök régi meg minden, meg "nekem is már 2 éve van", "nekem 1 éve van" stb stb....
Nem írtad vissza, hogy "hja, nekünk is lenne, ha itthon forgalmaznák."?

Hát persze, úgy könnyű OmniPodot hordani, ha kapható. Egy kicsit megfordítanám a dolgot. Ha pl. a magyarországi pumpaforgalmazó cégek nem lennének, akkor egyikünknek sem lenne pumpája, de látnánk a neten keresztül a nagyvilágban. Így, hogy nálunk is hozzáférhető, nem kunszt pumpát viselni.
(Na jó, egy kicsit kunszt, az ára miatt, de itt most nem erről volt szó.)
 

borka

Őstag
Nem írtad vissza, hogy "hja, nekünk is lenne, ha itthon forgalmaznák."?

Hát persze, úgy könnyű OmniPodot hordani, ha kapható. Egy kicsit megfordítanám a dolgot. Ha pl. a magyarországi pumpaforgalmazó cégek nem lennének, akkor egyikünknek sem lenne pumpája, de látnánk a neten keresztül a nagyvilágban. Így, hogy nálunk is hozzáférhető, nem kunszt pumpát viselni.
(Na jó, egy kicsit kunszt, az ára miatt, de itt most nem erről volt szó.)

Somcsikáéktól néhány kilométerrel arébb, meg arról álmodnak ami nálunk van.
 

poe

Őstag
Ahogy Borka írja. Nekünk most a rendelkezésre álló dolgokból kell kihozni a legtöbbet, a siránkozás/dühöngés nem segít semmit (bár "jó" magyar szokás). ;) Jó 10 éve én még azt sem tudtam mi az inzulinpumpa, most meg... :cool:
A fejlesztések előbb-utóbb begyűrűznek hozzánk is. Ennek szerintem nem elsősorban a TB a gátja, hanem az hogy baromi kicsi piac vagyunk. Ezek a cégek meg profitot szeretnének.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ahogy Borka írja. Nekünk most a rendelkezésre álló dolgokból kell kihozni a legtöbbet, a siránkozás/dühöngés nem segít semmit (bár "jó" magyar szokás). ;) Jó 10 éve én még azt sem tudtam mi az inzulinpumpa, most meg... :cool:
A fejlesztések előbb-utóbb begyűrűznek hozzánk is. Ennek szerintem nem elsősorban a TB a gátja, hanem az hogy baromi kicsi piac vagyunk. Ezek a cégek meg profitot szeretnének.
Hát, lehet, hogy nekem pont "jogos" a siránkozásom, mert nekem a pumpa nem jött be, hosszú mindegyiknek a kanülje, a legrövidebb is és én tényleg nehezen viseltem a zsinórt, főleg kisgyerek-baba mellett.
Én megértem, ha nincs pénze valamire az országnak, mert nem vagyunk gazdag ország, de az számomra már nem elfogadható, hogy nem végiggondolt, esetleg valakinek a zsebére menő törvények miatt ne lehessen hozzájutni olyan eszközökhöz, amik rég a rendelkezésre állnak. Én azt gondolom, ha ez rosszul meghozott, akár korrumpált (cégek által) törvények következményei és nem pénz kérdés (márpedig az,hogy én válasszam ki, hogy az OEP a 2 ezer forintot egy doboz csíkra, melyik csíkra is adja, vagy a kb 800 ezer forintot a pumpára, melyik pumpára is adja! ez nem pénz kérdés), akkor nem szabad elfogadni és belenyugodni, mert pontosan azért lehet velünk ezt mind megcsinálni (egyedülálló Európában mellesleg), mert hagyjuk. Az orvosok is. Teljesen más, amikor valaki arról panaszkodik, hogy sokat kell fizetni valamiért, mint amikor én fizetnék is érte, de a vaskalaposság és az érdektelenség miatt még pénzért sem kaphatom meg, pedig az én életminőségemen igencsak dobna pl egy ilyen pumpa...
 

poe

Őstag
Én is szeretnék ám madzag nélküli pumpát. :) Azzal is egyetértek, hogy ócska a szabályozás és nagyon átgondolatlan. Pl továbbra is a 77E cuccait tekinti etalonnak vc mérő szinten, pedig....
De továbbra is fenntartom, hogy a fő ok nem ez. Nagyon kicsik vagyunk, egyszerűen nem igazán éri meg velünk foglalkoznia a gyártóknak.
 
Oldal tetejére