Kipróbált édesség receptek

tímeácska

Őstag
Esetleg...;) Éppen most csináltam! :D
Annyira egyszerű, hogy akár 1 kézzel is meg lehet csinálni...! Én is úgy csináltam...! ;)
Ja, és finom is! :D

Szóval, a receptje:

Hozzávalók:
250 g liszt, 1 kávéskanálnyi sütőpor, 125 g cukor (illetve ennek megfelelő édesítőszer), 1 tasak vaníliás cukor (én jóóóó sok vanília rúd kikapirgált belsejét tettem bele...:p), 2 tojássárgája, 200 g lágy margarin vagy vaj, 125 g őrölt mandula vagy dió (esetleg a kettő keveréke..., én még darált mogyit is raktam bele!:p).

A hozzávalókat összegyúrjuk. Mivel ez egy vajas tészta, kissé morzsálódós/törős állaga lesz, és az a jó! Több darab ceruza vastagságú, kb. 4-5 cm hosszú darabokra sodorjuk, majd kifli formára hajlítva, sütőpapírra rakosgatva beletesszük a tepsibe. Már mehet is a 180 °C-ra előmelegített sütőbe, és kb. 15-20 percig sütjük (én légkeverésesben sütöttem, egészen pontosan 17 percig :)!

Nekem ebből a hozzávaló-mennyiségből 48 db kiflicske jött ki, így ~3,6 g CH/db lett 1 darab!

Ja és még egy fontos infó: nagyon párolog... Az előbb még 48 darab volt, most már csak jó, ha a fele van meg! :o:rohog::rohog::rohog:
 

Csatolások

  • DSC01872.JPG
    DSC01872.JPG
    2.2 MB · Olvasás: 12

tímeácska

Őstag
Na, hát csak ennyire párolog... pedig még csak fél óra sem telt el az előző üzenetemhez készített kép, és a mostani fotó készítése között!:o
 

Csatolások

  • DSC01875.JPG
    DSC01875.JPG
    2.3 MB · Olvasás: 6

tímeácska

Őstag
Csak te párologtatsz, vagy akad segítség? :)

Én még a párologtatásig el sem jutottam! :o:rohog:
Most éppen ott tartunk, hogy a kölkök összedobták a zsebpénzüket 2 kocka margarinra, és elküldték boltba Mátét...:rohog::rohog: (merthogy Máté még nem fogja fel, hogy ezt úgy híjják, hogy ugráltatás...:rohog::rohog::rohog:!)
Csak azt nem értem, hogy minek nekik a margarin... :o:rohog::rohog::rohog:
 

christina

Őstag
Na, hát csak ennyire párolog... pedig még csak fél óra sem telt el az előző üzenetemhez készített kép, és a mostani fotó készítése között!:o

De ti jó páran vagytok ehhez a párolgáshoz! :D Megsúgom nekem negyed óra is elég lett volna, hogy elpárologjon a szemem elől. Ezért vagyok divatosan duzzadt.:rohog::rohog:

A receptet köszi, én is megsütöm hamarosan.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát én ismét nem egy kipróbált édesség recepted adok, csak amolyan nyálcsorgatót. Drága Macikámnak természetesen emilre is elküldtem.
 

Csatolások

  • Frank_Júlia_Nagy_fagylaltoskonyv.doc
    376.5 KB · Olvasás: 4

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata !
Ugye nem célzásnak szántad Mismaci irányába.:o:cool: Csak jószívűségből.:)
S.
Áááá, dehogy is, csak gondoltam, hogy .... mit is? ;) Hát célzok én? Hát merek én célozni? ;):o Áááá, :dr_4: télleg csak a jószívűség irányított, hátha Macikánk tudna egy-két jó tippet adni Frank Júliának. :cool:
 

misamaci

Aktív tag
talis fagyi és csokitorta recept

Fagyi
A fagyi receptje tavaly óta annyit változott, hogy az ízesítésnél nem aromákat használtam (és idén dupla adag készült .... hát nem elfogyott:))

Alapkrém:
1 l tej
3 dl habtejszín
kb 2-300 g cukornak megfelelő édesítőpor v cukorhelyettesítő
1 csom. vaníliás Gála pudingpor
1 csom. zselatin

A pudingport a tejben alaposan, krémesre keverni, amíg kb sodó sűrűségű nem lesz,
a tejszínhabot az édesítővel felverni és a krémhez keverni
a zselatint kb 1/2 dl forró vízben feloldani és a krémhez keverni
ízesíteni....

A vaniliáshoz idén bourbon vaníliát használtam. Óvatosan, inkább több kisebb adagban érdemes bekeverni, mert ha túl sok a vanília, akkor keserű lesz.

A csokishoz 2 tábla (200g) 75%-os kakaótartalmú narancsos étcsokit használtam

A citromoshos adagonként kb 3-4 nagyobb citrom leve és reszelt héja kell (legalább)


Csokitorta
A receptet innen vettem: http://www.recept-oldal.hu/cikkek/tortak/csokitorta-liszt-nelkul.html

Annyit változtattam, hogy mind a 6 tojásfehérjét felvertem habnak. A tortához 2 tábla 75%-os naracsos étcsokit és 1 tábla 90%-os étcsokit használtam.
 

christina

Őstag
:hurra::hurra::hurra:
Köszi Maci!

A receptet látva, én ezt már vagy megcsináltam, vagy elmentettem magamnak. Imádom ugyanis a csokitortát (IS!) .:rohog:;)

Igen. Megsütöttem a lányomnak tavaly. Imádtuk, tényleg finom.
 

umbra08

Aktív tag
Épp el akarom kezdeni, hogy megkeresem a tavalyi talis (és idei) fagyi receptjét, erre látom 2 napja Misamaci újra bemásolta!! :hurra:
Hála neked Misamaci, köszönjük szépen, nagyon finom volt, Tökmag imádta, úgyhogy hajrá! 1-2 napon belül megcsinálom!
Köszi! :D
 

umbra08

Aktív tag
Nem tudom, van-e édesítőszeres topic..... én most ide írnék.

Vettem Stevia-t. Bioboltba mentem, cseppet akartam venni. Az eladó javasolta, hogy vegyek Steavia szirupot, az most akciós, csak annyi a különbség, hogy kicsit sziruposabb és nem annyira híg, átlátszó.
Nos, megvettem 2.500.-Ft-ért. Erre itthon olvasom, hogy "gyermekektől elzárva tartandó"
Felhasználás: "Csöpögtessen a kezére és oszlassa el a bőrén" (Forgalmazza Vesta International Kft.)
Mondom, én kisgyereknek akarom adni, ételbe, italba. Igen, igen, ez jó lesz, mondja. Erre megvettem, hittem neki, de itthon most mérges vagyok. Átcsesztek???

Az a baj, hogy fel is bontottam. Egy pohárba tettem vizet, csepegtettem bele 2 cseppet, de nem érzem hú, de nagyon édesnek, holott én azt hallottam, hogy már 1 csepp is nagyon édes.

Na, most akkor kidobtam 2.500.-Ft-ot???
 
Sziasztok!
Szóval leszedtük a cseresznyét, és eltettem 8 üveggel édesítőset. 6 szemet tettem egy üvegbe, remélem jó lesz, megkóstoltam, miután felolvadt, és jónak találtam. DE!!
Leszedtük a meggyet is, és anyu úgy tette el, hogy kimagozta, lecukrozta, kevergette 2-3 napig, míg a cukor felolvadt. Na most én cukor nélkül szeretném, mondjuk folyékony édesítővel. A kérdésem: lesz akkor is leve? Vagy csak a cukros ereszt levet? Sürgős lenne, mert tönkre megy a gyümi.
 

misamaci

Aktív tag
Leszedtük a meggyet is, és anyu úgy tette el, hogy kimagozta, lecukrozta, kevergette 2-3 napig, míg a cukor felolvadt. Na most én cukor nélkül szeretném, mondjuk folyékony édesítővel. A kérdésem: lesz akkor is leve? Vagy csak a cukros ereszt levet? Sürgős lenne, mert tönkre megy a gyümi.

Van egy rossz hírem: ha így szeretnéd eltenni a meggyet. akkor valami kristályos cukorpótló kell, nem jó a folyékony.
A lényeg az, hogy a cukor vizet von el a meggyből (vagy más gyümölcsből), ebben a lében oldódik fel és ezalatt a koncentrációkülönbség miatt a cukor is bekerül a gyümölcsbe. A folyékony édesítővel nem ereszt levet a meggy és nem lesz lé amiben ez az egész történet lejátszódhatna.
Szóval ha így szeretnéd eltenni, akkor használj pl glukanont esetleg xilitet vagy valami hasonlót.
 

misamaci

Aktív tag
Nem tudom, van-e édesítőszeres topic..... én most ide írnék.

Vettem Stevia-t. Bioboltba mentem, cseppet akartam venni. Az eladó javasolta, hogy vegyek Steavia szirupot, az most akciós, csak annyi a különbség, hogy kicsit sziruposabb és nem annyira híg, átlátszó.
Nos, megvettem 2.500.-Ft-ért. Erre itthon olvasom, hogy "gyermekektől elzárva tartandó"
Felhasználás: "Csöpögtessen a kezére és oszlassa el a bőrén" (Forgalmazza Vesta International Kft.)
Mondom, én kisgyereknek akarom adni, ételbe, italba. Igen, igen, ez jó lesz, mondja. Erre megvettem, hittem neki, de itthon most mérges vagyok. Átcsesztek???

Az a baj, hogy fel is bontottam. Egy pohárba tettem vizet, csepegtettem bele 2 cseppet, de nem érzem hú, de nagyon édesnek, holott én azt hallottam, hogy már 1 csepp is nagyon édes.

Na, most akkor kidobtam 2.500.-Ft-ot???

Ha holnap lesz energiám akkor leszaladok a bioboltba és megnézem élőben is, de 2 csepp stevia szirup kb 10-15g cukornak megfelelő édesítőhatású ... ez azért egy pohár vízben nem igazán észrevehető.
Ami meg a kézre csöpögtetős részt illeti: a stevia szirupnak - állítólag - van bőrtápláló, regeneráló hatása is.
 

misamaci

Aktív tag
sárgadinnye fagylalt

Ezt tegnap találtam ki, mert olyan szép sárgadinnyét vettem hazafelé, hogy nem tudtam otthagyni :)

Hozzávalók:
1 db sárgadinnye
3 dl kaukázusi kefír
3 dl habtejszín
1 citrom leve
3-4 ek xilit (v más cukorhelyettesítő)
1 cs. zselatin
kevés vanília (v 1 cs vaníliás cukor)

A dinnye magját kikaparom a húsát felkockázom, a citromlével, kevés vaníliával és a dinnye levével simára turmixolom.
A zselatint kb 1/2 dl meleg vízben simára keverem és oldódásig melgítem.
A kefírt és a habtejszínt a xilittel felverem, amikor már elég kemény akkor folyamatos keverés mellett hozzáadom a dinnyeturmixot, alaposan elkeverem, majd belekeverem a zselatint is.
Formába töltöm és fagyasztom.
 
Oldal tetejére