Tesztcsíkok

rugach

Új tag
Mi pedig megint úgy jártunk, hogy elmentünk az egyik patikába kiváltani a csíkot, és mondták hogy 570 Ft, mert csökkent a támogatás, és a különbözetet már nem álják, azt nekem kell kifizetni. Nem volt nálam pénz, csak leszaladtam a recepttel, hazamentem, és másnap bementem a hazafelé eső patikába, ahol ingyen megkaptam, és miután elmeséltem az előző nap történtekete nem értették hogy miről beszélek, elmentem a gysz tárba ahol fizettettek volna, és sajnálták, de nekik a gép ezt írja ki, nem tudnak mit tenni. Ezt tavasszal is eljátszották velem, akkor is fizettem egy ilyen összeget a csíkokért, majd amikor visszamentem hogy azt az infórmációt kaptam hogy nem volt jogos, azt mondták, elnézést kérünk, az informatikus nem frissitette a rendszert de jóváírni már nem tudnak, le kellett nyelnem adakoztam a gysz tárnak. Nem is az összeg bár az is, de nem csak egyedül én váltom ki a csíkot, sok kisjövedelmű embert rövíditenek meg ilyen módon, felháborító hogy mennyire fejetlenség uralkodik.

Csak remélni lehet,hogy nagyobb támogatást fognak majd adni a tesztcsíkokra és csökkenni fog az áruk.Akinek Accu-Chek készüléke van,az nyugodtan használhat bele Dcont csíkot is,noha annak a kódját nem lehet az Accu Chek készüléken beállítani,mert annak kódchippe va,de - és ez tapasztalat - szerencsére nem olyan fontos a kód,mert kódolás nélkül, is jól mér.
 

tímeácska

Őstag
Hú, ma felkaptam a "cukrot"!
Elmentem felíratni Máténak a tesztcsíkokat, amiket utoljára ugye, januárban váltottunk ki. Erre jelzi az asszisztens, hogy ácsi, nem írhat receptet, mert visszadobja a rendszer a felírást, mivel "áprilisig ellátva" üzenetet írt ki! :o Mondtam, hogy ez képtelenség, hiszen január elején voltunk utoljára, több, mint 31 napja, és még aznap ki is váltottuk a csíkokat!
Aztán megfejtettük a "problémát": nem volt feltüntetve a recepten az inzulinozás mennyisége, ami alapján a havi tesztcsík "járandóság" kiszámításra kerül, így a rendszer automatikusan napi EGYSZERI inzulinozást könyvel el, így, mivel 3 doboz lett felírva 1 recepten, ebből következik, hogy áprilisig kiadták a "jussunkat", és valóban visszautasítja a receptíró-program a kihordási időn belüli tesztcsík felírást, ugyanis, jogtalannak "érzékeli"!
Aztán csak felírta az orvos a február havi 3 doboz csíkunkat, napi 4-szeri inzulinozással...! De azért odabökte a doki, hogy ezért lehet, hogy őt büntetik meg, de nagyon... Mintha az én hibám lenne! Na, mindegy...
 

zsano68

Új tag
Szia Timeácska.

Ebbe a problémába én tavaly előtt futottam bele mint teljesen kopasz diabos. Azt sem tudtam mi jár mi nem ,de szerencsére a gyógyszerész segített képes volt lestórnózni az előző havi 3db csíkot és kiemelt receptre kiadni.Szegény mit kaphatott érte a főnökétől.

Üdv.Zsanó.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hú, ma felkaptam a "cukrot"!
Elmentem felíratni Máténak a tesztcsíkokat, amiket utoljára ugye, januárban váltottunk ki. Erre jelzi az asszisztens, hogy ácsi, nem írhat receptet, mert visszadobja a rendszer a felírást, mivel "áprilisig ellátva" üzenetet írt ki! :o Mondtam, hogy ez képtelenség, hiszen január elején voltunk utoljára, több, mint 31 napja, és még aznap ki is váltottuk a csíkokat!
Aztán megfejtettük a "problémát": nem volt feltüntetve a recepten az inzulinozás mennyisége, ami alapján a havi tesztcsík "járandóság" kiszámításra kerül, így a rendszer automatikusan napi EGYSZERI inzulinozást könyvel el, így, mivel 3 doboz lett felírva 1 recepten, ebből következik, hogy áprilisig kiadták a "jussunkat", és valóban visszautasítja a receptíró-program a kihordási időn belüli tesztcsík felírást, ugyanis, jogtalannak "érzékeli"!
Aztán csak felírta az orvos a február havi 3 doboz csíkunkat, napi 4-szeri inzulinozással...! De azért odabökte a doki, hogy ezért lehet, hogy őt büntetik meg, de nagyon... Mintha az én hibám lenne! Na, mindegy...
Ismerős... a lényeg, hogy megvannak a csíkok :D
 

umbra08

Aktív tag
A minitalin beszélgetve felmerült a következő kérdés.

Mi az Xceed-et használjuk mindig, annak csíkjára nincs a kapható max. támogatás, hanem csak 50%. (5.200.-Ft körül veszem a 3 dobozt).
Igen ám, de akkor ez nem azt jelenti, hogy mivel nem közgyógyos támogatással veszem, tehát akkor bármikor bármennyi felírható? Hogy van ez?
 

misamaci

Aktív tag
A minitalin beszélgetve felmerült a következő kérdés.

Mi az Xceed-et használjuk mindig, annak csíkjára nincs a kapható max. támogatás, hanem csak 50%. (5.200.-Ft körül veszem a 3 dobozt).
Igen ám, de akkor ez nem azt jelenti, hogy mivel nem közgyógyos támogatással veszem, tehát akkor bármikor bármennyi felírható? Hogy van ez?

Hacsak nagyon-nagyon meg nem változott (előnyére) a szabályozás, akkor sajna nem. A felírható mennyiség ugyanis a napi inzulinbeadások számától függ, vagy - mint nálatok - a 6 év alatti életkortól, szóval hiába nem tudod felíratni közgyógyra (mert nem engedélyezett), attól még nem kaphatsz többet. (Ha jól tudom ... de ha valaki tud kiskaput, remélem megosztja)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hacsak nagyon-nagyon meg nem változott (előnyére) a szabályozás, akkor sajna nem. A felírható mennyiség ugyanis a napi inzulinbeadások számától függ, vagy - mint nálatok - a 6 év alatti életkortól, szóval hiába nem tudod felíratni közgyógyra (mert nem engedélyezett), attól még nem kaphatsz többet. (Ha jól tudom ... de ha valaki tud kiskaput, remélem megosztja)
Kiskaput nem tudok, de én az X-ceedhez is 80% támogatással veszem a csíkot.
Umbra, biztos az az 50%? Mert ott valami nem stimmel.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Umbra, itten van az OEP sejkes lista az X-ceed csíkhoz, itt is 80% a támogatás. Itt az Optium-ot válaszd ki.
http://sejk.oep.hu/content.tib?s=catalog&portallang=hun
Tök hülye ez az oldal. Belinkeltem az Optiumot, és ha rákattintasz, akkor az Optimumot adja fel. Módosítottam, és az összes csíkot belinkeltem, és akkor is az Optimumra ugrik. Úgy látszik "valakik" nagyon azt akarják, hogy a népek Optimumot :mad: vegyenek.
Azért biztos rátalál mindenki az Xceed-hez tartozó Optiumra. A lényeg, hogy 80% rá a támogatás.
 

napocska

Őstag
Ismerős a probléma, szerencsére a gyógyszertár, ahol veszem, már felismerte a különbséget Optimum és Optium közt :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Napocska, akkor te szerencsés vagy. Én még mindig folyamatábrával megyek, meg az Isten bizony-nyal, hogy tuti, hogy van ilyen, legalább nézze meg a gépben, a múltkor is itt vettem a kolléganője már találkozott vele, stb, stb.
 

umbra08

Aktív tag
HTML:
Kiskaput nem tudok, de én az X-ceedhez is 80% támogatással veszem a csíkot.
Umbra, biztos az az 50%? Mert ott valami nem stimmel.

Na várjál Kata, én a bruttó térítési díjat fizetem, tehát 3* 1.723.-Ft, azaz 5.169.-Ft-ot hagyok ott 3 dobozért. Rosszul tudtam, nekem azt mondták, hogy féláron veszem.
 

misamaci

Aktív tag
HTML:

Na várjál Kata, én a bruttó térítési díjat fizetem, tehát 3* 1.723.-Ft, azaz 5.169.-Ft-ot hagyok ott 3 dobozért. Rosszul tudtam, nekem azt mondták, hogy féláron veszem.

Mind a kettő stimmel :( ... a csíkod támogatási csoportja FIX80% és a FIX támogatás alapja a DC-s Optimum tesztcsík OEP ára, aminek a 80%-át (2335 Ft) kapod támogatásként (illetve az összes többi támogatott csíkra is ennyi a támogatás, ezért FIX)
 

dg

Őstag
Nem azért, de a cég önmagával és a jónéppel is jót tenne, ha megváltoztatná a tesztcsík nevét. Hogy melyik cég? Hát, valamelyik...

(Ezt az Optium - Optimum párosra írtam, csak nem "idéződött" be a hsz, amire írtam, bocsi)
 

dg

Őstag
Az mi tesztcsíkos receptjeinkre nincs ráírva, hogy napi hány inzulinozás van. Az van ráírva, hogy hány mérés van naponta. Akkor ez így nem is helyes??
(Amúgy senkinek nem fájt, épp tegnap váltottam ki őket.)
 

tímeácska

Őstag
Az mi tesztcsíkos receptjeinkre nincs ráírva, hogy napi hány inzulinozás van. Az van ráírva, hogy hány mérés van naponta. Akkor ez így nem is helyes??
(Amúgy senkinek nem fájt, épp tegnap váltottam ki őket.)

Eddig nekünk sem igazán volt feltüntetve a recepteken sem a napi mérések száma, sem az inzulinadagolás mennyisége... Amúgy eddig nálunk sem fájt senkinek...
 

borka

Őstag
Pedig a rendeletek értelmében akkor a Te recepted sem jól van/volt kitöltve, ugyanis, a napi inzulinozások száma határozza meg a tesztcsík havi járandóságunkat, nem a napi mérések száma!
De az a lényeg, hogy Nálad sem kötöttek bele! :D

Javaslom,hogy ezután mindenki vigye magával a legfrissebb Dr.Infót,és nyomja az orvosa orra alá,hogy ÍGY TESSÉK MEGÍRNI a receptet.;)
Akinek még nem érkezett meg annak,csak likadjon az oldalvása.:rolleyes:
S.
 

umbra08

Aktív tag
Nem azért, de a cég önmagával és a jónéppel is jót tenne, ha megváltoztatná a tesztcsík nevét. Hogy melyik cég? Hát, valamelyik...

(Ezt az Optium - Optimum párosra írtam, csak nem "idéződött" be a hsz, amire írtam, bocsi)


Jajj, ne is mondd!! Amikor áttértünk a Dcont-os Optimum csíkról az OPTIUM-ra, hányszor kellett nekem azt betűzni az elején, nehogy véletlenül rosszat írjanak a receptre, mert akkor babakocsizhattam volna vissza!!! :rohog:
 
Oldal tetejére